Gildia Tajemnic (www.magia.gildia.pl) > Forum Tajemnic

Wyginiecie dinozaurow

(1/12) > >>

SzAjBuS:
Jest to temat dosyc kontrowersyjny, duzo sie mowi malo konkretow. Nie sadze tez ze tu zostana przedstawione niezbite dowody na to jak wyginely dinki. Ale jakie jest wasze zdanie natemat upadku tych "potworow"?
Moim zdaniem najsensowniejsze wytlumaczenie to zmiana osi ziemi, spowodowana prawdopodobnie skutkiem sily odsrodkowej asymetrycznie narastajacej masy czap lodowych.
Chodz z drugiej czy nie jest to etap stopniowy? Czy jest fizycznie mozliwe szybkie przesuniecie biegunow? Jesli to da sie udowodnic, wydaje mi sie ze i tajemnica dinkow zostanie wyjasniona.

surmik:
No a meteoryt na Jukatanie?

Abito_Galou:
jestem za meteorem

Kormak:

--- Cytuj ---jestem za meteorem
--- Koniec cytatu ---


ja też, choć nie wykluczam innych możliwości.

(i nie przepraszaj za brak polskich znaków,w tym zdaniu i tak nie ma żadnych  :D

mykupyku:
1. meteor - możliwe

2. zmiana osi ziemi - i to nagła - a ten temat onegdaj mnie ciekawił

a) w wiekszości mitologii jest mowa o wielkim potopie - przy zmianie osi potop i zagłada są jak najbardziej na miejscu - biegunowe lody topnieją

b) nie jest wykluczone że zmianę osi może wywołać specyficzny układ planet w układzie słonecznym

c) nie jest wykluczone że w układzie słonecznym istnieje jeszcze jedna planeta o bardzo wydłużonej elipsie, której pojawienie sią może spowodować zmianę osi

d) niektórzy badacze UFO twierdzą że panowie (i panie :) z innych planet twierdzą że są na naszej planecie właśnie po to by uchronić garstkę ludzi i odtworzyć cywilizacją po zagładzie spowodowanej zmianą osi (ma to nastąpić pi razy oko około roku 2000 - chociaż kalendzarz aztecki jest dokładniejszy i wskazuje 2012 jako datę końca :)

żadna z tych teorii do końca kupy się nie trzyma (chociaz ostatnie wyjaśniałaby dlaczego nikt z oficjeli oficjalnie nie potwierdza kontaktów z UFO - bo niby co by nam mieli powiedzieć: słuchajcie nie martwcie się 100 000 przeżyje :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej