trawa

Autor Wątek: Co pomysli o nas swiat ...  (Przeczytany 9022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzybek

  • Gość
Co pomysli o nas swiat ...
« dnia: Listopad 26, 2004, 09:29:37 pm »
Chodzi tutaj o newsa podesłanego przez Kordiana z 26 listopada 2004. W skrocie wszystko znajdziecie tutaj : http://keii.neostrada.pl/mal.JPG

A co Wy o tym sadzicie ?

pozdrawiam
Grzybek

Offline Grabasz

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2004, 10:14:32 pm »
Salve!
No coz, ktos sie mocno (nawet bardzo) sfrustrowal i widac ze cisnienie mia  w gornych rejonach przedzawalowych (nazwa kraju z malej litery pisac - skandal :) ). Ale z drugiej strony moze ta osoba ma tez troche racji i my shitty fans nie potrafimy nic innego niz sciagac subowane filmyu z netu i czytac wszstkie mangi w Empik'u :(
allin my name, you can hear...
What satisfies your greed.
I want you
Walkin' my way...
I can show you...
What you want to be...
 Hunter - Greed => www.hunter.art.pl

Offline Qraq

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2004, 10:16:01 pm »
Coz... mysle ze jest w tym jakas czesc prawdy...

..ale sie wkurzyla :P  geez

Offline rado

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2004, 10:25:15 pm »
Jasne. Obraźmy się na klienta że nie chciał od nas kupować. Nie rozumiem o co chodzi tego rodzaju ludziom. Rynek jest taki a nie inny- dobry czy zły- nieważne, ale to nasza rzeczywistość- na nim wydaje się produkt czy świadczy usługę. Jeśli będzie ona dopasowana do rynku- wszystko się uda, jeśli nie- widać coś było zrobione nie tak. Dokładnie to samo z górnikami i węglem- nie trafia pod kask że zapotrzebowanie zmalało i że to nie świat ma się do nich dopasować ale oni do świata. A jeśli ktoś już koniecznie chce zmieniać świat to raczej powinien mieć twarde czoło i dość cierpliwości-  :wall: aż się przebije. Przyznam że szczerze żałowałem "mangazynu" ale tego rodzaju obrażanie się na cały świat sprawia że zaczynam się zastanawiać czy nie upadł na własne życzenie.

grzybek

  • Gość
Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2004, 10:36:17 pm »
Ja tam sam nie wiem co mam powiedziec :) bo siedzenie godzinami nad serwisem i robieniem innych rzeczy dla M&A w PL stalo sie chyba malo wazne...

Poza tym czytanie tekstow na stronach WWW jest mniej wazne niz na papierze ? Z tego wychodzi, ze my sie tutaj bawimy i nic nie robimy na konwnetach ( jako organizatorzy ) a Ci co pisali do gazet sa najbardziej pokrzywdzeni i przez to Polska straci. Z tego co mi wiadomo, Kawaii wyda od marca ( chyba tak plotki chodza ) gazete dla fanow starszych. Zycie to czy sie dalej.

pozdrawiam
Grzybek - Polak i fan M&A w jednym

Offline Qraq

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2004, 10:41:45 pm »
Cytat: "grzybek"
Zycie toczy sie dalej.

Stara prawda. life goes on.... a w przyrodzie nic nie ginie :) A co pomysli o nas swiat? hmmm... zwisa mi to

Offline Grabasz

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2004, 10:49:30 pm »
Ech i znowu bede Advocatus Diaboli :) . Z jednej strony popieram - wolny rynek to cudowny wynalazek, ktory zabija slabych a mocnym przynosi miliony, a zeby stac sie ocnym trzeba "kupic" czytelnika w taki albo inny sposob. Jezeli ktos tego ie potrafi to umiera - czysta selekcja naturalna. Z drugiej jednak strony krew mnie zalewa a szlag trafia dokumentny gdy widze te zdziwione spojrzennia "true fanow nowej ery", ktorzy owszem jacy to oni nie sa przez "duze f" ale wszystkie mangi albo sciagneli z netu, albo przeczytali w Empiku czy sklepie z komiksami. Ludzie tacy nie rozumieja, badz nie chca zrozumiec ze skoro te mangi przeczyatja to ich nie kupia (bo odsetek ludzi, ktorzy najpierw czytaja caly tomik a potem go kupuja jest zalosnie niski) a skoro nie kupia to w pewnym momencie wydawca dojdzie do wniosku ze ma nas gdzies. Starsi fani pamietaja jakim swietem bylo kupic mange (w sensie wogole kupic) a co dopiero po naszemu i po w miare przystepnej cenie. Mlodzi tego nie kumaja, bo tego nie doswiadczyli na wlasnej skorze. A jesli taki stan rzeczy bedzie trwal to ja czarno widze rozwoj rynku M & A w Polsce :(
allin my name, you can hear...
What satisfies your greed.
I want you
Walkin' my way...
I can show you...
What you want to be...
 Hunter - Greed => www.hunter.art.pl

Offline rado

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2004, 11:11:21 pm »
@Grabasz- jak najbardziej rozumiem i moge przyklasnąć ale powiedz jedno- jak zjawisko czytania mang w Empikach ma się do finansów Mangazynu ? Jeśli szukać przyczyn to ja stawiałbym na złe założenia- sprzedaży, profilu i dystrybucji towaru. Stara prawda- nie udało Ci się czegoś sprzedać to nie obwiniaj o to innych.

Jeśli ludzie czytają to znaczy że ich to interesuje- a więc jest potencjalny rynek, a skoro jest to da się go w jakiś sposób wykorzystać. Wcześniej czy później znajdzie się ktoś kto to zrobi. Może nie dziś, może nie pojutrze ale zrobi. "Zwykłe" komiksy też są sczytywane namiętnie w empikach a jakoś rynek nie upada- porównanie tego co widziałem przed 3 laty wyjeżdżając z Polski a co widzę teraz, po powrocie jest przytłaczające i to na korzyść.

 Nie jestem jakimś superfanem mangi- po prostu ją lubię- więc może nie dostrzegam jakichś ukrytych połączeń lub o nim nie wiem, z góry więc przepraszam za ewentualne niesprawiedliwe oceny.

Offline Qraq

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2004, 11:30:01 pm »
ee tam ludzie. ja sie nie przejmuje. ja juz od dawna twierdze ze narodowym sportem Polakow jest narzekanie ot tak dla zasady. "oh rynek m/a upada to wszystko przez....", "w Polsce nie mozna zdobyc dvd z anime" a potem "to dvd Mononoke/Metropolis/Bebop/Cokolwiek jest za drogie juz wole sobie sciagnac z netu". Heh.. sam narzekam :oops:.

Offline Pokpoko

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2004, 11:50:21 pm »
load of ..fuss bout nuffin...ktos sobie ulżył,i tyle.a co do "shitty fans"-szczerze,rzepi mnie co pomysli sobie "mangowy światek" zza oceanu czy miedzy na nasz temat.ani on opiniotwórzczy,ani zbyt dużego znaczenia nie ma dla wizerunku całkoształtu.pozatym-jeśli tenże "światek"wyrobi sobie opinie na podstawie jednej wypowiedzi,to... mam taki światek :P

Offline Qraq

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2004, 11:58:33 pm »
true, true   :)

Offline turucorp

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2004, 12:46:52 am »
oho, widze tu pare ciekawych wypowiedzi 8)
Grzybek, jak widze Ciebie ten tekst troche poruszyl, ale czy zastanowiles sie chwile nad pewnymi niuansami?
na forach komiksowych (a na Gildii szczegolnie) obnoszenie sie ze sciaganiem skanow jest traktowane, dosyc jednoznacznie i slusznie, jako zlodziejstwo, tutaj doslownie co drugi temat dotyczy pirackiego sciagania z netu i nikogo to nie rusza, ba, prawie wszyscy sie tym chwala.
to jest objaw chorobowy i sami sobie wypracowujecie taka a nie inna sytuacje.
inna sprawa, ze autorka tekstu zachowuje sie jak sfrustrowany gowniarz i placze nad jakims "rozlanym mlekiem" w "rekaw cywilizowanego swiata",
zgadzam sie z Pokpoko.

Cytat: "rado"
"Zwykłe" komiksy też są sczytywane namiętnie w empikach a jakoś rynek nie upada

bo my lejemy werbalnie prz kazdej okazji tych gowniarzy niszczacych komiksy.
a rynek moze i nie upada, ale nie powiedzialbym ze jest rozowo, zobacz oferty wydawcow, ktorzy jeszcze istnieja (bo sporo ich wycofalo sie z biznesu ostatnio) :|

Offline rado

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 27, 2004, 01:39:51 am »
@ Turucorp- I bardzo dobrze robicie. IMHO powinno się jeszcze foliować większość nakładu i wymuszać na EMPIK-u taki a nie inny sposób sprzedaży, nawet gdyby się to wiązało z obniżeniem cen ale to- jak mówię- najzupełniej prywatne zdanie. A że nie jest różowo... w tej chwili sytuacja na rynku światowym jest jaka jest i zdziwiłbym się gdyby akurat Polskę Pan Bóg sobie wybrał i powiedział "O, a tu zrobimy oazę dostatku". To co mnie cieszy to rozmiar rynku i to że- wolno bo wolno ale się rozwija. Kibicuję i trzymam kciuki.

grzybek

  • Gość
Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 27, 2004, 07:52:58 am »
Hi!

Cytat: "turucorp"

Grzybek, jak widze Ciebie ten tekst troche poruszyl, ale czy zastanowiles sie chwile nad pewnymi niuansami?
:|


Ja nie czytam w empikach :) Jak chce cos poczytac, na co mnie w danej chwili nie stac to od tego mam kolezanke, ktora wiekszosc kupuje.

Kiedys w ramach wspierania rynku kupowalem wszystko  - nawet to co mnie nie interesowalo. No ale czy to ma sens ? Teraz nawet jest zbyt wiele tytulow aby cos kupic..

Czytanie w empikach ma jednak tez pewien plus, ze osoby, ktore slyszaly cos o mandze moga tam zajrzec i sie przekonac na wlasne oczy, ze to nie tylko sex i przemoc ale rowniez... :D  

Problem z tym textem jednak jest taki, ze on uderza w nas wszystkich - fanow mangi i to niezaleznie czy ktos kupowal czy tez czytal w empikach.

Poza tym mozna byc przeciez fanem anime a nie mangi albo wrecz odwrotnie to tez przeciez mozliwe :)

pozdrawiam
Grzybek

Offline Qraq

Co pomysli o nas swiat ...
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2004, 11:16:20 am »
Cytat: "grzybek"
Hi!
Kiedys w ramach wspierania rynku kupowalem wszystko  - nawet to co mnie nie interesowalo.


 :eek: . ja bym tak nie potrafil.

A co do czytania w Empikach, nie wiem kto widzi w tym cos ciekawego. Ja lubie sobie kupic mange dla samej satysfakcji posiadania jej(poza poznawaniem fabuly:).


Cytat: "grzybek"
Poza tym mozna byc przeciez fanem anime a nie mangi albo wrecz odwrotnie to tez przeciez mozliwe :)

jak najbardziej mozliwe, mange zaczalem czytac dopiero po ok. roku od zaiteresowania sie anime. Problem w tym ze byc legalnym fanem anime w Polsce jest niezwykle trudno. Plany wydania jakiejs serii od razu sa skazane na kleske bo wiekszosc i tak juz pol roku predzej widziala suba(albo nie lubia danego anime). Zmiany w tym temacie widze dopiero gdy bedziemy zarabiac na tyle duzo by kupic jakas dawno obejzana serie(oczywiscie o ile ktos taki wogole bedzie mial chec kupna dvd - niektorym wystarczaja suby).

 

anything