trawa

Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329378 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 23, 2009, 09:11:30 pm »
Graves: chyba Egmont przymierza się tak jak mówisz: czyli teraz dark times 2 i KoToR a później Vector jako zamknięcie.

Co do Star Wars Komiks to mi również do gustu przypadła historia z Yodą, ma klimat i ciekawą historię z kontekstem - takiego czegoś brakowało właśnie w Bitwie o Jabiim. Trochę rysunki były zbyt komputerowo renderowane, przez co sztuczne, i padawani wyglądali jak z Naruto;) Ale całość jak najbardziej ok.  No i te 4 strony ostatnie to właśnie taki dopełniacz;)

Specjalnego z Jango Fettem jeszcze nie czytałem ale może przez Święta...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 09:19:25 pm wysłana przez Red_AV »

Offline helsing

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 23, 2009, 09:25:32 pm »
Do wielkich fanów Gwiezdnych Wojen nie należę, ale oryginalną trylogię bardzo lubię. Dziedzictwa nie kupuję, Mroczne Czas już tak, ale przeczytam jak wyjdzie drugi tom, KotOR również będę kolekcjonował - mam nadzieję że będzie dużo Jedi :)

O ile historia Darklighter była bardzo fajna, tak opowieść o Jango Fettcie już mi nie przypadła. Jakoś tak chaotycznie wszystko było przestawione, do tego w sposób taki że po tym co zobaczyłem nie wybrałbym go jako wzorzec dla klonów. No ale może faktycznie lepszych nie było :P Rysunki w porządku, tylko te nosy. Wszyscy mają je identyczne - duże i krzywe, dobrze że większość bohaterów nosiła hełmy.

W każdym razie, oby jak najdłużej trwała przygoda Egmontu z Star Wars.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 23, 2009, 10:00:23 pm »
Graves: chyba Egmont przymierza się tak jak mówisz: czyli teraz dark times 2 i KoToR a później Vector jako zamknięcie.
Tak własnie by tak wypadało, tylko... Teraz Dark times (6-10) - ok. Później Kotor... tylko, że Vector to dopiero od 25 tomu. Czy więc zacznie się to u nas ukazywać od początku, czy nie. Jesli tak to Po tym DK2 czekałoby nas... aż 4 Trady i to 6-7 zeszytowe (takie wyszły w USA). Po tych 4 KOTORach dopiero 5 to VEctor - następnie DK3 i... Rebelion. Co zrobią z tymi dwoma zeszytami? To ostatnie dwa zeszyty tej serii 15-16. W jaki sposób to wydadzą? Może w STK misiecznym? W każdym razie dopiero po tych 7 komiksach powrócic możemy do 6 tomu Dziedzictwa :) Niezłe wyzwanie wydawnicze. Poza tym Egmont w odpowiedziach nie powiedział,że na pewno będzie Vector... tylko "być może". Jeśli nie, to odpadają te 4 zeszyty Legacy? Dużo pytań i mało odpowiedzi jak na razie... Jeśli mieliby wydawać tak jak wyżej napisałem, to w 2010 mało prawdopodobne, że ujrzymy Dziedzictwo.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 23, 2009, 10:06:23 pm »
Gdzieś mi się o uszy obiło że Rebelion nie będzie... ale jeszcze sprawdzę.
Fakt że plan godzien uznania - oby się ziścił.

Uzupełniam za Tomaszem Kołodziejczakiem na forum:
"Nie planujemy Rebelliona. To, naszym, zdaniem najsłabsza z 4. serii, jej fragmenty wykorzystujemy w SWK. Plany są takie: w przyszłym roku dark Times 2, potem KOTORy, mniej wiecej co 2-3 miesiące. Jeśli będzie dobrze – potem Vector. A potem zobaczymy…"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 10:13:43 pm wysłana przez Red_AV »

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 27, 2009, 07:00:58 pm »
Numer specjalny Star Wars Komiks o Jango Fecie nie powala na kolana.
Mamy tu, w skrócie, życiorys Jango od małego dzieciak do momentu umowy z Dooku odnośnie klonowania.
Prosty schemat "od zera do bohatera". Śmierć rodziców, nauka pod okiem mistrza i upragniona zemsta. Nacisk kładziony na akcję i walkę dają przyjemną lekturę ale nie jest to wybitny komiks. Rysunki całkiem całkiem, dużo w nich dynamizmu i "soczystych" kolorów co uzupełnia szybkie tempo wydarzeń.

Oczywiście jest znacznie lepiej niż w "Bitwie o Jabiim" ale póki co w moim rankingu zdecydowanie prowadzi zeszyt#2 o Darklighterze.

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:25:40 am »
Styczniowy numer już kupiony, niestety rozczarowuje...

Pierwsza historia "Pole rażenia" jest skopana, Jedi latają po manufakturze jak kot z pęcherzem i nie wiadomo o co chodzi, ktoś wyskakuje, ktoś wyciąga miecz, inny strzela... a "elita" zakonu z Obi Wanem na czele zachowuje się jak pierwszoroczni kadeci, no i rysunki Chinga fatalne - niedokładne, jakby kreślone na szybko (już w "Bitwie o Jabiim" było lepiej)

"Przelicytowany..." z Fettem znacznie lepszy, przynajmniej łowca zachowuje swój charakter złego drania a całość jest wartką i przyjemną akcją z interesującym zakończeniem.

Przygoda C-3PO to kolejny z serii zapychaczy do pełnej objętości pisma - raczej ciekawostka dla fanów... lub dzieci ;-).

Ogólnie bywały lepsze numery... cóż, czekam do następnego miesiąca.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 20, 2010, 10:39:19 pm »
"Pole rażenia" faktycznie niezbyt udane. Razi przede wszystkim patosem i niewyszukanymi tekstami. Osobiście wolałbym już nie mieć do czynienia z pracami spółki Blackman/Ching.
Natomiast dwie krótsze historie są całkiem w porządku. To one ratują ten numer.

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 24, 2010, 08:55:45 pm »
Czytał już ktoś lutowy numer SWK?

Znów dostajemy Chinga ale tym razem jego prace tak nie rażą.
Historie w sumie na podobnym, dobrym poziomie.

Zastanawiam się czy nie lepiej postawić na np. dwie, dłuższe opowieści - przy trzech człowiek ledwo zdąży się wczuć i już "koniec".

W marcu kolejny Specjalny numer ;)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 05, 2010, 05:08:22 pm »
Historie w sumie na podobnym, dobrym poziomie.
Dokładnie tak jest.
"Wzorowego oficera" od razu ustawia wyraziście nakreślony konflikt.
"Broń Jedi" przykuwa uwagę delikatną frywolnością.
"Raczej ciemność widoma" to rzecz uszlachetniona tytułem i dużą dozą dramatyzmu.

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 14, 2010, 09:51:59 pm »
Drugi tomik Star wars Dark Times, zeszyty 6-10 - przeczytany.
Całkiem niezły. Dla lubiących SW - polecam. nie jest za bardzo potrzebna znajomość pierwszego trade'a do jego przeczytania.
W tym na początku cofamy się nieco w czasie do momentu przed wydaniem rozkazu 66... Później już mamy kontynuację losów bohaterów z pierwszego tomu + plus nowe postacie. Brak na razie kontynuacji losów Jennira.

I to by było na tyle jeśli chodzi o "Mroczne czasy" (jak i o "Legacy"). Kolejne zeszyty - to już "Vector", a więc musimy teraz poczekać, aż nowo rozpoczynana seria Kothor (Knights of the old republic) -zapowiadana, dojdzie do 25 zeszytu- w którym to rozpoczyna się Vector. W stanach było to wydane w 4 TPB (1TPB: 0-6, 2TPB: 7-12, 3TPB: 13-18, 4TPB: 19-24).
Mam nadzieję, że zainteresowanie kupnem SW nie zniknie nagle - i nie zostaną te serie porzucone.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 15, 2010, 07:25:15 pm »
Całkiem niezły. Dla lubiących SW - polecam.
Również niedawno przeczytałem oba tomy i "Dark Times" specjalnie mnie nie zachwycił. Dlatego potwierdzam ,że to pozycja głównie "dla lubiących SW".
Rysunki świetne zarówno Rossa jak i Wheatleya, gorzej z samą historią. Dopóki Jennir trzyma z ekipą jest ciekawie (tom I). W drugim tomie przygody "małego triceratopsa" są jakoś mało gwiezdno wojenne. Ogólnie "Dark Times" to nieskomplikowana fabuła bez żadnej rewelacji - dobre czytadło dla fana. Ja osobiście na pewno wrócę jeszcze do tej pozycji ale nie w najbliższym czasie.

Całości "Legacy" jeszcze nie przeczytałem ale robi na mnie lepsze wrażenie (fakt że pięć tomów pozwala na rozbudowanie głębszej historii).

Niecierpliwie czekam na KoToR  ;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 07:30:12 pm wysłana przez Red_AV »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 01, 2010, 11:30:40 am »
Nr 3/2010 – słabiutko. Warte uwagi są jedynie "Oczy rewolucji" Warrena Fu z ciekawą grafiką, no i jest to preludium do "Generała Grievousa". "Nienawiść i strach" Haden Blackman napisał na podobnym poziomie co "Bitwę o Jabiim", więc trochę bolało. A "Zaginiony miecz" to już w ogóle takie nie wiadomo co.

WS nr 1/2010 – z kolei "Generał Grievous" to chyba najlepsze wydanie specjalne do tej pory. Dobrze zrobiona przygodówka, w której przydałoby się tylko trochę więcej napięcia.
Do bazy chciałbym jeszcze nadać zakodowany przekaz: Wśród sygnałów dymnych zauważyłem przesunięcia. Radzę uważać.

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 01, 2010, 07:18:02 pm »
Z tego co sprawdziłem to "Nienawiść i strach" (nr 60 Star Wars Republic) jest kontynuacją Bitwy o Jabiim (nr 55-58 SW Republic)
(numer 59 też ukazał się na łamach Star Wars Komiksu - "Za linią wroga" SWK 3/2009).
I niestety poziomem historii nie odbiega od "Bitwy", przynajmniej ma lepszą oprawę graficzną ;-)

Historia "Oczy rewolucji" z Grievuosem też mnie nie powaliła ale ocenię dopiero po przeczytaniu wydania specjalnego (grafika oryginalna jak na komiksy Star Wars).
Natomiast "Zaginiony miecz".... chłam mówiąc delikatnie.

Offline Red_AV

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 06, 2010, 04:48:55 pm »
Wydanie specjalne z Generałem Grievousem rzeczywiście niezłe!
Jak na opublikowane do tej pory komiksy ten jest wyjątkowo "ciężki" (mroczny to może za duże słowo).
Fabuła liniowa ale nie nudzi, bez patosu, bez dłużyzny - ciekawa historia (choć zakończenie i tak znane).
Jeżeli nie lepsza to na pewno na poziomie zeszytu z Biggsem.

Offline Hollow

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 26, 2010, 10:34:01 am »
Podobają mi się komiksy o Maulu. W jednym numerze go sklonowali, w drugim wyjęli mu mózg i zrobili z niego hologram, a w ostatnim numerze przybiegł na sztucznych nogach po małego Luke`a. Normalnie żywotny jest jak karaluch  :biggrin: