Autor Wątek: Elektronicy - Dyskusja ogólna  (Przeczytany 46629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misha

Elektronicy - Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 17, 2006, 10:18:48 am »
Decyzja podjeta, mozgiem robota bedzie starter kit DSK6713, ktory na pokladzie ma oprocz ww. bardzo wydajnego procesora mase przydatnych peryferiow o ktorych mozecie poczytac w tym pdf-ie.

Dokonalismy juz uruchomienia plytki, wszystko wyglada bardzo ciekawie. Widac ze ten sprzet posiada ogromne mozliwosci!

Narazie najwiekszym problemem jest dla nas wyprowadzenie sygnalow cyfrowych z plytki  :? Niestety wyjscie (tzw HostPort) posiada bardzo nietypowa wtyczke, narazie probujemy namierzyc cos co bedzie do tego pasowac. Jesli nie sprobujemy jakos bardziej 'partyzancko' podpiac sie do kita ;)

Offline misha

Elektronicy - Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2006, 09:49:32 am »
Miło mi zakomunikować wam moi drodzy, że elektronicy uruchomili docelową formę komunikacji, czyli sterowanie silnikiem krokowym za pomocą procesora DSP poprzez mikrokontroler Atmega8 i dedykowany sterownik.

Cala elektronika jest zasilona z płytki starter-kit'a, wiec kabli jest bardzo mało. Magistrala działa bez zarzutu. Mozliwe jest pozycjonowanie o dowolną ilość kroków, w jednym z kilku wybranych trybów prędkości. Oczywiście w dowolną stronę.

Obecnie pracujemy nad stworzeniem interfejsu typu GUI. Najprawdopodobniej wykorzystamy do tego matlaba.

Jest dobrze, będzie lepiej, niedługo następne newsy  ;)

Offline jakub_sza

komunikacja i funkcje
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 19, 2006, 08:58:38 pm »
cześka
jak tam projekt? macie już coś zmontowanego? jeździ to to wasze omija przeszkody? :)

mam taką sprawę, czy masz może materiały którymi mógłbyś się podzielić dotyczące I2C? chcę zrobić komunikację kilku procków lub ukłądów na I2C a widzę że piszesz że u ciebie już działa! :)

swoją drogą wrzuć jakieś foty miło było by zobaczyć co tam masz, jeśli jest co pokazać :P
zrobiłem swego czasu takiego małego bota z kumplem trzykołowca na Atmedze8 z czujnikami IR wykrywał przeszkody. fajny bajer. teraz pracuję nad manipulatorem o 5 st. swobody i potrzbuję do niego więcej wyprowadzeń z procków do obsługi krokówek. stąd proźba o mat. I2c.

pozdrówka
owodzenia!!!