trawa

Autor Wątek: Dan Clowes  (Przeczytany 46479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Dan Clowes
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 09, 2005, 08:36:02 pm »
Fajny tekst, ale tlumaczenie: "Niczym aksamitna rękawiczka odlana z żelaza" nie oddaje znaczenia tytulu. To jest bardziej jak: "Napierdlac w zelazo w aksamitnej rekawiczce", czyli znalezc sie w sytuacji na ktora jest sie kompletnie nieprzygotowanym, czyli wlasnie to, co spotkalo glownego bohatera.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Dan Clowes
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 09, 2005, 08:38:25 pm »
Aha - on swojej zony szuka, nie jakiejs tam kobiety. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline konradkonrad

Dan Clowes
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 09, 2005, 09:37:30 pm »
Ale na początku, zdaje się, jest to tajemnicza kobieta...  :)

A co do tytułu, to staram sie znać angielski, ale nie bardzo rozumiem dlaczego tak a nie inaczej...   :?:  

Czesi przetłumaczyli tak jak ja. Francuzi, sam nie wiem, bo znam słabo francuski, amerykański tytuł jest wieloznaczny, ale wydawało mi się, że to właśnie o to chodzi.  Jeśli nie to sorry.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Dan Clowes
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 09, 2005, 10:49:04 pm »
To sa niuanse jezyka. Mi to tlumaczyl ktos, kto od 10 lat mieszka w USA.  :?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline konradkonrad

Dan Clowes
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 10, 2005, 12:39:11 pm »
A to spoko, w takim razie mi umknęły.   8)

Offline Ireneusz Pietryka

Dan Clowes
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 31, 2005, 07:53:22 pm »
A tutaj - dla zainteresowanych - ciekawy wywiad z Clowesem:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/feature/-/4357/103-6131123-7119010
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline Ireneusz Pietryka

Dan Clowes
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 15, 2005, 06:04:50 pm »
dziś znalazłem coś takiego, może kogoś zainteresuje:

http://readymademag.com/feature_18_clowes.php

Znalazłem tę stronę błądząc po forum Jamesa Kochalki.
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline kingquest

Ghost World
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 17, 2006, 08:30:56 pm »
Jeden z najbardziej znanych komiksów Daniela Clowesa, jak wszyscy wiedzą został niedawno wydany przez KG.
Jakie odczucia po lekturze ? Podoba się ?
Dziś przeczytałem i muszę powiedzieć, że komiks  mi się spodobał. Przede wszystkim mocną stroną tego komiksu są główne bohaterki. Clowes stworzył bardzo wyraziste i ciekawe postacie. Mimo iz nie jestem dorastającą dziewczyną, to wczułem się w ten komiks. Epizody z życia dziewczyn są naprawdę fajnie przedstawione i komiks czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jest tu sporo zabawnych scen. Jednak mozna spojrzeć na ten tytuł z innej strony. Z tej bardziej poważnej. Komiks ten pokazuje trudy dojrzewania- rozterki, problemy z nimi związane. Opowiada on też o bardzo trudnym wyborze życiowej drogi. O szukaniu swego stylu życia w którym się odnajdziemy.
Bardzo, bardzo dobry komiks.
Polecam !
Chciałbym też podziękować KG, za to, że ktoś przejął pałeczkę po Poście i wydaje naprawdę dobre i ambitne komiksy !

ramirez82

  • Gość
Dan Clowes
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 26, 2006, 02:48:32 pm »
Komiks petara- dla mnie obok Blankets i Exit, najważniejsza pozycja tego roku, niestety widze że specjalnych zachwytów nie budzi, czy wręcz rozczarował spore grono czytelników...a moze sie mylę... dobrze by było gdyby KG poszła za ciosem i wydała inne rzeczy Clowesa.

Offline Julek_

Dan Clowes
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 27, 2006, 10:53:09 am »
Ghost World niszczy i nie bierze jenców, nie bawi się w żadne sentymentalizmy.

Komu się ten komiks nie podoba, to niech go raz jeszcze przeczyta. Jak się dalej nie podoba, to niech pozostanie przy swoich trykociarskich zabawkach, bo szkoda czasu na jakieś Clowesy...

Offline spidey

Dan Clowes
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 27, 2006, 03:17:04 pm »
Film był lepszy.

Offline dany.s

Dan Clowes
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 27, 2006, 06:43:00 pm »
W porównaniu z komiksem film wygląda jakby był adresowany do półgłówków.

Aa, kingquest, chyba niepotrzebnie zakładałeś nowy temat; tu jest już temat o Clowesie (a tam m.in. o "Ghost World"), może wystarczyło go odświeżyć. Tak przy okazji, bardzo fajny artykuł z kazetu o "GW" tu. Jak ktoś nie widział niech przeczyta i nie pie***li głupot, że komiks jest przegadany, a film lepszy.

Dzięki za sugestie. Tematy zostały połączone.
graves

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Dan Clowes
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 28, 2006, 05:25:04 pm »
"Ghost World" - fajna rzecz, świetne dialogi, no i ten błękit... Lektura sprawiła mi sporo satysfakcji. Tylko zakończenie takie przygnębiające.

Filmu nie widziałem, nie wiem co lepsze.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Dan Clowes
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 30, 2006, 11:26:52 am »
Filmu Ghost World nie oglądałam więc nie wiem jak wypada porównanie.
Komiks przeczytany. Początek (powiedzmy dwa pierwsze rozdziały) mocno przegadany co obniża trochę moją ocenę komiksu. Potem stopniowo się rozkręca. Zwłaszcza końcówka jest fajna. Strasznie denerwuje Enid. Z dwojga złego lepsza Rebecca ;)
Komiks dobry, na pewno jedna z lepszych rzeczy wydanych u nas w tym roku.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Dan Clowes
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 30, 2006, 10:52:18 pm »
Po przeczytaniu "Ghost World" obejrzałem od razu film. Komiks bardzo mi się spodobał i, szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że film mógłby mu dorównać siłą oddziaływania. A tu proszę - niespodzianka... Dzieło Zwigoffa dostarczyło mi równie wielkiej satysfakcji.
Komiks i film znakomicie się uzupełniają. Każdy na swój sposób, inaczej rozkładając akcenty i pokazując losy bohaterów, prowadzi odbiorcę  dokładnie w to samo miejsce - na własny "przystanek Normana".

Fantastycznie, że dzięki filmowi usłyszałem, jak brzmi piosenka "A Smile and a Ribbon". W ogóle muzyka w filmie jest świetna, włącznie z hinduskim rock'n'rollem. :)

 

anything