Autor Wątek: Królestwo Ogrów - temat ogólny  (Przeczytany 74270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dyd

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2004, 08:06:44 pm »
czy ja wiem czy jeti są słabe ?? -1 to hit ?? 7 ruchu , fear, olewają wszystkie przeszkody ?? Moim zdaniem bardzo mocne.

Zgadzam się z Jankielem...czas pokaze co z tej armii będzie

Offline Chory

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2004, 08:36:23 pm »
Owszem czas pokaże.Ale na pierwszy rzut oka(tzn pierwsze przeczytanie kodeksu :) ) nie są mocni.
A odziały takie jak yeti itp. za tyle pkt. pownniy mieć chociaz jakiś mały save (t 4 dużo nie pomoże) a także wiecej WS niż 3 i większą siłę w close combat bo rzadko się zdarza że wszystkie dojdą do walki.A nawet jak dojdzie cały oddział to niska siła i WS sprawią że się odbiją od prawie wszystkich piechót czy kawalerii.

Offline crusader

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2004, 09:11:54 pm »
Można do nich normalnie dołączać characterów?
i czy mozna wziac wiecej niz jeden big name?
Bo da sie kolesiowi +1M i razem z mobilnymi ziomami bedzie juz mozna poszalec.
Pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline thurion

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2004, 09:13:01 pm »
Są kombinacje które mogą być bardzo wredne... IMO Scraplaunchery, dla mnie bomba jednostka ;) no i Herosi sa mocni...ale jak wiadomo herosami sie bitew nie wygrywa...chociaz moj chaos to 1400pkt /2000 w herosach...wiec...a tragicznie mi nie idzie  :oops:

Tylko jeden big name na jednym herosie. Do Yeti nie mogą się dołaczac characterzy.

Offline crusader

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2004, 09:23:14 pm »
Jedną z zalet ogrów to to ze można MSU zrobić.
np. kiedys proponowane MSU DE (ktore ponoc było dobre)
składało się z 10osobowych regów, czyli jeden reg kosztował około 100pkt
u ogrow 3 kolesi tyle kosztuje, ale maja M6 co jest bardzo wazne, cause fear, 3 impakty i moga bardziej przypieprzyc. Mysle ze na duzej ilosci 3jek bedzie mozna probowac powymanewrowywac ładnie wroga, ale najpierw trze ściągnąć do buildera upadate'a i zobaczyc jak to wszystko wychodzi.
Pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline Kazador

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2004, 11:55:26 am »
Cytat: "Marios"
Uważam, że armia jest dosyć wyważona. Miałem okazję pooglądać kodexik i jestem pozytywnie nastawiony.
Fajnie, że kilka jednostek jest DoW, a mogę Wam powiedzieć, że najprawdopodobniej już niedługo będziemy mogli używać DoW na turniejach limited :)(jeśli wniosek przejdzie pozytywnie na liście sędziowskiej).
A gdzie w uscislenioach stoi ze  na limited nie wolno uzywac DoW? Wymienione sa tylko te jednoistki ktore sa dpouszczone + armybooki - w kazdym armybooku jest opis dostepnosci DoW. Mozna je smialo brac na limited
Ja nie wyobrazam sobie jezdzic Maluchem. Ja musze miec porzadny samochod"
Renata Beger

"Zawsze wygra prawda, sprawiedliwosc i dobro"
Mariusz Lapinski

www.strefa.zero.prv.pl

Offline Tytus

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2004, 01:01:51 pm »
Cytat: "crusader"
Jedną z zalet ogrów to to ze można MSU zrobić.
np. kiedys proponowane MSU DE (ktore ponoc było dobre)
składało się z 10osobowych regów, czyli jeden reg kosztował około 100pkt
u ogrow 3 kolesi tyle kosztuje, ale maja M6 co jest bardzo wazne, cause fear, 3 impakty i moga bardziej przypieprzyc. Mysle ze na duzej ilosci 3jek bedzie mozna probowac powymanewrowywac ładnie wroga, ale najpierw trze ściągnąć do buildera upadate'a i zobaczyc jak to wszystko wychodzi.
Pzdr

To fakt, 30+ (10 oddziałów) ogrów plus dodatki na 2000punktów to zaczyna się juz robić ciekawe :) A naprawdę dużej ilości ogrów zaczynam się już powoli bać, a z drugie strony nie moge się już doczekać jak spotkam kogoś z taką armią.
Najpierw pal, a potem rabuj, to co zostało- czyli Złoto"
Istnieje 10 rodzajów ludzi, ci którzy rozumieją kodowanie binarne liczb dziesiętnych i ci którzy tego nie rozumieją...

Offline thurion

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2004, 04:05:42 pm »
Cytat: "Tytus"
Cytat: "crusader"
Jedną z zalet ogrów to to ze można MSU zrobić.
np. kiedys proponowane MSU DE (ktore ponoc było dobre)
składało się z 10osobowych regów, czyli jeden reg kosztował około 100pkt
u ogrow 3 kolesi tyle kosztuje, ale maja M6 co jest bardzo wazne, cause fear, 3 impakty i moga bardziej przypieprzyc. Mysle ze na duzej ilosci 3jek bedzie mozna probowac powymanewrowywac ładnie wroga, ale najpierw trze ściągnąć do buildera upadate'a i zobaczyc jak to wszystko wychodzi.
Pzdr

To fakt, 30+ (10 oddziałów) ogrów plus dodatki na 2000punktów to zaczyna się juz robić ciekawe :) A naprawdę dużej ilości ogrów zaczynam się już powoli bać, a z drugie strony nie moge się już doczekać jak spotkam kogoś z taką armią.


10 oddziałów ogrów po trzech (takich w miare uzytecznych...) to jest 1390 pkt....więc nie wiem czy da sie cos z tego wyciagnac...bo sam Tyrant wypasiony kosztuje 300pkt...a szczerze mówiac bardzo chetnie zagrałbym z armia ktora tylko walczy...bez scrapów, magii itp... Zrobienie armii ogrow  na samych 3-kach jest IMHO niemozliwe...

Offline crusader

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2004, 05:21:14 pm »
A 10 oddziałów to mało żeby wymanewrowac?
Ja mam mniej oddziałów skinkow w southlandzie
Pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline thurion

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2004, 05:53:33 pm »
Cytat: "crusader"
A 10 oddziałów to mało żeby wymanewrowac?
Ja mam mniej oddziałów skinkow w southlandzie
Pzdr


Pewnie zalezy  kogo...na mnie Southland chyba nie dziala....przynajmniej moje doswiadczenia z tą armią są bardzo pozytywne ;). Przeciez na te ogry nikt nie kaze szarzowac w przod... A tak pozatym zeby wymanewrowac to trzeba robic flee na szarze...a nie wiem czy jest to najlepsze wyjscie dla czegos wartego 139pkt...

Offline crusader

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2004, 06:16:50 pm »
Ja nieraz robiłem flee Dragonodrami (czwórką) dzieki czemu robiłem masakry. Na grandzie zrobiłem flee stegadonem przed smokiem dzieki czemu smoczka zabiłem w następnej turze. A zrejlować nie jest tak trudno a wykluczenie tego oddziału na 2-3 tury nie jset aż tak straszne. Ważne ze przezyje (prawdopodobnie)
pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline Master Of Mordor

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2004, 10:58:18 pm »
W kazdej grze zawiera sie element ryzyka....

Zreszta ucieczka co mocniejszymi oddzialami nie jest takim zlym pomyslem, przynajmniej nie skosza (albo raczej-Nie powinni) cie z magii i nie udaremnia twoich planow.
iroszima-1945r.
Czarnobyl-1986r.
Windows-2000

"For he today that sheds my blood with me shall be my battle-brother eternal"
Garść informacji o mnie

Offline Dyd

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2004, 11:25:21 pm »
ja tam myślę, że może się też sprawdzić taka uniwersalna armia (wszystkiego po trochu) - elitarne oddziały z dużą siłą przebicia i gnoblary z rankami połączone z jakimiś dodatkowymi bajerami

Offline Halfing@

Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2004, 12:10:02 am »
Cytat: "Dyd"
ja tam myślę, że może się też sprawdzić taka uniwersalna armia (wszystkiego po trochu) - elitarne oddziały z dużą siłą przebicia i gnoblary z rankami połączone z jakimiś dodatkowymi bajerami


DyD w Twoich rękach każda armia się sprawdzi nawet Imperium na samych Halabardnikach  :lol:  ;)
retka Bretka bretka

Barbarossa

  • Gość
Królestwo Ogrów - temat ogólny
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2004, 05:25:42 pm »
Dobrałem się do kilku fajnych rzeczy. Po pierwsze, hiszpańska strona GW ma trochę fajnych zdjęć ogrów (da się oglądać poszczególne kategorie spec, rare itd).

http://www.games-workshop.es/warhammer/ogros/bestiario/

Ogry są ładne, a jak ich pomaluję na piratów, będą jeszcze ładniejsze :)

Po drugie,
 

Zdaje się, że GW nie podoba się ten obrazek i chcą pokarać autora :(

Dlatego nie będę ryzykował z moim pomysłem spolszczenia okładki na "Szyndler Kingdoms"  :badgrin:

 

anything