trawa

Autor Wątek: Pomyłki  (Przeczytany 21260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Christos

Pomyłki
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 02, 2005, 09:04:55 pm »
Kilka uwag:

w kwesti tego że Vader wiedział że Luke jest jego synem a nie wiedział że Leia jest jego córką: nikt nie zauwazył (chyba że niedoczytałem jakiegoś postu) że Luke nosił nazwisko Skywalker a Leia nie??

Obi-wan mówic że Yoda jest jego starym mistrzem niekoniecznie musiał miec na mysli że Yoda go szkolił. Zreszta po smierci Quin Gon Jina (czy jak mu tam było) to własnie Yoda był jego mentorem.

Co do problemów z pamięcią: to że roboty nie pamiętały wcześniejszych przygód mozna wytłumaczyc chociby kasowaniem pamięci, któremu C3PO był poddany na pewno (a R2 przeciez nawet może i pamieta przeszłość - przeciez i tak nie wiadomo co siedzi w obwodach pamięci tego małego kubła na śmieci, niewiele w końcu mówi we wsponym ;) ).Ciekawi mnie jednek fakt że Obi-Wan w Nowej Nadzieji nie kuma w ogóle tych robotów. Mówi nawet do Luka: "Nieprzypominam sobie żebym kiedykolwiek miał robota" A przeciez na pewno musiał skojarzyc R2. Takich robotów mogło byc tysiace ale przeciez R2D2 był "osobistym ochroniarzem" Padme i astronawigacyjnym robotem Anakina.

Wkurza mnie też że w nowyej Trylogii zrobili z R2 super hiper i w dodatku latającego robota podczas gdy w starej musiała obsługa umieszczac go w mysliwcach (nie mówiąc juz o tym jak spadł/zeskoczył z barki Jabby)
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Ribald

Pomyłki
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 02, 2005, 09:25:31 pm »
Cytuj
Wkurza mnie też że w nowyej Trylogii zrobili z R2 super hiper i w dodatku latającego robota podczas gdy w starej musiała obsługa umieszczac go w mysliwcach (nie mówiąc juz o tym jak spadł/zeskoczył z barki Jabby)


Można to skojarzyć z owem skasowaniem pamięci (zapomniał co nieco ;) )
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Gil-Galad

Pomyłki
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 03, 2005, 07:53:13 am »
Ale jemu nie kasowali (przynajmniej nic o tym nie mówili), tylko C3PO. Ale jest gorszy, bo sie zestarzal... ;)

Offline Elektra

Pomyłki
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 03, 2005, 12:55:15 pm »
Cytat: "Diabeu"
A przypadkiem scena na Exekutorze nie jes wielką pomyłka? Chodzi mi o końcówke III epizodu. Vader, Imperator i Tarkin oglądają jak powstaje pierwsza gwiazda z pokładu Exekutora.

Jesteś pewien, że to właśnie ten okręt?

Cytat: "Christos"
"Nieprzypominam sobie żebym kiedykolwiek miał robota" A przeciez na pewno musiał skojarzyc R2.

Przecież to nie był jego robot. ;) I dlaczego uważasz, że musiał go skojarzyć?
)

Offline IkitClaw

Pomyłki
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 03, 2005, 02:43:32 pm »
Cytuj
Jesteś pewien, że to właśnie ten okręt?

To na pewno nie ten okręt. Executor, tak jak inne SSD powstały po/w okoliach ANH.

Offline Christos

Pomyłki
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 03, 2005, 04:43:41 pm »
Cytat: "Elektra"


Przecież to nie był jego robot. ;) I dlaczego uważasz, że musiał go skojarzyć?


Bo jakby nie było kręcił sie przy nim przez trzy epizody. Trudno nie skojarzyć.
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Elektra

Pomyłki
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 03, 2005, 04:56:19 pm »
Kręciły się koło niego także inne roboty, jakiś R4 cośtam, może Obi nie przywiązywał się bardzo do mechanicznych stworów (w końcu Mocy w nich raczej nie ma ;)).

A w ogóle to minęło dwadzieścia lat. Mógł zapomnieć. ;)
)

Offline Ribald

Pomyłki
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 04, 2005, 11:00:06 am »
polecam stronkę

www.moviemistakes.com

A co do dokładnej ilości znalezionych błędów:

I - 106
II - 123

IV - 210
V - 144
VI -137

Robi wrażenie :)

I jedna z fajniejszych pomyłek-w scenie w Cloud City, gdy widać głowę Threepio, można zobaczyć odbijającą sie w niej ekipę filmującą scenę
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Silvantes Yojimbo

Pomyłki
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 07, 2005, 08:28:14 pm »
Ja zauważyłem bodajże w Nowej Nadzei, jak szturmowce biegli za Leią i Skywlakerem to pod sam koniec sceny kiedy kamera przeszła na rodzeństwo to jednemu ze szturmowców spadła zbroja ;)
ttp://www.lathe-athrua.ekonto.net/forum -Miłośnicy Fantasy. Wejdźcie, a nie pożałujecie

Offline Darth_Revan

Pomyłki
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 08, 2005, 04:45:29 pm »
Co do tego postu związanego z nazwiskiem luka i lei. Leie adoptowali przecież i przyjęła nazwisko organa. A luka oddali do wuja i  przyjął nazwisko skywalker bo niby miał sobie sam wymyślić??
A vader przecież wiedział że luke ma siostre bo mu to powiedział w pojedynku na death star w powrocie jedi.
No to tak chciałem tą sprawe wyjaśnić
:):):):):):):):):)

Offline Czopek Piotrek

Pomyłki
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 08, 2005, 05:11:25 pm »
wiedział, bo myśli Luke'a ją zdradziły. Do czasu ESB Vader w ogóle nie wiedział, że ma żywe potomstwo.

Offline Darth_Revan

Pomyłki
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 09, 2005, 10:10:19 am »
ale i tak największą pomyłką był polski dubbing w mrocznym widmie. Większego debilizmu już sie chyba nie dało wymyślić

Offline Silvantes Yojimbo

Pomyłki
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 09, 2005, 08:51:42 pm »
Cytat: "Darth_Revan"
ale i tak największą pomyłką był polski dubbing w mrocznym widmie. Większego debilizmu już sie chyba nie dało wymyślić


A tak z tym się całkowicie zgadzam, chcoiaż to jest pomyłka dotycząca tylko naszefo kraju i nie tyczy się tak bezpośrednio pomyłek z filmu ;)
ttp://www.lathe-athrua.ekonto.net/forum -Miłośnicy Fantasy. Wejdźcie, a nie pożałujecie

Offline Tosiek

Pomyłki
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 10, 2005, 10:01:46 am »
Ja znalazłem jeszcze jeden błąd, otóż:

Jak pisali w "przewodniku encyklopedycznym - Star Wars"
Chewie już w młodości opuścił rodzinną planetę Kashyyyk,
a przecież jak widzimy w III pod koniec sekwencji kiedy to Yoda odlatuje
z Kashyyyk stoi tam Chewie i inny "gość"...  :roll:

Offline Ribald

Pomyłki
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 10, 2005, 10:15:29 am »
Heh tylko że młodość w przypadku wookiech jest trochę rozciągnięta czasowo. Nie podam Ci teraz dokładnych dat, ale równie dobrze opuszczając Kashyyk w wieku 40-50 lat mógł być uznany za młodego osobnika
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

 

anything