Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 328104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1005 dnia: Październik 22, 2018, 10:05:20 am »
Z one-shotów to podobał mi się najbardziej Obi-Wan i Anakin oraz Darth Maul (ten marvelowy, nie Son of Dathomir).
Z serii najmniej podoba mi się Aphra, najbardziej dwie o Vaderze. Ten tasiemiec Star Wars też jest całkiem fajny.

Dla mnie Aphra ok, fajna kontynuacja runu Darth Vadera od Gillena za wyjątkiem sztucznego forsowania wątków LGBT przez Gillena ale u niego to normalne w końcu sam jest bi. Mimo wszystko szkoda, bo lekki zgrzyt jest. Aż dziw bierze, że jego DV przemknął praktycznie bez nich, no ale w Aphrze, gdy dostał wolną rękę to już sobie pofolgował.

Jeżeli chodzi o Star Wars to chodzi ci o run Aarona?

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1006 dnia: Październik 22, 2018, 12:38:18 pm »
Tak. O Aarona.

Offline Antari

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1007 dnia: Listopad 19, 2018, 03:33:10 pm »
Czy ktoś czytał może run Soule'a w Darth Vaderze (2017)? Czy warto kupić ten run?

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1008 dnia: Listopad 19, 2018, 07:53:47 pm »
Ktoś się orientuje dlaczego w kolekcji od DeAgostini nie ma adaptacji "Powrotu Jedi"?

Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1009 dnia: Listopad 19, 2018, 09:11:27 pm »
Ktoś się orientuje dlaczego w kolekcji od DeAgostini nie ma adaptacji "Powrotu Jedi"?
Pytanie można by rozszerzyć o brak serii "Star Wars" (Outlander, Emissaries to Malastare, Twilight, Infinity's End, Starcrash, The Hunt for Aurra Sing, Darkness, The Stark Hyperspace War, The Devaronian Version, Rite of Passage, Honor and Duty), zakończenie "Dark Times" (w kolekcji są chyba tomy 1-5, za to brak 6-7) i wielu krótszych serii z Legend.

Podejrzewam że w jednym i drugim przypadku odpowiedź jest taka sama: BO TAK!

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1010 dnia: Listopad 19, 2018, 09:21:47 pm »
No tak, ale Ty wymieniasz jakieś nowsze serie których brakuje w całości a mi chodzi o te klasyki z Marvela, De Agostini wydało jakby całą serię, tyle że w niej brak jest akurat Powrotu.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1011 dnia: Listopad 19, 2018, 09:40:48 pm »
a w jakiejkolwiek innej kolekcji jest coś wydane od początku do końca :cool: 

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1012 dnia: Listopad 19, 2018, 09:56:09 pm »
Ale inne kolekcje działają na innych zasadach a Conan i Star Wars lecą jakby po całości i po kolei. Zresztą w takim WKKM tak naprawdę dopiero po 120 numerze zaczęły się problemy z wydawaniem pierwszych numerów Marvel Now i wyraźnie uciętych historii. Wcześniej przeważająca większość to mini-serie lub całościowo wyciągane scenariusze ze środków runów z wyraźnym początkiem i końcem. Nie trzeba czytać wcześniejszych 400 i późniejszych 500 numerów Spidermana, żeby uznać Ostatnie Łowy Kravena za kompletną historię.

Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1013 dnia: Listopad 21, 2018, 11:28:28 pm »
a w jakiejkolwiek innej kolekcji jest coś wydane od początku do końca :cool:
No właśnie w tej kolekcji miałem wrażenie, że tak ma być. Nie całe "Legends", ale np. całe X-Wing, całe Empire, całe KOTOR itd. Wszystkie serie są całe, tylko kilka nie jest.

No tak, ale Ty wymieniasz jakieś nowsze serie których brakuje w całości a mi chodzi o te klasyki z Marvela, De Agostini wydało jakby całą serię, tyle że w niej brak jest akurat Powrotu.
Według mnie sytuacja jest analogiczna. DeAgostini wydało wszystkie Marvele poza ROTJ, wyda wszystkie "Star Wars/Republic" oprócz zeszytów 7-48, wszystkie Dark Times oprócz zeszytów 23-32 itd.

A najbardziej mnie wkurza, że jaki jest powód tych braków? Najprawdopodobniej nie ma żadnego powodu. Tak zrobiliśmy i tak jest dobrze. Jak ci się nie podoba brak ROTJ, to nie kupuj.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2018, 11:31:38 pm wysłana przez Mruk »

Offline kas1

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1014 dnia: Listopad 26, 2018, 06:19:01 pm »
Ktoś się orientuje dlaczego w kolekcji od DeAgostini nie ma adaptacji "Powrotu Jedi"?

Podobno było w osobnej mini-serii, w przeciwieństwie do "Nowej nadziei" i "Imperium kontratakuje".

Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1015 dnia: Listopad 26, 2018, 11:41:50 pm »
Podobno było w osobnej mini-serii, w przeciwieństwie do "Nowej nadziei" i "Imperium kontratakuje".
Annuale też były osobną serią, a jednak w kolekcji są.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1016 dnia: Listopad 27, 2018, 10:09:27 pm »
Annuale też były osobną serią, a jednak w kolekcji są.
Zastanawiam się, czy to nie wpis miesiąca.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1017 dnia: Listopad 27, 2018, 11:44:22 pm »
The Farce is strong with this one :)

Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1018 dnia: Listopad 30, 2018, 01:13:31 pm »
Zastanawiam się, czy to nie wpis miesiąca.

Cieszę się, że mogłem pomóc. Poproszę o medal z ziemniaka.

Nie wiem jak wy, ale ja nie kupowałem Marvelowskich Star Warsów w kiosku na Manhattanie, tylko w sklepach internetowych. I w tychże sklepach zeszyty (1-107) to była jedna seria, a Annuale (1-3) to była osobna seria, osobna pozycja. Podobnie jak ROTJ. Na Wookiepedii w dolnej części seria "Star Wars series" to zeszyty 1-107, a Annuale i ROTJ to osobna sekcja. Tak że tak.

Pozdrówka.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2018, 01:19:20 pm wysłana przez Mruk »

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1019 dnia: Listopad 30, 2018, 02:08:42 pm »
@UP

Tutaj nie chodzi o to gdzie sie kupowalo komiksy, tylko o to czym annuale sa.

Krotki wpis na blogu troche to wyjasnia. Zapraszam: https://komiksystarwars.blogspot.com/2018/09/annuals.html