trawa

Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 329266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LucasCorso

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #915 dnia: Grudzień 21, 2017, 08:35:44 pm »
Chyba już to kiedyś wklejałeś, ale mógłbyś wskazać, według jakiej rozpiski poznajesz Expanded Universe SW?

Korzystam z osiągnięć tego projektu:
http://starwarsreadingorder.com/


{Na bliźniaczej platformie korzystam też Reading Orderów dla Marvela, Star Treka i MCU. Jest też zaczątek DC i już spory wycinek Dr Who. Ale to na potem :wink: )

Z Twoich postów wnioskuję, że idziesz według chronologii publikacji, a nie czasu akcji.

Tak, w ustawieniach można zrobić żeby było chronologicznie, ale można też według daty publikacji. Zarówno dla Uniwersum Legend jak i dla obecnego Kanonu

Czytasz tylko komiksy, czy także powieści i inne treści?


Wszystko. Włącznie z książeczkami dla dzieci.
Miałem opuszczać powieści, ale kolega z Wielkiej Brytanii przekonał mnie, że skoro są po polsku (wygooglował to dla mnie) to szkoda byłoby odpuścić. I miał rację, nie żałuję że się skusiłem. Moje ulubione jak na razie to trylogia Lando Carlisiana. Genialne!!! A podobno dalej jeszcze lepiej.


Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Garf

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #916 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:07:22 pm »
To pogratulować szeroko zakrojonego przedsięwzięcia :) Ja poza filmami znam głównie komiksy (prawie wyłącznie w PL - czytałem większość tego, co wyszło w naszym kraju) i parę przewodników i powieści (te ostatnie raczej na zasadzie "co się trafi w księgarni taniej książki").

Daj znać, gdy wejdziesz w erę, jak to napisał gobender, renesansu SW: od "Dark Empire" w komiksach (przejęcie SW przez Dark Horse) i trylogii Thrawna T. Zahna w powieściach. Z chęcią przeczytam Twoją opinię o paru rzeczach z tego okresu :)
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline LucasCorso

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #917 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:16:32 pm »
Trylogia Thrawna jest moim milestonem. bardzo zachwalana, czekam na nią. na pewno coś wspomnę.
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline graves

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #918 dnia: Grudzień 21, 2017, 10:17:55 pm »
Byłem dzisiaj na filmie i mnie się podobał. Z pewnością lepszy od części poprzedniej, która dla mnie była najgorsza z części.
Tutaj w sumie nie było najgorzej. Trochę zaskakujących momentów. Trochę głupot. Generalnie jednak na plus.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #919 dnia: Grudzień 21, 2017, 11:18:08 pm »
Popieram, trylogia Lando Carlisiana naprawdę przyjemna. Do tego trylogia Hana Solo też w porządku oraz najfajniejsze chyba "Opowieści z kantyny Mos Eisley" i "Opowieści z Imperium".

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #920 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:59:50 am »
LucasieCorso, gry paragrafowe także wyszły po polsku- całkiem przyjemna rozrywka...niezła mechanika, brak rażących błędów. Polecam lekturę.

Ja męczyłem się z powieścią "Tarkin"- J.Luceno nie postarał się specjalnie, więc byłem coraz to bardziej zirytowany i książka wylądowała w poczekalni...ale że lubię  sz.p. Tarkina, to kiedyś pewnie ją dokończę... kiedyś :neutral:

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #921 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:26:24 am »
Tarkin to zwykła przygodówka. Największy plus tej książki to nakreślenie młodości Wielkiego Moffa (ten trening!). Luceno napisał natomiast rewelacyjnego Darth Plagueis oraz bardzo dobrego Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera. Jak ktoś chciał się zorientować w sytuacji politycznej z przed Epizodu I to świetną lektura również było Maska Kłamstw oraz Labirynt Zła. Ogólnie to bardzo dobry autor i wniósł dużo do EU.

Offline Kokosz

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #922 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:05:43 pm »
Tarkin to zwykła przygodówka. Największy plus tej książki to nakreślenie młodości Wielkiego Moffa (ten trening!). Luceno napisał natomiast rewelacyjnego Darth Plagueis oraz bardzo dobrego Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera. Jak ktoś chciał się zorientować w sytuacji politycznej z przed Epizodu I to świetną lektura również było Maska Kłamstw oraz Labirynt Zła. Ogólnie to bardzo dobry autor i wniósł dużo do EU.

Nie wszystkie te pozycje czytałem, ale te które miałem okazję, były znakomite (w przeciwieństwie do Tarkina, który był słaby). Szkoda, że Disney wszystko to wrzucił w Legendy (czyli de facto do śmietnika)... Mogliby najciekawsze pozycje zostawić w kanonie, a nie wywalić wszystko jak leci.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2017, 12:14:59 am wysłana przez Kokosz »

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #923 dnia: Styczeń 09, 2018, 06:46:03 pm »
Doszło w zapowiedziach na luty:


Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #924 dnia: Styczeń 09, 2018, 07:37:08 pm »
Bardzo ładna okładka.

Offline gobender

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #925 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:05:11 pm »
bardzo ładny OBRAZEK na okładce, bo design okładki tradycyjna bieda

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #926 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:40:47 pm »
Ty się ciesz, ze Aphra, a nie np. po raz kolejny


Swoją drogą, coraz częściej nachodzi mnie myśl, że nie obraziłbym się jakby kilka innych tytułów -z DC /Marvela chociażby- wydawano w formie takiej, jaką ma SWK. Oszczędność miejsca znakomita, papier i kolor przyzwoite...

JanT

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #927 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:45:38 pm »
I drukowane porządnie bo nie w Edica  :smile:

Mogliby zrobić test jakiegoś one-shota Marvela/DC w takiej formie na kioski i ciekawe co by z tego wyszło.

Offline LordDisneyland

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #928 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:49:23 pm »
Znakomita myśl z testem. Pomijając sprawę okładek wymagających ostrożności i uwagi, komiks o podobnej objętości/cenie/dystrybucji mógłby odnieść sukces.
Chyba.

Offline Kokosz

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #929 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:37:02 pm »
w formie takiej, jaką ma SWK. Oszczędność miejsca znakomita, papier i kolor przyzwoite...

To prawda, obecne wydania Egmontu (zarówno SWK jak i Legends, SWK bardziej) pod względem edytorskim (format, papier, objętość, cena) są wg mnie bliskie ideałowi.

Szkoda, że tak długo to zajęło. Szkoda mi mnóstwa kasy wydane na pockety (Mroczne czasy, Rycerze Starej Rebubliki) i zeszyciki (SWK, SWKWS, SWKE). Szkoda, bardzo szkoda, że od początku nie wyglądało to tak, jak teraz.

To znaczy - na początku wyglądało (Upadek Imperium Sith, Cienie Imperium czy Karmazynowe Imperium stoją na półce), niestety potem nastąpiły nieudane eksperymenty.

 

anything