trawa

Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 225369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sokles

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 11, 2005, 08:07:58 am »
Cytat: "Bartuul"
OK. Wyobrazmy sobie ze jestem graczem klimatycznym. Gram Wychkami i mam w armii 2 oddzialy warriorow. No i teraz, jako ze jestem starym klimaciarzem, chce miec w armii same baby, a na dodatek figsy warriorow sa ble. Wiec chce zamiast figurek warriorow uzywac Esherek z Necry, oczywiscie troszeczke stuningowanych i uzbrojonych w Splinter Rifle. Ilu z sedziow mialoby aua do tego pomyslu. Bo ja glosuje za!  8)


Z tym klimaciarzem to lekko przygiąłeś ;)  ale (ja tam nie sędzia jeszcze ale się wypowiem) ja bym nie widział problemu jakby dobry tunning był to luzio...

Offline trej

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 11, 2005, 08:45:19 am »
Mi by to nie przeszkadzalo wrecz przeciwnie :D.

Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 11, 2005, 08:53:50 am »
Bartuul, na listę sędziowską z takimi  rzeczami , w końcu masz do niej dostęp .



Offline Bartuul

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 11, 2005, 08:57:01 am »
Ale nie moge sie zalogowac z tego ***** - ok ?? kompa w robocie, tu jest wiecej Firewalli niz w Diablo 2!!
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Lurgal

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 16, 2005, 01:03:44 pm »
A teraz coś z innej beczki coś co mnie rozbawiło i przeraziło "Alaitoc Disruption Table i Preliminary Bombardment działają na Independent Characters." Niezłe.......
 :lol:  :D
Ceterum censeo juda esse delendam.

There is no substitute for zeal.

Offline trej

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 16, 2005, 01:07:52 pm »
Cytuj
A teraz coś z innej beczki coś co mnie rozbawiło i przeraziło "Alaitoc Disruption Table i Preliminary Bombardment działają na Independent Characters." Niezłe.......


Niestety(stety) IC tez sa oddzialami.

Offline Kris

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 16, 2005, 01:08:56 pm »
Dlaczego niestety. Mnie to cieszy  :D
Brakowało mi namierzania dowódców ze snajperek
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 16, 2005, 02:15:46 pm »
Cytuj
A teraz coś z innej beczki coś co mnie rozbawiło i przeraziło "Alaitoc Disruption Table i Preliminary Bombardment działają na Independent Characters." Niezłe.......


tak wynika z odpowiedzi jaką dostalismy od Andyego Hoare albo Pete'a Hainesa - nie pamietam juz którego

Cytuj
Brakowało mi namierzania dowódców ze snajperek


zeby była jasnośc - nadal nie mozesz podczas gry strzelać do nich jeżeli nie są najbliższym celem



Offline Maciej Skowronek

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 16, 2005, 02:19:46 pm »
Chyab wciąż jedyną figurką która może to robić jest Vindicare Assasin, mam rację?
Ale skoro on może do HtH strzelać to nic dziwnego, swoją drogą teraz może zyskać na wartości, przez możliwość wyjmowania na odległość PF np.
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Kris

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 16, 2005, 02:21:29 pm »
Cytat: "Vodecki"

Cytuj
Brakowało mi namierzania dowódców ze snajperek


zeby była jasnośc - nadal nie mozesz podczas gry strzelać do nich jeżeli nie są najbliższym celem


Bardziej zalezało mi na Alaitocowej tabelce
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline sokles

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 16, 2005, 04:34:19 pm »
Czy w Iron Warriorach można wystawić Chaos Spined Beast z Imperial Armoura :?:

Może toto być wystawiane w każdych CSM, sle ponieważ jest liczone jako demon to nie jest do końca pewne czy IW się łapią, ale z kolei mogą mieć IW demon Princa i Possesdów...w IA nie ma nic na ten temat, a codex też tego nie przewiduje bo był wcześniej wydany...

Jakieś pomysły  :?:

Offline rhion

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 17, 2005, 08:39:39 am »
Cytat: "overflowed"
Cytuj
A teraz coś z innej beczki coś co mnie rozbawiło i przeraziło "Alaitoc Disruption Table i Preliminary Bombardment działają na Independent Characters." Niezłe.......


Niestety(stety) IC tez sa oddzialami.
Ja byłbym zobowiązany jak by ktoś był tak miły i napisał mi co jest napisane w podręczniku eldarów przy tej tabelce <co może być namierzone>, bo niestety nie posiadam tak owego.
I czy waląć do IC mogą go sobie wybrać nawet ja nie jest 1-szym celem.

rhion
They are the lords of destruction, the harbringers of doom
and wherever they go, they leave only dead and dying in ther wake.

They are the DARK ANGELS"

Offline Maciej Skowronek

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 17, 2005, 08:57:59 am »
Nie bardzo ruzumiem co ma wspólnego pierwszy cel do Disrupt table.
1. Jak używasz Disrupt Table to traktujesz Indep jak zwykły oddział.
2. Jak do niego strzelasz w trakcie bitwy to normalnoie jak Indep.
Chodziło ci o 1. ??
aciej "Szyszko" Skowronek
.
" Byłem tu - C'tan ! "

Offline Bartuul

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 17, 2005, 09:24:38 am »
Kurde, no przeciez "Unit" to nie znaczy oddzial. Unit to jednostka, czyli czesc skladowa armii, moze to byc oddzial "squad" albo "troop", moze byc pojazd "vehicle", "tank" czy whatever, moze byc artyleria, a moze byc independent character. To, ze jest Independent nie zmienia faktu ze nadal jest czescia armii a wiec jest unitem. Przeciez wiekszosc rzeczy bedaca oddzialem na napisane ze to oddzial (Tactical Squad, Assault Squad, "the squad can consist of between 5 to 10 models"). Wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi po prostu myli pojecia Unit a Squad i stad problemy.

Owszem, Unit mozna tez tlumaczyc jako oddzial, ale nie w tym przypadku (zasady WH40K).

Pozdro
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline Kris

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 17, 2005, 09:25:27 am »
Rhion, co do tabelki, to za kodeksem:

Za każdy oddział Rangersów lub Pathfindersów rzuć kością na tabelkę "Ranger Disruption" na poczatku bitwy po wystawieniu sie obu stron. Tabelka dotyka tylko oddziały (units) na stole, nie dotyka oddziałów w rezerwach. Oddziały będące pojazdami (mające AV) albo w pojazdach nie mogą być dotknięte tabelką.

Sama tabelka wygląda tak:

Rzut D6:
1. nic się nie dzieje
2. jeden przypadkowy oddział przeciwnika zaczyna w rezerwach
3. jeden przypadkowy oddział przeciwnika jest "pinned"
4. jeden oddział przeciwnika, wybrany przez Eldarskiego gracza, zaczyna w rezerwach
5. jeden oddział przeciwnika, wybrany przez Eldarskiego gracza, jest "pinned"
6. Oddział, za który był wykonany rzut może ostrzelać oddział przeciwnika, wybrany przez Eldarskiego gracza. Zasięg i LOS nie mają znaczenia.

Czyli można ostrzelać indepa nie dołączonego do oddziału przed bitwą, jeżeli na kości wypadnie 6. W ciągu całej bitwy obowiązuje zasada najbliższego celu.
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

 

anything