Autor Wątek: ??? do Fun media  (Przeczytany 31267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dasst

??? do Fun media
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 17, 2003, 02:51:04 pm »
 Arek narzeka, że ciągle Fun - Media opieprzamy, ten nas wyzywa od wazeliniarzy... co za świat jak Boga kocham...
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline Macias

??? do Fun media
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 17, 2003, 03:32:11 pm »
freshmaker jak takjis madry, to powiedz jakbys ty wydal lobo-ostatni...?a co dowazeliny, to chyba powinnienes przejrzec reszte postow dotyczacych fun media.krytyka tez sie znajdzie.

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 17, 2003, 03:32:14 pm »
Cytat: "grze.hu"
a co tam, pyt. nr 1) czy nie lepiej by x-meny wychodzily nie podzielone co
                  2 tygodnie (=tansze, nie dzielmy "chudaskow"-Kurczak ???)??
2) 24 strony- 6zl; 52 str-9zl ( 2x24, 2x6=12, 12-9=3,czyli zaoszczedzamy
    3 zl)100 str-20 zl ???, a gdzie analogiczne oszczedzanie ???( 2x 52,  
     2x9=18, odjac 3 zl, to wynosi 15 zl, a nie 20zl)
przypomne, ze sa to wypowiedzi laika, a i NR to nie jest czepianie, marudzenie,( nigdy na Fm  :) ), sa to po prostu pytania wynikajace z logicznego myslenia ( :D ), ale moge miec "bledne dane".
I jeszcze NR: mysle, ze wiekszosc "nas " (forumowiczow) cieszy sie z "powrotu" Fm (i A.W.  :D ) na rynek,- zobacz jak poularne sa tematy zwiazane z Wami, a wszelki glosy sceptyczne wynikaja raczej z troski/checi pomocy (dobre rady dla wydawcow  :D ), niz z checi wyzycia sie i ponarzekania (chociaz malkontentow nie brakuje  :D )


Jedyna uwaga do wiliczen, ze za grubszy komiks drukarnia chce wiecej, bo a) wiecej farby idzie, b) trzeba kleic, c) trzeba dluzej drukowac, a wiec istnieja dodatkowe koszty podrazajace produkcje. Najtaniej wyprodukowac 52 strony (choc wydawaloby sie, ze 28 - smieszne, nie?). Nie swpominajac juz o dystrybutorach, ktorzy maja swoje procenty od sprzedazy, a od rozszego komiksu 10% to wiecej niz 10% od tanszego, itp., itd... Mozna by to w nieskonczonosc ciagnac.

Ech, biznes... Dobrze, ze nie mam wiele z tym wspolnego. Prawda jest taka, ze zostalem poproszony o konsultacje w sprawie programu wydawniczego (+naskrobanie paru slow w ramach wstepniakow), ale na wiele elementow jak papier, twardosc okladek, cena nie mam po prostu wplywu. Moge jedynie sugerowac.

Rowniez zauwazylem, ze tematy dot. Fun Media sa najczesniej "odwiedzane" i jestem za to wszystkim strasznie wdzieczny. Moge jedynie obiecac, ze bede staral sie dbac o wyglad naszych komiksow jak najlepiej, aby dobrze sie kazdemu czytaly i na polce lezaly. I to tyle. :wink:
NR

Offline Arusiek

??? do Fun media
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 17, 2003, 04:04:20 pm »
Cytat: "Niewidzialna Reka"
[Rowniez zauwazylem, ze tematy dot. Fun Media sa najczesniej "odwiedzane" i jestem za to wszystkim strasznie wdzieczny. Moge jedynie obiecac, ze bede staral sie dbac o wyglad naszych komiksow jak najlepiej, aby dobrze sie kazdemu czytaly i na polce lezaly. I to tyle. :wink:
NR


No własnie?? CZemu wszyscy tak czesto piszą na tematy dotyczące Fun-Media?? I mam nadzieje ze dotrzymacie tej obietnicy, żeby" komiksy sie kazdemu dobrze czytały  i na półce lezały"

Offline Macias

??? do Fun media
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 17, 2003, 04:38:01 pm »
ciekawe jak tam im ida prace nad stronka....

Offline freshmaker

??? do Fun media
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 17, 2003, 05:21:03 pm »
nie wyzywam was od wazeliniarzy, ale popatrzcie obiektywnie. kupowalem komiksy tm-semic/funmedia od poczatku do konca, bo w tym okresie praktycznie nic innego sie ukazywalo. teraz konkurencja jest duza i jako konsument mam prawo wymagac najlepszego. zreszta wydaje mi sie ze teraz FM powinno dbac o klienta, bo inaczej dlugo nie wytrzyma.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Macias

??? do Fun media
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 17, 2003, 07:05:25 pm »
przyznasz sam, ze troche poprawili swoja sytuacje.ostatni raz uwierzylem w fmedia w marcu 2002 jak wydali ultimate spidera. potem niestety entuzjazm mooocno mi spadl.ale teraz wszystko zapowiada sie okejos.

Offline dasst

??? do Fun media
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 17, 2003, 07:07:57 pm »
 Freschmaker, a na jakiej podstawie twierdzisz, że "Fun - Media" nie dba o czytelnika?
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline grifter

??? do Fun media
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 17, 2003, 07:24:33 pm »
Małe pytanko do NR Czy jest może szansa (a może już rozważaliście coś w tej materii) na wydanie komiksów autorstwa niejakiego Teda McKeevera, na przykład taki tytuł jak The Extremist, zajebista rzecz zarówno pod względem graficznym (Ci co czytali Batman: Machines wiedzą o czym mowa), jak i fabułą...
Dlatego chciałbym wiedzieć, czy w potoku X-menów, Batmanów, Deardevili, znajdzie się miejsce na artystów pokroju Ted McKeever, Dave McKeen  :?:
hcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze :)

Offline Kane

??? do Fun media
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 17, 2003, 07:29:21 pm »
Grifter: daj FM wydać najpierw to co planują - potem proś o więcej. Moim zdaniem i tak tych komiksów będzie w tym roku ZA DUŻO. Poza FM jeszcze kilka pozycji z Mandragory mnie interesuje. Boje się że nie będę mógł kupować co niektórych serii. A ty chcesz jeszcze.
odpisu chwilowo brak

Offline freshmaker

??? do Fun media
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 18, 2003, 12:43:08 pm »
uwazam ze reedycja lobo to troche naciaganie czytelnika. jakosc wydawanych przez FM komiksow wzrosla, ale uwazam ze cena wzrosla niewspolmiernie. zycze wydawnictwu jak najlepiej i tez czekam na powrot np.x-men. plany wydawnicze maja ciekawe. mam nadzieje ze nie bedzie juz wpadek w stylu "fragtastyczna podroz".
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline grze.hu

??? do Fun media
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 20, 2003, 11:49:31 am »
Cytat: "Niewidzialna Reka"

(1)Jedyna uwaga do wiliczen, ze za grubszy komiks drukarnia chce wiecej, bo a) wiecej farby idzie, b) trzeba kleic, c) trzeba dluzej drukowac, a wiec istnieja dodatkowe koszty podrazajace produkcje. Najtaniej wyprodukowac 52 strony (choc wydawaloby sie, ze 28 - smieszne, nie?). Nie swpominajac juz o dystrybutorach, ktorzy maja swoje procenty od sprzedazy, a od rozszego komiksu 10% to wiecej niz 10% od tanszego, itp., itd... Mozna by to w nieskonczonosc ciagnac. (...), ale na wiele elementow jak papier, twardosc okladek, cena nie mam po prostu wplywu. Moge jedynie sugerowac.


ad1- to jest logiczne, (wieksza obietosc=wiekszy koszt), ale jednak chyba taniej wychodzi za 1 razem wydrukowac cos , niz 2 razy (nie trzeba ustawiac maszyn 2. raz, uruchamiac itd.), w sumie kosztuje to mniej czasu, odpada 2. okladka, itd. (i tak patrzac na wydatki najtaniej wydac 200 str.=15zl (wedlug logicznych obliczen  :) ), no dobra niech bedzie 18, ale nijak 20. A jesli chodzi o 10% dla dystrybutorow , to 10% z 20 zl=2zl, a 10% z (9+9)= 1,80 zl, matematyki nie da sie oszukac, taniej !!![/b]
ralala

Offline grze.hu

??? do Fun media
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 20, 2003, 01:06:10 pm »
przepraszam, ze tak na raty, ale musialem zmienic sale.

Cytat: "Niewidzialna Reka"

(...)2 Prawda jest taka, ze zostalem poproszony o konsultacje w sprawie programu wydawniczego (+naskrobanie paru slow w ramach wstepniakow), ale na wiele elementow jak papier, twardosc okladek, cena nie mam po prostu wplywu. Moge jedynie sugerowac. NR


ad2-NR, ja nie wyrzucam Tobie czegos, ja wiem ze od Ciebie nie zalezy cena papieru, marza dystrybutora itd., ja tylko zadaje pytania poprzez Ciebie wydawnictwu ( temu zlemu molochowi, Ty jestes fajny :D ), poniewaz tylko przez Ciebie moge to zrobic, ja nie wiem , czy w Waszej firmie sa jakies spotkania, na ktorych mowicie swoje spostrzezenia, pomysly itd.? ja Ciebie traktuje jak posrednika, napisalem wczesniej , ze do Fm mam sentyment ( i to tez jest odpowiedz Arusiek na Twoje pytanie- Ty nie zrozumiesz dlaczego tak jest, bo nie znasz tych czasow, gdy w kioskach krolowali spider i punisher - achhhh...), ale to nie jest rownoznaczne temu, ze bede znosil wszystko (dam palec, ale nie reke). I powtorze : 52 str sa tansze od 28 (- i to nie jest smieszne, ale logiczne), a wiec automatycznie 100 od 52 ( chyba klej nie kosztuje 5 zl ?)
Ja rozumiem- jestes miedzy mlotem, a kowadlem :tutaj przedsawiciel wydawnictwa, "tam" fan (?) komiksu, ale jako fan (?) nie "czujesz", ze cos jest nie tak ???
Kurcze, ja nie zadam abyscie wydawali (mowie teraz do wydawnictwa  :) ) nie wiadomo ile komiksow za darmo co tydzien, zebyscie wydawali to ,to i to. Moje pytania i uwagi wydaja mi sie racjonalne=mozliwe do spelnienia. Potrafie jeszcze zrozumiec, ze dajecie wyzsza cene pewniakom, by pokryly ewentualne straty.( ale nie bierzcie calej reki =szanujcie nas-kupujacych Wasze komiksy)

A i jeszcze jedno: pisales NR ( tzn pisales jako AW), ze chcielibyscie, aby "stare dobre czasy " = komiks dostepny, kupowany w kazdym kiosku
ruchu  wrocily, ale aby to sie udalo, to moim zdaniem musicie zarazic komiksem nowe,"mlode" pokolenie. 20 zl temu nie sluzy, juz predzej 15, tylko zeby ta obnizka miala sens trzeba by ja jakos rozglosnic =reklama, macie jakies pomysly jak ta kwestie rozwiazac ???KONIEC

a jesli ktos uwaza, ze to znowu byla wazelina, a nie ma zadnych pytan do Fm, ani konstruktywnych uwag/ rad to niech zalozy osobny temat, albo uderzy do mnie prywatnie (chetnie podyskutuje), a nie zasmieca ten topic.
ralala

Offline Kurczaczek

??? do Fun media
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 20, 2003, 03:12:35 pm »
Ja juz pisalem o tym w temacie o Grubaskach, wiec nie bede sie powtarzal- ale zawarlem tam argumenty , ze z EKONOMICZNEGO punkty widzenia koszty marginalne musza byc malejace (fakt, ze do pewnej granicy- ale jest ona daleka), wiec powinno wychodzic to taniej- matemtyka nie klamie :)
...

Offline dnaoro

??? do Fun media
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 25, 2003, 05:08:00 pm »
ja tam żadnych zastrzeżeń, co do FM nie mam. jestem zadowolony z tego, że tak dobzre sie zapowiada i nie mam zamiaru chcieć więcej od nich, bo zdaję se ("młody człowieku nie mowi się "se", tylko "sobie"") sprawe z tego że to nie łatwe wydawać komiksy i to takie...
oczywiście jeżeli cena będzie tak wysoka jak ta 'lobo' to chyba podziękuje niektorym pozycja. (to mnie uchroni przynajmniej op żałowania zakupu).
pozdrawiam gorąca nasze kochane Fun Media, mimo iż nazwę maja tandetna i ceny wysokie!!! powodzenia!

 

anything