Autor Wątek: ??? do Fun media  (Przeczytany 29944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grze.hu

??? do Fun media
« dnia: Styczeń 14, 2003, 11:37:25 am »
Kupilem wczoraj Lobo i mam kilka pytan :
1- rozowa okladka ???, dlaczego nie z 1. wydania ??? (rzecz gustu, ale
    musialem to napisac)
2-20 zl ???- Fathom #3 , na moje oko 2x grubszy, z twardsza okladka za
    zl 25, poza tym odpada Wam chyba jeszcze wydatek na licencje (bo
    juz ja kiedys kupiliscie ( a ,sa to pytania laika, prosze wiec o  
    wyrozumialosc i rzetelna odpowiedz :NR, lub Mykupyku- fachowca)
3- NR: nie obiecales, ze nie bedzie numeracji na grzbiecie ???
4- czy musi byc ten jasniejszy pasek na gorze, przez ktory napis Mega
    komiks jest b. wyrazny ?
5-czy Fm wybralo jakas propozycja forumowiczow odnosnie
   niespodzianki ?(czy w ogole chce cos z tym zrobic? ) czy NR bedzie  
   to trzymal w tajemnicy, by zrobic nam niespodzianke (kinder) ???

( jesli ktos ma jeszcze jakies pytania proponuje zachowac numeracje- bedzie wygodniej NR/ Mykupyku odpowiadac )
ralala

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2003, 12:53:04 pm »
No to jedziemy...
1. Kwestia znalezienia odpowiednich materialow do druku. Komiksy tworzy sie z wykorzystaniem oryginalnych klisz (starsze komiksy) lub klisz wytworzonych na podstawie materialow otrzymanych na CDkach (nowsze amerykanskie komiksy po 1999 roku). Tak sie zlozylo, ze DC nie potrafilo odnalezc oryginalnych klisz z okladka sprzed 10 lat, wiec zaproponowalo okladke z amer. TPB. Wybrana zostala ta opcja zamiast skanowania pierwszej polskiej wersji... co nie wygladaloby dobrze (probowalismy).
2. Kazde osobne wydanie to nowa oplata licencyjna i zakup praw, wiec i teraz trzeba bylo zaplacic. Niestety za ceny nie odpowiadam i nie mam na nie wplywu. Ktos inny sie tym zajmuje. Fathom i inne wydania Mandragory wydaja sie grubsze, gdyz drukowane sa na grubym papierze kredowym (stad ich wyzsza cena), choc tak naprawde ilosc stron jest podobna, okolo 100. Aby nie przekraczac ceny 20 zl, postanowilismy korzystac z papieru blyszczacego o mniejszej gramaturze. Okladka to rowniez nasza pierwsza proba dostosowania gramatury do potrzeb 100-stronicowego wydania.
3. Mowilem, ze nie bedzie numeracji na grzbiecie przy komiksach z serii Authority, New X-Men itp., zreszta na zadanie wiekszosci z Was. Jesli jednak przeszkadza Wam to i w innych komiksach, nie ma sprawy. Zmienimy to.
4. Dyskusja dot. podtytulow dla dystrybucji juz zdazyla wykazac, ze takich napisow nie da sie usunac, a musza one byc dosc wyrazne. W tej chwili eksperymentujemy z grafika na okladkach, aby wszystkie pozycje ujednolicic. Za kilka wydan powinnismy dotrzec do finalowej wersji.
5. Ok, Niepodzianka niestety pozostaje i pomimo fantastycznych pomyslow forumowiczow (np. f**king Big Niespodzianka) nie uda nam sie nic tu zrobic. NIEMNIEJ JEDNAK wpadlismy na dosc doby pomysl, aby zrobic to dyskretnie. Poprosze o Wasza ocene, gdy tylko sie ukaze JLA: ZIEMIA 2.
Pozdrawiam!!!
NR

Offline Clayman_

??? do Fun media
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2003, 01:14:51 pm »
ok,teraz ja:
6.kim jest shocker i jakie ma moce
7.kiedy w x-men pojawi sie juggernaut?

czyli:
6.czy poza zapowiedzianymi na ten rok tytulami wydacie cos jeszcze czy sa to juz ostateczne plany,
7.czy zakupiliscie licencje jeszcze do innych tytulow czy tez przez najblizsze lata planujecie eksploatowac tylko te?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Arusiek

??? do Fun media
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2003, 03:46:44 pm »
Ja jestem zawiedziony nowym Lobo, a raczej jego ceną bo komiks jest zabawny. Papier niejest doskonały, okładka tez nie jest piękna. Jeżeli NR mówi ze Mandragora ma takie ceny bo ma dobry papier, to niech zaczną wydawac na lepszym papierierz i niech robią łądniejsze okładki żeby było warte tych 20 zł. Komiks ogólnie OK, tylko cena za wysoka

Offline Kane

??? do Fun media
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2003, 05:08:12 pm »
Weż pod uwagę, ze gdyby był grubszy papier i twarda okładka to komiks też maiłby "grubszą" cenę... Ja uważam że ta reedycja jest OK.
odpisu chwilowo brak

Offline KoM@R

Re: ??? do Fun media
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2003, 05:29:27 pm »
Cytat: "grze.hu"

    ( jesli ktos ma jeszcze jakies pytania proponuje zachowac numeracje- bedzie wygodniej NR/ Mykupyku odpowiadac )



majne frajne pytania:
8. cena x-men :jaka będzie..
mmmm....

Offline Kurczaczek

??? do Fun media
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2003, 05:39:17 pm »
Nowego Lobo jeszcze nie mam- brak czasu... sesja...sesja...sesja, ale od razu chcialbym zwrocic uwage na jeden fakt- prosze- nie dawajcie numeracji na grzbiecie zadnego komiksu- okladka spoko, ale nie grzbiet!!!
Najlepiej by bylo, gdyby na okladce tez nie byl zbyt widoczny (vide Origin z Mandragory- zeby sie dopatrzec trzeba sie niezle wysilic).

20 zika to rzeczywiscie duzo, ale chyba i tak kupie.
...

Offline Arusiek

??? do Fun media
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2003, 05:55:54 pm »
Cytat: "Kane"
Weż pod uwagę, ze gdyby był grubszy papier i twarda okładka to komiks też maiłby "grubszą" cenę... Ja uważam że ta reedycja jest OK.

na prawde podoba Ci sie okładka?? ja tez uwazam ze tresc jest ok i te charakterystyczne rysunki

Offline Macias

??? do Fun media
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2003, 06:03:12 pm »
przegladalem lobo. nie kupie, bo ani nie mam kasy, ani nie przepadam za lobo, ale czepiacie sie ludzie, wydany jest niezle.
clayman, swietne to z pytaniami bylo, brechtalem sie jak glupi!

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 14, 2003, 07:04:59 pm »
Cytat: "Clayman_"
ok,teraz ja:
6.kim jest shocker i jakie ma moce
7.kiedy w x-men pojawi sie juggernaut?

czyli:
6.czy poza zapowiedzianymi na ten rok tytulami wydacie cos jeszcze czy sa to juz ostateczne plany,
7.czy zakupiliscie licencje jeszcze do innych tytulow czy tez przez najblizsze lata planujecie eksploatowac tylko te?


Jezu, to znowu TY! Ten z TYMI pytaniami!!!

Ale na powaznie: plany na 2003 rok sa raczej ostateczne (jeszcze malo???), ale mamy pewne plany na 2004. Niemniej jednak, pozwolcie nam najpierw przebrnac przez miesiecy bez ZBYT duzej ilosci negatywnych opini na forum :)))
NR

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2003, 07:14:05 pm »
Cytat: "Kane"
Weż pod uwagę, ze gdyby był grubszy papier i twarda okładka to komiks też maiłby "grubszą" cenę... Ja uważam że ta reedycja jest OK.


Dokladnie. Wydanie z grubsza okladka i na grubym papierze kosztowaloby okolo 10 zl wiecej. Pamietajcie tez, ze mamy dystrybucje kioskowa, co oznacza, ze komiks powinien wygladac mniej jak ksiazka, wiecej jak kolorowy magazyn. Takie sa wymogi. Dla porownania - 26 strony ORIGINA kosztuje 8 zl, a nasze 52 strony - 10 zl.
Kolejna sprawa to to, iz nawet Mandragora, nie mogac sprostac finansowym wymogom biznesu, obnizyla troche jakosc papieru, a le juz nie cene. Mozna tak w nieskonczonosc pisac...
Gdzie te czasy, kiedy czytelnik wolal: dajcie papier kredowy, a bedziemy super-szczesliwi!
Ech...
NR

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2003, 07:18:22 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Nowego Lobo jeszcze nie mam- brak czasu... sesja...sesja...sesja, ale od razu chcialbym zwrocic uwage na jeden fakt- prosze- nie dawajcie numeracji na grzbiecie zadnego komiksu- okladka spoko, ale nie grzbiet!!!
Najlepiej by bylo, gdyby na okladce tez nie byl zbyt widoczny (vide Origin z Mandragory- zeby sie dopatrzec trzeba sie niezle wysilic).

20 zika to rzeczywiscie duzo, ale chyba i tak kupie.


Pracujemy nad cena, tak czy owak. Numeracja na grzbiecie - nie bedzie. Nad okladkami tez - patrz moja pierwsza moja odpowiedz w tej nitce.
I czy do jasnej cholewki ktos wreszcie cos pozytywnego znajdzie w tym wydaniu???
NR (jeszcze nie malkontent, ale pare tygodni na tym forum i... :)))

Offline Inszy

??? do Fun media
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 14, 2003, 07:20:40 pm »
Niewidzialny Arku :!:

Lud chce Batman'a :evil: A już Wy wiecie obywatelu jakie historie dawać :D
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Kane

??? do Fun media
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2003, 07:21:10 pm »
Jeśli chodzi o Origin to on był drogi nawet w Stanach. Kosztował 3,50 $ podczas gdy Ultimate X-Men, wydane tak samo - ten sam papier twardsza okładka - kosztowały 2,25 $. Wychodzi na to że wszyscy chcą się dorobić na Loganie, nawet niepełnoletnim ( :) )
odpisu chwilowo brak

Offline grifter

??? do Fun media
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2003, 07:23:37 pm »
hey no ja też sobie kupiłem reedycję LOBO, jakoś nie mogłem się powstrzymać  :mrgreen:  Cena jest jaka jest, ale faktycznie aż miło się bierze do ręki komiks Fun-Media który nie wygląda jakby był zrobiony z makulatury, oby tak dalej.
Co zaś się tyczy okładki, to fakt jest taki, że z pierwszej edycji była fajniejsza, ale jestem w stanie zrozumieć tę akcję ze skanami.
W komiksach Fun-Media brakuje mi tylko jednej rzeczy, strony z jakimkolwiek wstępem z opisem dat przyszłych premier, itp.  Albo jescze lepiej niech stworzą swój site www.
hcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze :)