trawa

Autor Wątek: Księgi w WFRP  (Przeczytany 9365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Farvus

Księgi w WFRP
« dnia: Listopad 28, 2004, 03:14:06 pm »
Obserwuje od pewnego czasu tematy dotyczące przysłów, poematów, opowiadań do WFRP a ostatnio przypomniałem sobie że na moim dysku zalega pewien krótki tekst. Czasami w czasie sesji Warhammera dochodzi do sytuacji gdy drużynowy uczony/mag trafia do jakiejś biblioteki i czegoś szuka albo po prostu przegląda książki. Można oczywiście zaimprowizować ale ja wpadłem na pomysł stworzenia dużego spisu ksiąg głęboko opartych w Starym Świecie. Uznałem, że mogą istnieć również gatunki nieistniejące w średniowieczu (jak np. powieść). W końcu Stary Świat może być bardziej rozwinięty jeśli chodzi o literaturę. Jest nieco w klimacie epoki renesansu. Pełno różnych odkryć, eksperymentów, nowych idei itd. Księgi dotyczące magii mogą umilić rozrywkę graczom-czarodziejom, którzy szukają różnych rzadkich woluminów, nowych gatunków magii itd. Takie coś w połączeniu z zasadami rzucania czarów stawiającymi na większą swobodę i improwizację może ją bardzo wzbogacić.

Umieszczam mały spisik tutaj na forum bo coś takiego nadaje się bardziej do wspólnego tworzenia. Samemu nie dało by się nazbierać sporej liczby opisów ksiąg. Poza tym ostatnio niczego do Warhammera pisze na swoją stronę (może za jakiś czas się to zmieni). Jeśli więc macie jakieś pomysły to piszcie. Może być to spektrum od nudnych zbiorów z poematami po bluźniercze księgi poświęcone Chaosowi :D.

Kolejność jest taka - Tytuł, Autor, Wartość oryginału (jeśli to wydrukowana albo pisana ręcznie kopia to oczywiście mniej), Język, Opis

Powieści, pieśni, sagi, dawne legendy

-"Harfa smutku", Ewald Mortenson, 420zk, Reikspiel, Jest to powieść, której akcja dzieje się w Norsce. Pełno w niej zemsty, zdrady, niedopowiedzeń czyniących ją jedną z bardziej popularnych w Starym Świecie.

-"Pieśń o starym Albionie", Werter Jeltz, 320zk, Te pieśni wciąż cieszą dużą popularnością mimo że są już dosyć dobrze znane. Szczególnie w Bretonii i Imperium. Głównym tematem są losy królów i bohaterów Albionu. Często pojawia się w nich Jon Nieustraszony, który zmienia całkowicie sytuacje panującą na wyspie i bez niego Albion nie był by taki jaki jest teraz.

-"Pieśni Liadriel", Liadriel, 670zk, Elthárin, Książka zawiera wiele różnych krótkich elfich pieśni o gwiazdach, przyjaźni czy przyrodzie. Bardzo cenna książka jako oryginał.

Książki o magii

-"Natura chowańców", Erich Hennewan, 431zk, Klasyczny, Książka prawdziwego specjalisty w tej dziedzinie. Wiele z jego notatek jest bardzo cennych dla maga, który pragnie stworzyć chowańca w ten sposób by był bez skazy z wszelkimi zaletami. Są opisane typowe zachowania chowańców, ich odmiany a także jaki chowaniec jest do czego najlepszy.

-"Iluzje w ruchu", Mergin Elibone, 350zk, Klasyczny, Autor przekazuje najważniejsze informacje dotyczące bardziej zaawansowanych iluzji. Daje wskazówki jak należy kopiować obraz z rzeczywistości by mimika iluzyjnych postaci była jak najbardziej naturalna.

-"Tajniki medytacji", Rimvald Reyken, 500zk, Reikspiel, Bardzo powszechna książka na wszelkich kolegiach magicznych. Opisuje jak wprowadzić się w stan głębokiej medytacji a także jest w niej udokumentowanie wielu badań nad medytacją.

-"Magia bezskładnikowa", Helena Agge, 530zk, Reikspiel, Książka opisuje perypetie ambitnej czarodziejki odnośnie rzucania czarów bez składników. Jest w niej wiele cennych wskazówek i kilka wypróbowanych czarów, które udało się rzucić bez składnika. Książka jest bardzo stara i powstało już wiele innych dzieł na ten temat, jednak Helena Agge znaczenie przyczyniła się w tej dziedzinie magii i dlatego książka dosyć cenna.

-"Taktyka w magii", Josefus Keffein, 440zk, Reikspiel, Autor książki to mag, który przeżył już wiele bitew, dlatego wie jak najlepiej wykorzystać magię wojenną by unieszkodliwić wroga. Jest tu dużo fragmentów opisujących walki z Chaosem roku 2303 gdy Magnus stał na czele Imperium.

-"Ewolucja magii" w 4 tomach, Albert Nulnen, 630zk, Klasyczny, Opisane w jaki sposób magia rozwijała się od jej początków gdy powstawały pierwsze kolegia magiczne w Imperium. Dużo odnośników do innych dzieł, dużo informacji o Wojnach Magów, rozpoczętych w Middenheim w roku 1979 kalendarza Imperium.

Książki o historii, kroniki, pamiętniki

-"Historia Imperium" w 7 tomach, Oldriht Enmauer, 421zk, Reikspiel, Książka z bardzo dokładnie opisaną historią Imperium Sigmara jednakże wiele rzeczy może być nieprawdziwych gdyż Enmauer często nie szukał w źródłach lecz w swojej wyobraźni. Często też są wzmianki o geniuszu i potędze Sigmara.

The End

PS. Jeśli pomysł nie załapie, zawsze można podyskutować o literaturze w Starym Świecie :D.

Offline pafnucy

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2004, 08:50:44 pm »
Witam

No i się zaczęło dziać :) Cóż... Widać, że kolejny projekt z forum pewnie się doczeka wersji pełnego tekstu na Gildii Warhammera. Nie pozostaje nam nic, jak ruszyć do wszelakich bibliografi. Jak na razie mam na głowie ocenianie prac konkursowych, ale już niedługo pewnie i ja cosik dorzuce.

Co do incjatywy, to strzał w dziesiątke :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Dwalthrim

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2004, 11:30:14 am »
Taki zbiór ksiąg też mi chodził od jakiegoś czasu po głowie :)
Należy zaznaczyć jednak, iż większość jeśli nie wszystkie księgi są pisane w S.J.Klasycznym (u mnie reikspel/wspólny jest językiem mówionym, w BL wszystko było w S.J.K), chyba że autor był np. elfem wtedy oczywiście może być to Eltharin. Piszcie również czy, aby przypadkiem dane dzieło nie jest na indeksie ksiąg zabronionych. Dzieła takowe są przetrzymywane w "Zakazanych Komorach" pod świątynią Sigmara w Altdorfie na mocy "Edyktu VarBennera" z roku 2500-o. Adolf VarBenner był uczonym, a następnie Łowcą Czarownic i Inkwizytorem. Spędził 1/2 życia na spisanie owego edyktu.
 Część z dzieł będzie oczywiście nie dostępną i możliwa do wglądu tylko w bibliotekach uniwersyteckich czy też podległych świątyniom Vereny.

"Dzieje Sigmara Młotodzierżcy" - autor nieznany. Prawdopodobnie kapłan Zakonu Kowadła.
Dzieło napisane w sekretnym klasycznym, drukowane.
Opisuje cały żywot Sigmara od narodzin począwszy przez uwolnienie króla krasnoludów Kurgana, wojny goblińskie i dalej przez stworzenie podwalin cesarstwa, aż po samotną wędrówkę w Góry Krańca Świata. Dostępna w większości bibliotek uniwersyteckich, podległych świątyniom Vereny, a nawet tych prywatnych. cena 150 zk.

"Litanie Sigmaryckie" - Przez brata Bertholda z Wurtbadu spisane.
Księga drukowana w Reikspelu. Jest to zbiór litani, modlitw, pieśni i horałów ku czci patrona Imperium - Sigmara Młotodzierżcy.
Dostępność powszechna, cena - 50 zk.

"Der Natur Malorum" - Johan Vorman
Traktat o skavenach spisany w sekretnym klasycznym. Wydrukowany w małej ilości jeszcze w okresie "Wojen III-ch cesarzy." Ponoć starajac się rozwiać mity i legendy o rasie przebiegłych szczuroludzi autor w swych badaniach dotarł nawet do ich korytarzy głęboko pod ziemią. W dziele tym są ponoć opisane nawet co poniektóre skaveńskie klany!
Przez sigmarycką Inkwizycję traktat ten umieszczony jest na indeksie ksiąg zakazanych. Na czarnym rynku wartość tego woluminu wacha się od 500 do 700 zk.

"Modlitewnik Ulrykański" -  brat Haini Lupus z Middenheim
Księga drukowana w Reikspelu. W Modlitewniku (jakto w modlitewniku :lol: ) znajduje się szeroki zbiór modlitw, litani i "zdrowasiek" na każdą okazje, a zwłaszcza na długie mroźne wieczory.
Jest tam również ustęp "Jak Świętobliwie Postępować, aby Pana Zimy nie Prowokować." Książka ta została wydana w durzej mierze jako odpowiedź /równowaga dla "Litanii Sigmaryckich." Dostępność powszechna, zwłaszcza na północy Imperium, cena 55 zk.

"Almanach Albergoern" - Thomas van Horst
Księga spisana w sekretnym klasycznym, drukowana.
Dzieło traktuje o przeróżnych Świętach w Starym Świecie, również o tych niekoniecznie dobrych. ZAKAZANA, ale na czarnym rynku dostępna. Cena około 300 zk.

"Wojny Starożytnych" - Ipsen
Księga spisana w sekretnym klasycznym, drukowana. Dzieło historyczne skupiające się na wojnach i bitwach na południu Starego Świata zwłaszcza w okolicach Czarnej Zatoki. Jest to obszerny traktat opisujący wzloty i upadki miast i księstw w Tilei i Estali. Jeden rozdział jest poświęcony Templariuszom Myrmidii. Cena około 350 zk.

"Starożytne Plemiona Ostermarku" - Helmut Braustein
Księga spisana w sekretnym klasycznym, drukowana. Dzieło historyczne skupiające się na plemionach Fennonów żyjących w tych okolicach za czasów Sigmara. Są tu opisane min. bardzo szczegółowe i wnikliwe badania archeologiczne całego regionu poczynione przez Uniwesytet Altdorfski. Cena 250 zk

"Anatomia Społeczeństwa" - Edith Brustelina
Księga spisana w sekretnym klasycznym, drukowana w bardzo małej ilości. Traktat socjologiczny opisujący zmiany w społeczenstwie imperialnym i ich podejście do władzy cesrskiej począwszy od czasów Manfreda Skavenobójcy. Dostępna tylko w bibliotekach i prywatnych zbiorach.

"Nekromantyczne Choroby Ciała" - Hainrich Lemptera
Księga spisana w sekretnym klasycznym, drukowana.
Opisuje wszelkie przypadłości ciała jakie może trawić czarnoksiężników parających sie mroczną sztuką nekromancji. Dostępna w niektórych bibliotekach uniwersyteckich i to też nie wszystkich. Publiczne jej rozpowszechnianie jest zabronione.

O naturze Zła i Mroku" - Andreas Sinder
Ksiega ręcznie spisana w sekretnym klasycznym. Większość kopii znajduje się w "Zakazanych Komorach." Dzieło powstało około roku 1998 w Mordheim gdy nad Imperium wisiała kometa z dwoma ogonami. Traktuje o chaosie i jego pokusach oraz stara się wytłumaczyć dlaczego szanujacy się magowie zaczynają sie parać mroczną sztuką. ZAKAZANA, ale na czarnym rynku dostępna. Cena około 650 zk.

"Liber Pestilentia" - autor ukryty pod pseudonimem Evilsson.
Jest to czarne tomiszcze, spisane w sekretnym klasycznym i mrocznej mowie. Zamiast kartek posłuzyła skóra zwierzęca i ludzka, a inkaustem była krew! Księga traktuje o rytuałach przywołujących demony Nurgla, jest tez krótki ustęp o skaveńskim klanie Pestiliens. ZAKAZANA! Na czarnym rynku JEŚLI WOGÓLE, jej cena powinna wynieść ok 1000 zk!

Sztuki & dramaty:

"Zrozpaczony Więzień Karak Kadrin" - autor Detlef Shierck
Sztuka drukowana w sekretnym klasycznym.
Opowiada historie młodego krasnoludzkiego gońca, który musi dotrzeć z meldunkiem do obleganej przez orki górskiej stanicy. Niestety na skutek nieszczęśliwych splotów okolicznosci i przeznaczenia przybywa na miejsce zapóźno. Nie wykonawszy powierzonej mu przez lorda misji młody Gort zostaje zmuszony do wstąpienia w szeregi kultu Zabójców Trolli w największej świątyni Grimnira  w Karak Kadrin. Cała historia kończy się jednak happy endem. Udręczony poczuciem winy zabójca wędrując przez góry Krańca Świata i szukając swej zagłady ratuje z opresji cesarskie poselstwo do Ungrima Żelaznej Pięści. Dając czas na ucieczkę ludzkim podłańcom, w wąskim górskim gardle stawia opór zielonoskórym zabijając ponad tuzin orków i trolla. Sam przy tym ginie i zostaje przez swych przodków z wielkimi honorami przyjety w krasnoludzkiej Valhalli w Mithrilowych Komnatach Grungniego!
Łzawa historyjka w stylu Detlefa Shiercka.  :cry:
Dostępnośc powszechna. Cena 120 zk.

"Romans Ottokara i Myrmidii" - autor Detlef Shierck.
Sztuka drukowana w sekretnym klasycznym.
Dramat oparty na starej Tileańskiej legendzie.
Młody książe Ottokar zakoc**je się w damie, która jest sokolnikiem jego ojca. Typowa miłość fatalna, kobieta sokolnik (Myrmidia) jest szpiegiem konkurencyjnego księstwa. Gdy ojciec się o tym dowiaduje nakazuje synowi zgładzić młodą intrygantkę. Zakochany książe nie jest w stanie wykonać powierzonego mu zadania i wraz z ukochaną rzucają się ze skał w przepaść. Myrmidia zamienia ukochanego w sokoła i razem odlatują w stronę zachodzącego słońca :D
Dostępnośc powszechna. Cena 120 zk.

"Tragedia Bretońskiej Kurtyzany" - autor Detlef Shierck.
Sztuka drukowana w sekretnym klasycznym.
Młoda bretońska ladacznica Beatrice zakoc**je się w trubadurze Jean Lucu z wędrownej trupy cyrkowej. Gdy dowiaduje się że cyrkowy tabor został napadnięty przez gobliny jest pewna, iż jej ukochany nie żyje.
Beatrice szuka pocieszenia w ramionach Luisa syna bogatego szlachcica z Paravonu. Czas leczy rany, a ona ponownie się zakoc**je. Wówczas powraca uzdrowiony przez pustelnika Jean Luc. Piękna kurtyzana musi wybrać między swą pierwszą-prawdziwa miłością, a bogactwem jakie oferuje jej życie u boku Luisa Cormegnac. Obaj kawalerzy skaczą sobie do oczu i umawiają się na pojedynek. Beatrice nie mogąc się zdecydować wstępuje do klasztoru Shallayi...
Dostępnośc powszechna. Cena 120 zk.

"Prawdziwa historia upadku Konstanta Drachenfelsa" - autor Detlef Shierck.
Sztuka drukowana w sekretnym klasycznym.
Największe dzieło dramaturga z Altdorfu opowiadajace o upadku tego potężnego czarnoksiężnika. Grupa poszukiwaczy przygód w tym Genevieve Dieudone i książe Ostwald wyrusza spenetrować stare ponure zamczysko. Wszyscy wiemy czym to się kończy... *
Dostępnośc powszechna. Cena 150 zk.

*Patrz powieść Czarnoksiężnik Drachenfels <<

Pzdr i czekamy na więcej :idea:
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline pafnucy

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2005, 11:22:03 pm »
Witam

Cóż, poza podziękowaniami dla autorów, mogę powiedzieć? Nasuwa się tylko jedno: "Zapraszam do zwiedzania zakamarków staroświatowych bibliotek":
http://rpg.gildia.pl/systemy/warhammer/stary_swiat/biblioteka

A wiadomo, jak to bywa z zakamarkami :) Dlatego, jeśli znajdziecie coś nowego, to czekam na opisy woluminów. Ja postaram się do drugiej części zakamarków (mam nadzieję, że się ukaże, bo warto :) ) i coś od siebie dorzucić.

Raz jeszcze dziękuje autorom :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Farvus

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2005, 11:44:58 pm »
Witam.

Ciesze się że pojawiło się to jako tekst. Próbowałem dorzucić coś więcej ale niestety brakuje mi narazie pomysłów - musze być w odpowiednim klimacie i wtedy ruszam z kopyta...
To jednak jeszcze nie koniec z tym tematem. Wróże mu dobre czasy :D.

Offline nahar

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2005, 11:20:04 pm »
W jednym z TALIZMANÓW (tych ze starej serii) było trochę na ten temat. Za jakiś czas bede w domu to moge przerzucic to na forum. Z tego co pamiętam tytuły były bardzo interesujące. Co ciekawke lektura niektórych ksiąg dawała okreslone korzyści (w grze). Np. " Novae sposób walki bronią co to ją alabardą zwą" dawała specyficzne bonusy do walki tą bronią - nieco inne niż normalnie.
paweł

Offline Maarb

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2005, 10:45:47 am »
Moze by tak cos o samym Swiecie zarowno Nowym jak i Starym.Moja propozycja:
"Nieznane lady";Otto Dirlewanger;spisana w Reikspielu ksiega na temat ladow jeszcze nie znanych-wysp, archipelagow-zapiski podroznika i odkrywcy o jego podrozach i doswiadczeniach za nimi idacych.
I came from a distance in time
From the hill where the sun for the first time came through
I followed every wind to every spot it blew
I rove the eternity of time, the history of existence"

Offline Maarb

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2005, 03:19:59 pm »
Moja kolejna propozycja to:
"Moje podroże z Grimmem";Herr Maximilian Weiler-jest to opowiesc o podrozach mlodego szlachcica z krasnoludzkim Zabojca.
 Pomysl moze zerzniety z "Zabyjcy Trolli" ale w samym swiecie "podrecznikowym" chyba niewystepujacy. To tylko propozycja.
I came from a distance in time
From the hill where the sun for the first time came through
I followed every wind to every spot it blew
I rove the eternity of time, the history of existence"

Offline pafnucy

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2005, 03:40:55 pm »
Ave

Jak widać szykuje się druga część Zakamarków Staroświatowych Bibliotek. Liczymy na Ciebie Maarb!!!. Także rzecz jasna czekamy na propozycje od innych fanów WFRP :)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Maarb

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2005, 05:31:55 pm »
Jak juz pafnucy mnie zacheca to mam jeszcze jedna pozycje:
"Obyczaje plemion Arabii";Frederico La Paglia-spisana w jezyku tileańskim ksiega traktuje o zwyczajach, obyczajach, religiach i obrządkach plemion czarnoskorych zamieszkujacych Arabie.Wydana w bardzo niewielu kopiach wiec moze byc calkiem droga :)
I came from a distance in time
From the hill where the sun for the first time came through
I followed every wind to every spot it blew
I rove the eternity of time, the history of existence"

Offline pafnucy

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2005, 09:20:57 pm »
Witam

Dziś kupiłem sobie Księgę Inkwizycji: Podręcznik dla inkwizytorów autorstwa Bernarda Gui :D Także po sesji zapowiada się ciekawa lektura i recenzja do działu Biblioteka MG. Ale także jest to kolejny pomysł dla opisu książek ze świata Warhammera:

* "Practica officii inquisitionis haereticae pravitatis"; Bernardus Guidonis - napisany w języku klasycznym podręcznik dla łowców czarownic i wszelakiej maści inkwizytorów dzieło autorstwa znanego zakonnika sigmaryckiego. Znajdziemy tam opisy różnych kultów i sekt, by lepiej poznać kacerzy i heretyków. A także metody ich przesłuchiwania, procesowania i oczyszczania, ku chwale Sigmara Młotodzierżcy.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Hargrim

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2005, 09:45:21 am »
No to moja propozycja :).

"Księga Śmierci" autorstwa Abdula ben Rashida, tłumaczenie z arabskiego sprawione przez Heinricha Kemmlera. Książka opisuje historie rozwoju nekromancji i historie Nagasha. Wiadomo tylko o kilku istniejących egzemplarzach, wiekszosc byla iluminowana przez Kemmlera. Jeden z nich znajduje się w Bibliotece Świątyni Sigmara w Altdorfie, inny został przypadkiem odkryty w kurchanie w Górach Szarych, nie wiadomo gdzie aktualnie się znajduje. Znajduje sie na Indeksie Ksiąg Zakazanych, jej posiadanie karane jest smiercia przez rozczlonkowanie, a nastepnie spalenie na stosie. Cena ok. 600-900 zk. Prawie niedostepna.

"Księga Nagasha" autorstwa samego Wielkiego Nekromanty. Istnieje dziwięć egzemplarzy tej książki, wszystkie spisane Jego ręką, zawierają prawie całą wiedze i czary nekromantyczne. Całość jest znana jako "Dziewięć Ksiąg Nagasha". Osoby nieobeznane z nekromancja po przeczytaniu kilku pierwszych linijek popadają w obłęd. Stwierdzenie jakiegokolwiek kontaktu z którąkolwiek częścią karane jest publiczną kastracją, targaniem końmi i spaleniem na stosie. Cena - dla odpowiednich osób poprostu bezcenna. Dostępność - prawie nie do zdobycia

"Księga Arkhana" stworzona przez Arkhana Czarnego, najpotężniejszego generała Neherekańskiej armi Nagasha. Dla znawców tematu treść nie ma znaczenia, ale moc w tej książce zamknięta, pozwalająca napełniać nieumarlych diabelską mocą wielokrotnie przyspieszającą ich ruchy. Niewiele osób wie o jej istnieniu, jeszcze mniej ja widzialo. Cena - dla odpowiednich osób poprostu bezcenna. Dostępność - unikat.

"Tragiczna historia Morgheim i jego spadkobierców" - księga spisana przez nieznaną osobe, prawdopodobnie jednego z wampirów któremu udało się zbiec z tego miasta. Opisuje dzieje tego miasta i następną powolną przemiane tamtejszej lini krwi w przerazające bestie zwane "Strigojami". przedstawione zostały tutaj także losy tych wampirów, przez reszte swojej społeczności uwazanych za szkodniki. Cena - ok 500 zk. Dostępność - większośc egzemplarzy tego woluminu znajduje się w rekach Arystokracji Nocy.

"Moje podróże z Gotrekiem", tomy od I do IV, napisane przez Felixa Jaegera, wydane w 2505 roku w Altdorfie. Uważane za tanie czytadło napisane przez nieudolnego pisarza, niemające najmniejszego zaczepienia w świecie realnym. Wg. opini akademickiej jedyna wartosciowa część tej książki to pobierzne opisanie tajemniczego Kultu Zabójców - dziwnej przypadłości wsród krasnoludów. Cena 50 zk. Powszechnie dostępna.

Na razie chyba tyle.

Offline pafnucy

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2005, 03:11:43 pm »
Witam

* "Via ad claritas"; tomy I-VIII; napisana w języku klasycznym - zbiór pism i encyklik wielu teogonistów Sigmara. Rozprawy filozoficzne i teologiczne, stosunek wiary do wielu spraw. Obecnie trwają prace nad tomem IX. Księgi te są bardzo bogato iluminowane i przepięknie oprawiane. Cena za tom: około 100zk.

* "Die Geschichte den Untergang"; Karl Kirsenwalld - praca naukowo filozoficzna kanonika sigaryckiego z Nuln. Opisuje co gorszych cesarzy w historii Imperium oraz ich nieudolne rządy. Celem pracy jest odpowiedź czemu tacy byli oraz wyznaczenie wzoru idelanego władcy. Książka jest dość powszechna i popularna w kręgach szlachty z wyjątkiem tych o przekonaniach ulrykańskich. Powodem jest wielki nacisk na nauki Sigara i teogonistów. Cena: 60zk.

* "Furere luna"; Zavant Konniger; język klasyczny - rozprawa naukowa znanego mędrca z Altdorfu o Morrsliebie i jego wpływie na ludzi i inne rasy. Tylko dzięki wstawiennictwie żelaznego grafa Ottona von Bitternacha nie trafiła na indeks ksiąg zakazanych. W książce jest wiele przypisów i komentarzy związanych ze spraw słynnych morderstw w Morrsliegnacht. Cena: 110zł.

* "Driten, dass sind Einen"; Morgan von Trigtoor - opis historii zagłady miasta Mordheim. Jednak głównym tematem książki jest kult świętych Trzech, Którzy są Jednym (jedyni, którzy przeżyli zagłade): Brat Nie Widzieć Grzechu, Brat Nie Słyszeć Grzechu i Brat Nie Mówić Grzechu (duchowi założyciele zakonu biczowników). Cena: 100zk. Jest też także dostępna wersja "podróżna" mniejszy format i bardzo odporna oprawa (ten tomik zawsze mają przy sobie na łańcuchu biczownicy), która kosztuje 50zk.

No i powli zbiera się już ku końcowi materiał na drugą część Zakamarków Staroświatowych Bibliotek :D Jeszcze kilka pozycji i można zamieszczać na stronie Gildii Warhammera. Także czekam ;)

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Hargrim

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2005, 04:45:15 pm »
No to może jeszcze troszke moich (pomysły są z Kamieni Zagłady).

* "Krasnoludzka Poezja Wieku Chwały" Książka ta zawiera liczne wiersze i pieśni krasnoludzkie spisane jeszcze w czasach poprzedzających Wojne Zemsty. Jest ona dość popularna wśród krasnoludzkiej inteligencji, wiele z pieśni zawartych tutaj można spotkać także w przekazie ustnym. Oryginał jest spisany jest w khazalidzie, ostatnio został także wydany tom przetłumaczony na język klasyczny, zyskał sporą popularność wśród ludzkich badaczy rasy krasnoludzkiej. Oryginał w khazalidzie jest dość żadko spotykany, przekład kosztujek 75 zk.

* "Spis opuszczonych warowni krasnoludzkich", Tomy I-IV. Są to książki napisane w khazalidzie, nie znane są żadne tłumaczenia na inne języki, co jest zrozumiałe. Zostały one spisane na podstawie "Wielkiej Księgi Krzywd", co za tym idzie wszelkie informacje zawarte w nich są bardzo wiarygodne. Żadko są widywane w rękach innych niż krasnoludzkie, jest ceniona przez wszelkiej maści poszukiwaczy skarbów. Cena 250 zk.

Offline pafnucy

Księgi w WFRP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2005, 02:34:32 pm »
Witam

* "Theoratica Collegium Coelestium" Harian Błękitny; tomy I-IX; klasyczny- napisany całkiem niedawno, przez jednego ze słynniejszych czarodzejów niebieskiego kolegium, zbiór teorii magii (harmonia magii i jej zawirowania są identyczne jak prawa, którymi rządzi się kosmos; dużo miejsca jest tu poświęcone o naturze i ruchu Morrslieba, na podstawie którego próbuje się tłumaczyć zasady magii). Autor czasami podpiera się dziełami innnych teoretyków, często oprawiając je komentarzem. Ten zbiór to podstawa w bibliotece, każdego szanującego się czarodzieja z tego kolegium.

* "Oraculum (łac. wyrocznia)" Harian Błękitny; tomy I-VII; klasyczny- opis najsłynnieszych przepowiedni w Starym Świecie (jednak tylko tych, które się już sprawdziły) oraz wytłumaczenie ich znaczeń i wszelkich zawiłości ich treści z ciekawym komentarzem autora. Ponoć Harian pracuje nad kolejnymi tomami, w których chce się zająć przepowiedniami przyszłości.

No, jeszcze kilka pozycji i będzie gotowy materiał na kolejny spis Zakamarków bibliotek Starego Świata :D

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy