Autor Wątek: SPIS BRACTW  (Przeczytany 5569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dzwonsson

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2005, 08:40:27 pm »
Sry za zioma.Kolejna sprawa te bractwa są nielegalne bo nie mają żadnej prawnej licencji na to co robią,a nie że są gorsze.Ja wole dużo bractwo ale spotkałem się z jednoosobowym bractwem(Siwy Samojeden:P) i nie przeszkadza mi.A jak nie potrzebujecie kasy to wasza sprawa ale wtedy nie macie żadnej zapomogi w razie kupna nowego sprzętu itp.

Offline Solitaire

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 17, 2005, 09:12:42 pm »
Cytat: "mizeroth"
Kolejna sprawa te bractwa są nielegalne bo nie mają żadnej prawnej licencji na to co robią,a nie że są gorsze.

A wy jaką licencję macie? Tak z ciekawości pytam.
Cytuj
A jak nie potrzebujecie kasy to wasza sprawa ale wtedy nie macie żadnej zapomogi w razie kupna nowego sprzętu itp.

Ah! Za to sam sobieś sterem, żeglarzem i okrętem. ;)
Sol, nieskażony Bractwami.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Szofet

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 17, 2005, 09:52:26 pm »
Cytat: "koortshack"

Dlaczego nielegalne? Co Ty wogóle piszesz?


To pewnie coś takiego jak z tymi mieczami i kombatami różnej maści.Co to je trzeba rejestrować, być pełnoletnim i za które policja cie zatrzymać może.I te listy i w ogóle...I nawet są na to artykuły i ustawy odpowiednie.
I można je znalezc i się na nie powołać  :lol:

Offline Stormcrow

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2005, 08:06:26 am »
Cytat: "mizeroth"
Nie mogą tyle samo bo nikt małego i nieznanego bractwa na jakiś pokaz nie zaprosi:P Ja jestem w bardzo dużym bractwie ,które robi sie coraz mniejsze bo takie ziomy jak wy twierdzą, że jest im źle i zakładają swoje nieleglane bractwo.


Napisz odrazu że nie lubisz tych co od was odchodzą i robią wam "konkurencję" koląc wasze oczy swoim istnieniem.

Polski rycerz nie ma luzu.

Co do nielegalności to też mnie interesi jak to z tym jest.

Offline kort

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 18, 2005, 09:54:40 am »
Cytat: "mizeroth"

Kolejna sprawa te bractwa są nielegalne bo nie mają żadnej prawnej licencji na to co robią


No to mnie zaskoczyłeś, ale już Cie Sol wypyta ;)

Cytat: "mizeroth"

.A jak nie potrzebujecie kasy to wasza sprawa ale wtedy nie macie żadnej zapomogi w razie kupna nowego sprzętu itp.


No tak, jeśli tak na to patrzysz... Ale mi się wydaje, że taka "zapomoga" polega na tym, że potem w razie kłótni są teksty typu: "my Ci miecz kupiliśmy" czy coś... Przecież to bzdura... Zawsze wolałem sobie sam wszystko kupić, zrobić cokolwiek, żeby potem nie było tego typu kłótni o pieniądze... Uważam, że wszelkie "zapomogi" są bez sensu... Poza tym tracisz przyjemność spełniania własnych marzeń własnymi rękami...

Cytat: "Szofet"

To pewnie coś takiego jak z tymi mieczami i kombatami różnej maści.Co to je trzeba rejestrować, być pełnoletnim i za które policja cie zatrzymać może.I te listy i w ogóle...I nawet są na to artykuły i ustawy odpowiednie.
I można je znalezc i się na nie powołać  :lol:


Szofet, czy ty wogóle czytasz co ja piszę, co pisze ktokolwiek? :badgrin:
Kurcze przepraszałem już za tamto... Powtarzać się nie będę, przeglądnij sobie tamten temat... :roll:
Poza tym jak zwykle nie czytasz całości i się czepiasz. Masz jakiś komunistyczny sposób patrzenia na posty ;) Daj sobie stary spokój, bo to co robisz jest śmieszne... Cepiasz się wyrwanych z kontekstu zdań... Przecież to jest jakaś patologia mistrzu... Spodziewałem się czegoś więcej po kolesiu, który odnosi takie sukcesy na uczelniach wrocławskich :roll: Skończyłem się z Tobą w jakikolwiek sposób ścierać.  :roll: Już mi się po prostu nie chce... I przestań, choć tutaj robić OT, bo to forum jest zbyt ciekawe... A kysz ;)

Cytat: "Stormcrow"

Polski rycerz nie ma luzu.


Chodzi Ci o to żeby "się bujał jak ********* rezus" ? ;)

Offline Dzwonsson

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 18, 2005, 12:19:03 pm »
Już tłumacze o co chodzi z tą legalnością.Moje bractwo jest prawnie zalegalizowane i ma określony status prawny wg którego tam nie możemy brać pieniędzy za swoją działalność itp.itd(oczywiście władze bractwa i z tym się uporały).A co do zapomóg oczywiście takie problemy mogą powstać i tego można się obawiać.Ktoś tu powiedział żeby powiedzieć wprost ,że ,małe bractwa robią nam konkurencje.Ale one nam jej nie robią wszystkie turnieje w regionie są organizowane przez Opolskie Bractwo Rycerskie i wszystkie mniejsze bractwa przyjeżdżają na nasze zaproszenie ,a nie na odwrót.

Offline kort

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2005, 12:24:40 pm »
czyli po prostu jesteście zarejestrowanym stowarzyszeniem... I co wam to daje tak naprawde? Pytam bo nie wiem... Ale nie chodzi mi o organizację turniejów, bo to jest poważna sprawa, tylko o uczestnictwo w nich... ;)

Offline Stormcrow

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 18, 2005, 01:26:48 pm »
To że jesteście zarejestrowani w KRS nie oznacza że jest to wymóg żeby być "legalnym" bractwem. Wpis w KRS pokazuje że jakieś tam bractwo istnieje, pewnie jako stowarzyszenie. Ewentualnie ułatwia zdobycie funduszy. Fakt, że jest się zarejetrrowanym ułatwia robienie interesów.

Offline Dzwonsson

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 18, 2005, 02:21:20 pm »
A przecież o to chodzi.

Offline vilandra

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 12, 2005, 07:55:47 pm »
Cytat: "mizeroth"
A przecież o to chodzi.


chwileczkę, bo chyba niezbyt dobrze zrozumiałam... uważasz, że w ruchu rycerskim chodzi o robienie interesów?????? to chyba jakaś pomyłka... zawsze odbierałam OBR jako ekipę świetnych ludzi, robiących rewelacyjne turnieje, a ty piszesz, że to wszystko interes???
o mnie nie zabije, to mnie wzmocni...

Offline Roland

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 22, 2005, 08:26:57 pm »
ja bym się niechciał wtrącac ale... mizeroth ma trochę racji w tym co mówi bo w OBR- rze mi się wydaje że pieniądze od pewnego stały się trochę istotne  i rządza pieniadza prowadzi do powolnego rozpadu bractwai tworzenie sie wielu mniejszych  :?  smutne ale prawdziwe
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

Offline zaciekawiony

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 24, 2005, 01:29:38 pm »
Zapraszam do tematu,,Jak by ktoś chciał wiedzieć-artykuły", walenie kolegi mieczem ku uciesze gawiedzi to też interes.
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline Betty Boo

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2005, 10:20:34 pm »
po pierwsze - uzywanie terminów "legalne bractwo" albo "nielegalne bractwo" jest śmieszne. Grupa kilku ludzi, która pragnie bawić sie w rycerstwo może się spotykac i stworzyć bractwo. Bardziej pasuja określenia" bractwo zarejestrowane" lub "bractwo nie zarejestrowane". Co do OBR-u, to uważam, ze wypowiada się tu osoba z Opola, która nie jest kompetentna, by gadac o pieniądzach, bo mało wie. Ludzie OBR-u z Efendim na czele, robią turnieje głównie dla zabawy, nierzadko dokładając albo odpracowując na pokazach kasę, by spłacić wyżerkę na biesiadzie. Dlatego smieszne i głupiutkie sa słowa, ze OBR robi coś dla pieniedzy. Gdyby tak było, to nie organizowałby imprezy, by nakarmić kilkaset osób i napoić wielu ochlaptusów, tylko wziąłby kasę za pokazy i miał wypasiony sprzęt i tournee po Europie. Często dyskutują na ten temat ludzie, którzy nawet nie potrafią zorganizowac swojej imprezy urodzinowej na pięc osób, a co dopiero na pięćset.

Offline Betty Boo

SPIS BRACTW
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2005, 10:25:07 pm »
Mizeroth, jeszcze jedno - Siwy Samojeden stoi na czele bractwa Poczet rodowy Herbu Poraj, który liczy chyba ze 20 cżłonków (liczba sie cały czas zmienia, tzn. rośnie). Widzę, żeś nie jest doinformowany.

 

anything