Autor Wątek: Zainteresowanie kowalstwem  (Przeczytany 7997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -Alucard-

Zainteresowanie kowalstwem
« dnia: Grudzień 31, 2004, 04:18:19 pm »
Cze jestem tu swiezutki jak buleczka z piekarnik na tym forum :)  ale mam odrazu prozbe czy wie ktos czy w obrebie Katowic da sie znalesc sklep lub kogos co by sprzedal kowadlo. Jest ono mi potrzebne do pracy i do cwiczenia w fachu kowalskim   :D

Ktos moze uznac to za kopiowanie temau ale prosze sie niewsciekac.
Najlepij gdyby ktos cos wiedzial o tym to prosze napisac na forum lub najlepij skontakotwac sie zemna na GG 2607856.

Prosze jestm juz zdesperowany wszedzie szukalem ale nieznalazem :(

Offline Falcon

Zainteresowanie kowalstwem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2005, 05:18:00 pm »
spróbuj poszukać na skupach złomu itp. jeśli nie znajdziesz tam kowadła, to może chociaż kawał metalu, który by się nadał do użycia go jako kowadła.
ttp://s10.bitefight.pl/c.php?uid=35130

http://r1.bloodwars.pl/r.php?r=38420

Offline Gollum

Zainteresowanie kowalstwem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2005, 09:50:52 pm »
Albo poszukaj strony kowali. Nie znam linków, ale powinny byc na stronie www.agroturystyka.plhttp://  Robi ją Wojciechów, miejscowość znana ze spotkań kowali i agroturystyki.

Offline Theoden

Zainteresowanie kowalstwem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2006, 06:02:15 pm »
Sam mam ten problem...ale mam starą szunę kolejową i jest wyprofilowana jak kowadełko,całkiem zastepuje prawdziwe kowadło.Jeżeli jestes poczatkójacy to spraw sbie takia szyną i tyle... :D
...)Znak orła potegi symbol prowadzi nas mieczem i tarcza weżmiemy to co było nasze(...)

Offline kort

Zainteresowanie kowalstwem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2006, 08:19:55 pm »
Kupno kowadła w Polsce wiąże się z dość dużym wydatkiem (coś rzędu 900 złotych z 70 kg, czyli dość małe np. do celów płatnerskich). Tak jak napisał Falcon najlepiej Ci będzie poszukać po skupach złomu, kolesie odstąpią Ci to na wagę, czyli zapłacisz za dobre kowadło koło 100-150 złotych. Możesz też poszukać kowali w okolicznych wsiach, bo czasem się zdarza, że ktoś wyprzedaje kuźnię za bezcen, albo kowale mają stare kowadła (teraz kuźnie są już w pełni zautomatyzowane w znakomitej większości).

Offline Dzwonsson

Zainteresowanie kowalstwem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2006, 01:04:26 pm »
Proponuje wspomniana wyzej szyne kolejowa lub ew.zbrojenia uzywane na budowach (nie jestem pewien czy tak to sie nazywa,ale mam na mysli kawal stali dosyc podobny do szyny).Sam pracuje na tym drugim,ale ja nie kuje tylko od czasu do czasu wyklepuje uszkodzony sprzet.

Offline Elrond Degaz

Zainteresowanie kowalstwem
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2006, 05:42:57 pm »
Na początku byłem strasznie napalony na kupno  profesjonalnego kowadła, byłem na giełdzie w Słomczynie gdzie takie można dostać taniej niż w sklepie(była opcja 97kg za 400zl czyli nieźle) jednak naszczęście dałem sobie spokój.
Teraz kuje na  dużym  dwuteowniku i myśle że do  małych elementów jak ozdoby  sprzączki nawet noże starczy mi on w zupełnośći.
Napewno kiedyś  kupie porządne kowadło z dwoma rogami ale naprawde  proponuje  sie nie napalać na początku za bardzo a zdobyć troche umiejętności na jakimś zastępczym "kowadle".
Moim zdaniem warzniejsza już jest dobra kotlinka bo bez tego ani rusz.
W piecu CO terz można jak sam sie przekonałem metal podgrzewać.

btw. ma ktoś jakieś wykroje  szablony do zbroi płytowych z okresu 14-15 wieku.

Offline Roland

Zainteresowanie kowalstwem
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2006, 06:11:54 am »
www.freha.pl  => tu znajdziesz wszystko
i jeszcze
http://www.moonforge.prv.pl/plat.htm  => tu pisze jak robić pancerz
instein modeluje czasoprzestrzeń przy pomocy czterowymiarowej pseudoriemannowskiej rozmaitości, a jego równanie pola mówi, że krzywizna rozmaitości w punkcie jest bezpośrednio związana z tensorem napięć-energii w tym punkcie

 

anything