Autor Wątek: ??? do Fun media  (Przeczytany 29938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grze.hu

??? do Fun media
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:30:42 pm »
clopaki !!!- ja nie wiem dlaczego mi to robicie ???????!!!!!!!!!!!, co ja Wam zrobilem ???????!!!!!!!!!!! juz mnie Cujo okrzyczal, ze nie potrzebnie zalozylem temat "???...", skoro juz istnieja 2 tematy zwiazane z Fm, a ja mu na to : tam jest luzna pogadanka, a w "???..." beda same konkretne
pytania i odpowiedzi... ja tu wchodze i co ???...balagan !, a mialo byc tak pieknie - porzadek itd...
za co, chlopaki ???????

(mam tylko nadzieje, ze NR jest chociaz zadowolona )
ralala

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:32:21 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Batman jako seria!!!
Batman: Year One (czy jest możliwe, abyście wydawali klasyki sprzed lat?)


Batman: Year One zakupil chyba jeden z naszych konkurentow. Ale jesli chodzi regularna serie, lub 100-stronicowe wydania, to cos powoli tam sobie planujemy. Niemniej jednak trzeba bedzie z tym poczekac jeszcze z rok. Jak wspomnialem, na razie i tak mamy duzo roboty.
NR

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:42:00 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Cytat: "Niewidzialna Reka"
Pamietajcie tez, ze mamy dystrybucje kioskowa, co oznacza, ze komiks powinien wygladac mniej jak ksiazka, wiecej jak kolorowy magazyn. NR


No wlasnie tego sie troche boje... ale poczekamy zobaczymy- najbardziej mnie interesuja albumy z Niespodzianki, bo reszte i tak pewnie bede kupowal sporadycznie. Mam nadzieje, ze Niespodzianka bedzie miala dosyc twarde okladki (vide Mandragora-?) tak, zeby za szybko sie nie niszczyla- papier w srodku jest juz mniej wazny, choc oczywiscie im wieksza gramatura tym lepiej :D , ale kazdy kredowy mnie zadowoli.


No prosze, jak to sie slowo Niespodzianka ladnie przyjelo wsrod tlumow - bez zajakniecia jej uzywacie  :P

A tak na powaznie, wydawanie komiksow to nie tylko przyjemnosc, ale i biznes, co oznacza, ze musi sie to oplacac. Biorac pod uwage zakup praw, druk, dystrybucje, platnosci na prawo i lewo, nie zostaje wiele zysku. Dlatego wlasnie czesto decyduje sie o bardziej miekkiej okladce, troche cienszym papierze, mniejszym nakladzie, itd. Musicie zrozumiec, ze nie nie jestesmy Egmontem, ktorego wspiera ogromny kapital z kwatery glownej, a wiec moze czasami dokladac do interesu zamiast liczyc na natychmiastowy zysk. Nie wspominam juz o fakcie dosc waskiej grupy czytelnikow znacznie, znacznie mniejszej od czytelnikow np. Vivy. Rynek jest bardzo fragmentaryczny i gdybysmy chcieli robic komiksy, biorac pod uwage indywidualne spojrzenie kazdego milosnika serii, szybko poszlibysmy z torbami. W obecnej sytuacji, gdy ponownie "wyczuwamy" rynek nie mozemy wejsc nan pelna para, bo szybko sie bedziemy musieli wycofywac. Ponawiam zatem apel - dajcie nam wydawac komiksy tak, aby sie to oplacalo i pojawialy sie kolejne i kolejne.
NR

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:46:35 pm »
Cytat: "Arusiek"
Ja jestem zawiedziony nowym Lobo, a raczej jego ceną bo komiks jest zabawny. Papier niejest doskonały, okładka tez nie jest piękna. Jeżeli NR mówi ze Mandragora ma takie ceny bo ma dobry papier, to niech zaczną wydawac na lepszym papierierz i niech robią łądniejsze okładki żeby było warte tych 20 zł. Komiks ogólnie OK, tylko cena za wysoka


Wykorzystam powyzsze do zilustrowania tego, co przed chwila napisalem: Jesli zrobimy twarda okladke, gruby papier kredowy, biorac pod uwage naklad (ktory przewyzsza naklad Mandragory kilka razy, bo mowimy o dystrybucji kioskowej), cena takiego wydania wynioslaby ponad 30 zl. Kupilbys ten komiks wtedy? I nawet jesli tak, kupowalbys takie komiksy co miesiac? I idac dalej, ile osob na to stac? Jak szybko takie wydanie okazaloby sie nierentowne? Itd., itp...
NR

Offline grze.hu

??? do Fun media
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:46:52 pm »
juz sie kurka pogubilem z tymi numerami-kto to wymyslil ?) jak wybieracie komiksy, ktore chcecie wydac, czy ktos z wydawnictwa znajacy sie na rzeczy (np.:NR/A.W.) czyta je przed zatwierdzeniem ?
ralala

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:49:51 pm »
Cytat: "grze.hu"
juz sie kurka pogubilem z tymi numerami-kto to wymyslil ?) jak wybieracie komiksy, ktore chcecie wydac, czy ktos z wydawnictwa znajacy sie na rzeczy (np.:NR/A.W.) czyta je przed zatwierdzeniem ?


Numery wymyslil RUCH. Pokrzycz na nich.

Komiksy wybiera sie roznie, w zaleznosci od sytuacji (co jest dostepne w ramach praw, co trzeba wziac dodatkowo, aby dostac to, co sie chce...), ale z pewnoscia wszystko czytamy przed podjeciem decyzji. AUTHORITY i PLANETARY bylo moim marzeniem od dawna, stad pomysl na ten tytul...
NR

Offline Inszy

??? do Fun media
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:59:35 pm »
To może tak:
X-men'i za rok, a teraz Batman :twisted:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Niewidzialna Reka

??? do Fun media
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 15, 2003, 04:01:36 pm »
Cytat: "Inszy"
To może tak:
X-men'i za rok, a teraz Batman :twisted:


Widzicie? Ile osob, tyle wymagan i preferencji. Ech...  :roll:
NR

Offline grze.hu

??? do Fun media
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2003, 04:13:34 pm »
Cytat: "grze.hu"
juz sie kurka pogubilem z tymi numerami-kto to wymyslil ?)


mam nadzieje ze wszyscy wiemy, ze chodzi o numerowanie pytan do NR. :D
ralala

Offline Arusiek

??? do Fun media
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 15, 2003, 05:59:53 pm »
Cytat: "Niewidzialna Reka"
Cytat: "Arusiek"
Ja jestem zawiedziony nowym Lobo, a raczej jego ceną bo komiks jest zabawny. Papier niejest doskonały, okładka tez nie jest piękna. Jeżeli NR mówi ze Mandragora ma takie ceny bo ma dobry papier, to niech zaczną wydawac na lepszym papierierz i niech robią łądniejsze okładki żeby było warte tych 20 zł. Komiks ogólnie OK, tylko cena za wysoka


Wykorzystam powyzsze do zilustrowania tego, co przed chwila napisalem: Jesli zrobimy twarda okladke, gruby papier kredowy, biorac pod uwage naklad (ktory przewyzsza naklad Mandragory kilka razy, bo mowimy o dystrybucji kioskowej), cena takiego wydania wynioslaby ponad 30 zl. Kupilbys ten komiks wtedy? I nawet jesli tak, kupowalbys takie komiksy co miesiac? I idac dalej, ile osob na to stac? Jak szybko takie wydanie okazaloby sie nierentowne? Itd., itp...
NR


Kupić to bym pewnie kupił, ale bym narzekał na cene :wink: . Ale i tak wierze Was i myśle że te 20zł za Lobo sprawią że będziecie wydawać takie komiksy jak parę lat temu 8)

Offline Kane

??? do Fun media
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 15, 2003, 06:48:29 pm »
Cytat: "Inszy"
To może tak:
X-men'i za rok, a teraz Batman :twisted:

Grrrrrrrrr.............
lubie Gacka ale nie aż tak.
NR - nie słuchaj go!!!! :)
odpisu chwilowo brak

Offline grifter

??? do Fun media
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:33:46 pm »
Kane: ale X-men to jest to co lubisz najbardziej :) I wszystko jasne, hehe Ja też lubię Mutnatów, ale Batmana, a wszczególności Year One to chcialbym szybciej zobaczyć niż dopiero za rok :( ...
hcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze :)

Offline Inszy

??? do Fun media
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:37:15 pm »
Batman ponad podziałami :!: :D
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline Kane

??? do Fun media
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:47:43 pm »
Nie jestem przeciw Batkowi tylko przeciw wymianie X-Men za Batka.
Year One czytałem i też bym chciał go mieć po polsku. No i Fugitive`y i Murderer`y. McDaniel rulez :) (chociaż nie tylko on to robił)
odpisu chwilowo brak

Offline grifter

??? do Fun media
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:57:41 pm »
Wy to macie szczęście ja w oryginale komiksów to czytałem zaledwie kilka :( a jednym z nich jest bezsprzecznie debeściarskie SIN CITY :mrgreen: Ale niestety nie stać mnie na kupowanie wielu tytułów zagranicznych, a szkoda ....

I choć darzę wielkim szcunkiem X-Men, to Batman jest bardziej chłodny  8)  (Kane: tylko nie biiij)
hcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze :)