Autor Wątek: o co w tym chodzi??  (Przeczytany 6814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracon2

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2003, 09:54:30 am »
tylko zauważ że to właśnie te obrazki z rulebooka nadają cały klimat, a niestety GW nie chce go dawać samodzielie tylko w zestawie

Offline drachenfeles

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2003, 10:01:38 am »
dobra mogę przesłać gdzie chcesz, ale najpierw podaj swojego maila, a potem powiedz mi jeszcze w ilu kawałkach mam ci to przesłać?
skrzynki akceptują zwykle po 5-6MB.

Druga sprawa. Ja dawniej w ogóle nie miałem do dyspozycji odpowiedinego stołu, to też wykożystywaliśmy podłogę.
Zwyczajnie zaznaczaliśmy wymiary, takie jakich wymagał scenariusz, rozstawialiśmy mkiety i było ok.
Pewnego razu tylko szczur kumpla uwolnił się z klatki i zaatakował bandę krasnoludów, jak na ironię walczącą ze skavenami.

Offline Dracon2

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2003, 12:13:10 pm »
źle mnie zrozumiałeś drachu, ja mam oryginalnypodręcznik i nie potrzebuje wersji komp+ :) . Mi chodziło oto że grając w jakąś gre obrazki pomagają nam wyobrazić sobie ten świat

Offline LastVegas

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2003, 12:55:13 pm »
Spory ten stol, to bedzie wymagalo dzialan zaczepnych zwiazanych z uzyskaniem takiego terenu, a czytalem pewna zasade Drachu "Nigdy nie graj na podlodze..." ;) w sumie tez sie do tego nigdy nie stosowalem ale akurat wydaje mi sie ze jest to w gruncie rzeczy niewygodne, nawet do kart.

Wlasnie jesli chodzi o podreczniek, zeby go przeczytac trzeba koniecznie kupic podstawke, chyba ze ktos na aukcjach licytuje ale to raczej malo prawdopodobne, niestety nie ma jak w WFB, ale tam sam podrecznik kosztuje 170  :shock: btw , trafilem ostatnio na wasze FTP, ciekawe wiadomosci.

Odnosnie gangu to zaje mi sie ze wybiore Lowcow, zawsze ich lubilem a poza tym szastaja wyrokami jak z rekawa, wystarczy ze ktos ma krzywy usmiech ;), poza tym interesowalem sie jeszcze najemnikami z Middenheimu.

Pirewotnie chcialem grac w Battla, ale ten pomysl niewypalil, nawet mam jeszcze army booka do vampirow, regiment i herosa, stwierdzilem ze nikt w okolicy ( jak sie mieszka na zadupiu swiata to tak jest ) nie bedzie gral w cos co pochlania tyle kasy wiec zarzucilem to, pomaluje figurki i napewno gdzies wykozystam.

Teraz ten caly klimacik, ahhh juz gdy widzialem army booka do vampirow to bylo cos, czytalo sie cudownie az wialo groza :).

I jeszcze pytanko. Czy Pit Fighters to w zasadzie jest gang ? Rozumiem ze to po prostu Gladiatorzy i teraz pytanko czy w Mordce mozna uzadzac walki gladiatorow ? Czytalem zdaje sie ze na GW ze maja wypuscic oddzielny dodatek, z arena itd.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline Mart

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2003, 01:00:11 pm »
Tak o oczywistych rzeczach się najczęściej zapomina(chodzi o granie na podłodze).
Dodać jednak należy ,że najlepiej nie grać na przejściu (nigdy przedpokój) i  posprzątać (pozamiatać) o to nikt nie będzie miał w domu pretensji.Dodatkowo wkół części wyznaczonej do gry poeinno być troche wolnego miejsca(by np.samemu usiąść,położyć rozpiske).

Offline drachenfeles

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2003, 09:39:24 pm »
Cytuj

źle mnie zrozumiałeś drachu, ja mam oryginalnypodręcznik i nie potrzebuje wersji komp+  


Wiem, pytałem LastVegasa

Cytuj

czytalem pewna zasade Drachu "Nigdy nie graj na podlodze..."


To gdzie miałem grac?  :wink:
A to, że trzeba mieć miejsce, czystą podłogę itp. to wiem doskonale, pozatym jak już wspominałem to przeszłość. Teraz mam profesjonalne makiety i stoły w fantasy shopie  :twisted:

Cytuj

I jeszcze pytanko. Czy Pit Fighters to w zasadzie jest gang ? Rozumiem ze to po prostu Gladiatorzy i teraz pytanko czy w Mordce mozna uzadzac walki gladiatorow ? Czytalem zdaje sie ze na GW ze maja wypuscic oddzielny dodatek, z arena itd.


Tak, funkcjonują jako normalna banda. Walki gladiatorów też są, np jak wylosujesz walkę na arenie po bitwie. Pełna wersja jest w PDFie na stronie GW, tam też są nowe zasady walk na arenie (chyba, że wycieli). Co do 'Mordheim arena' to nie jest dodatek do mordheim ale osobna gra. Czytałem gdzieś zasady, moim zdaniem pomyłka.

Offline LastVegas

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2003, 10:35:54 pm »
Mysle ze ktos upadl na glowe z wydawaniem oddzielnego projektu :? , bylem swiecie przekonany ze to jednak dodatek, w takim razie wole sobie sam robic walki gladiatorow, a tak apropo tych wlasnie panow o wyzszym wspolczynniku umiesnienia ciala, faktycznie doczytalem sie ze jest to banda, ale oddnielnie mozna tez ich uzywac to daje cala mase mozliwosci, jesli chodzi o areny, faktycznie, wielka pomylka.

A z tym podrecznikiem to chyba wrzucimy na luz ;), kupie sobie jednak podstawke, raz sie wyda a bedzie sluzyc.

interesuje mnie jeszcze jak wyglada praktyczne rozgrywanie sesji. Mam na mysli to czy zawsze po drugiej stronie musi byc gracz z gangiem, czy MG ( jesli takowy istnieje ) sam prowadzi jakos scenariusz a gracz grajacy banda moze zdobywac doswiadczenie itd. Wyobrazmy sobie taka sytuacje, ze praktycznie w okolicy gra tylko 2 gosci ale przeciez w Mordheim szweda sie pelno innego scierwa niz tylko dwa gangi, czy dalsza rozgrywka ma sens? czy potrzeba raczej wiecej graczy ?
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline drachenfeles

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2003, 01:12:22 am »
to zalerzy jak ustali się kampanię i czy w ogóle gracie kampanię.

bo można grać towarzysko,  jak w battleu na punkty.
nieznam nikogo, kto by tak grał.

kampanie są tym co lubimy w mordheim. Podręcznik sugeruje, by ustalić ilość spotkań i wylosować kto z kim i kiedy, a następnie wylosować scenariusz. To szybka metoda ale mało klimatyczna.
Najfajniej jest jeżeli z góry ustali się mniej więcej przebieg kampanii tzn jakie scenariusze, pod jakim warunkiem itp wtedy można dodać zdarzenia losowe, BNów sterowanych przez MG lub drugiego gracza itp.
Możliwości jest wiele.

Offline LastVegas

o co w tym chodzi??
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2003, 10:18:43 am »
Hehe dzieki Drachu ;) jestes zlotym czlowiekiem ( nie doslownie nie przesadzajmy ), czyli w zasadzie wiem juz wszystko co chcialem i moge sprobowac.
Wczoraj zdobylem podrecznik - scan, kiepska jakosc, ale malo wazy wiec jest dobrze ( huh malo 28 Mb ;) ) przejze i bede sie podniecal :D, a jak bedzie kaska to bedzie systemik. Pozostaje jeno czekac i studiowac papirusy.. :P
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!