Autor Wątek: "Osiedle Swoboda" - seria  (Przeczytany 128497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 09, 2010, 07:28:52 pm »
czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie integrala osiedla? jak się prezentują bonusowe materiały? są wogóle jakieś nowe historie? pytam bo mam komplet produktów i rozważam zakup.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 09, 2010, 07:55:02 pm »
Historii (jako takiej) nowej nie ma, są jednak wywiady z bohaterami Osiedla w formie komiksu (razem 6 stron - Smutny, Wiraż, Kundzio, Dźwiedziu, Szopa i Ciach (plus Psotka i Pazur)) i  wiele świetnych pin-up'ów (ok. 40 stron).
Wg. mnie warto, bo wydanie kozackie, nawet jak się ma wszystko (jak ja). No i fajnie jest to wciągnąć "na raz".
Plus świetne są paski z nawijką Śledzia u dołu każdej strony.

Tylko wiecie, dla mnie ten integral, to spełnienie jednego z wielu małych marzeń. W końcu mój pierwszy post na tym forum brzmiał:

1553       Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) / Komiksy polskie / Osiedle Swoboda w wydaniu zbiorczym       : Listopad 16, 2006, 08:19:15
Jest szansa na wydanie Osiedla Swoboda w wydaniu zbiorczym? Rolling Eyes

Więc teraz czekam na kolejny integral - z kolorową serią, która wcale nie jest taka zła, jak niektórzy mówią. Jest po prostu inna.

No i na nowe projekty Osiedlowe.

P.S. Jedyne, czego mi trochę szkoda, to to, że w nowowydanym integralu zabrakło Dźwiedzia 97 i Osiedlowego Pure Hempu. Ale może jeszcze gdzieś się trafi ;)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 09, 2010, 10:46:31 pm »
Bardzo fajny integral, na razie kupilem, ale nawet nie planuje przeczytac w najblizszym czasie, bo stosik literatury przy lampce przestaje sie miescic w wyznaczonym obszarze.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Jaszcząb

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 12, 2010, 11:59:49 am »
czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie integrala osiedla? jak się prezentują bonusowe materiały? są wogóle jakieś nowe historie? pytam bo mam komplet produktów i rozważam zakup.

Moim zdaniem po trzykroć warto. To jest materiał, który w ogóle się nie zestarzał, i jak żaden inny odicnkowiec pojawiający się w gazetach i magach, zasługiwał na tak elegenckie wydanie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 12, 2010, 12:32:50 pm »
On sie nie tylko nie zestarzal, ale wrecz ogladajac te stara kreske Sledzia, doszedlem do wniosku, ze zaluje ze juz tak nie rysuje...

Fajne dodatki.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline skil

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #500 dnia: Marzec 12, 2010, 12:46:32 pm »
Długo czekałem właśnie na takie wydanie tego tytułu. To jeden z najlepszych polskich komiksów ever i w końcu został zaprezentowany tak, jak na to zasługuje. W niektórych numerach P jakość materiału pozostawiała wiele do życzenia, a wydanie Kultury to prawdziwa żyleta i nawet ciut pomniejszony format w ogóle nie przeszkadza. Klasyk, którego wstyd nie mieć.

Jedyne zastrzeżenie jakie mam dotyczy podpisów nawiązujących do tradycji P. To co dodawało uroku magazynowi, wzmacniało jego słynny "partyzancki" charakter, tutaj zupełnie się nie sprawdza. Podpisy sprawiają wrażenie wymęczonych, Śledziu ma w nich mało do powiedzenia, a niektóre jego wynurzenia są wręcz żenujące. Wydaje mi się, że publikacja zyskałaby, gdyby po prostu wydawca postawił na klasyczny wstęp, przedmowę czy posłowie, wyjaśniające historię powstania tego komiksu.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Jaszcząb

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #501 dnia: Marzec 12, 2010, 02:16:55 pm »
Jedyne zastrzeżenie jakie mam dotyczy podpisów nawiązujących do tradycji P. To co dodawało uroku magazynowi, wzmacniało jego słynny "partyzancki" charakter, tutaj zupełnie się nie sprawdza. Podpisy sprawiają wrażenie wymęczonych, Śledziu ma w nich mało do powiedzenia, a niektóre jego wynurzenia są wręcz żenujące. Wydaje mi się, że publikacja zyskałaby, gdyby po prostu wydawca postawił na klasyczny wstęp, przedmowę czy posłowie, wyjaśniające historię powstania tego komiksu.

A z tym się nie zgodzę akurat. Pisaninę Śledzia lubię na równi z jego komiksową twórczością, i czytanie rozdziałów systemem komiks - paseczki bardzo mi podeszło.
A co Ciebie w tych tekstach zażenowało?

Offline skil

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #502 dnia: Marzec 12, 2010, 03:12:14 pm »
Krótko: wspominki o chlaniu, jaraniu i rozpieprzaniu klawiatury czy trzaskających się pannach przed klubem są moim zdaniem naprawdę słabe i nie wiem czy warto było je publikować w takie formie (w P - tak, tu - nie).

usunalem kolejne posty, takze swoj, zeby nie bylo niepotrzebnych dyskusji niezwiazanych bezposrednio z tematem watku - x.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 08:33:49 pm wysłana przez xionc »
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline kingquest

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #503 dnia: Marzec 12, 2010, 10:40:00 pm »
Wg mnie to świetnie, że te podpisy zostały spłodzone. Jest to pewne nawiązanie do czasów Produktu. I w tym integralu wpasowują się idealnie.
Wracając do samego komiksu. Wznowienie OS w formie integrala, uważam za znakomity pomysł. To jak zostało to wydane, przerosło moje oczekiwania. Słowa uznania dla KG.
Wyjątkowa seria, której należało się tak eleganckie wydanie. Niezależnie czy ktoś posiada wszystkie numery Produktu, czy nie, ten tomik warto mieć na swojej półce.

Offline Tomasz 66

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #504 dnia: Marzec 13, 2010, 09:34:40 am »
Nie czytałem wcześniej żadnej części "Osiedle Swoboda" (jakoś nie zwracałem wcześniej uwagi na magazyny typu Produkt) - a tu taka niespodzianka - jeden z lepszych komiksów w ogóle jaki ostatnio czytałem - bardzo mnie ubawił, wartościowy także przez bliskość naszej swojskiej rzeczywistości no i do tego świetne rysunki Śledzia (wg mnie bardzo dojrzały, profesjonalny rysownik mający swój własny rozpoznawalny styl i bardzo dobrze radzący sobie ze specyfiką rysunku komiksowego).
Jeśli ktoś wcześniej, tak jak ja, nie zetknął się z tym komiksem, to szczerze polecam zakup integrala bo jest to jeden z lepszych polskich komiksów w ogóle.

(Co do samych przypisów u dołu strony to myślę, że dobrze korespondują z treścią komiksu i dookreślają kontekst w jakim on powstawał).

P.S. oczywiście wydanie KG na najwyższym poziomie i do tego sporo dodatków.

Offline B2Ka

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #505 dnia: Marzec 19, 2010, 02:23:52 pm »
Ciekawa sprawa ani na stronie KG ani na blogu Śledzia nie ma o tym informacji, a jednak wisi to sobie na stronie internetowej, a chodzi mi mianowicie o spotkanie z Michałem Śledzińskim w Katowicach w Rondzie Sztuki, więcej informacji tutaj - http://rondosztuki.pl/wydarzenie.php?id=268

Fajnie, że wreszcie ktoś wpadł na taki pomysł i jak widać inicjatywa nie ma zamiaru skończyć się na jednym spotkaniu, bo stoi napisane, że ma to być "nowy comiesięczny cykl spotkań". Do tego wstęp wolny. Mam nadzieję, że będzie również szansa na otrzymanie autografu. Wybiera się tam ktoś z was?

Offline Bane

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #506 dnia: Marzec 19, 2010, 02:36:13 pm »
Katowice? Wpadam.

Edit: Gaddemyt, jednak nie wpadam - dziewczyna uświadomiła mnie wczoraj, że tego dnia jedziemy na wesele (nie nasze - o czymś takim bym chyba nie zapomniał).

A przy okazji, właśnie skończyłem czytać zbiorcze Osiedle i nie rozczarowałem się ani trochę. Same komiksy znam bardzo dobrze (poza historią z gołębiem, bo nie mam i nigdy nie miałem tego "Produktu"), więc nie czytałem wszystkiego, a jedynie poszczególne historie/strony. I tak jest świetnie, masa pozytywnych wspomnień z czasów, kiedy przynosiłem te opowieści z kiosku. Jakość wydania, dodatki - 10/10. Po wypowiedzi Skila bałem się tradycyjnych pasków, poza tym gdzieś czytałem o oprowadzaniu po toruńskich knajpach, a co mnie obchodzą toruńskie knajpy, ale... całość opowiedziana jest z polotem, w sposób, który bardzo lubię (na luzie, zupełnie jakby siedziało się ze Śledziem przy piwie) i według mnie pasuje idealnie nawet do tak "poważnej" publikacji.
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś poznam nowe przygody chłopaków, a póki co wielkie dzięki dla Śledzia, Kultury Gniewu i wszystkich zaangażowanych w powstanie tego komiksu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 09:30:49 am wysłana przez Bane »

Offline hans

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #507 dnia: Marzec 20, 2010, 12:33:00 pm »
Wow, w Katowicach - super, bo tu posucha panuje. Szkoda, tylko, że o 16:00, ale może załapię się na koniec :)

Edit: Po wnikliwej lekturze zajawki spotkania zauważyłem tuż obok godziny, że imprezka odbędzie się w sobotę. No to teraz to jestem w pełni kontent 8)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2010, 03:02:11 pm wysłana przez hans »

Offline helsing

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #508 dnia: Kwiecień 01, 2010, 09:46:46 pm »
WOW, jedno wielkie WOW :)
Wcześniej czytałem jedynie >kolorowe Osiedle<, na produktowe się nie załapałem i jestem wielce kontent co do zawartości Integrala! Bardzo przyjemne historie i aż zachciało mi się wrócić do czasów gdy latało się z kumplami po klatach i trzepakach mojego mini-blokowiska. I mam wrażenie że ten komiks zupełnie się nie zestarzał. Zachowania ludności, z których swobodna ekipa się naśmiewała, wciąż można obserwować.
Co do podpisów, mam podobne zdanie co skill - wolałbym jakiś dłuższy wywiad ze Śledziem o historii poszczególnych epizodów. Bo takie poszatkowane opowiastki niezbyt wygodnie mi się czytało.
Samo wydanie jest bez zarzutu - mistrzowskie (choć wolałbym zaokrąglony grzbiet  :lol: ). Teraz, oczekuję >kolorowej< wersji w identycznym wydaniu, żeby całość godnie prezentowała się na półce!

Pytanie do Śledzia: czy dostaniesz na KW swój stoliczek i czas w programie imprezy czy trzeba polować na korytarzu po autograf? :)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Mefisto76

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #509 dnia: Kwiecień 02, 2010, 08:10:00 am »

 Ja też wpadam do Katowic - cieszę się, że i na południu Polski będzie możliwe spotkanie ze Śledziem
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!