Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 217700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #750 dnia: Kwiecień 04, 2009, 11:07:00 am »
DemonKM:

Rozpatrujesz od line of sight strzelającego smsami pojazdu [choć nie musisz widzieć], a dokładniej od jego broni. Strzelasz normalnie, czyli przeciwnik może mieć covera to go ma, a pancerz ostrzeliwanego pojazdu z sms rozpatrujesz od strony strzelającego.


Enjoy!     <---- tak mi się spodobało emana "cze!" że ja wymyśliłem swoje!  :D
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline Eman

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 04, 2009, 11:35:36 am »
Heyka !!!
Może warto by to wrzucić do pkz, bo to w sumie dość stary problem, a załatwiło by to wszystkie pytania.
Nie ma tutaj nic do wyjasniania - wszystko jest napisane w kodeksie.
Zeby miec covera od SMS'ow, przeciwnik musi znajdywac sie wewnatrz terenu dajacego cover (np. w srodku lasu), albo bezposrednio (base to base) za nim, patrzac od strony strzelajacego.
Nigdy z tym zadnych problemow nie bylo.
Tak BTW - gralem Tau dwa razy na ETC, z roznymi goscmi, z roznych miejsc w Europie - i nikt nigdy nie zaproponowal innego brania coverow od SMS'ow - takze nie rozumiem, co to znaczy, ze u nas gra sie inaczej niz na zachodzie. Otoz gra sie dokladnie tak samo.
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2009, 12:13:53 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline DemonKM

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 06, 2009, 09:55:39 pm »
Eman nie pamiętasz naszej rozmowy z przed ponad roku? Właśnie o tym rozmawialiśmy. Problem w tym, że wiele osób się upiera , że ma cover tylko dlatego, że stoją na za terenem. nie ważna czy się z nim stykają czy nie. Ale przyjąłem i nie da sobie wmówić, że jest inaczej.

Offline Eman

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #753 dnia: Kwiecień 07, 2009, 07:21:40 am »
Heyka !!!
Eman nie pamiętasz naszej rozmowy z przed ponad roku? Właśnie o tym rozmawialiśmy. Problem w tym, że wiele osób się upiera , że ma cover tylko dlatego, że stoją na za terenem. nie ważna czy się z nim stykają czy nie. Ale przyjąłem i nie da sobie wmówić, że jest inaczej.
Generalnie to nie pamietam ;) ale to detale. Oczywiscie wszystko w granicach zdrowego rozsadku - jak ktos bedzie stal pol cala od terenu, to tez powinien miec cover - w sensie takim, zeby nie robic zbednych scen. Ale opis w kodeksie jest na tyle jasny, ze IMHO nie potrzebna tu jest zadna dodatkowa klaryfikacja.
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Kolega

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #754 dnia: Kwiecień 15, 2009, 09:37:52 pm »
Ja mam taką prośbę, aby sędziowie uważnie przyjrzeli się zasadom ekwipunku eldarskich Howling Banshees i ich Banshee Masks w kontekście nowych zasad inicjatywy przy szarży w teren. Abym na bank wiedział wiedział, że mają te I10 zawsze, albo że rzeczywiście im zniża do I1 jak jest rulebookowo (bo redukcję ciężko za negację bonusów do inicjatywy u wroga uznać).

Offline Mephistion

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #755 dnia: Październik 01, 2009, 11:21:23 am »
Nie wiedziałem w sumie gdzie zadać to pytanie a ten temat wydał mi się najbardziej zbliżony.
Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego w PKZtach orczy KUSTOM FORCE FIELD daje pojazdom cover 5+ zamiast 4+?
Dzięki z góry za odpowiedź.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #756 dnia: Październik 01, 2009, 11:36:25 am »
Nie wiedziałem w sumie gdzie zadać to pytanie a ten temat wydał mi się najbardziej zbliżony.
Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego w PKZtach orczy KUSTOM FORCE FIELD daje pojazdom cover 5+ zamiast 4+?
Dzięki z góry za odpowiedź.
musimy po raz n-ty wracać do tego tematu? zerknij sobie na forum ligowe tudzież na podforum orcze na GV...

Offline Abuk666

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #757 dnia: Październik 23, 2009, 11:25:16 pm »
Witam,

Swego czasu dostałem pouczenie od Emana dotyczące zasad. Z niechęcią i kiwaniem głową zastosowałem się do jego wskazówek. Moje obiekcje i nieodparte wrażenie, że gram swoją armią z zaciągniętym hamulcem ręcznym spotęgowały się w miarę upływu czasu.
Chciałem zatem poprosić o utwierdzenie mnie w przekonaniu, że postępuję słusznie. ;)

Otóż problem jest w itemie do sióstr zwanym Book of st. Lucius.
Teoretycznie daje ona wszystkim unitom w promieniu 6'' od modelu trzymającego książkę jego bazowe Ld.
Według szanownego kolegi Emana- do którego rady się stosuję od dawna- korzystać z niemodyfikowanego Ld modelu wyekwipowanego w mądre teksty Luciusza mogą oddziały 'naokoło' ale nie ten, którego czempion wykupił item.

Czy faktycznie?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Amen.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 10:15:12 am wysłana przez Abuk666 »
ave a nice day...

Offline vanswirr

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #758 dnia: Październik 26, 2009, 09:10:43 pm »
Z całym szacunkiem dla Ciebie - albo  coś źle zrozumiałeś, albo z całym szacunkiem dla Emana - coś mu się pofefrało.  Takie twierdzenie to najbardziej skrajnie możliwa niekorzystna interpretacja zapisu kodeksu, dokonywana w ultraradykalnym stylu RAW. I nieuzasadniona moim zdaniem kompletnie - przecież ten oddział, którego szefowa ma książkę też chyba posiada modele w odległości 6 cali od właścicielki książki.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 09:52:17 pm wysłana przez vanswirr »
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #759 dnia: Październik 26, 2009, 09:24:23 pm »
Ale tu jest jasna sprawa według mnie. Model z książką daje nie modyfikowane ld swojemu unitowi.  8)

Offline vanswirr

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #760 dnia: Październik 26, 2009, 09:28:42 pm »
Oraz wszystkim unitom które mają model w odległości 6 cali od właścicielki czasopisma.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #761 dnia: Październik 26, 2009, 09:41:05 pm »
Ale nie samemu sobie. Tzn jak z swojego unitu zostanie samotny model z książką to podlega normalnym modyfikacjom, np za CCR.
Co do Emana, to kiedyś żeczywiście coś takiego chlapnął (z rok temu), ale wyprowadziłem go z błędu.
Kamil. (miszczu)

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #762 dnia: Październik 26, 2009, 10:06:13 pm »
Ale nie samemu sobie. Tzn jak z swojego unitu zostanie samotny model z książką to podlega normalnym modyfikacjom, np za CCR.

Dokładnie tak. Dwa istotne słowa: model i unit. Model daje nie modyfikowane ld każdemu unitowi w 6 calach. Tym bardziej swojemu  8)
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 10:12:12 pm wysłana przez Inkq »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #763 dnia: Październik 26, 2009, 10:17:59 pm »
Dokładnie tak. Dwa istotne słowa: model i unit. Model daje nie modyfikowane ld każdemu unitowi w 6 calach. Tym bardziej swojemu  8)
a od kiedy 1model nie jest unitem?

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #764 dnia: Październik 26, 2009, 10:29:30 pm »
a od kiedy 1model nie jest unitem?

Ale on sam dla siebie nie jest przyjacielskim unitem.

 

anything