trawa

Autor Wątek: "Osiedle Swoboda" - seria  (Przeczytany 130024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mysza_

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 24, 2006, 04:32:53 pm »
nic o tobie nie sądze;]

Offline Jaszcząb

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 24, 2006, 05:54:17 pm »
A ja poproszę aby narzekejący na rysunki robione w pośpiechu wskazali konkretne kadry gdzie są te niedoróbki rysunkowe. Bo ja cholera się wgapiam i jakoś dostrzec tego pośpiechu nie mogę. I tej niby przepaści pomiedzy dopracowaniem grafy w poprzednich zeszytach i tym na odwal się robieniem w szóstce. Możem blaszczaty na oba oka ale patrzę i nikuta nie widzę :?

Offline Mysza_

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 24, 2006, 06:03:28 pm »
no bo widzisz Jaszebiu,Śledź naprawde skończył się po "kill`em all" :badgrin:
  ja tez nie widze pospiechu i niedoróbek.ale podkreslam,że może sie nie podobac żeby nikt mi nie powiedział,ze cos tam,cos tam...
  po prostu tez nie widze powodów do narzekań.solidna robota pełna smaczków.widac,duzo pracy własnie.

Offline P. Śledziu

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 24, 2006, 11:48:09 pm »
:D Sam rysunek poszedł szybko, bo kresek mało. Ale całośc to już nie szybko. LoL :D
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline redkac

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 25, 2006, 05:28:05 pm »
to już nawet dupa jest wyrazem cenzurowanym? rany przecież to nie jest wulgaryzm...
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #470 dnia: Maj 25, 2006, 06:12:37 pm »
Cytat: "Filon"
na forum gildi nawet słowo pupa jest niedozwolone.

a byłeś ostatnio na forum WAK/polter?
tam więcej jest zabronione niż dozwolone...

Offline burberry

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #471 dnia: Maj 25, 2006, 07:54:53 pm »
Cytat: "Kingpin"
Cytat: "Filon"
na forum gildi nawet słowo pupa jest niedozwolone.

a byłeś ostatnio na forum WAK/polter?
tam więcej jest zabronione niż dozwolone...


A czy to temat o forach?

Śledziu, ja nie wiem, z czego się cieszysz. Czyżbyś już wiedział, że poziom sprzedaży utrzymał się na poziomie tych zeszytów z zeszłego roku?

Ja w to śmiem wątpić, ale skoro na zakończenie serii, jeden zeszyt, trzeba czekać 9 miechów...
Bóg Cię kocha

Offline Jaszcząb

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #472 dnia: Maj 25, 2006, 08:40:30 pm »
O, fajno, że wpadłeś. Bo ja byłbym bardzo wdzięczny gdybyś zechciał odpowiedzieć na moją wcześniejszą prośbę:

Cytuj
A ja poproszę aby narzekejący na rysunki robione w pośpiechu wskazali konkretne kadry gdzie są te niedoróbki rysunkowe. Bo ja cholera się wgapiam i jakoś dostrzec tego pośpiechu nie mogę. I tej niby przepaści pomiedzy dopracowaniem grafy w poprzednich zeszytach i tym na odwal się robieniem w szóstce. Możem blaszczaty na oba oka ale patrzę i nikuta nie widzę Confused


wszak napisałeś:

Cytat: "Filarecki"

Jestem zawiedziony, strasznie. Ten numer jest najsłabszy ze wszystkich. Wiele razy w przerwie między #5 a #6 czytałem wszystkie zeszyty razem, każdy z osobna, więc wiem, co mówię. Rysowane jakby na szybko, tak jakby w ciągu tych 9 miesięcy na komiks Śledziu przeznaczył miesiąc.

Offline P. Śledziu

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #473 dnia: Maj 25, 2006, 09:44:10 pm »
Cytat: "Filarecki"


Śledziu, ja nie wiem, z czego się cieszysz.


Bo mogę i lubię.
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline Rybb

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #474 dnia: Maj 26, 2006, 03:03:52 pm »
Bo komiksy to jest to.

Offline repek

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #475 dnia: Maj 31, 2006, 04:35:21 pm »
Trochę o dalszych planach Śledzia można poczytać tutaj.

Pozdrówka

Offline Rybb

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #476 dnia: Czerwiec 01, 2006, 03:09:29 am »
"Na szybko spisane" - za to Szacuneczek bo po prostu bardzo fajne i chciałbym zobaczyć więcej takiej roboty przyjemnej. W temacie wywiadu: całkiem spoko mi siadł, "element baśniowy" hehe. No ba

Offline KanGax

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 108
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Reputation Power: 92
"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #477 dnia: Czerwiec 09, 2006, 02:49:16 pm »
Cholera, musze przyznac że OS #6 jeszcze nie czytałem (nie ma go u mnie "w pobliżu", będę musiał jechac do Empiku or sth żeby nabyć, ale to tak w nawiasie :D). Chcę za to napisac coś, co zawsze chciałem skrobnąć - jeszcze zanim gdzieś przeczytałem skąd pochodzi Śledziu - zawsze czułem jakąś swojskośc w tym komiksie (ot, bo polski :D), ale cholera, niektóre kadry to mi wyglądały na przeniesione żywcem właśnie z Bydgoszczy (czasem nawet Fordon?). Nom, to tyle, chciałem tylko się  kiedyś autora spytac czy mam trafne spostrzeżenia.  :lol:
Pozdrawiam
Twoja sygnatura była nieregulaminowa i została usunięta przez moderaturę.
Zapoznaj się z regulaminem.

Offline P. Śledziu

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #478 dnia: Czerwiec 12, 2006, 06:02:22 pm »
W odcinkach z Produktu miasto Bydgoszcz było główną inspiracją, Szwederko, Wenecja, Fordon pewnie też, bo często bywałem tam w odwiedzinach. W kolorowej serii mniej już tej Bydgoszczy.
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline empro

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #479 dnia: Lipiec 25, 2006, 01:32:43 pm »
http://www.belowradars.com/index.php?dzial=teksty&typ=recenzje&tekst=75

pomijając zdania-koszmarki, w których brak jakiejkolwiek umijętności budowania myśli, uważam, żę to taki szczał prosto w płot, w samą dychę,
o ile sam autor (recenzji) niekoniecznie wie czy mu się podoba OS czy nie (z akapitu na akapit zmiana stanowiska) o tyle ja wiem z czym się w tej recce całkowicie nie zgadzam,
dlaczego niby seryjne Osiedle miałoby być dokładnie tym Produktowym ? w sumie zabieg rzestawienia wszystkiego co się dzieje "za rok" to chyba jest wystarczającym sygnałem do odcięcia się od Produktowego komiksu, poza tym chyba taka technikolorowa wersja niekoniecznie sprawdziłaby się w historiach z Produktu, wtedy byłyby krzyki, żę kolor, dynamika rysunku a tu gadają i gadają, seryje OS to historia sensacyjna i tak ją trzeba odbierać, wielowątkowa i w dodatku przyjemna dla oka, ciężko analizować ją przez  pryzmat wcześniejszych osiedli bo zmieniło się wszystko, od formy publikacji, prez kolor i prawdopodobnie też troszkę grupę docelową,
ja raczej skupiłbym się na spojrzeniu na OS jako zamkniętą całość, zamknięta w tych zeszytach a nie jeszcze w Produkcie czy gdzieś tam jeszcze
nie zgadzam się też, że okładki są najmocniejszą stroną OS< bo oprócz kilku smaczków i fajnych paptentów okłądki są całkowicie przeciętne, doskonałe jak na rodzimy rynek ale wcale się tak nie wyróżniają w tych kioskowych witrynach, nie, żebym sądził, że są słabe, ale uważam, żę jest sporo mocniejszych punktów OS,
i na koniec, powiedzcie mi, czy Śledziu to "styl cartoonowy" ?? bo jak dla mnie prócz niektórych budynków w tłach plus ew 1% postaci gdzieś na drugim planie tudzież przedtsawienie niektórych skrótów to raczej Śledziu cartoonowy nie jest,
Cartoonowy to jest Lachowicz :)

tak se pozwoliłem na moich mądrości słów kilka, bo jak inni mogą to ja też w sumie :)