Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #510 dnia: Listopad 14, 2016, 09:21:56 am »
Micro- Lando nie wszedł na listę, bo akurat SpacePimp jest jedną z najbardziej irytujących mnie postaci całego uniwersum. Ale pewnie faktycznie wszystkie kupię :D
A, przy okazji- poszedłem do Tesco po herbatę , a wyszedłem z powieścią Luceno "Tarkin " - za jedyne 9,99 , więc na czaj też starczyło  :smile:

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #511 dnia: Listopad 15, 2016, 11:34:17 pm »
Dawno nie było zdjęć więc się nazbierało trochę...

Zeszyty z ostatnich dwóch miesięcy z kawalkiem:









« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 10:22:07 am wysłana przez Kielo »

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #512 dnia: Listopad 21, 2016, 04:28:06 pm »
"Star Wars Legendy 10: Opowieści Jedi: Dawni rycerze", czyli "Tales of the Jedi: Knights of the Old Republic".

Jest to pierwsza wydana część z serii "Opowieści Jedi", jednak chronologicznie - trzecia.
Egmont nieźle to wymyślił, bo cześć ta znajduje się po dóch wydanych wcześniej:
- Star Wars: Opowieści Jedi - Złoty wiek Sith (wydana w 2 częściach) - 2000 rok
- Star Wars: Opowieści Jedi - Upadek Imperium Sith - 2001 rok.

Na kontynuację czekaliśmy wiec 15 lat, ale w końcu jest.
Komiks składa się z dwóch słabo ze sobą połączonych cześć. Pierwsza opowiada o planecie Onderon i zawarta jest w 2 zeszytach. Druga to saga Nomi Sunrider.
Obydwie opowieści są bardzo ciekawe i w interesujacy sposób przedstawiają życie dawnych rycerzy Jedi.
Przeczytałem je z przyjemnością.
Zeszyty te pierwotnie wydane były w 93 i 94 roku i od nich zaczeło sie wydawanie całej sagi "Opowieści Jedi":

The Tales of the Jedi saga
The Golden Age of the Sith:   0 · 1 · 2 · 3 · 4 · 5
The Fall of the Sith Empire:   1 · 2 · 3 · 4 · 5
Knights of the Old Republic: Ulic Qel-Droma and the Beast Wars of Onderon: 1 · 2
Knights of the Old Republic: The Saga of Nomi Sunrider: 3 · 4 · 5

The Freedon Nadd Uprising:   1 · 2
Dark Lords of the Sith:   0 · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6
The Sith War:   1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6
Redemption:   1 · 2 · 3 · 4 · 5

Polecam z zapoznaniem się tej wizji dawnego świata z uniwersum SW.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #513 dnia: Listopad 23, 2016, 07:03:34 am »
Mam nadzieje że dostaniemy wznowienie tych 2 tomów i wydania pozostałe tomy (choć na pewno nie w tym roku), ale mam takie pytanko, czy w wydanym tomie  nie lepiej było by dołożyć The Freedon Nadd Uprising, w końcu to dwa zeszyty tylko. No chyba że wiąże się lepiej z tą historią z Dark Lords of the Sith?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2016, 07:53:15 am wysłana przez mkolek81 »

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #514 dnia: Listopad 23, 2016, 08:19:05 pm »
Mam nadzieje że dostaniemy wznowienie tych 2 tomów i wydania pozostałe tomy (choć na pewno nie w tym roku), ale mam takie pytanko, czy w wydanym tomie  nie lepiej było by dołożyć The Freedon Nadd Uprising, w końcu to dwa zeszyty tylko. No chyba że wiąże się lepiej z tą historią z Dark Lords of the Sith?
Weź pod uwagę, że "Dark Lords of the Sith" to aż 7 zeszytów. Raczej nierealne, aby wyszło w całości. Mogą więc dodać te 2 zeszyty i z 9 zrobić wydanie dwu-częściowe.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #515 dnia: Listopad 24, 2016, 05:11:18 am »
Chyba źle sformułowałem zapytanie chodziło mi o to czy te 2 zeszyty lepiej nie było dołożyć do
Opowieści Jedi: Dawni rycerze? Czy może ta historia bardziej związana jest z Dark Lords of the Sith?

Na FB Star Wars Komiks rozważają taką możliwość:
Cytuj
To nie jest temat na najbliższą przyszłość i będziemy się zastanawiać, kiedy będzie nad czym. :smile: Wydaje się jednak, że można by dołączyć te dwa zeszyty do kolejnego tomu (Dark Lords of the Sith).

Ale jeśli nawet to ten tom ukaże się nie prędzej niż 2018, bo lista na 2017 jest już znana.

Dodatkowo jeszcze takie info dotycząc kontynuacji Opowieści Jedi:
Cytuj
Na razie trudno powiedzieć, ale jeśli Legendy po 2017 dalej będą gościć na rynku, a tom "Dawni rycerze" nie okaże się w tej kolekcji niewypałem sprzedażowym, to z chęcią pociągniemy TotJ.

Czyli jak zawsze sprzedaż zadecyduje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2016, 07:16:34 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #516 dnia: Listopad 24, 2016, 08:52:54 am »
W UK wydawnictwo Boxtree dodalo "Freedon Nad..." do TPB "Tales of the Jedi" (razem 178 stron):

http://starwars.wikia.com/wiki/Tales_of_the_Jedi:_The_Collection_PLUS_The_Freedon_Na dd_Uprising

Offline Zakrza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #517 dnia: Listopad 24, 2016, 10:04:28 am »
Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad Vader Down. Owszem, rysunki są znakomite, ale sama historia głupiutka i pusta jak wydmuszka. Serio zestawienie ze sobą dwóch identycznych drużyn jest takie super? Twórcy mieli zamiar pokazać, że Imperium niczym się nie różni od Rebelii czy o co chodzi?
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #518 dnia: Listopad 29, 2016, 09:05:26 am »
Komiksy z zeszlej srody:


mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #519 dnia: Grudzień 22, 2016, 09:59:32 am »
Na stronie FB Star Wars Komiks pojawiło się następujące info:

Cytuj
Znamy już odpowiedź na padające co jakiś czas pytanie, czy wydamy w SWK one-shot "Star Wars Special: C3-PO - The Phantom Limb". Ta odpowiedź brzmi TAK. W numerze 2/17, jako dodatek do krótszego niż zwykle DV.

Offline Zakrza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #520 dnia: Grudzień 22, 2016, 06:05:43 pm »
Wreszcie dowiem się skąd ta czerwona ręka! Tylko mi tu nie spojlerować, bo serio nie wiem.
Oddajcie pokłon i całujcie stopy Wielkiemu Zakrzy!

Offline Hollow

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #521 dnia: Grudzień 25, 2016, 11:02:50 pm »
Są jakieś plany wydania komiksów nawiązujących do filmu Rouge One?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #522 dnia: Grudzień 25, 2016, 11:47:05 pm »
Są jakieś plany wydania komiksów nawiązujących do filmu Rouge One?


Komiksowy prequel do RO został skasowany jeszcze przed swoją premierą.
perły przed wieprze

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #523 dnia: Styczeń 04, 2017, 08:59:30 am »

Komiksowy prequel do RO został skasowany jeszcze przed swoją premierą.

...a szkoda. moglo byc ciekawie:



komiksy nieskasowane z koncowki grudnia:


Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #524 dnia: Styczeń 04, 2017, 09:19:38 am »
...a szkoda. moglo byc ciekawie:




Dokładnie. Tak BTW Noto w Star Warsach bardzo lubię przez co kupiłem nawet adresowane do młodszych czytelników książki SW gdzie były jego ilustracje (ale w wersji US bo Polskie mają o wiele słabsze okładki). Sytuacja była win-win bo książkę o Hanie Solo pisał Greg Rucka (ta, wiem, jestem psychofanem typa) więc i tak bym chciał chociaż ją kupić.
perły przed wieprze

 

anything