trawa

Autor Wątek: Dan Clowes  (Przeczytany 45163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Voytek

Dan Clowes
« dnia: Styczeń 14, 2003, 12:28:10 pm »
Zna ktos lub czytal cos tego autora??
Podobno ZAJEBIOZA!!!Ja osobiscie widzialem niedawno film GHOST WORLD na podstawie comiksu Clowes'a i cholernie mi sie podobal.Exstra klimat - uwielbiam takie filmy.Przegladam teraz  stronke


/www.fantagraphics.com/artist/clowes/clowes.html

i jestem pod wrazeniem .Klimaty troche przypominaja mi Burnsa  
z
El Borbah.Kojarze jeszcze taki cudo film (o zyciu) "Happiness" i pamietam plakat z tego dziela z jego charakterystyczna kreska - czyzby autorstwa Clowes'a?
No ale sie napalilem.
A propo w warce mozna przeczytac :

WARKA wrote

Na liście albumów nominowanych do nagrody Alph-Art (w kategorii najlepszy album roku) znalazły się:




"David Boring"
Scenariusz i rysunki: Daniel Clowes
Wydawca: Cornélius

Młody David Boring należy do rodziny bohaterów z "Ghost World": egoistów i fetyszystów, których obsesje i ciągłe poszukiwanie osobowości przeszło w manię. Pełen tak precyzyjnych, że prawie neurotycznych rysunków, "David Boring" to bez wątpienia najlepszy komiks Clowesa. Ten autor, bliski Davidowi Lynchowi, opisuje Amerykę paranoiczną, owładniętą konsumpcją ekonomiczną i seksualną. Wielkie dzieło opisujące bolączki poszukiwań naszych czasów.
ex, Drugs & CS!

Anonymous

  • Gość
Dan Clowes
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2003, 01:18:28 pm »
czytalem, czytalem  :?

Offline Voytek

Dan Clowes
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2003, 01:47:50 pm »
Co za wyszerpujacy  odpowiedz...
2dope no powiedz cos wiecej!Czy ta minka na koncu zdania oznacza ze nie bardzo Ci sie spodobalo- tresc, rysunki?
A co z filmami Happiness , Ghost world ( podobny klimat ) widziales??
Wal smialo stary - nie krepuj sie  :)
ex, Drugs & CS!

Anonymous

  • Gość
Dan Clowes
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2003, 02:18:29 pm »
przeczytaj, a tez bedziesz mial taka minke :D jesli podobalo ci sie Black Hole Burnsa, to nie masz wyjscia, tylko musisz przeczytac --ja nie zachwalam, po prostu trzeba miec odpowiednio pojemny zoladek na takie komiksy, a sa dni kiedy ja nie mam (a to nie byl jeden z takich :P)

http://www.twinkleland.com/clips/davidboring.swf

/edit: aha, Ghost World widzialem, strasznie mi sie podobal.

Offline mykupyku

Dan Clowes
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2003, 04:02:18 pm »
czytałem Ghost World - bardzo mi się podobał, klimatyczna, dobrze opowiedziana historia z życia nastolatków, bardzo dobrze rysowana biało-czarną kreską z ciekawym dodatkowym kolorem


tu jest w zasadzie wszystko z dokonań Clowes'a:

http://www.fantagraphics.com/artist/clowes/clowes.html


BTW kiedyś zamieściłem recenzje Ghost World na forum WRAKu - jesli forum zacznie działać, a te posty przeżyją jego reanimację (ostatnio 500 postów nie przeżyło) to zapraszam do zerknięcia
opyright by mykupyku

Offline Voytek

Dan Clowes
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2003, 02:50:16 pm »
To widze ze wiekszosci na tym forum nazwisko CLOWES jest obce.
Szkoda - chetnie bym  poczytal cos po  naszemu - moze  POST  sie tym  kiedys zajmie (mysle ze warto!).
2dope i mykupyku a moze macie gdzies u siebie jeszcze Ghost World lub inne komiksy tego autora i chcecie sie pozbyc po PROMOCYJNEJ cenie.
Jestem BARDZO zainteresowany!
ex, Drugs & CS!

Anonymous

  • Gość
Dan Clowes
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:06:29 pm »
mam i czytalem tylko Davida B., a Ghost World widzialem jako film - nie zamierzam sie niczego pozbywac  :D

Offline Voytek

Dan Clowes
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2003, 04:50:59 pm »
Stopklatka wrote:

John Malkovich w nowym filmie twórcy "Ghost World"

John Malkovich podpisał kontrakt na główną rolę w filmie pt. "Art School Confidential". Aktor, jeden z szefów studia Mr. Mudd, będzie także producentem tego obrazu.

Za kamerą w czasie realizacji "Art School Confidential" stanie Terry Zwigoff, autor bardzo dobrze przyjętego "Ghost World". Scenariusz "Art School Confidential" napisze Daniel Clowes, który współpracował ze Zwigoffem nad fabułą wspomnianego "Ghost World".

Scenariusz "Art School Confidential", podobnie jak scenariusz "Ghost World", oparty zostanie na komiksie autorstwa Clowesa. Głównym bohaterem tej historii będzie pewien policjant, który rozpoczyna studia w prestiżowej szkole sztuk pięknych i zyskuje sławę jako niezwykle utalentowany artysta. Aby zrobić wokół siebie jeszcze więcej szumu, nasz bohater nie przyznaje się, że pracuje jako policjant, lecz udaje groźnego przestępcę. Kiedy przekonuje się, że udawanie zabójcy i tak nie ma wpływu na jego sławę, postanawia wkroczyć na drogę przestępstwa.
ex, Drugs & CS!

Offline Cujo

Dan Clowes
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2003, 06:07:35 pm »
Wczoraj sciagnelem film GW, dzisiaj komiks, teraz ide sie brac za komiks, potem film. Wpadne powiedziec jakie wrazenia.
Z tego co widze komiks GW graficznie bardzo przypomina wlasnie Black Hole Burnsa, wiec klimatycznie utrafil w moje gusta.
/me paszoł czytac
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Voytek

Dan Clowes
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2003, 06:29:36 pm »
Powiedz cos wiecej o sciaganiu komiksu - skand ?jak?ile trwa? itp...
ex, Drugs & CS!

Offline Cujo

Dan Clowes
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2003, 06:38:38 pm »
OT
Wchodzisz tu, sciagasz program Direct Connect, laczysz sie nim do servera (tzw. Huba) megaman.gotdns.com i szukasz, tego co cie interesuje.

Aha, wazna sprawa: grubo sie zastanow zanim nawet zaczniesz szukac skanow polskich komiksow. Czytanie skanow zamiast kupowania to powolne zadawanie smierci naszemu rozwijajacemu sie rynkowi komiksowemu.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

Dan Clowes
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2003, 08:17:55 pm »
Cytat: "Voytek"
2dope i mykupyku a moze macie gdzies u siebie jeszcze Ghost World lub inne komiksy tego autora i chcecie sie pozbyc po PROMOCYJNEJ cenie.
Jestem BARDZO zainteresowany!


mam GW sprowadzone przez kumpla z Amsterdamu - nie jest drogie, natomiast mowy nie ma, nie oddam :)
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Dan Clowes
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2003, 01:14:59 am »
Ghost World. Komiks przeczytalem. Film obejrzalem.

Komiks - jako ze nie wiedzialem czego sie spodziewac, zawiodl mnie lekko. Mesydż jaki chcial przekazac autor jest wartosciowy w kontekstach ale nie bardzo mnie takie tresci interesuja jezeli chodzi o komiks.  Opowiesc o dwoch przyjaciolkach, ich problemach, rozterkach, przygodach. Nie moje rewiry ;) Enid od strony psychologicznej przypomina bardziej wyzwoloną Darię (to ta kreskowka z MTV), ktorej nie moge zdzierzyc. Bywaly momenty kiedy zainstalowal mi sie rogal :D znaczy smiesznie bylo ;) Kreska Clowesa z poczatku sprawiajaca wrazenie zajebistej, z biegiem czasu zaczela obfitowac w ewidentne braki. Zeby daleko nie szukac - twarz danego bohatera, na kolejnym kadrze malo juz go przypomina, mimika uboga, z detali - polecam spojrzec na dłonie - Clowes wyraznie sobie z nimi nie radzi. Biadole moze dlatego, ze tego rysownika ze startu postawilem obok Burnsa, ktorego moim zdaniem ciezko przescignac w jego kategorii albo przynajmniej mu dorownac (co jak mi sie zdaje jest celem Clowesa).
Komiks dobry jezeli ktos szuka obyczaju w komiksie. Wtedy moze nawet bardzo dobry. Ciezko mi powiedziec bo ja nie szukam.

Film. Fajny. Troszke sztywna aktorka odgrywajaca Rebecce, Enid zagrana znosnie. Steve Buscemi - filar tego filmu. Sporo w filmie dobrego. Trafil do mnie lepiej niz komiks bo w filmy tego typu przelykam bez popijania, a z komiksami sobie nie radze. Nie oznacza to, ze jestem milosnikiem takich filmow, daleko mi do tego. Mysle, ze tego typu kino oglada sie najlepiej z dziewczyna wtulona w ramie. Ale to dziewczyna by musiala za bilet zaplacic ;)
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Anonymous

  • Gość
Dan Clowes
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2003, 02:09:51 am »
Cujo, ale zaloze sie o kanapke z szynka, ze David Boring by ci sie spodobal.. hell, mialem wlasnie genialny pomysl, zaloze stronke z recenzjami zagranicznych komiksow i David pojdzie na pierwszy ogien :P
przez sentyment do rodzinnego miasta poprosze pookiego, zeby zajal sie dzialem komiksow dla dzieci (czyt: transmęt, priczer)  :shock:  :wink:

Offline Cujo

Dan Clowes
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2003, 11:26:16 am »
Cytat: "2dope"
Cujo, ale zaloze sie o kanapke z szynka, ze David Boring by ci sie spodobal..

Sprawdze go.
Cytat: "2dope"
hell, mialem wlasnie genialny pomysl, zaloze stronke z recenzjami zagranicznych komiksow i David pojdzie na pierwszy ogien :P

Jezeli powaznie o tym myslisz - przeslij recenzje do CDJacka (cdjack@gildia.com), na Gildii wiecej ludzi cie przeczyta :)
Cytat: "2dope"
przez sentyment do rodzinnego miasta poprosze pookiego, zeby zajal sie dzialem komiksow dla dzieci (czyt: transmęt, priczer)  :shock:  :wink:

:mrgreen: bardzo dobre
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft