Autor Wątek: Dan Clowes  (Przeczytany 45978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mykupyku

Dan Clowes
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2003, 01:50:45 pm »
Cytat: "Cujo"
Kreska Clowesa z poczatku sprawiajaca wrazenie zajebistej, z biegiem czasu zaczela obfitowac w ewidentne braki.


trzeba dać cynk za ocean to może mu cofną dwukrotnie przyznanego Eisnera w kategorii Best Writer/Artist :)


Cytat: "Cujo"
Komiks dobry jezeli ktos szuka obyczaju w komiksie. Wtedy moze nawet bardzo dobry. Ciezko mi powiedziec bo ja nie szukam.


obyczaj w komiksie to rzecz rzadka, więc tym bardziej cenna - zwłaszcza, że Clowes bardzo dobrze kreuje świat przedstawiony, i mnie nie nudzi wcale, ale ja człek starej daty jestem :)
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Dan Clowes
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2003, 02:26:36 pm »
Cytat: "mykupyku"
Cytat: "Cujo"
Kreska Clowesa z poczatku sprawiajaca wrazenie zajebistej, z biegiem czasu zaczela obfitowac w ewidentne braki.

trzeba dać cynk za ocean to może mu cofną dwukrotnie przyznanego Eisnera w kategorii Best Writer/Artist :)

Angielski Pacjent dostal 4 czy 5 oskarow co nie znaczy, ze podzielam ;) Mnie zwyczajnie znudzil. A fakt, ze GW zostal nagrodzony, osobiscie zrzucam na karb tematyki jaka porusza. Zostal zauwazony bo napisany zostal w konwencji mainstreamu. Nie spodziewam sie np. ze taki Black Hole Burnsa zostanie nagrodzony mimo ze uwazam go za 2x lepszy komiks i to pod kazdym wzgledem.
Nie jestem zadnym fachowcem, krytykiem ani wielkim autorytetem w sprawach komiksu. Wyrazam jedynie swoje skromne zdanie. Majac przed oczami rysunki Burnsa i Clowesa - dostrzegam w nich pewne podobienstwo "klimatyczne" ale ewidentnie widze, ze Burnes jest bardziej rzetelny. Moge co prawda rzucic kilka przykladow dlaczego tak uwazam (co tez zrobilem dwa posty wyzej), ale nadal to bedzie tylko i wylacznie moja opinia, inne mam na uwadze, szczegolnie ze wiem ze Clowes jest szeroko doceniany.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

Dan Clowes
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2003, 03:11:02 pm »
nie uważam że Clowes jest lepszy od Burnsa bo dostał Eisnera (zresztą Burns był kilkakrotnie nominowany do tej nagrody)

nie będę się sprzeczał który jest bardziej rzetelny

poddałem tylko krytyce stwierdzenie, że Clowes ma ewidentne braki - on po prsostu ma swój styl, który może, ale nie musi się podobać


i nie zrobiłem tego po to, aby krytykowac czyjąś wiedzę o komiksach (bo moja ma też wiele braków), ale po to by wyraźić swój pogląd w dyskusji na temat Clowesa


BTW kadr z Ghost World:



i takie tam

opyright by mykupyku

Offline Voytek

Dan Clowes
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 17, 2003, 12:05:16 pm »
Wejdzcie na strone

http://us.imdb.com/Posters?0147612

i powiedzcie mi czy  ten plakat narysowal Daniel Clowes?
I to nie jest konkurs bo ja sam nie znam odpowiedzi ale tak mi sie skojarzyl ten plakat z jego rysunkami i teraz mnie to caly czas meczy!!!

Cujo!!! "Angielski PACJENT" dostal 9 Oscarow!!!To moze jednak  nie jest taki  nudny?! :D
ex, Drugs & CS!

Anonymous

  • Gość
Dan Clowes
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 17, 2003, 03:05:25 pm »
tak, to on rysowal

Offline pookie

Dan Clowes
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2003, 08:35:57 pm »
W niedzielę wieczorem na HBO będzie wyświetlany "Ghost World".
 for Pookie

Offline Kurczaczek

Dan Clowes
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2003, 08:40:47 pm »
Mi osobiscie Ghost World jako film nie przypadł do gustu, ale moze wam sie spodoba... kadzy ma prawo do wlasnego zdania, ale... GHOST WORLD THE MOVIE SUCKS!!!
...

Offline jax

Dan Clowes
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2003, 08:48:21 am »
Widziałem wczoraj Ghost World na HBO i mam mieszane uczucia.  Niby ma klimat, humor i dawkę przewrotności, ale chyba jego głównym problemem jest brak zdecydowania do kogo jest on skierowany: do nastolatek/nastolatków czy dojrzałego odbiorcy.  Dziwnie lawiruje konwencja tego filmu: pomiędzy komedią, poważnym obyczajem, lekkim filmem dla o nastolatkach.  Taki eklektyzm czasami się nieźle sprawdza,ale nie w tym przypadku.  Tu raczej zaszkodził i otrzymaliśmy film zbyt niewyraźny gatunkowo.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline jax

Dan Clowes
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 24, 2003, 08:49:52 am »
Cytat: "Voytek"
Cujo!!! "Angielski PACJENT" dostal 9 Oscarow!!!To moze jednak  nie jest taki  nudny?! :D

wprawdzie to nie do mnie, ale odpowiem: jest nudny jak cholera (a nawet bardziej)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline konradkonrad

Dan Clowes
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 24, 2003, 02:54:55 pm »
A ja czytałem ostatnio Like a Velvet Glove Cast in Iron.
Historia jest ostro pojechana i przypomina mocno (tak mocno, że ciekaw jestem kto kim się inspirował) niektóre filmy Lyncha. Groteskowe postacie (np. pies bez głowy), tajemniczy mordercy i spiskowe teorie + zagubiony i lekko odrażający główny bohater. Ale wszystko to z zachowaniem pewnego realizmu więc działa mocniej niż zwykła wykręcona historia.

Na pewno podobało mi się bardziej niż Metabaroni  :wink:

Offline Voytek

Dan Clowes
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2003, 09:12:33 am »
To ja jeszcze raz to samo!!!Robie akcje na wielka skale!!! :D

"KOMIKSY CLOWES"A W POLSCE"


Ciesze sie ze w najnowszym KZ pojawila sie  recka komiksu"David Boring"Daniela Clowes'a.
Ja juz o tym komiksie pisalem chyba pol roku temu kiedy byl jakis taki konkurs ze uczniowie liceow wybierali najciekawszy komiks w jezyku francuzkim.Byl min. DAVID BORING- jak ja sie modlilem zeby wygral!!!
Moze to by cos zmienilo , moze ktos by to wydal??Mysle ze to idealna pozycja dla POSTU.Proponuje zeby ktos to ladnie przybral w slowa i wyslal prosbe do POSTU.
Przydal by sie jakis komiks Clowesa'a.

2dope teraz sobie przypomnialem ze zbyt entuzjastycznie to sie nie wypowiadales na poczatku o tym komiksie.Ale cos w nim musi byc ze tak ci utkwil w glowce :wink:
ex, Drugs & CS!

Anonymous

  • Gość

Offline konradkonrad

Dan Clowes
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 11, 2003, 09:54:26 pm »
Voytek:

Piszesz o polskiej edycji Alph-Art?
Brałeś w tym jakoś udział?
Bardzo ciekawi mnie jak to dokładnie wyglądało. Jeśli dobrze pamiętam uczniwie liceów z francuskim, wskazywali swoje typy, ale jak to zostało technicznie zorganizowane? Czy wszyscy dostawali wszystkie nominowane komiksy do przeczytania czy wybrano jakies jury czy głosowali gospodarze klas?

Offline Voytek

Dan Clowes
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2003, 08:16:03 am »
Tak!Pisze o polskiej edycji Alph-Art!
Nie bralem w tym udzialu bo szkole srednia skonczylem kilka lat temu( i nie mialem francuzkiego a szkoda).
Napisalem tyle ile bylo na Wraku  a bylo tyle ile napisalem w pierwszym poscie w tym temacie. :)
Chcialbym pomoc ale nie moge...
ex, Drugs & CS!

Offline konradkonrad

Dan Clowes
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2003, 08:29:41 am »
Szkoda.

Może w takim razie ktoś inny wie coś na ten temat?
Bardzo mnie to frapuje, a moją niezdrową ciekawośc podsyca fakt, że w obu edycjach wygrały komiksy "promujące pozytywne wartości", co wydaje mi się troszkę (ale tylko troszeńkę) podejrzane.

Tak czy owak, żeby nie było zbyt off topicowo, właśnie skończyłem Boringa, więc zaraz przeczytam sobie reckę w KZ i porównam odczucia :-)