Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > WH40K

uscislenia sedziowskie

(1/171) > >>

jachu_ka:
narodzila sie grupa sedziowska, ktora skupia sedziow i organizatorow z calego kraju (konkretniej z Trojmiasta, Szczecina, Pozka, Wawy, Katowic, Wrocka, Kraka i Torunia), celem grupy jest przedyskutowanie wszelkich niejasnosci i uscislenie ich tak zeby w miare mozliwosci obowiazywaly na wszystkich turniejach (choc rzecz jasna nikt nikogo do niczego nie bedzie zmuszac).
wrzucajcie tu wszelkie kwestie ktore nie sa wyjasnione w zasadach czy FAQach, beda dyskutowane na liscie a uscisleniai co miesiac beda pojawiac sie na NG.

śmigło:
nie wiem jak to sie ma do tematu, ale chodzi mi o Adeptus Kartonikus - jednym slowem pojazdy robione z kartonow (nie konwerty albo scratch-buildy, nawet odlewy), w chamski i nietworczy sposob posklejane z szablonow dostepnych na sieci. czy to ma prawo brac udzial w turniejach?? a jesli to czy bedzie to liczone jak brak wysiwyg'a??

jachu_ka:
to jest kwestia zalezna od organizatorow turniejow, nam chodzi stricte o zasady.

Bartuul:

--- Cytat: "Codex Dark Eldar" ---[...]So, if the Dark Eldar win a close combat and force their opponent to fall back, roll a D6 for each enemy casualty in the assault. On a 4+ the model is taken as a prisoner. In addition, if the Dark Eldar advance and destroy their opponents by moving further than them, any enemy models are captured rather than killed.[...]
--- Koniec cytatu ---


No dobra... tu potrzeba uściśleń jako iż w FAQu ich nie zawarto.

Po pierwsze - aby łapać do siatki muszę zmusić przeciwnika do ucieczki. Czyli przeciwnik musi oblać Morale Check. Czyli jeśli jest fearless to nie moge go łapać do siatki? Zgadza sie?

Po drugie - nie ma advanca po wygranym kombacie, tylko rzut na Inicjatywę. Jak to rozstrzygnąc w takim razie? Ja mam 2 propozycje:
a) koleś przegrywa rzut na inicjatywę - jest wdeptany - wdeptani do siatki i na 4+ każdy zabity w kombacie.
b) przeciwnik wygrywa rzut na inicjatywę - ucieka - wszyscy zabici w kombacie na 4+ do siatki, uciekający uciekli.
Zgadza się?

Po trzecie - co kiedy oddział fearless dostaje bęcki i chłopaki zaczynają "parować"?? Każdy wyparowany do siatki? Każdy wyparowany rozpływa się? Tu nie mam pomysłu...

Dzięki za wszelkie uściślenia. Niby ta niewola to głupawe punkciki, ale czasem tych 3-4 małych VP brakuje...[/b]

Macruss:
Niech Sędziowie wreszcie ustalą czy można otwierać portal Dark Eldarów po ruchu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej