trawa

Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:15:09 pm »
Nie był tępy ale posłuszny. Mistrz każe, uczeń robi. :) Tym bardziej, że jeszcze młody wtedy był. Mysleć samodzielnie zaczął dopiero po wydarzeniach na Naboo. :)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:20:07 pm »
Choć ten Marvelowski Darth Vader był niezły, moje ulubione Star Wars od DH są dla mnie jednak lepsze (choćby Republic Ostrandera i Duursemy, Mroczne czasy z genialnym pierwszym tomem, solidne Dziedzictwo, przygodowo-zabawowi Rycerze Starej Republiki, Darth Vader i Widmowe Więzienie, Więzy krwi: Jango i Boba...)


Trochę to dla mnie ryzykowne porównanie, zestawiać ze sobą ofertę z ponad dwudziestu lat linii do tego co zdążyło wyjść w rok (już mniejsza o to ile kupy DH puściło pod tym logiem).
perły przed wieprze

Offline Garf

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 04, 2016, 09:26:29 pm »
Trochę to dla mnie ryzykowne porównanie, zestawiać ze sobą ofertę z ponad dwudziestu lat linii do tego co zdążyło wyjść w rok (już mniejsza o to ile kupy DH puściło pod tym logiem).

Nie porównuję oferty do oferty, tylko sobie sytuuję ten konkretny album Vadera w mojej prywatnej hierarchii konkretnych komiksów Star Wars. Powinienem był napisać "moje ulubione tytuły Star Wars od DH są dla mnie jednak lepsze" :) Rzecz jasna, Vader przebija choćby masę słabszych historyjek ze Star Wars Komiks.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Antari

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 09, 2016, 02:05:53 pm »
Pytanie dotyczące zbliżającej się premiery Mrocznego Imperium z cyklu "Star Wars Legendy". Warto sobie tym głowę zawracać?

Offline Hollow

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 09, 2016, 02:54:26 pm »
Mroczne Imperium było pierwszym komiksem Star Wars wydanym w Polsce z okazji puszczenia w kinach nowej edycji Starej Trylogii. Komiks ma już swoje lata. Obrazki są przeważnie kiepskiej jakości o ciemnych barwach, a postacie w większości przypadków nie są podobne do swoich filmowych pierwowzorów. Fabuła też taka sobie. Największym plusem serii są obrazki statków i innych maszyn. Te dla odmiany wyszły świetnie. Jak dla mnie nie warto chyba że z sentymentu dla pierwszego wydania.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2016, 03:23:17 pm wysłana przez Hollow »

Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 09, 2016, 03:59:23 pm »
Pytanie dotyczące zbliżającej się premiery Mrocznego Imperium z cyklu "Star Wars Legendy". Warto sobie tym głowę zawracać?
Warto. Ciekawa fabuła. Świetne, klimatyczne rysunki. Lubiłem sobie do tej historii wracać co jakiś czas, a teraz jest idealna okazja by ją mieć w fajnym wydaniu.

Offline Julek_

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 09, 2016, 09:04:06 pm »
Pytanie dotyczące zbliżającej się premiery Mrocznego Imperium z cyklu "Star Wars Legendy". Warto sobie tym głowę zawracać?

Warto. bardzo fachowa robota. Scenariusz ponad starwarsową normą, a wizualnie - nie powiedziałbym, że Cam Kennedy robi "obrazki przeważnie kiepskiej jakości". Znakomity artysta, świetny warsztat, oryginalny styl, ale nie wszystkim podejdzie.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 09, 2016, 09:09:55 pm »
a wizualnie - nie powiedziałbym, że Cam Kennedy robi "obrazki przeważnie kiepskiej jakości". Znakomity artysta, świetny warsztat, oryginalny styl, ale nie wszystkim podejdzie.


No ba. Dobrze, że ktoś to napisał. SW nie należą do moich najulubieńszych jego prac ale powód jest prosty, tu zawsze wygra Rogue Trooper (tam gdzie pojawiał się Kashar Legion).


Choć dodam jedną rzecz, w mojej opinii Cam lepiej wypada bez kolorów i to może stąd bierze się ta specyficzna architektura mojego top w jego wykonaniu.
perły przed wieprze

Offline Holsten

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 09, 2016, 10:44:53 pm »
Warto. bardzo fachowa robota. Scenariusz ponad starwarsową normą, a wizualnie - nie powiedziałbym, że Cam Kennedy robi "obrazki przeważnie kiepskiej jakości". Znakomity artysta, świetny warsztat, oryginalny styl, ale nie wszystkim podejdzie.


Zdecydowanie warto.

Offline HaVoK

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 10, 2016, 09:49:41 am »
Warto, warto, warto!

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 10, 2016, 10:11:39 am »
Tez uwazam, ze warto.


Styl Kennedy'ego jest moim zdaniem swietny, ale semicowe wydanie mialo fatalne kolory i fatalny papier stad moze czesc ludzi sie zrazila...

Offline Epekeina

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 10, 2016, 10:28:45 am »
Ja zdecydowanie polecam. Obok Karmazynowego Imperium najlepszy komiks SW. Świetne rysunki, których istotą nie jest ani dbałość o wierność oddania postaci, ani "realizm", ale ekspresyjność. To mroczny komiks, nawiązujący do Imperium kontratakuje i pomysłu Kasdana, który w zmienionej pojawił się w nowym epizodzie.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 10, 2016, 09:26:38 pm »
Ja też polecam.
Szkoda, że to opowiadanie jest już poza "kanonem" SW.
Co do grafiki, to rysunki są w porządku za to kolory są fatalne.
Wydanie Semica było paskudne, ale nie zniekształciło aż tak rzeczywistości, jak się może niektórym wydaje.
To strona z oryginalnego wydania. Oczywiście nie wszystkie tak wyglądają (na szczęście) :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #343 dnia: Styczeń 12, 2016, 09:05:12 am »

Troche zmienie temat poniewaz w koncu dotarl do mnie Artifact Edition i poczulem, ze musze sie pochwalic :





Wiedzialem, ze ten album jest duzy, ale widziec na wlasne oczy to co innego (tutaj w porownaniu ze zwyklym zeszytem):





i reszta dzisiejszej dostawy:



Offline rand34

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #344 dnia: Styczeń 16, 2016, 03:50:46 pm »
Wiadomo co z kolejnym tomem Star Wars Komiks o przygodach Lei? W poprzednim tomie była zapowiedź, jednak na stronie świat komiksu nigdzie nie widać zapowiedzi, więc trochę to dziwne. Mam nadzieje że bedzie zgodnie z zapowiedziami.


Tak przy okazji ciekawy news wyszedł, Poe Dameron doczeka się własnej serii komiksowej, narazie w fazie przygotowań. Mimo że dotrze do nas pewnie za dwa lata, to cieszy mnie ten fakt niezmiernie :-)

 

anything