Autor Wątek: Pomyłki  (Przeczytany 20662 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leia

Pomyłki
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2005, 04:48:56 pm »
Ach i przeczytałam w najnowszym "Filmie', że Han Solo miał inne gatki jak go zamrażali a inne jak go odmrażali.
Zdążył chłopak zmienić spodnie na bardziej gustowne w zamrażarce? ;)

Offline Elektra

Re: Pomyłki
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2005, 05:27:58 pm »
Cytat: "Leia"
jak Vader mógł wiedzieć, że ma syna a nie wiedzieć, że ma córkę - bliźniaczkę tego syna?

Przecież Vader raczej nie wiedział, że ma syna. Mógł się domyślić, gdy Luke stał się znany po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci.

Nie przypominam sobie, żeby Leia gdzieś wspominała, że jest adoptowana. Może pamiętała swoją przybraną matkę. ;)
)

Offline Leia

Re: Pomyłki
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2005, 05:40:07 pm »
Cytat: "Elektra"
Cytat: "Leia"
jak Vader mógł wiedzieć, że ma syna a nie wiedzieć, że ma córkę - bliźniaczkę tego syna?

Przecież Vader raczej nie wiedział, że ma syna. Mógł się domyślić, gdy Luke stał się znany po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci.

Nie przypominam sobie, żeby Leia gdzieś wspominała, że jest adoptowana. Może pamiętała swoją przybraną matkę. ;)


Jak się domyślił, to od tej pory wiedział. ;)
Rozmowa dotyczyła wspólnej matki Luka i Lei, nawet jeśli nie zostało to słowo 'wspólna' w żaden sposób wyartykułowane. Po kiego Luke pytałby się Lei o panią Organa, skoro już wtedy wiedział, że są rodzeństwem? Z grzeczności? ;)

Offline Elektra

Re: Pomyłki
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2005, 05:46:56 pm »
Cytat: "Leia"
Rozmowa dotyczyła wspólnej matki Luka i Lei, nawet jeśli nie zostało to słowo 'wspólna' w żaden sposób wyartykułowane.

Luke pytał o prawdziwą matkę, ale skoro Leia nie wiedziała, że są rodzeństwem, mogła go źle zrozumieć. ;)
)

Offline Leia

Pomyłki
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2005, 05:59:34 pm »
Co ciekawe, mój szanowny TW również wysnuł podobną teorię. Dziwne, bo jednak nie ma się takich wątpliwości o jaką matkę chodzi, kiedy ogląda się ową scenę w "Powrocie...". A tak teraz trzeba ideologię dorabiać...
A tak na marginesie: z tego wynika, że pani senatorowa Organa też cosik smutna była i z tego smutku umarła młodo. Ciekawe co ją tak smuciło? Albo kto? Senator Organa okazał się łajdakiem? ;)

Offline Elektra

Pomyłki
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2005, 06:17:42 pm »
Cytat: "Leia"
Dziwne, bo jednak nie ma się takich wątpliwości o jaką matkę chodzi, kiedy ogląda się ową scenę w "Powrocie

Ale raczej nie jest to pierwsze oglądanie,  wiadomo już kto jest czyim bratem i ojcem i może to rzutować na odbiór tej rozmowy. ;)

Ale trzeba mieć dobrą wolę, żeby sobie wszystko tłumaczyć i 'dorabiać ideologię'...

A swoją drogą jak wyjaśnić słowa Obi-wana do Yody w V. epizodzie, gdy Luke leci ratować przyjaciół: 'On jest naszą ostatnią (jedyną) nadzieją'. A Yoda: 'Jest jeszcze ktoś' (mając na myśli Leię). A w VI. epizodzie Obi-wan mówi, że był przy rozdzieleniu bliźniąt. Rzuciła mu się na mózg nagła skleroza? ;)
)

Offline Leia

Pomyłki
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2005, 06:32:29 pm »
O, to jakoś mi nigdy nie 'podpadło'. Leia - słaba ponoć płeć, jakoś dziewczynek u Jedi nie widać było, zatem mógł jej nie uważać za kogoś jeszcze jako ostatnią nadzieję.
Jeśli chodzi o mnie to dialog Luke v. Leia podłapałam od razu za pierwszym oglądnięciem a nie po kolejnych, bo było to dla mnie (pewnie wtedy dla innych, czekających w napięciu na epizod VI) oczywiste, że dojdzie do konfrontacji siostra-brat. I potem tyle lat czekałam aż Lucas jakoś to rozwiąże, a on nic nie rozwiązał tylko naplątał...
Co mnie natomiast zdziwiło: jakoś brak reakcji Lei na to, że jej  tatusiem okazał się Vader. Dla Luke'a był to nie lada szok...[/b]

Offline Błendny Komboj

Pomyłki
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2005, 09:37:20 pm »
Cytat: "Elektra"

A swoją drogą jak wyjaśnić słowa Obi-wana do Yody w V. epizodzie, gdy Luke leci ratować przyjaciół: 'On jest naszą ostatnią (jedyną) nadzieją'. A Yoda: 'Jest jeszcze ktoś' (mając na myśli Leię). A w VI. epizodzie Obi-wan mówi, że był przy rozdzieleniu bliźniąt. Rzuciła mu się na mózg nagła skleroza? ;)

Obi-Wan nie brał Lei pod uwagę, bo nie przypuszczał że jest ona podatna na moc tak jak Luke, co nie znaczy, że o niej nie wiedział (szczególnie, że w "Powrocie Jedi" opowiada Luke'owi jak wyglądała ta cała historia z rozdzielaniem rodzeństwa).

A Leia opowiadając o matce mówi o wrażeniach związanych z matką, nie o konkretach.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Błendny Komboj

Pomyłki
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2005, 09:38:43 pm »
Cytat: "Leia"

Co mnie natomiast zdziwiło: jakoś brak reakcji Lei na to, że jej  tatusiem okazał się Vader. Dla Luke'a był to nie lada szok...[/b]

Ano, mówi: "w jakiś sposób zawsze wiedziałam". Może intuicyjnie.
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Pawłow

Pomyłki
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2005, 12:07:45 am »
Cytuj
Ano, mówi: "w jakiś sposób zawsze wiedziałam". Może intuicyjnie


Moc jest silna w jej rodzinie  ;)
shit happens

Offline Leia

Pomyłki
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2005, 08:19:03 am »
Hej, przecież " w jakiś sposób zawsze wiedziałam" odnosi się do tego, że Leia i Luke są rodzeństwem! :roll:

Offline Ribald

Pomyłki
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2005, 07:39:50 pm »
nie inaczej :)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Bodzio

Pomyłki
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2005, 11:19:34 pm »
Ta planetka to byla Kashyyk ?? gdzie walczyli wookie?

W oryginale prawie na calym kontynecie byl wielki las zlozony z 300 m drzew, skad tam nagle wziely sie dolinki i gory :/

Offline Ribald

Pomyłki
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2005, 11:43:39 pm »
konieczność fabularna  8)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Bodzio

Pomyłki
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2005, 05:14:39 pm »
Co jeszcze rzucilo mi sie w oczy

w jednej sceniie robot magnaguard traci lep i walczy dalej, w 2 traci lep i koniec.

Plo Koon, weteran walk co prawie cala wojne przesiedzial w kokpicie ginie zestrzelony przez 1 mysliwiec, gdzie 1 seria nawet nie trafila

Anakin ktory nagle sie pali i po chwili gasnie :/

Palpatin traci miecz w walce z Windu i potem ma go znowu :/

i jeszcze podroze w hiperprzestrzeni 1 dniowe :/

 

anything