trawa

Autor Wątek: ^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^  (Przeczytany 107166 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline śmigło

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 04, 2004, 09:57:37 pm »
mi postac D kojarzy sie z animacja japonska i koreanska z koncowki lat80tych i poczatku 90tych. troche tak old-schoolowo wyglada. ale za to pani hrabina, i caly klimat jej zamku zwalaja z nog. ale mi sie w vhD podoba 90% wszystkiego, wiec to 10% niedoskonalosci moge przebolec. no i moje zdanie nie jest juz w tym momencie obiektywne. co do blood'a - przede wszystkim animacja przemawia za tym tytulem. w anime ogolnie nie lubie tych "powaznych" serii bo tworcy zawsze to albo skomplikuja , tak , ze sami nie wiedza jak wybrnac ze swoich pomyslow, albo rozwleka albo najzwyczajniej w swiecie pomysl , w ktoryms momencie im sie konczy. a wtedy cala seria zmarnowana. ja z serii anime lubie tylko komedie , z powaznych serii jedyna ktora zrobila na mnie wrazenie (i musze powiedziec , ze duze) to "serial experiments lain". a wracajac do klasyki wampirzej - "the addiction" a. ferrary. swietny, mroczny horror o krwiopijcach.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Gryf z Angost

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 06, 2004, 03:07:45 pm »
zdecydowanie "Nałóg" Ferrary na pierwszym miejscu. Film malo znany (chodz ku mojemu zdumieniu kupa ludzi go tu widziala:)) ), acz nigdy wczesniej ani pozniej nie ogladalem niczego tak... wampirzego? :)
..you shall hear nothing, you shall see nothing, you shall think nothing, you shall be nothing...

Offline Fraa

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 26, 2004, 11:04:06 am »
W tej kategorii istnieje dla mnie tylko kilka filmów:
- Nosferatu: Symfonia Grozy
- Nosferatu: Wampir
- Bram Stoker's Dracula
- Wywiad z wampirem

Choć nie powiem, na "Symfonii Grozy" brzuch mnie rozbolał ze śmiechu... Ale nikt nie powie, że nie jest to klasyka! :)
color=green]"Never run faster than your Guardian Angel can fly!"[/color]

Offline Clayman_

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 29, 2004, 09:04:31 pm »
znalazlem jeszcze jeden fajny film o wampirach,lowcy wampirow carpentera,dobra rzecz,
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 29, 2004, 09:27:52 pm »
Cytuj
znalazlem jeszcze jeden fajny film o wampirach,lowcy wampirow carpentera,dobra rzecz,

to ten film z jamesem woodsem i , ktoryms z niezliczonego klanu baldwinow?? jesli tak to mi tez sie podobal - idealny film dla wspolczesnych wampirow. chociaz spotkalem sie z bardzo niepochlebnymi recenzjami tego filmu, ale ja lubie carpentera, nawet za takie twory jak "wioska przekletych".
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Clayman_

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 29, 2004, 10:33:02 pm »
no wlasnie,nawet w tym temacie lowcy byli wymieniani jako najgorszy film o wampirach,no bez przesady,o wiele lepiej sie to ogladalo niz jakies pseudogejowskie opowiastki w stylu wywiadu z wampirem,oczywiscie ze film mial bledy w fabule ale chcialbym zobaczyc przynajmniej jeden horror ktory jest logiczny wiec taki argument jest troche dziwny,zreszta carpenter to nie jakis tam nowicjusz,nakrecil juz wiele dobrych filmow i jestem 100% pewien ze te bledy to celowy zabieg,poza tym w flmie bylo kilka fajnych pomyslow,wampiry chowajace sie w piasku przed sloncem,scena gdy wychodzily niemal jak z filmow o zombie byla,rewelacyjna muzyka,lowcy wygladajcy bardziej jak rednecki niz podopieczni papieza,

btw:naprawde sa dwie czesci lowcow czy kurczakowi cos sie pomylilo?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline śmigło

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 29, 2004, 10:49:26 pm »
o ile sie nie myle (a to bardzo prawdopodobne) to chyba nie tyle dwie, co jakis remake chyba to sie zwie "los vampiros.." czy cos w tym stylu i  na bank gra tam jon bon jovi - jednego z lowcow wlasnie - redneck jakby nie patrzec, idealny do klimatow tego typu. a banda lowcow w filmie carpentera to najlepsza ekipa tego typu jaka widzialem w filmach o wampirach (no nie liczac oczywiscie polanskiego w "nieustraszonych..."). co do gejowskiego "wywiadu..." to faktycznie, bardziej lewych wampirow chyba sie nie uswiadczy nigdzie indziej, ale sa ludzie, ktorzy uwazaja , ze to ma klimat... ;)  a no i "queen of the damned" - moze nawet bardziej zniewiesciali niz w "wywiadzie". osobiscie bardziej mi pasuja wampiry blade'owe, co to kazdego chca zezrec - zwlaszcza tez z 2 czesci - z tymi predatorowymi mordami. no ale mi sie podoba (niezwykle zreszta) wizja wampirow z "nekroskopa" lumleya, wiec pewno prawdziwi eksperci od wampiryzmu popatrza na moje gusta z politowaniem.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Clayman_

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 03, 2004, 05:00:42 pm »
no i przypomnialem sobie jeszcze o jednym ciekawym filmie
lost boys,zadnego gryzienia w szyje zamieniającego w wampira,zadnych czerwonych peleryn,zadnych gadek o sensie istnienia,zamiast tego mamy wojny gangow,kilka niezlych gagow i lowcow wampirow wyjetych jak z familijnych filmow spielberga,albo z goonies

plus motyw przewodni czyli "cry little sister"
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline darksphere

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 14, 2005, 02:15:20 pm »
***lekki spoiler***

_______________________________

Miasteczko Salem jest dosyć ciekawym filmem (2004 w reżyserii Mikaela Salomona) traktującym o wampirach. Pomimo, iż fabułą początkowo zapowiada całkiem inne rozwinięcie tematu (satanizm itepe) pojawienie się głównego wątku z wampirami w tle wychodzi filmowi na dobre. Same wampiry trochę za bardzo przypominaja zombie w niektórych ujęciach (scena w mieści z wałęsającymi się bez ładu i składu wampirami), reszta fabuły nie razi głupotą i naiwnością - któe to cechy dyskwalifikują dużo filmów wampirycznych....

Offline KędzioR_vo

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 19, 2005, 07:29:01 pm »
no właśnie, jak ktoś wspomniał chwilę wcześniej, "The Addiction", bodajże Ferrary, film czarno-biały, klimatyczny, ze świetną główną rolą (ale niestety nie pamiętam aktorki...)

"Lost Boys" też świetne, oglądałem to właśnie jako taki mały "boy" ;)

a ze wstydem muszę się przyznać, że prawdziwych klasyków, jak te Herzoga, jeszcze nie widziałem...

pozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline śmigło

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 19, 2005, 10:17:04 pm »
a ja powiem , ze nosfertau herzoga mi sie nie podobalo, kinski byl ok, ale caly film jakis taki rozwlekly, i bardziej to dramat, jakas tragedia niz horror.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline śmigło

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 22, 2005, 01:29:30 pm »
odswiezylem sobie ostatnio "the fearless vampire killers" polanskiego - film ostatnio widzialem w tvp dobre kilka lat temu.  obraz ten totalnie nie traci z powodu uplywu czasu  (a to film z 1967r) - powiem nawet, ze dodaje mu to specyficznego uroku i klimatu. uno - genialna atmosfera - odcieta od swiata transylwania w srodku zimy (!!!), kapitalne lokacje, po prostu wymarzone do filmu o zlym ksieciu draculi (tutaj hrabia von krolock) - zasypana gospoda i warowny zamek, ze wszystkimi swoimi komnatami, kryptami, tajnymi przejsciami itp. (jest tez cmentarz :)). swietnie dobrani aktorzy (prof. ambrosius rzadzi, a i polanski jako nierozgarniety pomocnik jest kapitalny, krolock to "typowy" wampir rodem z produkcji hammera). secundo- przede wszystkim humor - nie jakis glupi, przegiety, ale calkiem mily, czesto sytuacyjny, ktory w kilku momentach autentycznie mnie rozbawil (a komedii wrecz nie cierpie...zwlaszcza tych wspolczesnych) - np. sceny w gospodzie, albo polanski i "zgejony" syn krolocka (genialne!!!). + dobre dialogi, gra aktorska, bal wampirow i urocza Sharon Tate (ah...wspolczuje polanskiemu :(). film polecam wszystkim jako kawal dobrej zabawy, horroru w nim nie ma (no przynajmniej nie typowego), ale i tak dla kazdego fana kina grozy to obowiazkowa pozycja.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Angelus

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 01, 2005, 03:23:29 pm »
Cytat: "Clayman_"
no i przypomnialem sobie jeszcze o jednym ciekawym filmie
lost boys,zadnego gryzienia w szyje zamieniającego w wampira,zadnych czerwonych peleryn,zadnych gadek o sensie istnienia,zamiast tego mamy wojny gangow,kilka niezlych gagow i lowcow wampirow wyjetych jak z familijnych filmow spielberga,albo z goonies

plus motyw przewodni czyli "cry little sister"


I plakat Jimma Morrisona w jaskini wampirów, i Kiefer Suterland jako przywódca gangu wampirzego...to był jeden z pierwszych filmów, jakie widziałąm na video.Mam do tego filmu sentyment.
Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline darksphere

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 15, 2005, 10:39:40 pm »
Cytuj
...to był jeden z pierwszych filmów, jakie widziałem na video.Mam do tego filmu sentyment.

Lost Boys utkwił mi w pamięci głównie dzięki scenie na stacji benzynowej (bodajże) gdzie bohaterowie przebierają w stertach komiksów (u nas w tamtym okresie pojawiało się ich zbyt mało...) CoOl !!!
Sam film średni, ale jakże zywy ideowo ....
P*E*A*c*E

Offline Adam Waśkiewicz

^v^ Klasyka filmu wampirzego ^v^
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 16, 2005, 07:44:15 am »
Cytat: "Clayman_"
no i przypomnialem sobie jeszcze o jednym ciekawym filmie
lost boys

 Czy ktoś widział może sequel tego filmu - Lost girls?

 Pozdrawiam,
 Adam