Autor Wątek: uscislenia sedziowskie  (Przeczytany 217613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czaj-nik

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #795 dnia: Listopad 05, 2009, 03:36:01 pm »
A pozostałe kodeksy miały FAQi, które chyba też miały je updejtować.
A Liber Heresius jak nie działa, tak nie działa.
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline Yedli

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #796 dnia: Listopad 05, 2009, 03:45:06 pm »
Cytat: Głos zza sceny
Synapsa ma wyraźnie napisane że działa także na samą siebie.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #797 dnia: Listopad 05, 2009, 04:37:56 pm »
A Liber Heresius jak nie działa, tak nie działa.


Ale napisali ze nie działa bo im się nie chce wymyślać jak ma działać.

Offline Vladdi

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #798 dnia: Listopad 05, 2009, 07:02:28 pm »
Ale napisali ze nie działa bo im się nie chce wymyślać jak ma działać.

Chcialem tylko zwrocic uwage ze GW czasem robi bezsensowne lub bezuzyteczne przedmioty lub zupelnie swiadomie czyni je takimi. Nic wiecej.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Czaj-nik

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #799 dnia: Listopad 05, 2009, 10:39:16 pm »
"Synapsa ma wyraźnie napisane że działa także na samą siebie."

A Kantor ma wyraźnie napisane, że nie działa sam na siebie.

Btw. jeszcze co do updejtowania kodeksu to tak go od czerwca 2007 updejtują, że nadal jest tam zapis "next month in white dwarf" i info o tym, że tego pdf'a można ściągnąć jako pdf'a ze strony GW...
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline Vladdi

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #800 dnia: Listopad 05, 2009, 11:17:39 pm »
"Synapsa ma wyraźnie napisane że działa także na samą siebie."

A Kantor ma wyraźnie napisane, że nie działa sam na siebie.[/quote]

Uwazna lektura porownawcza tych dwoch przykladów wydaje sie moim zdaniem potwierdzac moja teaorie. W skrocie u nidów jest tak:

"synapsa działa na oddziały wokół (włączając synapsowa kreature)"

"cantor daje bonus wokół. Bonus ten nie działa na kantora."

Z tego wynika jakby w rozumieniu twórców oddzial within to tez posiadacz zasady - dlatego w przypadku tyrkow jest to w nawiasie, jakby dla doprecyzowania, a w przypadku kantora jest wyrazny zakaz uzywania przez niego bonusu - jakby bez tego bonus ten dostawał.

Jasne ze to nie czarno na bialym:)

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline sonic_

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #801 dnia: Listopad 06, 2009, 07:07:05 am »
Gadka prawnicza jak zwykle. Mi tam pasuje.

Offline Eman

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 06, 2009, 08:56:15 am »
Heyka !!!
Mnie tam sie zawsze wydawalo, ze jak cos nie jest wyraznie napisane, ze dziala (tutaj - daje bonus), to nie dziala ... jak z tymi latajacymi terminatorami ...
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Yedli

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 06, 2009, 09:00:35 am »
Koncepcja że Dante inspiruje sam siebie, tudzież że Logan wzywa sam siebie do zdwojenia wysiłków, mnie nie przekonuje. Gdyby mieli działać na samych siebie, to by to napisali. Skoro nie napisali, to nie działają. Tak ja to widzę.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Czaj-nik

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 06, 2009, 05:15:35 pm »
Heyka !!!
Mnie tam sie zawsze wydawalo, ze jak cos nie jest wyraznie napisane, ze dziala (tutaj - daje bonus), to nie dziala ... jak z tymi latajacymi terminatorami ...
Cze !!!
Przy Dantem jest wyraźnie napisane, że działa na friendly BA oddziały w 12" od niego.
Dante jest BA, friendly też (nie jest przeciwnika), a mierząc te 12" od jakiegokolwiek miejsca na jego podstawce, będzie w 12" od siebie.
"Explanation: It's just that... you have all these squishy parts, master. And all that water! How the constant sloshing doesn't drive you mad, I have no idea..."

Offline mlodyrs

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 06, 2009, 05:24:06 pm »
tudzież że Logan wzywa sam siebie do zdwojenia wysiłków
Mamrocze pod nosem "Stary, dasz radę" ;-)

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #806 dnia: Listopad 08, 2009, 08:48:01 pm »
Ja mam takie pytanie do grona sędziowskiego. Jak wygląda sprawa z ujednoliceniem działania wszystkich storm shieldów, kosztów punktowych rhinosów itp. Nie wiem jak ten "case" konkretnie się nazywa ale słyszałem że nazywają go "wałkiem". Jak wygląda sprawa z tym i kiedy można spodziewać się konkretów?

pzdr!
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline Eman

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 09, 2009, 10:52:40 am »
Heyka !!!
Ja mam takie pytanie do grona sędziowskiego. Jak wygląda sprawa z ujednoliceniem działania wszystkich storm shieldów, kosztów punktowych rhinosów itp. Nie wiem jak ten "case" konkretnie się nazywa ale słyszałem że nazywają go "wałkiem". Jak wygląda sprawa z tym i kiedy można spodziewać się konkretów?

pzdr!
Nie wałkiem, tylko walcem ...
I nic z tego nie bedzie.
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 09, 2009, 12:34:04 pm »
Czyli na 100% nie przejdzie.
Ok, dzięki i pzdr!

To ja jeszcze z tych uciążliwych pytań. Jeżeli już padło to z góry przepraszam, ale proszę o odp!
Chwilowo stronka ligi sędziowskiej nie chce mi się załadować, ale o ile dobrze pamiętam w valkirii/vendettcie wygrała opcja ze strzelaniem 3d. Jak więc mogę rozpatrywać LOS twin linkowanych lascannonów z vendetty? Wiem że ten środkowy, tudzież przedni ma mega ograniczoną widoczność, ale czy te pod skrzydłami mogą strzelać 360 stopni tak jak mają LOS'a, czy są ograniczone ruchem i widocznością tak jak np. sponsony predatora?

Ps. No tak "walec" nie "wałek"  :lol:

pzdr 2.!
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 09:36:23 am wysłana przez Bern-HARD »
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline Nathaniel

Odp: uscislenia sedziowskie
« Odpowiedź #809 dnia: Listopad 13, 2009, 07:57:24 am »
czy są ograniczone ruchem i widocznością

+ montowaniem

Tak mowi podrecznik, a ze V ma dzialka zamontowane na stale do przodu, NIE pozwolibym nikomu stzrelac z tego na 360". Jedynie do przodu ograniczajac LOS hullem i skrzydlem. Proste.
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall