Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Baks

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 04, 2017, 09:46:55 pm »
Mam może głupie pytanie a zarazem prośbę ale nie mogę się połapać w komiksach Vadera wydanych w Polsce a właściwie ich chronologią,byłbym wdzięczny jeśli ktoś wypisał mi chronologicznie komiksy tytułami wydawanymi u nas.Z góry dziękuje :)

mkolek81

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 04, 2017, 10:07:17 pm »
Mam może głupie pytanie a zarazem prośbę ale nie mogę się połapać w komiksach Vadera wydanych w Polsce a właściwie ich chronologią,byłbym wdzięczny jeśli ktoś wypisał mi chronologicznie komiksy tytułami wydawanymi u nas.Z góry dziękuje :smile:

Jeśli mówimy o komiksach wchodzących do kanonu uniwersum Gwiezdnych Wojen (są to komiksy wydawane obecnie przez Marvel) to wystarczy znać tylko to co wyszło w serii Star Wars Komiks czyli
Darth Vader i jego wojna z Rebelią (SWK 2/2015)
Darth Vader Cienie i Tajemnice (SWK 4/2016)
Darth Vader Osaczony Vader (SWK 5/2016)
Historię te dzieją się pomiędzy Nową Nadzieją a Imperium Kontratakuje

Po za kanonem są komiksy znajdujące się w serii Legendy oraz Mroczne czasy, które wydawane były przez Dark Horse:
Czystka
seria Mroczne Czasy
Darth Vader i Widmowe Więzienie
Historię te dzieją się pomiędzy Zemstą Sithów a Nową Nadzieją.

Są jeszcze historię z starego Star Wars Komiks z przed 2015, ale tu nie pomogę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2017, 10:14:15 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Baks

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 04, 2017, 10:10:07 pm »
Właśnie o to mi chodziło,wielkie dzięki  :wink:

Offline Garf

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 05, 2017, 09:08:32 pm »
Warto też wspomnieć, że choć serię "Darth Vader" z nowego "Star Wars Komiks" można czytać samodzielnie, to jednak zauważalnie przeplata się ona z serią "Star Wars" Aarona także ukazującą się w tym czasopiśmie:

Pierwszy album serii Darth Vader - Darth Vader i jego wojna z Rebelią (SWK 2/2015) - dzieje się równolegle z pierwszym albumem serii Star Wars - Skywalker atakuje (SWK 1/2015)

Album Darth Vader Osaczony Vader (SWK 5/2016) to cross-over: jest to jednocześnie trzeci tom serii Darth Vader i trzeci tom serii Star Wars.

W czwartym tomie serii Star Wars - Rebelianckie więzienie (SWK 6/2016) - występuje pewna ważna postać z serii Darth Vader.

Jeśli chodzi o chronologię komiksów z Vaderem ze starego SWK, to myślę, że można się bez niej obejść. Założeniem SWK było przekrojowe prezentowanie historii z różnych epok Gwiezdnych Wojen - komiksy nie były prezentowane w chronologicznej kolejności, a wiele z nich to samodzielne, oderwane opowieści. Zresztą chronologia ich powstawania różni się od chronologii wydarzeń w ramach wszechświata Star Wars.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Carr

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 12, 2017, 11:14:34 am »
Czy jest gdzieś może jeszcze dostępny SWK 5/2016?

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 12, 2017, 03:03:00 pm »
Pytanie do Kielo- czy zeszyty z przygodami pani dochtór Aphry to historie zbliżone stylem do tych ukazujących się w StarWarsKomiks?

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 12, 2017, 05:24:26 pm »
Pytanie do Kielo- czy zeszyty z przygodami pani dochtór Aphry to historie zbliżone stylem do tych ukazujących się w StarWarsKomiks?

Chodzi Ci o jej nowa wlasna serie? Dosyc podobne w klimacie, ale oczywiscie bez Vadera.
Historia sie w sumie dopiero rozkreca, ale mamy juz wglad w jej przeszlosc, rodzine etc. Nie chce spoilerowac, ale zaczyna sie ciekawie.

Pisze to Kieron Gillen wiec wiadomo, ze bedzie choc troche podobne.

Jest lekkie nawiazanie do Rogue One (rasa alienow, ktora pojawila sie w filmie).

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 12, 2017, 05:27:35 pm »
No to sympatycznie. Dzięki za odpowiedź.

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 12, 2017, 06:14:56 pm »

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 12, 2017, 06:28:46 pm »

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:11:02 pm »
perły przed wieprze

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:33:58 pm »

Pffffrrrrrr, następna adaptacja...

Zgadza się, ale otwiera to drzwi około filmowym projektom, przynajmniej mam taką nadzieję.  Na minus fakt, że nie Noto będzie rysowal...

Offline SawiK

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:47:26 am »
Adaptacje komiksowe to przecież nieodlaczny element tego systemu. Nic wiec dziwnego ze L1 dostal komiksowa wersje. Znajac fandom zaraz dostaniemy spinoffy rozwijajace postacie do granic mozliwosci.

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 13, 2017, 01:33:33 pm »

Ja tylko zaznaczę, że gdybyś śledził rozmowę dłużej wiedziałbyś, że wszystko rozchodzi się właśnie o to, że wcześniej skasowano komiksowy prequel do Rogue One a teraz dostajemy tylko adaptacje RO w miejsce tego. Wtedy nie byłoby potrzeba tego captain obvious czy coś.
perły przed wieprze

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 18, 2017, 02:30:51 pm »
Na poczatku tego roku wystartowala trzecia juz seria "Micro Comic Collector Packs" z wydawnictwa IDW.

Po "starych" Marvelowskich adaptacjach Star Wars i The Empire Strikes Back odpowiednio w pierwszej i drugiej serii, przyszedl czas na "wspolczesne" Marvele.

Tak jak poprzednio jest to szesc mini komiksow z roznymi "dodatkami". Obecnie sa to - naklejki, karta i plakat.

W odroznieniu od poprzednio wydanych zestawow, plakaty nie sa trojwymiarowe, nie posiadaja, w zwiazku z tym, trojwymiarowych okularow.

Najwieksza roznica jednak jest to, ze opakowania sa przezroczyste, nie ma wiec koniecznosci kupowania "w ciemno".



Warto tez wspomniec, iz wraz z najnowszym zeszytem Poe Dameron (#10)  wydany zostal pierwszy wariant z serii "40th Anniversary Variant Cover".

Jest to inicjatywa, dzieki ktorej w 2017r. wydanych zostanie 48 okladek ze scenami z Nowej nadziei w wykonaniu calej rzeszy autorow. Zapowiada sie naprawde ciekawie (zdjecie w watku "Zdjecia waszych Komiksow").