Autor Wątek: Anime - Błaganie o pomoc  (Przeczytany 5309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aver

Anime - Błaganie o pomoc
« dnia: Grudzień 28, 2004, 02:12:57 am »
Hej ludzie , od niedawna zaczełem być zapalonym miłośnikiem mangi :), jednak jestem nowy w tych klimatach i mam pytanie dotyczące 2 rzeczy:
A) Proszę o podanie tytułów jakiś fajnych anime (Nie mam kogo pytać o zdanie a nie chcę wydać kasy na jakąś kompletną bzdurę) - do tej pory obejrzałem Triguna , Hellsinga , Evangeliona , Ghost in the shell oraz kilka Anime pełno metrażowych - wszstko to mi się arcy podobało.
B) Gdzie w polsce można kupić anime (Nośnik dowolny CD / DVD / VHS) otóż jak narazie zakupuję z angli ale to mnie za dużo kosztuje :( - i jak nie znajdę innego źródła to będę musiał sobie odpuścić :(.

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Clayman_

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2004, 09:20:33 am »
nie martw sie,ktos tu zaraz przyjdzie i powie ze anime najlepiej ukrasc z sieci i zarzuci cie tona torrentow
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Raven99

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2004, 09:24:24 am »
Doookładnie Clayman :P Może nie jest to porawne politycznie, ale w naszym pięknym kraju uważa się że rysunkowe serialiki są dla dzieci, i ciężko jest coś dostać. Ale jakiś czas temu czytałem, że wyszedł Cowboy Bebop (moje ulubione anime :) ) w edycji DVD. Rozejrzyj się, może znajdziesz :)
ar never changes...

Offline graves

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2004, 09:35:31 am »
Cytat: "Raven99"
Doookładnie Clayman :P Może nie jest to porawne politycznie, ale w naszym pięknym kraju uważa się że rysunkowe serialiki są dla dzieci, i ciężko jest coś dostać. Ale jakiś czas temu czytałem, że wyszedł Cowboy Bebop (moje ulubione anime :) ) w edycji DVD. Rozejrzyj się, może znajdziesz :)

W serii -wygrzebane w googlach ;)

http://www.film.gildia.pl/filmy/cowboy_bebop/dvd
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/342124;jsessionid=12EF4CEED1820712E6037CEA3F2B57FE

PS. A co do anime w sieci - torrenty to małe piwo.
Na jednej ze stron (w googlach przy szukaniu cowboy -znajdzie się) jest tez taki patent  :lol:
"Na tej stronie znajdziesz najwiekszy wybor filmow anime w sieci. Wszystkie filmy nagrane sa w formacie DivX, wiec ich jakosc jest bardzo dobra. Wszystkie filmy zgrywane z DVD."
"Plytki wysylam za zaliczeniem pocztowym (platne przy odbiorze),cena wynosi 10zl za 1 plytke CD + 10zl koszty wysylki (koszt wysylki placisz tylko raz za 1 paczke). Cena podana jest za 1 plytke CD, nie za 1 film. Przy zamowieniu powyzej 5CD wysylka gratis. Przy zamowieniu powyzej 10CD cena plytki to 6zl, powyzej 20CD 5zl, a powyzej 30CD jedynie 4zl Do wszystkich filmow mam polskie napisy w formacie VPlayera (TXT). Uwaga nowosc! Mozna tez zamawiac filmy na plytach DVD. Cena plytki nagranej w formacie komputerowym DVD-R z 4,7GB anime to tylko 30zl. Mozna tez zamowic plytke DVD kompatybilna z odtwarzaczami DVD. Czas trwania takiej plytki to 140 min, przy zamawianiu zwroc wiec uwage na czas trwania a nie pojemnosc filmu. Cena takiej plytki-20zl. Mozna tez zamowic film w formacie VCD/SVCD, cena jak za CD czyli 10zl. Nie zapomnij o kosztach przesylki-10zl za paczke. Przy zamowieniach powyzej 50zl wysylka gratis!"
POOOLICJAAA!!! :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline SquizzZ

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2004, 11:51:57 am »
Co prawda wszystko co do tej pory oglądałem można by policzyć na palcach jednej ręki (ewentualnie wspomagając się nogami), ale z rzeczy które widziałem na pewno polecam:

- Cowboy Bebop (zarówno OAV jak i pełnometrażówkę, choć na początek polecam serial, bo pełnometrażówka jest... ekhm.. dość kontrowersyjna... powiedzmy że jest niezła, ale daleko jej do poziomu serialu...) Acha, no i oczywiście obowiązkowo soundtracki z w. wymienionych... :)
- Samurai Champloo... (świetny serial, choć jeszcze nieskończony) :)
- Jin-Roh The Wolf Brigade (dość przygnębiający, ale świetny...)
- Ninja Scroll (pełnometrażowy jest wyśmienity, aczkolwiek w wersji serialowej kompletnie nie trawię...)
- Oczywiście oba GITSy...
- Princess Mononoke
- Animatrix... :p (nie wiem czy to manga, ale jeśli podobał Ci się Matrix część pierwsza, to Animatrix doskonale oddaje klimat właśnie tej części...)

Ewentualnie polecam też:
- Wonderful Days (trochę dziwna manga, w założeniach miało pobić GITS-a tak jak GITS pobił swego czasu Akirę, ale chyba średnio wyszło... nie wiem, bo bez subów oglądałem... :) )
- Vampire Hunter D : Bloodlust (trochę takie ciężkawe toto i nudnawe, ale niektórym się podobało... w sumie nie było takie złe..)

Jakimi drogami to sobie załatwisz, to już twoja "broszka"... ;)

A, jeszcze klika tytułów by się znalazło, ale antylisty robić nie będę... :)

Pozdrawiam...
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline SeeMoon

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2004, 12:46:31 pm »
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline SquizzZ

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2004, 01:53:40 pm »
Mam takie malutkie pytanko, a właściwie propozycję, a mianowicie: czy nie można by zredagować jakiegoś wątku z FAQ, gdzie byłby spis takich właśnie ważniejszych tematów forum...?
Wątek taki można by powiesić, i myślę, że byłoby to zarówno bardzo pomocne dla nowych na forum, jak i zapobiegało by takim "dublom"... ;)

Co na to "starzy wyjadacze" forum?  :?:
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

grzybek

  • Gość
Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2004, 06:43:27 pm »
A pomoze ktos to ogarnac :) ?

Offline Aver

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2004, 01:46:28 am »
Cytuj
Proponuje zapoznać się z :
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=7225
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=9587
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=3189
a na przyszłośc od tego zaczynać.
Miłego dnia


Przepraszam , faktycznie powinnienem najpierw przejżeć stare tematy , no nic będę pamiętał na przyszłość.

Wracając do tematu - skoro w Polsce tak trudno o Anime to by wkońcu mógł ktoś to zauważyć i zacząć ją ściągać z Japoni przecież na tym można zarobić kupę szmalu - tyle fanów a zero sklepów. No ale w polsce to myślą że zarobić da się tylko kradnąć  :?

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline SquizzZ

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2004, 02:10:47 am »
Cytuj
A pomoze ktos to ogarnac :) ?

Towarzysze, pomożecie? ;)

Hmmm... A co powiesz na coś takiego?  ;)
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=285709#285709
Jeśli takie cos się nada, to nic tylko poprawić, dopracować i powiesić (znaczy się, przykleić ;))...  Jeśli nie, to przed użyciem spalić, po użyciu wstrząsnąć...
Pisane późno w nocy, więc dużo głupot może tam być... :lol:
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline [id]

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2004, 07:31:52 am »
Cytat: "Aver"
Wracając do tematu - skoro w Polsce tak trudno o Anime to by wkońcu mógł ktoś to zauważyć i zacząć ją ściągać z Japoni przecież na tym można zarobić kupę szmalu - tyle fanów a zero sklepów. No ale w polsce to myślą że zarobić da się tylko kradnąć  :?

rzecz w tym, że większość ludzi nawet kiedy ma możliwość kupna oryginału, to wybiera wersję piracką, bo zawsze im za drogo. :>
miało wejść do nas Anime Virtual,  firma niemiecka, ale w końcu nie znaleźli dystrybutora dla swoich tytułów.
sprowadzane z zagranicy dvd z anime można nabyć w http://animestore.pl/
(oraz http://comicsuniversum.com.pl, ale tego adresu zdecydowanie nie polecam  ;])

a polcecam:
flcl, ghost in the shell stand alone complex (1st&2nd GiG), monster, cowboy bebop
jeszcze troche by tego było, ale nie chce mi sie wymieniać za bardzo. :}
size=10]the eye of man hath not heard
the ear man hath not seen
man's hand is not able to taste
his tongue to concieve
nor his heart to report
what my dream was[/size]

grzybek

  • Gość
Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2004, 09:05:49 am »
FAQ jest bardzo dobre. Nawet nie przypuszczalem, ze moze ktos cos tak dobrego zrobic :)

a co do sklepow to infromuje jeszcze o japonia.jp oraz otaku.pl

pozdrawiam
Grzybek

Offline raseku

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2004, 12:29:22 pm »
Aver: w dodatku do komputer świata z dvd monty pytona był art o dvd z austarlii,podobno zakup dvd stamtad wychodzi o wiele taniej niż w Polsce ( nawet z doliczeniem przesyłki)
ponoć istnieją takie austalijskie  sklepy on-line które podają cene różniez naszych polskich zł

ktos mi chyba zniknął ta gazete ale jak tylko ja odnajde to podam adresy stron ,choć nie jestem pewna czy mozna tam kupić anime....alepewnie tak

Offline Aver

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2004, 03:19:17 pm »
Cytat: "raseku"
Aver: w dodatku do komputer świata z dvd monty pytona był art o dvd z austarlii,podobno zakup dvd stamtad wychodzi o wiele taniej niż w Polsce ( nawet z doliczeniem przesyłki)
ponoć istnieją takie austalijskie  sklepy on-line które podają cene różniez naszych polskich zł


Hmm jak nie znajdziesz to sam poszukam - sto krotne dzięki za te info.

Ale według mnie to jest jakiś mało śmieszny dowicp że w Australii gdzie ludzie zarabiają więcej od nas , są sprzedawane DVD taniej niż w polsce :?.
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline raseku

Anime - Błaganie o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2004, 08:46:19 pm »
Cytat: "Aver"

Ale według mnie to jest jakiś mało śmieszny dowicp że w Australii gdzie ludzie zarabiają więcej od nas , są sprzedawane DVD taniej niż w polsce :?.


gazete wyrzucił mój wybranek serca :x
ale znalazłam  w necie takie cos http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/sub/articlear_47555.html

cóż to że ludzie zarabiają więcej nic jeszcze nie znaczy :-)