Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 229519 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wosho

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #690 dnia: Styczeń 16, 2008, 04:30:24 pm »
Premiera była w tamten weekend więc teraz ładnie poprosze o wydanie uściśleń jako że ja i chyba Vladdi chcemy grac orkami w sobote w Wawie ;)

Offline Idaan

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #691 dnia: Marzec 20, 2008, 03:37:20 pm »
Pytałem tu już jakiś czas temu o eldarskie star engines i możliwość ruchu na 36". Odpowiedź uczonych w piśmie była przecząca - zapis instead of shooting uniemożliwia taki ruch pomimo pewnie takiej właśnie intencji projektanta.

Ale dzisiaj przeglądałem w empiku nowego WD (nie ma głupich, nie kupiłem) i w artykule Fast Vehicles Tactica jest ramka autorstwa samego Phila Kelly'ego, mówiąca coś w ten deseń:
Cytuj
...on top of that Star Engines enabling you to zoom up to 36" into the enemy lines.
Ramka ma tytuł "Faster than Bolter rounds" i znajduje się na stronie 72.
Czy takie jednoznaczne wyrażenie woli nieomylnego :roll: Phlia Kelly'ego zmienia w jakiś sposób sytuację owych star engines?

Offline Isengrim

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #692 dnia: Marzec 20, 2008, 03:56:38 pm »
W White Dwarfie napisali kiedys, ze z Orkowego Trukka mozna szarzowac nawet po tym, jak przejedzie on 25". To, ze sie nie zna zasad, ktore sie samemu pisze, to zdaje sie staly problem GW.

Rozumiem, ze zalozenie Star Engines bylo takie, jak mowisz (tzn. ruch do 36"), ale mimo wszystko tak dlugo, jak nie wyjdzie oficjalny FAQ (hehe) ja bylbym przeciw.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline sokles

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #693 dnia: Marzec 20, 2008, 04:05:40 pm »
Cytat: "Idaan"
Czy takie jednoznaczne wyrażenie woli nieomylnego :roll: Phlia Kelly'ego zmienia w jakiś sposób sytuację owych star engines?


Nie.

Offline The_Monster

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #694 dnia: Marzec 29, 2008, 06:55:56 pm »
dotyczy orkow, nie wiem czy ktos juz nie pytal przypadkiem xD
Dakkagun ma Assault 3 AP5?
Bikers Nob ma 2 rany?
jak z infiltracja? musze byc 12,0000000001" od przeciwnika czy moge rowne 12"

Offline Picek

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #695 dnia: Marzec 29, 2008, 10:14:07 pm »
co do pierwszych pytań powiem tyle ze o ile sie nimyle chłopaki od pkz czekaja na oficjalny faq

co do infiltracji to ci powiem ze nawet mozesz byc 12,1 cala ;]
chodzi oto ze nie mozesz byc blizej ;] - oczywiscie 12 cali jesli przeciwnik cie nie widzi, a 18 cali jesli widzi
A tu dodam jeszcze, że przez takie właśnie złe interpretacje sędziów eldarscy gracze już się nacierpieli... vid

Offline The_Monster

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #696 dnia: Marzec 30, 2008, 10:30:09 am »
czyli moge byc dokladnie 12" cali od przeciwnika i mam szanse zaszarżować w 1 turze?
jedni mowia tak drudzy nie i chce wiedzic od "sedziow" jak jest

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #697 dnia: Marzec 30, 2008, 01:13:38 pm »
Cytat: "The_Monster"
czyli moge byc dokladnie 12" cali od przeciwnika i mam szanse zaszarżować w 1 turze?
jedni mowia tak drudzy nie i chce wiedzic od "sedziow" jak jest


 :lol:

Nie ma szans. żeby być dwanaście cali od przeciwnika to musisz być za zasłoną i nikt cię nie może zobaczyć. Ale tym masz 12 cali w linii prostej! Wychodząc z za zasłony już poruszasz się po łamanej która ma większą długość niż 12 cali, czyli nie do szarżujesz. Jednostka którą mógłbyś do szarżować musi mieć zasięg szarży większy niż 6" np Eversor assassin.

Offline The_Monster

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #698 dnia: Marzec 30, 2008, 02:00:12 pm »
jestem za trudnym terenem i przechodze przez niego 6"(wystarczy jedna figurka zeby doszla) a nastepnie szarżuje kolejne 6", komandosami jest szansa a i moze waagh uda sie odpalic w 1 turze
daltego sie pytam czy moge byc 12" (jak nie widać) czy musze byc 12.00000001

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #699 dnia: Marzec 30, 2008, 02:01:12 pm »
Ale przecież cię widać.

Offline DemonKM

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #700 dnia: Marzec 30, 2008, 04:13:26 pm »
No ale go właśnie nie widać, bo jak by go było widać to musiałby być 18 cali przy infiltracji a nie 12. To dobre pytanie , niech ktoś konkretnie odpowie, jak sie stoi za lasem (czyli nie widać),  6 na trudny teren i szarża, można tak czy nie?

Offline sokles

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #701 dnia: Marzec 30, 2008, 05:52:44 pm »
Masz byc odowiednio dalej niż 12 i dalej niż 18, nie możesz na równych 12 i 18 się wystawić, więc sie nie da zaszarżować. Koniec dyskusji.

Offline Asmodean

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #702 dnia: Kwiecień 16, 2008, 09:08:26 am »
Hej,

Na sędziowskiej jest kilka ankiet, proszę wszystkich sedziów o zagłosowanie

http://liga.wh40k.pl/index.php?name=Forums&file=viewforum&f=2

Pozdrawiam,

Asmodean
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Jezo

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #703 dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:55:31 am »
a kiedy nowi sedziowie beda mieli dostep? o glosowaniu?
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Asmodean

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #704 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:06:07 am »
tak, dopiero jak będą wyniki, wtedy dostaniecie uprawnienia i zrobimy głosowania na koordynatora
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50