Autor Wątek: Electronic Body Music, Synthpop etc.  (Przeczytany 2318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raven

Electronic Body Music, Synthpop etc.
« dnia: Listopad 27, 2004, 08:19:11 pm »
Hmm... Czy nazwy kapel takich jak VNV Nation, Wumpscut, Covenant mówią wam coś? Czy ktoś z was zna się trochę na muzyce popularnie zwanej EBM? Miałem ostatnio przyjemność zapoznać z paroma płytami artystów tworzących tą stricte electroniczną muzykę. Jednak generalnie rzecz biorąc niewielkie mam o niej pojęcie, a chciałbym wyrobić sobie o niej jakąś opinię. Czy muzyka ta ma jakieś swoje legedny? Jest coś co czego wstydem byłoby nie znać? Co o niej ogólnie myślicie??
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Kormak

Electronic Body Music, Synthpop etc.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2004, 06:11:33 am »
Polecam takie zespoły jak Leaetherstrip, Psychopomps (satanistyczne electro), Lights Of Euphoria, Electric Hellfire Club (kolejne satany) czy Penal Colony - generlanie warto sprawdzić zespoły nagrywające dla amerykańskiej wytwórni Cleopatra Records albo Zoth Ommog.

 Dużą popularnością cieszy się niemiecki Feindflug, ale nie słyszałem więc nie wiem czy dobre.

Z "legend" to polecam np. Front 242, tego nie znać po prostu nie wypada.


P.S. - wspierając naszych polecam wrocławski zespół Body Call (poszukać w sieci, maują swoją stronę, można ściągnąć stamtąd ich demówkę)

Offline śmigło

Electronic Body Music, Synthpop etc.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2004, 11:40:32 am »
feindflug ma na swojej stronie do zgrania wszystkie plyty w  mp3. strasznie dziwna muzyka... moja siostra jak weszla do mojej jaskini i to uslyszala, to zapytala sie czy juz sie przenioslem do transylwanii. :)
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline surmik

Electronic Body Music, Synthpop etc.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2004, 11:58:34 am »
Stronka Bodycall nie dziala albo nie moge znalesc prawidlowego adresu.
Feindflug rzeczywiscie ciekawe :o)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Raven

Electronic Body Music, Synthpop etc.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2004, 12:33:59 pm »
!! Rzeczywiście na stronce Fiendflung są do ściągnięcia wszystkie piosenki. Po raz pierwszy widziałem 7minutową piosenkę zajmującą 1,5mb:] mp3 32kbs... :D
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Raymond Luxury-Yacht

Electronic Body Music, Synthpop etc.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2004, 01:54:42 pm »
Ja oprocz wspomnianego juz Front 242 bardzo bardzo polecam zespol Nitzer Ebb i plyte That Total Age. W tym roku ukazala sie tez plyta wokalisty Nitzer Ebb Douglasa McCarthyego, nagrana razem z Terencem Fixmerem. nazywa sie to: Fixmer/McCarthy - Between The Devil. Tez bardzo polecam, bardzo prymitywna, surowa, marszowa muzyka elektorniczna z wykrzykiwanymi wokalami.

A jesli chodzi o potworki w stylu Vnv Nation to nie wime dlaczego wrzucono ich do jednego worka z ebmem, na pierwszej plycie rzeczywiscie mieli z tym stylem cos wpsolnego, ale ich ostatnie dokonania moglyby z powodzeniem wzbudzic wielka radosc u przerosnietych miesniowo milosnikow tzw. "techno-jazdy". Obrzydliwe. Rzygac sie chce.
y name is spelt 'Luxury Yacht' but it's pronounced Throatwobbler Mangrove.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Electronic Body Music, Synthpop etc.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2004, 09:26:03 pm »
Z klimatów ebm polecam m.in. Assemblage 23, Front Line Assembly, Apoptygma Berzerk, Hocico (wspaniala rzeznia - taki satanistyczny, elektroniczny death :evil: ) i moze jeszcze KMFDM (jesli mozna ich do ebm zaliczyc). Numery jeden w tej materii to dla mnie wspomniane juz Front 242 i Nitzer Ebb.
Jesli chodzi o synth-pop, to slucham And One, Camouflage, Mesh, Wolfsheim, De/Vision, Beborn Beton.
Warto zapoznac sie tez z kapelkami Lights Of Euphoria, Psyche, Icon Of Coil czy Diary Of Dreams oraz 2-plytowymi skladankami z serii "Advanced Electronics" (wlasnie ukazal sie vol. 3).

 

anything