Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 31, 2016, 10:33:50 am »
KD to nie Marvel  :smile: wszystko zależy od nakładów.

Offline radef

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 31, 2016, 10:35:08 am »
KD to nie Marvel  :smile: wszystko zależy od nakładów.
"SW Komiks" ma bodajże 20 tysięcy nakładu.
"Kaczor Donald" ma 40 tysięcy, a w przypadku niektórych numerów większy.
Cen tych dwóch pism nie wytłumaczysz nakładami (pamiętając o ilości stron).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 31, 2016, 10:40:14 am »
Też wcześniejszy SWKomiks też miał taki nakład? jeśli tak to dziwna ta cena KD.

EDIT: Właśnie Radef zapomniałeś o gadżetach  :smile:

 
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2016, 10:48:40 am wysłana przez JanT »

Offline Wojtpil

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 31, 2016, 10:44:01 am »
Tyle jest teraz komiksów na rynku, że gdyby nie cena 20 zł, to bym raczej po Star Wars nie sięgał.

Dla mnie wyższa cena tak samo od razu spowodowałaby rezygnacje zakupu. A tak czytam i jestem zadowolony.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 31, 2016, 10:45:19 am »
Też wcześniejszy SWKomiks też miał taki nakład? jeśli tak to dziwna ta cena KD.
no dobra ale czy do KD nie ma dodawanych jakiś gadżetów, komiksy Star Wars nic nie miały z takich rzeczy

Offline radef

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 31, 2016, 11:56:23 am »
No dobra, w KD są gadżety, a SW Komiks nie (oprócz jednego numeru, który przez to kosztował 9,99 zł). To może jakieś pismo z komiksami Disneya bez gadżetów (nie format Giganta)...
A odnośnie poprzednich nakładów - trzeba byłoby poszukać za pomocą web.archive.org poprzednich wersji stron Egmontu (często były takie dane), informacji prasowych czy informacji dla reklamodawców, które czasem mogę mieć gdzieś na komputerze.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 31, 2016, 05:35:17 pm »
Star Wars Legendy: Najlepsze opowieści.
Przeczytałem dzisiaj i trochę się rozczarowałem.
Niestety, ale dla osób, które czytały na bieżąco wszystkie SWK - to odgrzewany kotlet.
Wszystkie 9 opowiadań było już wydanych w Polsce w SWK:

Oryginalne wydanie   Tytuł                              Polskie Wydanie
Star Wars Tale #2     Incident at Horn Station    Star Wars Komiks #66/55
Star Wars Tale #4     A Death Star is Born         Star Wars Komiks #35/24
Star Wars Tale #5     Hoth                               Star Wars Komiks #17/6
Star Wars Tale #10   Trooper                           Star Wars Komiks #17/6
Star Wars Tale #14   Apocalypse Endor             Star Wars Komiks #12/1
Star Wars Tale #19   Rather Darkness Visible     Star Wars Komiks #29/18
Star Wars Tale #22   Marooned                        Star Wars Komiks #22/11
Star Wars Tale #23   Shadows and Light           Star Wars Komiks #16/5
Star Wars Tale #24   Unseen, Unheard              Star Wars Komiks #64/53

To trochę rozczarowujące. Jak już kiedyś pisałem z 24 numerów Star Wars Tale, które zebrały 121 (no może 120, bo jedno było rozbite na dwie części) opowiadań ze świata SW - u nas w Polsce w SWK i Amberze wyszły 72. Mamy wiec 48, które nigdy nie ukazały się w Polsce. Czy wiec konieczne było robienie zbioru z opowiadaniami powtórzonymi?
Oczywiście niektóre z nich są ciekawe, ale wśród tych nie publikowanych też zdarzają się perełki jak np. opowiadanie stworzone przez Craiga Thompsona ("What They Called Me" SWT#5).

Wracając jednak do tego zbiorku (okładka wzięta z SWT wydanie zbiorcze Volume 6).
Najlepsze opowiadanie to niewątpliwie "Narodziny Gwiazdy Śmierci". Czytając można się nieźle uśmiać :) Bardzo humorystyczna wizja odwiedzin Moffa Turkina u Imperatora, aby przedstawić plany nowej stacji kosmicznej. Jego relacje z Dartha Vaderem były już wtedy mocno napięte.
Na miejscu drugim umieściłbym "Rozbitków", potem "Żołnierza" do scenariusza Gartha Ennisa. Zabawna jest też Apokalipsa na Endorze. Reszta mnie nie urzekła. Może jeszcze incydent na stacji Hoth zasługuje na uwagę, ale "Cienie i Światło" lub "Niewidziani, niesłyszani" lub "Raczej ciemność widoma" są bardzo przeciętne i niewiele wnoszą do samego świata SW (lub uzupełnienia o nim wiedzy), Dwustronicowy "Hoth" to już typowy "zapychacz".

Podsumowując zbiorek nie dla miłośników SW, bo Ci już znają te opowieści. Dla "nie miłośników" w sumie tez nie bo dzięki temu raczej nimi nie zostaną. Wszystkim, którzy nie czytali polecam oczywiście "Narodziny Gwiazdy Śmierci" i... to w sumie tyle :)
Jako miłośnik SW chętnie bym zobaczył całe "Tales" w 6 tomach tak jak zostało to już wydane w latach 2002-2006 w USA. Taki zbiorek to niestety, ale strata możliwości wydania w to miejsce bardziej wartościowych pozycji, które jeszcze się nie ukazały w Polsce.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bluebeery

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 04, 2016, 10:49:35 pm »
Star Wars Legendy: Najlepsze opowieści.
Przeczytałem dzisiaj i trochę się rozczarowałem.


Podsumowując zbiorek nie dla miłośników SW, bo Ci już znają te opowieści. Dla "nie miłośników" w sumie tez nie bo dzięki temu raczej nimi nie zostaną. Wszystkim, którzy nie czytali polecam oczywiście "Narodziny Gwiazdy Śmierci" i... to w sumie tyle :)

Jestem fanem głównie filmowej klasycznej trylogii. Nigdy nie wchodziłem w poznawanie tzw. Expanded univers. Nie czytałem też magazynu Star Wars. Niedawno postanowiłem zakupić właśnie zbiórek Star Wars Legendy: Najlepsze opowieści, ale po kilku różnych opiniach (w tym Twojej) zaczynam się wahać. Czy mógłbyś mi polecić najciekawsze komiksy Star Wars umieszczone w czasach oryginalnej trylogii?

mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 05, 2016, 05:38:31 am »
Jestem fanem głównie filmowej klasycznej trylogii. Nigdy nie wchodziłem w poznawanie tzw. Expanded univers. Nie czytałem też magazynu Star Wars. Niedawno postanowiłem zakupić właśnie zbiórek Star Wars Legendy: Najlepsze opowieści, ale po kilku różnych opiniach (w tym Twojej) zaczynam się wahać. Czy mógłbyś mi polecić najciekawsze komiksy Star Wars umieszczone w czasach oryginalnej trylogii?
Obecnie wydawany u nas Star Wars Komiks, a konkretniej to seria Star Wars (nr 1/2015, 3/2016) i Star Wars Darth Vader (2/2015, 4/2016, 5/2016) obowiązkowo tym bardziej że to należy do kanonu SW, dobry jest też Lando Calrissian (2/2016). Księżniczka Leia (1/2016) jest najsłabsza ale jest ok.

Z Legend polecam Czystkę, Darth Vader i Widmowe więzienie (oba dzieją się przed 4 epizodem) oraz W cieniu Yavin (będziesz mieć ciekawe porównanie bo to ten sam okres co w seriach Star Wars i Star Wars Darth Vader) oraz Cienie Imperium. Mówię tu tylko o albumach PL oraz tym co jest dostępne obecnie na rynku, możesz też poszukać starych numerów Star Wars Komiks przed 2015, tam też jest sporo historii z tego okresu o który pytasz.

Offline bluebeery

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 05, 2016, 10:54:14 am »
Obecnie wydawany u nas Star Wars Komiks, a konkretniej to seria Star Wars (nr 1/2015, 3/2016) i Star Wars Darth Vader (2/2015, 4/2016, 5/2016) obowiązkowo tym bardziej że to należy do kanonu SW, dobry jest też Lando Calrissian (2/2016). Księżniczka Leia (1/2016) jest najsłabsza ale jest ok.

Z Legend polecam Czystkę, Darth Vader i Widmowe więzienie (oba dzieją się przed 4 epizodem) oraz W cieniu Yavin (będziesz mieć ciekawe porównanie bo to ten sam okres co w seriach Star Wars i Star Wars Darth Vader) oraz Cienie Imperium. Mówię tu tylko o albumach PL oraz tym co jest dostępne obecnie na rynku, możesz też poszukać starych numerów Star Wars Komiks przed 2015, tam też jest sporo historii z tego okresu o który pytasz.
Dzięki za informację. Poczytam jeszcze  recenzje wymienionych przez Ciebie tytułów i coś wybiorę na próbę.

mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #505 dnia: Listopad 10, 2016, 04:33:04 pm »
Zapowiedzi kolejnych pozycji w serii Star Wars Legendy:
Karmazynowe Imperium II: Rada we krwi
Z ruin Alderaana
Mroczne Imperium II: Kres Imperium
Darth Vader i zaginiony oddział
Cienie Imperium: Ewolucja
Karmazynowe Imperium III: Imperium Utracone

Offline SawiK

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #506 dnia: Listopad 12, 2016, 04:45:29 pm »
Karmazynowe Imperium biore w ciemno ,co jeszcze warto przeczytać z tej listy?

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #507 dnia: Listopad 13, 2016, 01:50:36 am »
Po przeczytaniu "Vader Down" zdecydowanie wracam do zakupów komiksów SW. Nie wiem, na ile to zasługa Aarona, na ile Gillena, na ile rysowników... uciekający wśród wybuchów R2D2 wart był tych pieniędzy.

Jak na razie planuję kupić numery SWK 2/15, 1/16, 3/16, 6/16 - czy warto cuś do tej listy dodać?

Offline micro

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #508 dnia: Listopad 13, 2016, 07:49:28 pm »

Po przeczytaniu "Vader Down" zdecydowanie wracam do zakupów komiksów SW. Nie wiem, na ile to zasługa Aarona, na ile Gillena, na ile rysowników... uciekający wśród wybuchów R2D2 wart był tych pieniędzy.

Jak na razie planuję kupić numery SWK 2/15, 1/16, 3/16, 6/16 - czy warto cuś do tej listy dodać?



Wszystkie trzymają bardzo wysoki poziom (z wyjątkiem Lei która była średnia), dziwne, że nie masz na liście 2/16 z Lando (najlepsza mini seria jak do tej pory) i drugą częścią Shattered Empire (pierwsze 2 zeszyty są na końcu 1/16)


Spoiler: pokaż
Kup wszystkie  :cool:

mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #509 dnia: Listopad 14, 2016, 08:16:28 am »
Karmazynowe Imperium biore w ciemno ,co jeszcze warto przeczytać z tej listy?
Mroczne Imperium II: Kres Imperium (czytałem dawno w Semicach), jeśli podobała ci się pierwsza część to tak (mam tylko nadzieję że dostaniemy te 2 zeszyty kończące tą serię, choć na to wskazuje też pod tytuł)

Z ruin Alderaana nie czytałem ale to kontynuacja W cieniu Yavin, a to było naprawdę dobre, ja to biorę na 100%.

 

anything