trawa

Autor Wątek: Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...  (Przeczytany 7999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jachu_ka

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2003, 11:16:21 am »
Cytat: "Fluffy"
A tak może troszkę nie na temat.. Nie uważasz, ze tworzenie jednostek BK w liczbie 10+ jest chyba stratą punktów? Owszem, powinni oni być jednostką przełamującą, nie lepiej jednak stworzyć dwa mniejsze oddziałki?


a tego to nie wiem, bo w battla jak na razie gralem raz i to futrzakami :D
zrobilbym temat z moja rozpiska vampirow ale pewno mi sie zaraz obeerwie ze przegieta jest (blood dragoni oparci na wilkach knightach i black coachu)
enyłej oprocz tego oddzialu mam dwa mniejsze, ale bardziej dopakowane (wampiry)-  wydaje mi sie ze ten powinien byc najwiekszy bo jest do lamania a nie wygrzewu.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Gomrri

Ehhh...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:43:23 pm »
Cytat: "jachu_ka"

hmmm... dziesieciu Black Knightsow z Wraithem i Hell Bannerem (zeby nie bylo, ze  kosmosu przyklad- mam taki oddzial) wpada Ci na przod i z sejwa 3+ robi Ci sie 5+... zdajesz feara na trzech kosciach odrzucajac najnizsza...taka ekipa ma US 22, wiec jak polejesz to uciekasz... i Cie zlapia... do tego terror... zwyklymi bronmi nic nie zrobisz kawalerii a jesli character w oddziale nie ma magicznej broni to zapomnij, ze cokolwiek zrobi- po to jest wraith... tyle mojego :)quote]

1. Co z tego, że nie mają magicznej broni? Oni nie są od tego żeby zabijać, tylko od tego żeby przeżyć... ale i tak zazwyczaj w moim oddziale jest jakiś heros.
2. Mam +3 do CR za szeregi i +1 za sztandar... do tego bije heros i już mam trochę punktów :)
3. US22? Cóż - kto powiedział, że pierw niczym do Ciebie nie strzelę, żeby było mniej niż 20? :D Czy dla Ciebie battle to tylko walka regimentów 1:1 :?:  Jeśli tak to spoko - tylko, że wtedy ja zrobię regiment warty tyle co Twój a nie taki za 190p i możemy się bawić :) Z resztą wcale nie tak łatwo będzie Ci wygrać ze mną w CR  nawet z tym regimentem :) Aha - i chciałem zauważyć, że jeśli ustoje pierwszą rundę to już Cię nie ma... bo za cenę Twojego regimentu ja mam nie tylko ten jeden oddział :D Starczy na inny/inne szarżujące w następnej turze w boki :):):)
Uważacie, że słuszna sprawa usprawiedliwia nawet wojnę. A ja wam mówię, że dobra wojna usprawiedliwia każdą sprawę!" Fredrich Wilhelm Nietzsche

Offline Gomrri

Jeszcze coś...
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:45:56 pm »
Chciałem przypomnieć, że założyłem ten temat po to, abyście dawali mi swoje pomysły na armię na 2200p złożoną z wymienionych na początku figurek - wciąż czekam na takie armie...
Uważacie, że słuszna sprawa usprawiedliwia nawet wojnę. A ja wam mówię, że dobra wojna usprawiedliwia każdą sprawę!" Fredrich Wilhelm Nietzsche

Offline Fluffy

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2003, 03:48:35 pm »
Dobra, tylko klasyczny Undead przyzwie Ci na plecach ekipę gotową do padnięcia Ci na plecy. Można tak marudzić w nieskończonośc.. Tylko po co? Zmierzcie sie na Krakonie =)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Falki

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2003, 04:09:00 pm »
Cytat: "Fluffy"
Cięzko powiedzieć, żeby sztandar magiczny na podstawowej jednostce w armii nie przynosił zadnego zysku. Chyba że cała jednostka nie dojedzie do walki, ale to już rozmawiamy o 300+ punktach =)

To trochę tak jak brać banner z ward save'm przeciwko pociskom na armię bez jednego strzelca ani machiny. Albo brać Screaming Banner albo Hell Banner na taką Vampire Counts.

Offline Fluffy

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2003, 04:10:58 pm »
Chyba że starasz sie robić armię uniwersalną =)
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Falki

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 15, 2003, 04:28:51 pm »
Cytat: "Fluffy"
Chyba że starasz sie robić armię uniwersalną =)

Staram się zawsze taką robić, dlatego unikam tego typu przedmiotów. No, może z wyjątkiem Banner Of Doom, jakoś przeboleję fakt, że raz na dziesięć bitew nic nie bedzie do mnie strzelało ;-)

Offline Fluffy

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 15, 2003, 05:26:23 pm »
Nie wierze że Banner of Barrows jest do niczego, podobnie jak Screaming Banner.
rzepis na battlowe ciasto: k3 szklanek mąki, d6 jajek, klocek masła i na 4+ szklanka mleka. Zabełtac, zamieszać, włozyć do piekarnika na 4 tury, wyjąć, powąchac i pokłócić się, że jajek powinno być d6+2 bo ciacho nie wyszło..

Offline Wręcemocny

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 15, 2003, 05:47:53 pm »
na black knigtów całkiem niezli są ironbreakerzy z rune of courage na sztandarze(immune to psychology).Wtedy to nie muszą robic testów na panike a i outnumber fear na nich nie działa, a z t4 i savem na 2+ powinni troche przeżyc.

Offline jachu_ka

Re: Ehhh...
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 15, 2003, 06:45:07 pm »
Cytat: "Gomrri"

3. US22? Cóż - kto powiedział, że pierw niczym do Ciebie nie strzelę, żeby było mniej niż 20? :D Czy dla Ciebie battle to tylko walka regimentów 1:1 :?:  Jeśli tak to spoko - tylko, że wtedy ja zrobię regiment warty tyle co Twój a nie taki za 190p i możemy się bawić :) Z resztą wcale nie tak łatwo będzie Ci wygrać ze mną w CR  nawet z tym regimentem :) Aha - i chciałem zauważyć, że jeśli ustoje pierwszą rundę to już Cię nie ma... bo za cenę Twojego regimentu ja mam nie tylko ten jeden oddział :D Starczy na inny/inne szarżujące w następnej turze w boki :):):)


po kolei:

US- granie tyrkami w czterdziestce nauczylo mnie, ze jesli wrog wali w jakas jednostke to znaczy ze nie strzela do innej- jak dziala beda walic po tym oddziale to wpadnie Black Coach albo wampier z obstawa :)

zrob regiment wart tyle co moj (ok 450 pts) chetnie sie poglowie nad tym jak sobie z czyms takim poradzic (bo moj post byl w gruncie rzeczy propozycja poradzenia sobie z ta ekipa o ktorej pisales)

zgadza sie, ze jesli ustoisz pierwsza ture to siedze z rasia w nocniku (chociaz niekoniecznie, bo w mojej rozpisce wszystko ma pow 8 M wiec reszta tez dojdzie i czesc Twoich jednostek zajmie), dlatego wlasnie tak kombinowalem, zebys nie wytrzymal i uciekl :D .

to jeszcze ja od siebie dodam co bedzie jak nie wytrzymasz pierwszej tury i uciekniesz- siejaca terror (wiem ze krasnoludy maja wysokie Ld ale jak spiewal Kaziol "chodza po ludziach przypadki") ciezka kawaleria Cie zadepcze i zacznie hasac Ci na tylach :twisted:

ale jak ktos slusznie zauwazyl- mozna gdybac i gdybac :)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Bemol

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2003, 06:49:55 pm »
Cytat: "Wręcemocny"
na black knigtów całkiem niezli są ironbreakerzy z rune of courage na sztandarze(immune to psychology).Wtedy to nie muszą robic testów na panike a i outnumber fear na nich nie działa, a z t4 i savem na 2+ powinni troche przeżyc.


Skąd ci się wzią save na 2+,Ironbreakersi maja sava na 3+
iecz przeznaczenia ma dwa ostrza
Jednym jesteś ty.
Drugim...  jest śmierć?

Calanthe

Offline Halfing

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:32:07 pm »
normalnie mają na 3+ a w walce wręcz na 2+ z to że mają hand weapon i tarczę :D

Offline Gotrek

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:41:31 pm »
Mam takie pytanie, czy +1 do armour save'a dostaje sie tylko za kombinacje shield + hand weapon, czy za dwa hand weapony tez?
lach Baal Quich!!

TAK! - zasadom szarżowania na skirmish po prostej :)

Dawno dawno temu, aby zobaczyć pupe dziewczyny trzeba było rozchylić bielizne.
Teraz aby zobaczyc bielizne trzeba rozchylić pupe...

Offline jachu_ka

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:44:39 pm »
tylko za weaponke i tarcze.

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Bemol

Potrzebna pomoc krasnoludzkich dowódców...
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2003, 07:46:16 pm »
Cytat: "Gotrek"
Mam takie pytanie, czy +1 do armour save'a dostaje sie tylko za kombinacje shield + hand weapon, czy za dwa hand weapony tez?


Na pewno nie(zresztą Slayersi by się nie ucieszyli z sava,przeciesz oni chcą zginąć)

Gotrek masz statystyki swojego imiennika(Gotreka Starbreakera)??
iecz przeznaczenia ma dwa ostrza
Jednym jesteś ty.
Drugim...  jest śmierć?

Calanthe

 

anything