Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 230823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miraj

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #675 dnia: Listopad 15, 2007, 11:46:18 am »
Isengrim, przeczytaj ostatnie 2 strony jeszcze raz, i zastanów się czy twój post był potrzebny i czy wogóle miał sens.

Bo wydaje mi się że napisałeś go po przeczytaniu tylko ostatniego post'a Mistrza Wałków.

Cytat: "EMAN"
Powiem tak - jezeli za "srodowisko graczy" uwazasz paru malo doswiadczonych ziomali z Barda, to cush ... Confused


Sorki eman, ale znowu wskakujesz w rolę "wielkiego wszechfajnego" i to jest coraz bardziej wkurzające.

Teraz cięta riposta. TAK, każde środowisko graczy, nawet grupkę nastoletnich dzieciaków jeżeli dojżeli do głębszego zastanawiania się nad zasadami, uważam za "ŚRODOWISKO GRACZY". Nie są oni gorszą kategorią. A jeżeli ty jednak sądzisz inaczej to... głupio to zabrzmi, ale lekko się zawiodłem...

[Bartuul]
Bez określeń, które wywołują niepotrzebne burze emocji proszę.
[/Bartuul]

Offline sokles

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #676 dnia: Listopad 15, 2007, 11:54:30 am »
Cytat: "miraj"
Sorki eman, ale znowu wskakujesz w rolę "wielkiego wszechfajnego" i to jest coraz bardziej wkurzające.


On ma manie wielkości, ale trzeba uczciwie przyznać że jest jednym z gości którzy COŚ zrobili dla tego hobby. A Ty co zrobiłeś poza wylewaniem swoich żalów na forum?? Gadać/pisać każdy umie...

Cytat: "miraj"
Teraz cięta riposta. TAK, każde środowisko graczy, nawet grupkę nastoletnich dzieciaków jeżeli dojżeli do głębszego zastanawiania się nad zasadami, uważam za "ŚRODOWISKO GRACZY". Nie są oni gorszą kategorią. A jeżeli ty jednak sądzisz inaczej to... głupio to zabrzmi, ale lekko się zawiodłem...


Co nie oznacza że z każdym środowiskiem graczy należy i powinno się liczyć, całemu światu nie dogodzisz.

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #677 dnia: Listopad 15, 2007, 12:16:24 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Mistrz wałków :)"

I nie kreuje sie na  żadnego obrońce ludzkości lub uciśnionych szaraczków z Barda czy innej instytucji.
Swoje zdanie wyrażam z własnej perspektywy. Perspektywy gracza któremu również nie podoba się wasza analogizacja zasad.

A ponieważ nie jestem podatny na ewentualne krzyki lub blask Jaśnie Wielmożnych Weteranów, dlatego nie daje sie zbyć odpowiedziami "bo Tak    uważamy"


Cytat: "Mistrz wałków :)"
Wierzcie mi lub nie lecz srodowisko graczy ma zgoła podobne zdnie jak Ja.

Jak dla mnie, to jest wlasnie kreowanie sie na obronce ucisnionego srodowiska graczy, ktorego sobiepanscy sedziowie nie dostrzegaja i maja w glebokim powazaniu. A nie wypowiadanie sie ze swojej wlasnej prywatnej perspektywy. Ale moze jestem przewrazliwiony.
Generalnie to zawsze staram sie odpowiadac merytorycznie i podawac stosowne argumenty. Ale czasami po prostu mam juz dosyc pisania ciagle tego samego i czytania dajmy na to "wasza historia mnie nie urzekla" albo "ok, ok, ale srodowisko graczy sadzi tak jak ja" w odpowiedzi.
Podyskutowalismy sobie - sedziowie Cie nie przekonali, Ty nie przekonales sedziow - no to koniec dyskusji. Finito, rozchodzimy sie bez niesmaku iwarczenia na siebie - a nie jakies glodne kawalki wypisujesz o "srodowiskach graczy", czy "naduzywaniu wladzy" ...
Cze !!!

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #678 dnia: Listopad 15, 2007, 12:19:26 pm »
Heyka !!!
Cytat: "miraj"
TAK, każde środowisko graczy, nawet grupkę nastoletnich dzieciaków jeżeli dojżeli do głębszego zastanawiania się nad zasadami, uważam za "ŚRODOWISKO GRACZY". Nie są oni gorszą kategorią. A jeżeli ty jednak sądzisz inaczej to... głupio to zabrzmi, ale lekko się zawiodłem...

Moze zle sie wyrazilem - powinienem napisac "cale srodowisko graczy" - przepraszam. Wypowiedz Mistrza Walkow odebralem jako obrone calego srodowiska graczy przed okrootnymi sedziami.
Cze !!!

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #679 dnia: Listopad 15, 2007, 12:26:14 pm »
Heyka !!!
Takie jeszcze drobne podsumowanie.
Jak sie komus PKZty nie podobaja to:
a) moze je zlewac cieplym moczem i grac tak jak lubi - to nie jest zadne oficjalne rozszerzenie zadac GW, wiec obowiazku stosowania nie ma;
b) moze starac sie wplynac na swojego sedziego/swoich sedziow, zeby wplyneli na Liste Sedziowska co do ksztaltu watpliwych PKZtow - co generalnie jest najskuteczniejsza metoda ich zmiany;
c) jak nie ma swojego przedstawiciela na Liscie, to go tam "wepchnac" - to naprawde nie jest nic trudnego, zadnych ofiar z ludzi, czy datkow pienieznych skladac nie trzeba - wystarczy zglaszac turnieje do Ligi i podac odpowiednia kandydature na Liste. Nikt kto spelnia kryteria nie bedzie odrzucony. Co wiecej - nawet jak ktos kryteriow nie spelnia, to i tak moze zostac przyjety.

Edit: Tak naprawde to ja osobiscie prywatnie jako gracz nie zgadzam sie z czescia PKZtow. Moje stanowisko w ich sprawie zostalo jednakze przeglosowane. I generalnie nie wypisuje, ze "srodowisko graczy sadzi tak jak ja", czy "wasza historia mnie nie urzekla", czy ze "ktos naduzyl swojej wladzy". To tylko zasady i czy bedzie sie gralo tak, czy inaczej nie ma dla mnie az takiego znaczenia. Wazne jest natomiast to, ze jak pojade na drugi koniec kraju, to bedzie sie tam gralo tak samo. I taka jest glowna idea PKZtow, jakby ktos o tym zapomnial/nie wiedzial w ogole.

Cze !!!

Sancho

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #680 dnia: Listopad 15, 2007, 05:14:43 pm »
Cytat: "miraj"

Teraz cięta riposta


juz cie chlopaki po osiedlach szukaja... :badgrin:

Offline Yedli

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #681 dnia: Listopad 15, 2007, 05:29:59 pm »
Cytat: "Eman"
datkow pienieznych skladac nie trzeba


Ja bym się z takimi deklaracjami nie spieszył.  :badgrin:
(koperty z szeklami można zostawiać za rezerwuarem w męskiej toalecie na stacji Orlen przy rondzie w Lęborku  :lol:  ).

Generalnie nie ma sędziego który byłby zadowolony ze wszystkich punktów PKZ, co paradoksalnie dobrze o nich świadczy - oznacza to bowiem, że nie ma nikogo kto zawsze by stawiał na swoim, a sprawy załatwiane są merytorycznie.

Inna sprawa, że lista sędziowska jako taka w ogóle nie ma żadnej władzy, więc nikogo uciskać nie może.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Mistrz wałków :)

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #682 dnia: Listopad 15, 2007, 06:22:19 pm »
Odnoszac sie do ostatniego posta Emana.

Dziekuje za dyskusje. Wykasniła mi ona sporo, w sprawie zarówno zasad jak i PKZ-ów.
Tak jak pisałem juz wcześniej przyjmuje Wasze stanowisko i dlatego wole podyskutowac tutaj, czy na innym forum, zamaist robic na turnieju, gdzie pewna odmienna interpretacja, moze mnie zaskoczyć.

Pozostaje mi wierzyc że z czasem GW ustosunkuje sie do tej sprawy i sie wszystko wyjasni.

Jeszcze raz dziekuje za dyskusje.
Kamil. (miszczu)

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #683 dnia: Listopad 15, 2007, 07:45:30 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Mistrz wałków :)"

Pozostaje mi wierzyc że z czasem GW ustosunkuje sie do tej sprawy i sie wszystko wyjasni.

Tak oczywiscie by bylo idealnie - zadne PKZty nie bylyby w ogole potrzebne i zaden problem generalnie by nie istnial.
Niestety wszyscy wiemy jaki jest stosunek GW do swoich FAQ ...  :?  :?  :?
Cze !!!

Offline Mistrz wałków :)

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #684 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:26:47 am »
Nie znalazłem tematu "zasady" dlatego spytam sie tutaj.

Czy mozna zadeklarować strzał pojedynczy z broni typu rapid aby później zaszarżować.
Odrazu wyprzedzą pytania typu "a kto Ci się podstawi pod 6 cali".
Chodzi o sytuacje kiedy np. gwardia ma doktrynę z abhumans dajacą jej zasadę "powolny ale skuteczny". Ruszam się odziałem i jestem traktowany jako jednostka stacjonarna. Strzelam przykładowo (o ile to mozliwe) pojedyńczo z plasm i szarżuję.
Kamil. (miszczu)

Offline Jezo

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #685 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:32:56 am »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
Nie znalazłem tematu "zasady" dlatego spytam sie tutaj.

Czy mozna zadeklarować strzał pojedynczy z broni typu rapid aby później zaszarżować.
Odrazu wyprzedzą pytania typu "a kto Ci się podstawi pod 6 cali".
Chodzi o sytuacje kiedy np. gwardia ma doktrynę z abhumans dajacą jej zasadę "powolny ale skuteczny". Ruszam się odziałem i jestem traktowany jako jednostka stacjonarna. Strzelam przykładowo (o ile to mozliwe) pojedyńczo z plasm i szarżuję.

generalnie jak strzelasz z rapida raz czy dwa to nie ma na szarzowanie zadnego znaczenia, natomiast ze SAP mozesz szarzowac nawet po strzale z heavy
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Mistrz wałków :)

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #686 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:00:40 pm »
W takim razie chiałbym się upewnić. Czyli moge odziałem z SAP wystrzelić z plasm na rapidzie i lasscannona a następnie kulturalnie zaszarzowac bez bonusów do ataku??
Kamil. (miszczu)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #687 dnia: Styczeń 02, 2008, 11:34:27 pm »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
W takim razie chiałbym się upewnić. Czyli moge odziałem z SAP wystrzelić z plasm na rapidzie i lasscannona a następnie kulturalnie zaszarzowac bez bonusów do ataku??


temat z pytaniami o zasady jest tu: http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25521

Co do szarżowania to według strony 36 głównego podręcznika w akapicie Shooting and Assaulting, jest notka która mówi że: jednostka, która zawsze liczy się jako stacjonarna podczas strzelania z rapidów lub broni typu heavy, mimo że sie ruszyła, zawsze może szarżować.

Czyli po S&P możesz wykonać normalny assault.

Offline DemonKM

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #688 dnia: Styczeń 10, 2008, 07:08:37 pm »
przeniesione

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #689 dnia: Styczeń 10, 2008, 10:39:06 pm »
To jest pytanie o zasady i powinno sie znalezc w innym temacie niz Uscislenia Sedziowskie, gdyz tutaj nic uscislac nie trzeba - wszystko jest wyjasnione w roolbooku ...
Pytanie to powinno sie znalezc w dziale FAQ:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25521&start=1020