trawa

Autor Wątek: CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...  (Przeczytany 4431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Galoch

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2004, 11:06:51 am »
Pewnie, popieram to, zeby turnieje mialy mozliwie roznorodne zasady.
Niechec do subiektywnego CS-a bierze sie stad ze:
- sam, mimo wielu lat grania nie bylbym w stanie tego rzetelnie ocenic
- dla dowolnie przegietej i nie przegietej armii jestem w stanie podac inna armie ktora ja pojedzie bez trudu (kamien, nozyce, papier)
- u podstaw kazdego CS-a lezy zalozenie, ze wartosci punktowe jednostek sa nieprawidlowe, a dla mnie to IMHO zbyt duza ingerencja w zasady
Czyli - likwidowanie pewnych armii poprzez odpowiednie ograniczenia w zasadach turnieju - jestem na +, ale subiektywna ocena - jestem na -.
I tyle.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php

Offline trojek84

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2004, 12:21:48 pm »
Swiete slowa! Marcin wymyslil kilka - genialnych w swej prostocie sposobow osiagania tego co inny chca za pomoca CS, z jedna zasadnicza roznica - ograniczenia Marcina sprawiaja ze jak wpada na turniej ktos to ma armie ucieta po calosci, a jak jest tylko CS to moze sie pojawic taki trojek (jak na jakims turnieju z CS w wwa) ktory popsuje wsyzstkim zabawe masakrujac ich klimaty :P
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

JJ

  • Gość
CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 17, 2004, 03:19:47 pm »
Cytat: "trojek84"


..- ograniczenia Marcina sprawiaja ze jak wpada na turniej ktos to ma armie ucieta po calosci, a jak jest tylko CS to moze sie pojawic taki trojek (jak na jakims turnieju z CS w wwa) ktory popsuje wsyzstkim zabawe masakrujac ich klimaty :P


Święte słowa! (Nie zapomnij Trojku o takich samych wyrazach poparcia dla mnie na początku swojego postu. ;) ..) To jest właśnie słabość CS. Nie o to chodzi, że ten ktoś wygra turniej – pewnie nie wygra, bo te kilkanaście punktów mniej go pociągnie nieco w dół. Ale popsuje przyjemność innym. Granie klimatyczną rozpiską przeciw wyżyłowanej to naprawdę żadna przyjemność – to tak jak boksować o dwie kategorie wagowe za wysoko. Dlatego pomysł Marcina o nie dopuszczaniu do turnieju bokserskiego zawodników ważących ponad XYZ kilo jest lepszy niż dodatkowe punkty za ciosy których zawodnik wagi koguciej nie zadał (bo nie mógł) wielkoludowi.

Ale trzeba obiektywnie przyznać, że na Burzy, mimo wielu niedociągnięć – scenariusze, system kojarzenia – subiektywna ocena CS w wykonaniu min Mariusza była bardzo udana. Taka... rozsądna.

Offline trojek84

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 17, 2004, 04:25:08 pm »
Cytat: "JaceK Jedynak"

Ale trzeba obiektywnie przyznać, że na Burzy, mimo wielu niedociągnięć – scenariusze, system kojarzenia – subiektywna ocena CS w wykonaniu min Mariusza była bardzo udana. Taka... rozsądna.


Ale nie oddala ducha CS - czyli tego aby gracz ktory dostanie amsakre i zrobi dwie mial taki sam dorobek jak ten co robi trzy wyzylowana rozpiska - Barb, ktory wygral (zasluzenie jak najbardziejh) mial rozpiske ktora bez problemu rozjezdzal inne rozpiski maxymalnie wyzylowane bo jego tez taka byla (no moze poza jakims kklocem czy dwoma) a mimo to odstal kilkanascie razy wiecej CS niz ja, chcoiaz mial tak samo silna rozpiske... to kolejne niedociagniecie tego systemu.


Ja mam pomysl wzorowany na pomysle Marcina: US strzelajacych rowny badz mniejszy od US niestrzelajacych, US piechoty rowny lub wiekszy od US nie-piechoty, z zastrzezeniem ze roznice w tym drugim niemoga byc wieksze niz 20 jednostek US (aby skaveny braly rat ogry czy inne badziewia).... to by zmusilo wsyzstkich do naprawde fjanych armii, wteyd ograniczenie magii do 6lvl mialoby sens...
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Manfred

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 17, 2004, 04:29:32 pm »
i wtedy to byłoby vbardziej klimatyczne z powodu normalnych armii a nie armii pobranej z miasta i każdemu dali handgana ,a tak bedzie wiecej piechoty a że gram bestiami to brak jazdy i strzelających więc mi nie przeszkadza takie ograniczenie
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline thurion

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 17, 2004, 04:32:30 pm »
Cytat: "trojek84"
Ja mam pomysl wzorowany na pomysle Marcina: US strzelajacych rowny badz mniejszy od US niestrzelajacych, US piechoty rowny lub wiekszy od US nie-piechoty, z zastrzezeniem ze roznice w tym drugim niemoga byc wieksze niz 20 jednostek US (aby skaveny braly rat ogry czy inne badziewia).... to by zmusilo wsyzstkich do naprawde fjanych armii, wteyd ograniczenie magii do 6lvl mialoby sens...


Taaa, a ci dla ktorych granie np armią kawaleryjska to jedyna frajda, beda musieli pozegnac sie ze swoim hobby a napewno z turniejami... ;)
Ja tam mysle ze CS powinien miec male znaczenie np w skali Mastera:
- 100bitwy
- 25 malowanie
- 12 CS
- 15 test

W sumie na 152pkt, czyli cala reszta polową pkt z bitew, tak jak powinno byc. CS moze byc robiony np tak jak robia koledzy z wejherowa czyli 6000 w CS to 6 pkt, zaokroglajac czyli ze 3440 to 3, a 4550 to 4. Tyle ze przmnozone przez 2 aby docelowo dalo 12 czyli 6x2, 5x2, 4x2, 3x2, 2x2, 1x2. A tak wogle to dobrze ze organizowanych jest wiele turniejow i nie trzeba chodzic na tez z zasadami nieodpowiadajacymi danemu graczowi :D  :D  :D ufff, ulga

Offline trojek84

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 17, 2004, 07:22:44 pm »
Cytat: "thurion"
Taaa, a ci dla ktorych granie np armią kawaleryjska to jedyna frajda, beda musieli pozegnac sie ze swoim hobby a napewno z turniejami... ;)


Za cod takiego nalezy Ci sie policzek, okrzyk "Ty egoisto!!" i napiete odwrocenie sie i odejscie :P

To ze mi sprawia frajde gra magia nie ma znaczenia?? Moja maga do obciecia bo fe, ale kawaleria Kowalskiegoniech zostanie skora ja lubi.... Wlasnie podwazyles sens CS....
am, tak samo jak ty,
Miasto moje a w nim:
Najpiękniejszy mój świat
Najpiękniejsze dni
Zostawiłem tam, kolorowe sny
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,
I warszawskie kolorowe dni

Offline Kielon

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 17, 2004, 07:40:00 pm »
Cytat: "trojek84"
Ja mam pomysl wzorowany na pomysle Marcina: US strzelajacych rowny badz mniejszy od US niestrzelajacych, US piechoty rowny lub wiekszy od US nie-piechoty, z zastrzezeniem ze roznice w tym drugim niemoga byc wieksze niz 20 jednostek US (aby skaveny braly rat ogry czy inne badziewia).... to by zmusilo wsyzstkich do naprawde fjanych armii, wteyd ograniczenie magii do 6lvl mialoby sens...


Tak trojku, tylko szkoda, że ten pomysł tobie praktycznie niczego (oprócz magii) nie ucina. no a innym dość sporo. Jeżeli już wprowadzać ograniczenia to tak aby ograniczyć każdą armię. NP. 1 rydwan na armię :P  
A Marcin wprowadził wtedy takie ograniczenia, że były dopuszczone armię klimatyczne, i nie chciał aby pojawiło się Nuln na samych handgunnach i działach.
img]http://www.earthshaker.homepages.pl/tropikban2.jpg[/img]

Offline Marcin Galoch

CO WOLNO WOJEWODZIE, TO...
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 17, 2004, 07:51:11 pm »
Milo ze sie niektore moje pomysly podobaja :)
Ale nie chodzi mi o jakiesz szczegolowe ograniczenia - co dobre na jednym turnieju nie musi byc odpowiednie na innym.
I dobrze jak na kazdym jest inaczej.
Chodzi mi o ogolna zasade - narzycac delikatna kompozycje zasadami turnieju ale nie wprowadzac oceny przez sedziow, bo to dynamit ktory wczesniej czy pozniej wybuchnie.
ttp://www.earthshaker.homepages.pl/download.php