trawa

Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 225593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doom

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 17, 2005, 09:51:01 am »
Cytat: "Lurgal"
A teraz coś z innej beczki coś co mnie rozbawiło i przeraziło "Alaitoc Disruption Table i Preliminary Bombardment działają na Independent Characters." Niezłe.......
 :lol:  :D

Czy to znaczy że orczy Fighta Bomerz... też zachacza o takie draństwa jak Awatar, Demon prince itd :?:
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 17, 2005, 01:53:17 pm »
tak



Offline Andy

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 23, 2005, 09:48:14 pm »
no i mnie tu w koncu przynioslo... nie wiem czy pytam w dobrym topicu ale kto pyta nie bladzi...
W kodeksie chaosu napisano ze bohater z daemonic speed liczy sie jako kawaleria - w zwiazku z tym mialby zasade 'fleet" (podobnie jak heros na wierzchowcu). Natomiast nie jest on wymieniony jako kawaleria w podreczniku glownym, na koncu, tam gdzie sklasyfikowano typy wojsk w poszczegolnych armiach. Bohater na koniku jest wymieniony jako kawaleria - tu jest wszystko jasne. Czy w zwiazku z tym heros ze "speedem" kawaleria nie jest czy jest ?? :badgrin:

Offline Leviathan69

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 05, 2005, 09:08:13 am »
nie wiem czy ktos już o to pytał no ale nie znalazłem więc pytam ja :P co do Oblitów w CSM jeśli mamy Unite powiedzmu 3 miśków to:
1 czy każdy model może używać innej Body Wepon :?:
2 czy każdy model może strzelać do innego celu :?:

a poza tym to witam
lood, BLood, BLOOD
For the BLOOD GOD

Offline śmigło

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 05, 2005, 09:41:07 am »
ostatnio wszyscy uzywaja tego samego. wszyscy strezlaja do tego samego.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline razzit

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 05, 2005, 12:19:26 pm »
Nie ten topic, panowie, od takich pytań są FAQi...
Cytat: "Andy"
W kodeksie chaosu napisano ze bohater z daemonic speed liczy sie jako kawaleria - w zwiazku z tym mialby zasade 'fleet" (podobnie jak heros na wierzchowcu). Natomiast nie jest on wymieniony jako kawaleria w podreczniku glownym, na koncu, tam gdzie sklasyfikowano typy wojsk w poszczegolnych armiach. Bohater na koniku jest wymieniony jako kawaleria - tu jest wszystko jasne. Czy w zwiazku z tym heros ze "speedem" kawaleria nie jest czy jest ?? :badgrin:

Jest. Zasady szczegółowe z Codexu mają pierwszeństwo przed rulebookiem - a zwłaszcza przed takimi zestawieniami, które mają być tylko podręczną pomocą (liczba błędów w nich przekracza ludzkie pojęcie).

Notka: Toczyła się kiedyś o to dyskusja oparta na sformułowaniu z Codexu, że typ z D.Speed moves as Cavalry, a nie jest counts as Cavalry; jeśli dobrze pamiętam, stanęło jednak na tym, że to moves as Cavalry dotyczy wszystkich faz, co jest zresztą dość wyraźnie napisane w Codexie.
Cytat: "Leviathan69"
co do Oblitów w CSM jeśli mamy Unite powiedzmu 3 miśków to:
1 czy każdy model może używać innej Body Wepon :?:

W Codex:CSM (s. 27) masz wyraźnie: Body Weapons: [...] each model may fire a different weapon from those available
Cytat: "Leviathan69"
2 czy każdy model może strzelać do innego celu :?:

Nie może, wszyscy tworzą jeden unit, a unit zawsze wali w jeden cel.
ziecku w kolebce kto łeb urwał chytrze...

Offline Doom

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 10, 2005, 12:20:01 pm »
Może durne pytanie ale czy można by sprecyzowąć jaka część podstawki musi być nieobjęta znacznikiem żeby rzucić te 4+ czy cel dostal hit czy nie? pytanie szczególnie dotyczy sytuacji gdy spod wzornika wystaje jakieś 2-3 mm podstawki.
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 10, 2005, 12:48:18 pm »
Heyka !!!
Cytuj
Może durne pytanie ale czy można by sprecyzowąć jaka część podstawki musi być nieobjęta znacznikiem żeby rzucić te 4+ czy cel dostal hit czy nie? pytanie szczególnie dotyczy sytuacji gdy spod wzornika wystaje jakieś 2-3 mm podstawki.

O Imperatorze  :roll:  Nie bawmy sie w aptekarstwo, bo to juz zaczyna mi pachniec Batlowym mierzeniem co do milimetra, czy szarza doszla czy nie  :oops:  Gramy jakby nie bylo dla zabawy - jak nie potrafisz sie dogadac z przeciwnikiem, czy model jest objety na 100% czy na 4+, to chyba znak, ze ktorys z Was (albo obaj) nie powinien grac w ta gre w ogole.  :oops:
Cze !!!

Offline Doom

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 13, 2005, 12:16:23 pm »
W tym problem sporo graczy w klubie nawrucilo się na 40k z WFB i dużo z tego im zostalo a pozatym pewnie sam się przekonaleś parę razy jak przeciwnik może się zrobiś przekorny kiedy na jakiejś jego kluczowej jednostce ląduje sobie placek z S10 i AP2
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Hem'Ahn

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 13, 2005, 12:50:51 pm »
Cytat: "Doom"
W tym problem sporo graczy w klubie nawrucilo się na 40k z WFB i dużo z tego im zostalo a pozatym pewnie sam się przekonaleś parę razy jak przeciwnik może się zrobiś przekorny kiedy na jakiejś jego kluczowej jednostce ląduje sobie placek z S10 i AP2

Rannych i tak wyjmujesz ze skladu, a nie spod wzornika, takze nie ma znaczenia czy wzornik dotyka jakiegos szefa czy nie, nie musisz jego ubijac.
Michałku
PKGB Sztab

Eman

  • Gość
uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 13, 2005, 01:57:40 pm »
Heyka !!!
Cytuj
a pozatym pewnie sam się przekonaleś parę razy jak przeciwnik może się zrobiś przekorny kiedy na jakiejś jego kluczowej jednostce ląduje sobie placek z S10 i AP2

Jezeli gram sobie loozno i dla fanu w domku czy w klubie to mnie to trybi tak na prawde - jak komus wybitnie zalezy, zeby moj placek przykryl mniej modeli, niz rzeczywiscie przykrywa, to sie na to po prostu zgadzam, a koles spada na liscie ludzi, z ktorym lubie grac. Jezeli natomiast takowa sytuacja ma miejsce na turnieju, to zawsze mozna poprosic sedziego o rozstrzygniecie tej kwestii.
Poza tym, jak juz pisalem - jak ktos uparcie sie spiera o takie rzeczy i bawi sie w takie aptekartswo, to dla mnie jest plewa i nie warto z nim w ogole grac.
Cze !!!

Offline razzit

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 13, 2005, 09:54:03 pm »
A ja mam que do PKZ-ów...
Cytat: "PKZ, p. 16"
Można przyzywać demony do ikony, która jest otoczona ale jeżeli demony nie będą mogły być wystawione dalej niż 1" od modeli przeciwnika to giną.
To z 1" od modeli przeciwnika jest oczywiście prawdą, ale z drugiej strony można bez strachu przyzywać demony do ikony znajdującej się w tłumie własnych wojsk. Można wtedy wystawiać demony wokół placka, przy czym odległości do strzelania i szarży mierzy się od brzegu placka, nie od wystających demonów; kwestia jest wyjaśniona w pliku o nazwie rulesclarificationsv4.pdf, który wisiał kiedyś na stronach GW, ale teraz nie mogę go namierzyć - pewnie wydali to potem cwaniaczki w którymś CA. (Tym niemniej szybki search w Google wskaże, że sobie tego pliku nie wymyśliłem).

Może by to wspomnieć w PKZ-ach? Bo obecne sformułowanie raczej zniechęca do brania np. 10 Flesh Houndów, które się fizycznie nie mieszczą na placku, a już z 10 Bloodletterami jest kłopot, gdy ikona jest gdzieś indziej niż na skraju oddziału...
ziecku w kolebce kto łeb urwał chytrze...

Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 13, 2005, 10:08:51 pm »
PKZty mają uścislać sprawy o których nie ma mowy w FAQ i podręcznikach. Więc skoro FAQ opisuje sprawe to nie widze powodu zeby powielać to w PKZ  ;)



Offline Vodecki

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 14, 2005, 11:10:35 am »



Offline Kris

uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 08, 2005, 09:13:05 pm »
Mam ciężkie pytanie do szanownych sędziów.
W kodeksie marinsów przy opisie mantla, w chaosie przy runie i u tyranidów przy synapsie jest napisane, że zapobiegają instantom zadanym przez broń o sile dwukrotnie przekraczającej Toughness. Na razie jasne.
Eldarskie wraithcannony nie mają oznaczonej siły, zawsze ranią na 4+, a na 6+ wbijają instanta.
Logika mówi, że wraithcannony omijają zasadę mantla, runy i synapsy, jako, że nie posiadają określonej siły.
Tak więc postacie korzystające z powyższego wargearu/zasad mogą oberwać instanta z wraithcannona.
Tak czy nie?
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone