Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 328122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #930 dnia: Styczeń 10, 2018, 12:16:22 am »
[size=0px]Szkoda, bardzo szkoda, że od początku nie wyglądało to tak, jak teraz. [/size]
To znaczy - na początku wyglądało (Upadek Imperium Sith, Cienie Imperium czy Karmazynowe Imperium stoją na półce), niestety potem nastąpiły nieudane eksperymenty.
z tym że nieudane, kompletnie się nie zgodzę. Forma wydania SWK była bardzo dobra jak na swoje czasy i może właśnie dla tego że była tak dobra po tylu latach SWK jest dalej dostępny w kioskach. A że czasy komiksowe mamy lepsze to i wydanie wygląda lepiej niż kiedyś.


Offline Kokosz

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #931 dnia: Styczeń 10, 2018, 07:02:48 am »
z tym że nieudane, kompletnie się nie zgodzę. Forma wydania SWK była bardzo dobra jak na swoje czasy i może właśnie dla tego że była tak dobra po tylu latach SWK jest dalej dostępny w kioskach. A że czasy komiksowe mamy lepsze to i wydanie wygląda lepiej niż kiedyś.



Może faktycznie zamiast 'nieudana' powinienem napisać 'niedoskonała'...

Magazyn jak magazyn, ale gdyby SWK-WS i SKW-E miała formę podobną do obecnego SKW (grzbiet, nieco sztywniejsza okładka), byłoby znakomicie. A tak trzeba będzie chyba to wszystko kupić jeszcze raz od DeAgostini...

Swoją drogą dziwię się, że obecne SWK nie jest miesięcznikiem. Przy takiej objętości i cenie chyba nie ma ryzyka że byłoby to dla klienta za często. Nie wiem, ile zeszytów ukazuje się miesięcznie w Stanach...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 07:24:59 am wysłana przez Kokosz »

Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #932 dnia: Styczeń 10, 2018, 08:57:00 am »
Może faktycznie zamiast 'nieudana' powinienem napisać 'niedoskonała'...
trudno się nie zgodzić że teraz to wygląda lepiej, trudno mi jest jednak mieć też uwagi do magazynu w formacie zwykłej zeszytówki. Dużo stron, dobra cena, bardzo dobra dostępność, zawsze z tego byłem zadowolony. Zresztą dobrze że Egmont w ogóle wrócił do tematu Star Wars po tym jak kilka lat wcześniej Gwiezdnej Wojny Komiks został zawieszony ze względu na słabą sprzedaż. W innym wypadku pewnie byśmy czekali na start jakiejś kolekcji i dopiero wtedy E by ruszył z tematem :smile: .
Co zaś się tyczy miesięcznika to chyba Egmont nie chce sam sobie robić konkurencji i przeplata wydania SWK z Legendami. Co jest zresztą rozsądne. A po starcie kolekcji Deagostini to moim skromnym zdaniem jednak miesięcznik SWK to byłby niewypał. A to moje zdanie opieram na własny budżecie. To byłoby dla mnie za dużo. Chociaż kto wie, może właśnie dzięki kolekcji zainteresowanie Star Warsami na tyle wzrośnie że jednak Egmontowi opłaci się zmienić częstotliwość wydawania SWK. Ostatecznie co mamy start jakiejś komiksowej kolekcji to Egmont ich ładnie kontruje. Może teraz też coś wymyślą.

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #933 dnia: Styczeń 10, 2018, 09:09:49 am »
Co zaś się tyczy miesięcznika to chyba Egmont nie chce sam sobie robić konkurencji i przeplata wydania SWK z Legendami. Co jest zresztą rozsądne. A po starcie kolekcji Deagostini to moim skromnym zdaniem jednak miesięcznik SWK to byłby niewypał.
Ale kolekcja pewnie też przyciągnie nowych czytelników i jak ich będzie sporo to ze SWK może i by się udało przejść na tryb miesięczny  :smile:

W sumie napisałeś to też niżej  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 09:19:50 am wysłana przez JanT »

Offline Lesiok

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #934 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:14:19 am »
Ale czy w USA wychodzi tyle tytułów żeby zapewnić u nas miesięczny tryb wydawania?

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #935 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:24:57 am »
Ale czy w USA wychodzi tyle tytułów żeby zapewnić u nas miesięczny tryb wydawania?
Tak. Nawet na spotkaniu mówili że chcieliby przejść na tryb miesięczny i wydawać wszystko.

Offline OokamiG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #936 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:30:33 am »
Mi tam tryb dwumiesięczny calkowicie wystarcza. Za dużo innych serii.

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #937 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:38:44 am »
Tylko że nas będzie teraz trochę omijać.

Mamy:

Star Wars
Poe Dameron

Co już daje 4 tomy rocznie. Teraz dostaniemy (tylko) pierwszy tom Aphry a póżniej ma wejść nowy Vader.
I przez długi czas (lata  :smile: ) będziemy mieć tylko te 3 serie. A reszta?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 10:44:47 am wysłana przez JanT »

Offline koziorozec1979

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #938 dnia: Styczeń 10, 2018, 03:20:44 pm »
nowy film w kinach co roku, kolekcja w kioskach - popularność star warsów musi znacząco dzięki temu jeszcze wzrosnąć. Cykl comiesięczny ładnie by się wpisał w ten renesans uniwersum.

Offline Cyber

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #939 dnia: Styczeń 10, 2018, 07:41:52 pm »
Dla mnie mogą wydawać co miesiąc, po zniżkach komiks kosztuje paczkę fajek. Jednak najbardziej mnie boli, forma wydania. Bardzo bym chciał te historie w integralu. Legendy puścili (ok), a nowy kanon mają gdzieś.

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #940 dnia: Styczeń 10, 2018, 08:33:20 pm »
Też mogłoby to być rozwiązanie  :smile: Olać kioski i wydawać wszystko jak Marvel NOW jeden tom na miesiąc.

Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #941 dnia: Styczeń 10, 2018, 09:24:53 pm »
warunek to cena jak w Marvel Now, ewentualnie okolice byle nie tylko cena Legend.

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #942 dnia: Styczeń 10, 2018, 09:31:24 pm »
warunek to cena jak w Marvel Now
To wiadome bo nakład byłby znacznie mniejszy.

Offline radef

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #943 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:43:40 am »
Swoją drogą dziwię się, że obecne SWK nie jest miesięcznikiem. Przy takiej objętości i cenie chyba nie ma ryzyka że byłoby to dla klienta za często.
Tylko że trzeba pamiętać o jednej rzeczy. SW Komiks jest publikacją prasową co wiążę się ze swoimi zaletami, ale wadami. Zaletą jest niska cena. Niestety swego rodzaju wadą jest nakład, który musi wynosić co najmniej 20 tysięcy, jeżeli nie więcej. Na dodatek ostatnio (co widzę z własnych doświadczeń) zawodzi dystrybucja kioskowa, gdzieniegdzie pism Egmontu nie ma praktycznie wcale, a są miejsca gdzie stosy ich pism leżą i czekają aż pójdą na zwrot.
Być może w kioskach w formie SW Komiks sprawdziłby się Spider-Man czy Avengers, ale pozostałe tytuły raczej nie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Garf

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #944 dnia: Styczeń 11, 2018, 06:51:57 pm »
Swoją drogą dziwię się, że obecne SWK nie jest miesięcznikiem. Przy takiej objętości i cenie chyba nie ma ryzyka że byłoby to dla klienta za często. Nie wiem, ile zeszytów ukazuje się miesięcznie w Stanach...

Na spotkaniu w Łodzi Jacek Drewnowski mówił, że sprzedaż jest dobra, ale nie na tyle dobra, by umożliwić przejście na tryb miesięczny (a z jego wypowiedzi wywnioskowałem, że gdyby tylko mógł, zrobiłby to bardzo chętnie).

nowy film w kinach co roku, kolekcja w kioskach - popularność star warsów musi znacząco dzięki temu jeszcze wzrosnąć. Cykl comiesięczny ładnie by się wpisał w ten renesans uniwersum.

Tak może się wydawać, ale na tym samym spotkaniu JD podał, że premiera "Przebudzenia Mocy" miała zaskakująco niewielki wpływ na sprzedaż komiksów SW. A hype był wtedy chyba nawet większy niż przed "Ostatnim Jedi".

Dla mnie mogą wydawać co miesiąc, po zniżkach komiks kosztuje paczkę fajek. Jednak najbardziej mnie boli, forma wydania. Bardzo bym chciał te historie w integralu.

A co, SWKomiks to nie jest integral? Zbiera przecież 5-6 zeszytów z wydań oryginalnych :) Mnie taka forma się podoba.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything