Gildia Gier Komputerowych (http://www.gry.gildia.pl) > Teamspeak-GGK

Dlaczego RPG???

(1/4) > >>

Arakon:
Witajcie!!!
Napiszcie dlaczego to akurat gry rpg przyciagaja was.
Co was skłoniło do tego i jake był wasze pierwsze spotkanie z rpg???(nie tylko na kompa)!!!
Niech moc bedzie z wami 8)

Nelvin:
Mój pierwszy rpg to Ambermoon (ktoś wie, albo pamięta) z 1994 roku. Świetny, wyśmienity do dziś nie znalazłem lepszego rpga (niestety Ambermoon jest na Amigę jak ktoś chce to możan go ściągnoć za darmo ze strony producenta, emulator amigi i grać). Niestety nie ma na pc bo firma upadła i nie skończyła prac. MM cała seria, Gothic (czekam na NK), Eye of Beholder I,II, Sacred (jedyny izometryczny erpeg który trawię).

Edit
A i jeszce Morrowind. Lubię erpegi bo mogę dzieki nim stać się kimś innym. Jak przypomnę sobie że w Ambermoona grałem chyba jakieś półtoraroku(!) to łezka się kręci. Ta fabuła, ta grafa, muzyka. Polecam choć doś trudny. Teraz gram w nieoficjalną kontynuację jaką jest Albion z 1996 roku, ale Ambermoon o niebo lepszy.
PS. Na pieca jest pierwsza część Ambermoona, mianowicie Amberstar ale braciszek jest o wiele lepszy.

[mod Wiśnia]Pozwoliłem sobie połączyć twoja dwa posty. Na przyszłość jeżeli chciałbyś coś dodać lub zmienić, możesz użyć do tego opcji "zmień" widcznej w górnym prawy rogu twoich postów.[/mod]

Nelvin:
A i jeszce Morrowind. Lubię erpegi bo mogę dzieki nim stać się kimś innym. Jak przypomnę sobie że w Ambermoona grałem chyba jakieś półtoraroku(!) to łezka się kręci. Ta fabuła, ta grafa, muzyka. Polecam choć doś trudny. Teraz gram w nieoficjalną kontynuację jaką jest Albion z 1996 roku, ale Ambermoon o niebo lepszy.
PS. Na pieca jest pierwsza część Ambermoona, mianowicie Amberstar ale braciszek jest o wiele lepszy.

Draugdin:

--- Cytat: "Arakon" ---Witajcie!!!
Napiszcie dlaczego to akurat gry rpg przyciagaja was.
Co was skłoniło do tego i jake był wasze pierwsze spotkanie z rpg???(nie tylko na kompa)!!!
Niech moc bedzie z wami 8)
                                       
                                        ARAKON
--- Koniec cytatu ---


Dlaczego RPG?
Dlatego że daje nam możliwość być choć przez chwilę kimś innym kimś kim nigdy nie będziemy. Poza tym to niezła zabawa i możliwość oderwania się od rzeczywistości.
Niestety nie miałem jeszcze możliwości zagrania w takie prawdziwe RPG czyli bez użycia komputera.

horsie:
Hehe, mam deja vu z DżiPi ;) Dlaczego RPG? A właściwie cRPG bo jestesmy w dziale gier komputerowych. Ja to raczej podam na przykładzie gierek z Forgotten Realms i Tormenta.
-Klimat
-Fabuła
-Grywalność
-Przedmioty
-Interfejs
-Rozwój postaci w sam raz dla mnie (tępy fighter ;) )
-Czary
-Długość (poza Icewind Dale jedynką)
-Infinity Engine :lol: Bez tego nie mogło się obyć (hi Jolo ;) )
A, no i oczywiście Diablo 2, za grywalność i za to, że swego czasu byłem 81 w rankingu nekromantów ;) Fajna zabawa. Choć to kiepski cRPG, raczej hack'n'slash.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej