Autor Wątek: Czytanie komiksów w Empikach  (Przeczytany 39973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ainsel

Czytanie komiksów w Empikach
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 30, 2006, 02:09:00 pm »
a w dziale komiksy dla doroslych, obok punishera stoi sobie szara druzyna :P
But being this is a 44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya, punk?"

Offline Dembol_

Czytanie komiksów w Empikach
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 02, 2006, 06:21:58 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Otwarli dzisiaj nowy salon empika w Krakowie ( w Galerii Krakowskiej ).

Ja tam dzisiaj kupiłem Wolverine:Origin HC i to w całkiem niezłym stanie. Szczerze się zdziwiłem, że go można jeszcze dostać. Szkoda, że żadnego Arkham Asylum, który się zapodział gdzieś w magazynach nie było :(

Jeśli chodzi o 'czytaczy' to Empik na rynku sam ich prowokuje stawiajac kawiarnie koło stoiska z komiksami.

Offline kerte

Czytanie komiksów w Empikach
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 08, 2006, 10:44:13 am »
Witam wszystkich na forum.

Komiksami wole delektować się w domu, w empiku  czytałem gdy jeszcze chodziłem do liceum i gdy szło się na wagary.

Offline maryjan

Czytanie komiksów w Empikach
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 20, 2006, 08:22:05 pm »
odkopie temat malym ot - we wroclawskim empiku (na rynku) zniknela kanapa, ktos wie cos na ten temat ? :P troche smiesznie jest teraz, bo ilosc wolnej powierzchni na podlodze gwaltownie zmalala :D

a co do czytania w empiku - jestem jak najbardziej czytaczem, nie zebym sie chwalil, po prostu przyznaje bez bicia. a z drugiej strony uwazam sie za czytacza o ponad przecietnym poziomie kultury. przykladowo w empiku na bielanach ostatnio ladnie porozkladalem komiksy na polkach, bo cholernie ciasno byly ulozone, a poza tym widzialem na wlasne oczy jak koles przegladajac przy mnie jednoczesnie trwale zagial rogi przy dwoch komiksach :/ pluje sobie w twarz, ze gnoja nie zjechalem za to. nad kultura trzeba popracowac. moim zdaniem wywolujac cos w rodzaju spolecznej prosji, mozemy doprowadzic do wzrostu poszanowania dla komiksow, ksiazek, itp. przeciez jak widze goscia, ktory zbyt namietnie obchodzi sie z komiksem, to moge mu zwrocic uwage, prawda ? chyba, ze wole wskoczyc na forum i zamiast tego opublikowac posta jacy to zli i niedobrzy ci czytacze sa. glownie powinni sie za to wziac sprzedawcy.  za uprzejme zwrocenie uwagi nikt nas nie zadzga... przynajmniej tak sadze ;) zakladam, ze jak juz ktos zazywa kultury czytajac w empiku to ma na tyle poukladane w glowie, ze sie opamieta i zamiast robic wyrzuty, ze masz do niego jakies "ale", poprawi sie i obdarzy czytadlo nalezytym szacunkiem.

wracajac do mojej charakterystyki ;) musze dodac, ze juz trzy komiksy kupilem po przeczytaniu i mam zamiar zrobic tak samo jeszcze z paroma. do tego jeszcze kupilem ksiazke (jedna z dwoch, ktore tam przeczytalem). w gruncie rzeczy chyba nie jestem znowu taki zly, co ? :P
esli ktos ma ochote powymieniac sie komiksami to zapraszam na PW :) pozdrawiam

Offline empro

Czytanie komiksów w Empikach
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 20, 2006, 09:05:41 pm »
marjanie wszelkie dyskusje na temat Twoich szacownych preferencji dotyczących czytania komiksów na podłodze pośród śmierdzących brudasów plamiących komiksy swoimibrudnymi paluchami proponuje przenieść tutaj,
chciałbym tylko zwrócić Twoją uwagę na to, abys sobie przeczytał cały ten topic, nie bedzie nikt już musiał nic dodawać, gdyż wszystko zostało już powiedziane (razy kilka nawet)
:) pozdrawiam

Offline Belzebiusz

Czytanie komiksów w Empikach
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 21, 2006, 11:52:02 am »
skoro temat został odświezony to i ja się wypowiem i rzucę wyznaniem.

TAK! BYłEM EMPIKOWYM CZYTACZEM!!

Było to w czasach kiedy byłem biednym studentem i kasy miałem jak na lekarstwo. Oprócz komiksów pozyczanych od znajomych czytałem (zdarzało mi się) czytac komiksy w empikach. Z całkowitym ich poszanowaniem.
Teraz moge pozwolic sobie na kupowanie komiksów, ale kiedys niestety nie. Wszystkie komiksy, które przeczytałem od znajomych czy w emiku a które spodobłay mi się kupiłem już na własnośc.

i analogiczną sytuację widzę w osobie maryjana. Co ma chłopak zrobić jak nie ma aktualnie  kasy, kraść? wyraźnie przecież mówi, że komiksy szanuje a na te które może sobie pozwolić kupuje.
potępianie go za czytelnictwo empikowe w takim przypadku moim zdaniem jest totalnie chybione.
tym bardziej, ze empik jest swego rodzaju "czytelnią" i nikt tam nikogo nie goni za to. wiadomo, całej książki nie przeczytasz (raczej) ale komiks już tak. Płytę też można całą przesłuchać i co wszystkich ludzi za to bedziecie potępiać?

wiem, sa szczególne przypadki gadów, którzy tylko za darmoszkę i jeszcze bez poszanowania dla cudzej własności - ale taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku maryjana.

Także prosże, wyluzujcie trochę i dajcie człowiekowi żyć. Kiedys będzie zarabiał i kupi sobie co zapragnie, teraz niestety nie może (eh, te wysokie ceny komiksów) więc trochę wyrozumiałości!!

Pozdro
Nie chce mi się pisać...

Offline BOUNCER

......
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 26, 2008, 09:26:26 pm »
Są dwie kwestie jakie chciałbym poruszyć.
Jedna dotyczy mnie. Jestem człowiekiem poważnym i mam już swoje lata. Często w przerwach obiadowych wyskakuję do Empiku i przeglądam półki. Wybieram koło 8 pozycji i zabieram je do kawiarenki a tam w spokoju się im przyglądam. Zaczynam  dany komiks, patrzę na rysunki, fabułę itp. Jeśli po kilku stronach dana pozycja mi się spodoba ląduje na kupce  - "do kasy". Komiksy które mnie nie interesują odkładam. Zatem po części też jestem chyba czytaczem bo przyznam się , że średnio raz na dwa miesiące komiks którego nigdy bym nie kupił , przeczytam.
Nie tłumaczę się tylko informuję, że w zwiazku z tym nie mam żadnego poczucia winy. Na swoje hobby poświęcam naprawdę spore sumy i myślę , że jestem dobrym klientem rynku komiksowego. A możliwość przejrzenia szerszego asortymentu, powoduje, że naprawdę kupuję więcej.
I teraz druga kwestia. Chodzi o traktowanie komiksów przez innych. Kilkakrotnie byłą taka sytuacja, ze chciałem zakupić kilka komiksó w Empiku ale nie mogłem znaleźć wersji nówki. Każda była jakaś podniszczona, zagięta lub połamana. Na szczęście jest możliwość złożenia zamówienia i odbioru po kilku dniach. Ale faktem jest, że ludzie niszczą komiksy na potęgę. A szkoda....
Ktoś wcześniej napisał, że wydawnictwa powinny robić do empików taki komiks próbę, czyli np 10 stron każdego komiksu do przejrzenia. Dla mnie taka opcja byłaby idealnym rozwiązaniem, a dla Empiku zmiejszeniem strat, choć te ich nie interesują, bo zniszczone egzemplarze i tak podobno oddają wydawcy......
Może zatem wydawca powinien pomyśleć nad taką opcją aby zmiejszyć straty?!...