trawa

Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 328151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1020 dnia: Listopad 30, 2018, 05:15:12 pm »
Kielo, swietny ten wpis, brawo- doskonałe ujęcie sprawy.

Offline Mruk

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1021 dnia: Grudzień 02, 2018, 10:59:19 pm »
Annual to, w przypadku komiksów Star Wars wydanych przez Marvel US, pojedyńczy zeszyt, wydawany raz w roku, zawierający zazwyczaj zamknięte historie, nie mające wiekszego wpływu na serię ongoing, do której został wydany.

No więc właśnie biorąc pod uwagę to co zacytowałem z bloga Kielo, plus fakt, że Annuale mają osobną numerację, nie wchodzącą w skład serii głównej, uważam, że nazwanie ich osobną serią nie jest bezpodstawne.

Ale oczywiście przyjmuję do wiadomości, że mogę być w takim poglądzie odosobniony.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1022 dnia: Grudzień 03, 2018, 09:36:39 pm »
No więc właśnie biorąc pod uwagę to co zacytowałem z bloga Kielo, plus fakt, że Annuale mają osobną numerację, nie wchodzącą w skład serii głównej, uważam, że nazwanie ich osobną serią nie jest bezpodstawne.
To są dodatki do serii. Przeważnie nie istnieją bez serii. Nie jest to więc odrębna seria.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1023 dnia: Grudzień 04, 2018, 08:23:08 pm »
Kielo, swietny ten wpis, brawo- doskonałe ujęcie sprawy.

Dzieki. Mozliwe, ze w stuczniu bede mial troche czasu to powrzucam zalegle posty.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1024 dnia: Grudzień 20, 2018, 07:41:36 pm »
Ktoś się orientuje co się dzieje z nowym 26 numerem kolekcji? Nigdzie go nie widać.

Offline Bartek Gawron

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1025 dnia: Grudzień 20, 2018, 09:01:52 pm »
U mnie nic się nie dzieje i go widzę, tak jak inne komiksy i książki po prostu na jednej z moich półek. SW 26. kupiłem w tę środę.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1026 dnia: Grudzień 20, 2018, 09:42:11 pm »
Aha, czyli jest normalnie w sprzedaży już. Podziękować.

Offline mappy

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1027 dnia: Styczeń 13, 2019, 08:51:58 pm »
Mam pytanie dotyczące Legend od Egmontu.
Czy jest jakaś chronologia w czytaniu dotąd wydanych albumów?
Czy historie łączą się ze sobą oprócz tych w nazwie I, II, III?
Czy po prostu większość to oneshoty i mogę zacząć czytać od takiego Yavińskiego artefaktu?

Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1028 dnia: Styczeń 14, 2019, 01:20:17 am »
Większość to oneshoty.
pod linkiem czaslinia Star Warsowych Legend może będzie pomocna przy doborze tytułów:
http://starwars.wikia.com/wiki/Timeline_of_Legends_comics

Offline mappy

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1029 dnia: Styczeń 14, 2019, 08:25:16 pm »
Dzięki za pomoc.

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1030 dnia: Styczeń 18, 2019, 07:59:36 pm »
Nowa miniseria komiksowa Star Wars: TIE Fighter startuje w kwietniu: https://www.starwars.com/news/announcing-marvel-alphabet-squadron-crossover

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1031 dnia: Styczeń 18, 2019, 11:20:01 pm »
Autorka scenariuszy trochę nie w moim stylu, może będziemy mieli dramatyczne wybory moralne otyłych czarnych pilotek myśliwców? Oby nie.
Nie znam ostatniego tomu PoeDammrona, ktoś może cuś napisze o pisarstwie pani
 Houser?

Offline Corran Horn

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1032 dnia: Kwiecień 12, 2019, 11:04:47 am »
Nie wszystkie te pozycje czytałem, ale te które miałem okazję, były znakomite (w przeciwieństwie do Tarkina, który był słaby). Szkoda, że Disney wszystko to wrzucił w Legendy (czyli de facto do śmietnika)... Mogliby najciekawsze pozycje zostawić w kanonie, a nie wywalić wszystko jak leci.
Jestem fanem starego kanonu Star Wars i najbardziej mnie dziwi to, że nie będzie on kontynuowany. To przykre, że fabułę starego kanonu, tak brutalnie przerwano. Chciałbym poznać dalsze losy Allany Solo, Vestary Khai, Bena Skywalkera, Tahiri Veili i dziesiątek innych postaci, które wzbogacały przez dekady uniwersum Star Wars. Nowy kanon Disenya bardzo mi się nie podoba, to co Disney zrobił z kanonem jest po prostu chore. Trzy dekady książek, komiksów i gier tak po prostu wyrzucono do kosza nie licząc się z uczuciami fanów.

Niektórzy zarzucają staremu kanonowi, że był chwilami dziwny, niektórzy krytykują Yuuzhan Vongów ja się z kolei dziwię jak kogoś może urzekać "Turbo śmieciarka Rey"która jest silniejsza niż Corran Horn i Kyp Durron razem wzięci. Nie rozumiem również tego jak fani Disneya (którzy prędzej krytykowali stary kanon) mogą przymykać oczy na głupoty z komiksu Cytadela grozy, gdzie mamy do czynienia z kobietą, która jest kimś w stylu królowej wampirów wysysających z ludzi energię. Serio uważacie, że to jest lepsze od starego kanonu? Moim zdaniem stary kanon przewyższa nowy pod każdym względem. Disney powinien ekranizować książki lub komiksy ze starego kanonu. Absolutne minimum to pozwolenie na kontynuowanie pisania książek ze starego kanonu.
"Człowiek bez wrogów, to człowiek bez honoru" - bośniackie przysłowie

"Pieniądze, kiedy odchodzą, mają setki nóg, kiedy przychodzą, tylko dwie" - bośniackie przysłowie.

Offline daviddaniel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1033 dnia: Czerwiec 11, 2019, 07:00:51 pm »
Czy Ktoś może potwierdzić, moją interpretację?

Nie licząc serii Star Wars Komiks z tego co wydał Egmont w kolekcji DeAgostini nie ma tylko tego:

STAR WARS (EGMONT) - MROCZNE CZASY #6: POSŁANIEC OGNIA
STAR WARS (EGMONT) - MROCZNE CZASY #7: ZARZEWIE
STAR WARS (EGMONT) - DARTH VADER I WIDMOWE WIĘZIENIE
STAR WARS (EGMONT) - CIENIE IMPERIUM - EWOLUCJA
STAR WARS (EGMONT) - W CIENIU YAVINA
STAR WARS (EGMONT) - MARA JADE: RĘKA IMPERATORA
STAR WARS (EGMONT) - NAJLEPSZE OPOWIEŚCI
STAR WARS (EGMONT) - Z RUIN ALDERAANA
STAR WARS (EGMONT) - DZIEWCZYNA Z REBELII. ZDŁAWIONA NADZIEJ
STAR WARS (EGMONT) - DARTH VADER I DZIEWIĄTY ZAMACHOWIEC
STAR WARS (EGMONT) - AGENT IMPERIUM – ŻELAZNE ZAĆMIENIE

Offline Lesiok

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #1034 dnia: Czerwiec 12, 2019, 09:36:59 am »
Tu jeszcze pozycje, które wyszły w Polsce, ale nie znajdą się w kolekcji:

MANDRAGORA:
- "Tag i Bink kopnęli w kalendarz", cz. 1 i 2 ("Tag & Bink Are Dead" 1-2)

AMBER:
- "Ciemność", t. 1-2 ("Republic" 32-35)
- "Jango Fett" ("Star Wars: Jango Fett")
- "Zam Wesell" ("Star Wars: Zam Wesell")
- "Opowieści" (dwa komiksy z tytułu "Star Wars Tales": "Extinction" i "Deal with a Demon")

EGMONT:
- "Cienie Imperium: Ewolucja" ("Shadows of the Empire: Evolution 1-5)
- "Mroczne czasy", t. 6: "Posłaniec Ognia" ("Dark Times" 23-27)
- "Mroczne czasy", t. 7: "Zarzewie" ("Dark Times" 28-32)
- "Darth Vader i Widmowe Więzienie" ("Darth Vader and the Ghost Prison" 1-5)
- "Darth Vader i dziewiąty zamachowiec" ("Darth Vader and the Ninth Assassin" 1-5)
- "Czystka" (wydanie w serii "Star Wars Legendy" zawiera dwuzeszytową opowieść "Purge: The Tyrant's Fist", której nie ma na brazylijskiej liście kolekcji)
- "W cieniu Yavina" ("Star Wars" (2013-2014) 1-6)
- "Z ruin Alderaana" ("Star Wars" (2013-2014) 7-12)
- "Dziewczyna z Rebelii. Zdławiona nadzieja" ("Star Wars" (2013-2014) 13-20)
- "Mara Jade: Ręka Imperatora" ("Mara Jade: By the Emperor's Hand 0-6)
- "Najlepsze opowieści" (różne komiksy z serii "Star Wars Tales")
- "Agent Imperium: Żelazne zaćmienie ("Agent of the Empire: Iron Eclipse" 1-5)
- komiksowe adaptacje filmów Star Wars z serii "Star Wars Film" dla młodszych czytelników

Nie porwę się już na to, żeby wypisywać wszystkie krótkie komiksy z "Gwiezdne Wojny Komiks" i "Star Wars Komiks", które nie wejdą do kolekcji. Tu macie listę zawartości GWK i SWK i sprawdzajcie sami :) . Na pewno w kolekcji nie będzie żadnych komiksów z "Star Wars Komiks" od numeru 1/2015 wzwyż, bo są to opowieści z nowego kanonu, a kolekcja zawiera tylko Legendy - stary Expanded Universe sprzed kasacji.
Garf ładnie to wypisał i chyba nic się nie zmieniło w tej liście.

 

anything