trawa

Autor Wątek: "Osiedle Swoboda" - seria  (Przeczytany 129698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #540 dnia: Sierpień 29, 2014, 11:45:31 am »
podlinkowane w ramach promocji III wydania czy Dźwiedzia? :smile:

Obu. Na końcu jest nawet reklama :)

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #541 dnia: Sierpień 29, 2014, 01:56:04 pm »

Ciekawostka. Miałem przyjemność zagrać Szopę w tym kliponie :)

takie hasło "Misiek się pojawia, na dzień dobry puszcza pawia" i już jest klimat Osiedla :biggrin:

Miałem przyjemność napisać tekst na spółę z kumplem :)

Offline Archie

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #542 dnia: Październik 25, 2014, 10:26:05 pm »
Tak w ramach podbicia informuję, że kolejnym spin-offem po Niedźwiedziu ma być Dozorca. Dobrze, że Osiedle ożyło choć szkoda, że zamiast Dozorcy/i] Śledziu nie wziął się za Centrum, które zapowiadał już dawno temu.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline starcek

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #543 dnia: Wrzesień 07, 2016, 07:29:26 pm »
Miało być tak pięknie - integralowo i w kolorze, a tu prask! Kolejny integral wyjdzie dopiero w grudniu. :???:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

mkolek81

  • Gość
Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #544 dnia: Kwiecień 07, 2017, 04:54:19 pm »
Jestem po pierwszym zbiorczym tomie Osiedla i jakie to jest dobre. Ja z Osiedlem (w sumie to z 2) miałem styczność, kiedy wychodziło w zeszytach i czytając teraz zbiorczą czarno białą 1 (nie znałem wcześniej tego co było w Produkcie), stwierdzam, że to wszystko nawet lepiej wygląda bez koloru. Świetne polecam każdemu.
A co do samego wydania, to wydawca naprawdę się postarał, twarda oprawa ze świetną obwolutą pod którą kryje się jeszcze dodatkowo ilustracja Śledzia. Wydanie (1 i 2) to prawdziwa żyleta.

Mam pytanie czy wydawnictwo zapowiadało wznowienie Niedźwiedzia w podobnej formie? Bo wiedzę że wrócił do sklepów, może był cichy dodruk, bo brakowało go ostatnio jak sprawdzałem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2017, 05:02:32 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Archie

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 11, 2017, 07:49:49 pm »
mkolek81, wrzucisz foty nowego wydania?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

mkolek81

  • Gość
Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 13, 2017, 05:10:05 pm »
obiecane zdjęcia (wg mnie to co najciekawsze)
1) obwoluty:


2) okładki:




3) w obu częściach taki sam rysunek tylko z innym kolorem



4) w tomie pierwszy ilustracja jest ta sama tylko czarno biała

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 11:05:07 am wysłana przez mkolek81 »

Offline starcek

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 13, 2017, 08:37:58 pm »
Czapki z głów!!!
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Ty_draniu

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 13, 2017, 09:20:34 pm »
Dziwnie te okładki wyglądają, tytuł na ostatniej stronie?
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline mappy

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 13, 2017, 09:25:40 pm »
Bo to manga.

Offline Archie

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 15, 2017, 07:14:44 am »
Dzięki za foty, a jest na końcu pierwszego wydania ta bonusowa historia z fragmentem "Centrum"? https://osiedleswoboda.blogspot.com/p/centrum.html
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

mkolek81

  • Gość
Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 15, 2017, 01:07:27 pm »
W pierwszym tomie nie ma fragmentów Centrum. Są następujące dodatki:
- wywiady - 6 stron (to już było w pierwszym wydaniu zbiorczym)
- galeria - 11 storn (w sumie 8 grafik)
W drugim tomie są następujące dodatki:
- galeria okładek zeszytów - 8 storn
- szkice - 5 strony (w tym jedna ukazująca powstawanie jednej strony od szkicu po gotową planszę)
- grafiki - 4 strony
- jedna strona z dodatkową krótką historią z dzieciństwa bohaterów autorstwa Mariusza Sopyłło (rysunek i scenariusz)
- dodatkowo pomiędzy zeszytami/rozdziałami znajdują się dodatkowe plansze z ilustracjami bohaterów (okładki zeszytów są na końcu tomu)

Offline Archie

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 15, 2017, 09:17:00 pm »
Dzięki za info, zostaję więc przy HC z pierwszego druku skoro brak "Centrum" z trzeciego dodruku, który był w miękkiej okładce. Śledziu mógłby się ogarnąć i w końcu to wydać, bo tylko nerwy człowieka łapią jak sobie o tym pomyśli. Tak samoz trzecim tomem "Na szybko spisane".
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

mkolek81

  • Gość
Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 18, 2017, 06:07:59 am »
Co do braku Centrum, to obstawiam, że może ukazać się w kolejnym zbiorczym tomie serii, jak tylko zostanie ten komiks ukończony, wraz z Niedźwiedziem (którego nakład się już wyczerpał) oraz z czym tam jeszcze planuje Śledziu stworzyć w obrębie świata Osiedla. To może być przyczyna że zostało wycięte to w tym wydaniu.
Obstawiam że może być tak jak Śledziu zapowiadał na KFK w tym roku, że nagle dostaniemy wysyp jego komiksów naraz, bo pokończy projekty które ma rozkopane.

Offline Gashu

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 19, 2017, 08:03:31 pm »
Z racji faktu, że niedawno ukazała się nowa "Zelda", obstawiam że Śledziu nie wyda nic w najbliższych miesiącach ;)
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

 

anything