Autor Wątek: L5R  (Przeczytany 5352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yooguruto

L5R
« dnia: Grudzień 01, 2004, 09:35:21 am »
przegladajac tematy nie zauwazylem zadnego ktory traktowalby o Legendzie 5 kregow CCG ... czy naprawde nikt z was w to nie gral ??
hikan Gatsu Tattoed Man * Perverted Sennin

Offline Topdeck

L5R
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2004, 11:52:13 am »
Ja mam boostery do tego jeszcze, ale rzeczywiscie gra nie cieszy sie popularnoscia od jakiegos czasu... pewnie gracze przerzucili się na lotra i magica...
ww.topdeck.pl - fajny i tani sklepik z rpg, dnd, książkami, mtg, akcesoriami, figurkami, itd.

Offline yooguruto

L5R
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2004, 05:47:17 pm »
oj z tym sie napewno nie zgodze ... :> starzy gracze zostali przy legendzie

ale niestety promocja daje wiele do zyczenia
hikan Gatsu Tattoed Man * Perverted Sennin

Offline animate

L5R
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2004, 06:13:39 pm »
promocja?
Pierwsze słyszę o tej grze
y tu gadu gadu, a Chińczyków przybywa

Offline Zibi

L5R
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2004, 06:17:08 pm »
Cytat: "animate"
promocja?
Pierwsze słyszę o tej grze

To slabo sie orientujesz w karciankach :) Dosc dobrze znana, choc nie tak 'okupowana' jak np. M:tG.

Offline Crane

L5R
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2004, 06:22:32 pm »
Cytuj
Ja mam boostery do tego jeszcze, ale rzeczywiscie gra nie cieszy sie popularnoscia od jakiegos czasu... pewnie gracze przerzucili się na lotra i magica...

Wszystko zeleży gdzie, bo u nas jest tendencja odwrotna - ludzie z Magica i Lotra przerzucają się na L5R. Ja chwilowo dałem sobie spokój z tą karcianką, bo tempo wydawania nowych dodatków jest co nieco dla mnie za szybkie. Jedyne co mnie dziwi to fakt, że karcianka ta mimo iż należy do bardziej skomplikowanych nadal istnieje i ma się bardzo dobrze.

Offline Zibi

L5R
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2004, 08:11:31 pm »
Cytat: "Crane"
Cytuj
Ja mam boostery do tego jeszcze, ale rzeczywiscie gra nie cieszy sie popularnoscia od jakiegos czasu... pewnie gracze przerzucili się na lotra i magica...

Wszystko zeleży gdzie, bo u nas jest tendencja odwrotna - ludzie z Magica i Lotra przerzucają się na L5R. Ja chwilowo dałem sobie spokój z tą karcianką, bo tempo wydawania nowych dodatków jest co nieco dla mnie za szybkie. Jedyne co mnie dziwi to fakt, że karcianka ta mimo iż należy do bardziej skomplikowanych nadal istnieje i ma się bardzo dobrze.

To dobrze, swiadczy o tym, ze inteligentni ludzie istnieja :)

Offline dagobert

L5R
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2004, 08:38:59 pm »
Właśnie rozglądam się za karcianką o jak nawyższym stopniu skomplikowania, gdzie jedynym sposobem na zwycięstwo nie byłoby wklepanie oponetenta w glębę - no staneło na  - L5k or CoC Cccg.
Jak myślicie , która z tych gier jest bardziej wymagająca dla umysłu , a nie zasobności portfela na co raz to lepsze karty ??

Offline Topdeck

L5R
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2004, 09:15:25 pm »
Może brydż? Dużo nie wydasz na nowe talie i rzadko będziesz potrzebował nowych kart, a stopień skomplikowania jest spory. ;)
ww.topdeck.pl - fajny i tani sklepik z rpg, dnd, książkami, mtg, akcesoriami, figurkami, itd.

Offline dagobert

L5R
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2004, 09:46:03 pm »
:D
Pomysł przedni, ale to chyba oczywiste ,że chodzi grę typu CCG - dobra, pytania nie było  :roll:

Offline Muerte

L5R
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2004, 10:11:30 am »
Co do wyboru L5K lub CoC (chyba chodzi o Zewa, jesli sie nie myle) to wszystko zalezy od klimatu. Bo oby dwie karcianki maja inny. W CoC nie gralem, ale klimat ma swietny, a co do zasad to jakos mi sie wydaje ze zbyt skomplikowany nie jest (tylko czytalem inst), ale moge sie mylic. Za to w L5K jest trochu do glowkowania. Po pierwsze w tej karciance sa 2 decki co juz daje do myslenia. Nie bede tej gry teraz reklamowal jako gracz (przezucilem sie na nia z Mtg ktory moim zdaniem juz stracil ten "klimat" Magica z dawnych lat). Po krotce powiem tylko ze w L5K jest 9 klanow ktory kazdy preferuje inny sposob zwycienstwa. A zwyciestwo mozna osiagnac na 4 rodzaje. Co do kosztow tej karcianki: wiadomo wszystko zalezy jakim deckiem grasz, najdrozszy ponoc jest Scorpion (ale sa to najtrudniejsze decki do grania, najbardziej Skomplikowane) oraz Zuraw, reszta miesci sie w granicach zdrowego rozsadku jak na karcianki (na pewno taniej jest niz w Mtg z wyjatkirm Scorpow i Zurawi).
Dostepnosc kart tez jest duza, bo z tego co obserwuje duzo ludzi gra we Wroclawiu i na Ślasku. A co do szybkosci wychodzenia dodatkow to rzeczywiscie jakos szybko to idzie, ale jesli sie gra jakimskonkretnym klanem to tych kart potrzebnych naprawde nie wychodzi tak wiele (oczywiwcie z tychciekawszych).
Jakby co to na maila dalsze informacje :)
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline yooguruto

L5R
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2004, 01:45:35 pm »
Duza ?? ja od roku probuje znalezc glupie palm strike'i ... ktore sa przeciez Dragon only :P:P:P
hikan Gatsu Tattoed Man * Perverted Sennin

Offline Crane

L5R
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2004, 09:04:40 pm »
dagobert - Jeśli lubisz wyrafinowane karcianki to zdecydowanie polecam L5R, na pewno daje większą swobodę niż CoC CCG. Niestety nie wiem jak w CoC ale L5R jest zdecydowanie drogą karcianką, nie chciałbym tu wzbudzać żadnej polemiki ale bynajmniej dla mnie stała się stanowczo za droga. Muszę jednak przyznać że wiele też zależy od pomysłu na talie i być może nie trzeba wydawać aż tak dużych sum.

Offline yooguruto

L5R
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2004, 10:00:33 am »
taaaa ... wszsytko zalezy od dostepnosci kart w danym regionie ... no i od klanu jakim grasz :P:P ale tak jest przeciez w wiekszosci karcianek
hikan Gatsu Tattoed Man * Perverted Sennin

Offline dagobert

L5R
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 03, 2004, 10:25:16 am »
Crane, Muerte - dzięki za opinię ; narazie przyduszę znajomego , aby mnie nauczył grać w L5R , ew. pomęczę Was potem jeszcze :D .

 

anything