gildia.pl

Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) => Gildia Gier Bitewnych => Wątek zaczęty przez: RK w Kwiecień 25, 2022, 08:15:19 am

Tytuł: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Kwiecień 25, 2022, 08:15:19 am
(http://portal.strategie.net.pl/PortalImages/Zapowiedzi_Gry_Bitewne/Gladius/IV%20Gladius%20(plakat)%20v2.jpg)

Więcej informacji o imprezie:

http://konwent-gladius.pl/

https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=285&t=20111

oraz na profilu imprezy (Gladius - konwent gier bitewnych) na FB.

Zapraszamy!
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 04, 2022, 08:01:53 am
Pokaz systemu „Mortal Gods”

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy prezentację systemów bitewnych, które będą pokazywane na IV edycji konwentu Gladius, oraz innych punktów programu imprezy. Pierwszym systemem jest „Mortal Gods”, którego pokaz przeprowadzi w tym roku Karol Siadul.

***

(https://i.postimg.cc/DJCVw2Gk/Mortal-Gods-1.jpg) (https://postimg.cc/DJCVw2Gk)

Jest wiele możliwości, by pomóc wyobraźni znaleźć się w antycznej Grecji: „Assassin Creed Odyssey”, „300” czy „Cyklady”. „Mortal Gods” to kolejna opcja do realizacji tego celu. Jest to gra figurkowa, w której kierujemy małymi grupkami greckich wojowników. Oddział złożony z hoplitów, lekkozbrojnych peltastów oraz procarzy i oszczepników ma do wykonania zadanie specjalne takie jak przeniknięcie na tyły wroga, przejęcie bądź zniszczenie zapasów lub wybicie nieprzyjaznych oddziałów. Analogiczna grupa (dowodzona przez drugiego gracza), składająca się z podobnie wyposażonych zbrojnych stara się przeszkodzić w wypełnieniu misji i zarazem zrealizować własne cele.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/04/iv-gladius-pokaz-systemu-mortal-gods/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 05, 2022, 07:19:49 am
Pokaz systemu „Seven Days to the River Ren”

(https://i.postimg.cc/qgMXVJKt/7-Days-to-the-River-Rhine.jpg) (https://postimg.cc/qgMXVJKt)

„Seven Days to the River Ren” to zestaw szybkich zasad symulujących walkę pancerną w Europie w latach 80-tych, kiedy zimna wojna między sojuszem NATO a kierowanym przez ZSRR Układem Warszawskim z łatwością mogła stać się gorąca.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/05/iv-gladius-pokaz-systemu-seven-days-to-the-river-ren/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 05, 2022, 04:40:50 pm
Pokaz systemu „Victory at Sea”

(https://i.postimg.cc/XrynRvtW/Victory-at-Sea.jpg) (https://postimg.cc/XrynRvtW)

„Victory at Sea” to gra o starciach morskich podczas Drugiej Wojny Światowej, podczas której mocarstwa ówczesnego świata odkryły, że fundamentalne zasady bitew morskich ulegają szybkim zmianom z powodu pędzącego rozwoju technologicznego.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/05/iv-gladius-pokaz-systemu-victory-at-sea/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 06, 2022, 07:10:19 am
Pokaz systemu „Grimdark Future”

(https://i.postimg.cc/ZWmWpXQS/Grimdark.jpg) (https://postimg.cc/ZWmWpXQS)

„Grimdark Future” to prosty, tani i szybki system sci-fi. Główne zasady są darmowe, przetłumaczyliśmy je na polski i mieszczą się na jednej kartce A4. Można grać dowolnymi modelami (także innych wytwórców lub wydrukami 3D), a partia zwykle trwa poniżej jednej godziny. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać wielką bitwę. Chcesz spróbować gier bitewnych, ale zniechęcają Cię koszty i złożoność? Zapraszamy na wprowadzającą partię, gdzie nauczymy grać i, jeśli się spodoba, podpowiemy, jak tanio skompletować pierwszą armię. Wystarczy już kilkanaście modeli. Masz już figurki sci-fi (GW, Mantic itp.), ale duże systemy straszą erratami i brakiem balansu? Również zapraszamy! Powiemy, jaką armią z GF możesz grać swoimi modelami. Wolisz mniej modeli i skirmishe? Mamy siostrzany system „Grimdark Future: Firefight”, do którego wystarczy już kilka modeli. Co wyróżnia „Grimdark Future”? Naprzemienna aktywacja, balans oraz stabilne, darmowe i proste zasady.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/06/iv-gladius-pokaz-systemu-grimdark-future/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 06, 2022, 02:24:49 pm
Pokaz systemu „Age of Fantasy”

(https://i.postimg.cc/TLYsfzZJ/Age-of-Fantasy.jpg) (https://postimg.cc/TLYsfzZJ)

„Age of Fantasy” to prosty, tani i szybki system osadzony w świecie fantasy. Główne zasady są darmowe, przetłumaczyliśmy je na polski i mieszczą się na jednej kartce A4. Można grać dowolnymi modelami (także innych wytwórców lub wydrukami 3D), a partia zwykle trwa poniżej jednej godziny. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozegrać wielką bitwę. Chcesz spróbować gier bitewnych, ale zniechęcają Cię koszty i złożoność? Zapraszamy na wprowadzającą partię, gdzie nauczymy grać i, jeśli się spodoba, podpowiemy, jak tanio skompletować pierwszą armię. Wystarczy już kilkanaście modeli. Masz już figurki fantasy (GW, Mantic itp.), ale duże systemy straszą erratami i brakiem balansu? Również zapraszamy! Powiemy, jaką armią z AoF możesz grać swoimi modelami. Wolisz mniej modeli i skirmishe? Mamy siostrzany system „Age of Fantasy: Skirmish”, do którego wystarczy już kilka modeli. Preferujesz starcia regimentów na trayach? Dostępny jest też „Age of Fantasy: Regiments”, które je odwzorowuje. Co wyróżnia „Age of Fantasy”? Naprzemienna aktywacja, balans oraz stabilne, darmowe i proste zasady.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/06/iv-gladius-pokaz-systemu-age-of-fantasy/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 07, 2022, 07:35:05 am
Pokaz systemu „In Bellonae Hortis”

(https://i.postimg.cc/2qhsspd2/In-Bellonae-Hortis.jpg) (https://postimg.cc/2qhsspd2)

INBELLONÆ HORTIS to system bitewny stworzony przez Warszawski Klub Miłośników Gier Bitewnych „Yelonky”. Przeznaczony jest do rozgrywania największych bitew starożytności, ze szczególnym uwzględnieniem okresu od śmierci Aleksandra Wielkiego po schyłek Republiki Rzymskiej (IV-I wiek p.n.e.). Został zaprojektowany tak, by zapewnić szybką i przyjemną rozgrywkę, pozwalając jednocześnie graczom wczuć się w role dowódców ogromnych, antycznych armii. W trakcie gry kluczowe będzie planowanie, przewidywanie przebiegu bitwy, wyczucie punktu krytycznego, ale także osobista odwaga Graczy. Czy w decydującym momencie rzucą się w wir walki, ryzykując śmierć dowódcy i klęskę swojej armii, lecz także zagrzewając żołnierzy do walki i wzmacniając ich morale, co może przynieść zwycięstwo? Czy też pozostaną z tyłu, kierując oddziały na zagrożone kierunki i skupiając się na koordynacji wojsk i dowodzeniu? Każda z tych decyzji może okazać się kluczowa dla przebiegu starcia.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/07/iv-gladius-pokaz-systemu-in-bellonae-hortis/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 07, 2022, 07:21:50 pm
Pokaz systemu „Ravenfeast”

(https://i.postimg.cc/KkBCy1x5/Ravenfeast.jpg) (https://postimg.cc/KkBCy1x5)

„Ravenfeast” jest darmowym, szybkim i prostym systemem bitewnym pozwalającym rozgrywać starcia zbrojnych grup Wikingów i Anglosasów. Zasady mają wyłącznie sześć stron, przez co w mgnieniu oka zaczniecie najeżdżać i grabić wybrzeża dawnej Anglii, tocząc starcia w akompaniamencie szczęku oręża i okrzyku kruków. Do nauki systemu zachęcamy szczególnie początkujących graczy, którzy pragną poprowadzić swoich wojowników na wyprawy łupieżcze i zapisać się w sagach śpiewanych po wsze czasy w długich domach. „Ravenfeast”, autorstwa Ala Haldena, został wydany przez Little Wars TV jako darmowe wrota do świata historycznych gier bitewnych, z którym przygodę możesz rozpocząć z około dziesięcioma figurkami. Prosta i szybka mechanika systemu czyni go idealnym dla nowicjuszy, lecz Karty Runiczne, formacje i mnogość scenariuszy pozwolą również weteranom hobby czerpać przyjemność z tych zasad.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/07/iv-gladius-pokaz-systemu-ravenfeast/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 08, 2022, 07:04:17 am
Pokaz systemu „Blood Red Skies”

(https://i.postimg.cc/4Hxkt4sz/BRS-III.jpg) (https://postimg.cc/4Hxkt4sz)

Lipiec 1940: do pokonania Wielkiej Brytanii brakuje Niemcom tylko jednego: obezwładnienia królewskich sił powietrznych. Czy słabnący RAF zdoła odeprzeć falowe naloty wroga? Lipiec 1941: rozpędzony Wehrmacht przemierza stepy Ukrainy: Luftwaffe masakruje przeciwnika na ziemi. Nieliczne choć bardzo zdeterminowane Wojenno Wozdusznyje Siły próbują powstrzymać Luftwaffe. Czy uda im się obronić rodzinny kraj? Wiosna 1945, Iwo Jima: pętla zacieśnia się wokół Cesarstwa Japonii. Amerykańskie wyprawy bombowe coraz częściej pojawiają się nad Wyspami Macierzystymi. Czy lotnikom spod znaku wschodzącego słońca uda się powstrzymać to, co nieuniknione?

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/08/iv-gladius-pokaz-systemu-blood-red-skies/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 08, 2022, 07:12:34 pm
Pokaz systemu „Saga”

(https://i.postimg.cc/N944qrLm/Saga.jpg) (https://postimg.cc/N944qrLm)

Na tegorocznym Gladiusie będziecie mogli zapoznać się z jednym z bardziej popularnych systemów para-historycznych w Polsce. Mowa o grze SAGA, czyli osadzonym w różnych epokach od antyku aż po średniowiecze systemie skirmishowym.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/08/iv-gladius-pokaz-systemu-saga/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 09, 2022, 07:18:26 am
Rozgrywka pokazowa w „Pike & Shotte”

(https://i.postimg.cc/vDC6kGKf/Pike-Shotte.jpg) (https://postimg.cc/vDC6kGKf)

„Pike & Shotte” to gra, która wyewoluowała z „Black Powder” – główne zmiany dotyczą oczywiście odtworzenia w rozgrywce sztuki wojennej XVI i XVII wieku, kiedy to na polach bitewnych zaczęła na większą skalę pojawiać się broń palna, a główną siłą bojową były bloki piechoty uzbrojone w piki. Dzięki tym zasadom możemy rozgrywać bitwy z okresu Wojen Religijnych, Angielskiej Wojny Domowej, Wojny Trzydziestoletniej czy bardziej egzotycznych konfliktów feudalnej Japonii. W „Pike & Shotte” można rozgrywać małe potyczki regimentów jazdy i duże batalie, gdzie ścierają się pikinierskie bloki wspomagane muszkieterami i artylerią, a kawaleria próbuje szczęścia we wspaniałych szarżach. Można też rozgrywać kampanię składającą się z wielu bitew.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/09/iv-gladius-rozgrywka-pokazowa-w-pike-shotte/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 09, 2022, 05:47:39 pm
Pokaz systemu „Basic Impetus 2”

(https://i.postimg.cc/T5TM9zGH/Basic-Impetus-2.jpg) (https://postimg.cc/T5TM9zGH)

Zainteresowanych starożytnością, średniowieczem, renesansem czy nawet czasami biblijnymi – zapraszamy do zapoznania się z systemem „Basic Impetus 2”. Niedawna premiera polskiej wersji językowej, relatywnie mała ilość zasad i niewielka ilość figurek potrzebnych do gry (w porównaniu z innymi historycznymi systemami bitewnymi) czynią z „Basic Impetus” idealną propozycję na początek zabawy z grami historycznymi. „Basic Impetus” powstał jako uproszczona wersja demo gry „Impetus – włoskiego zestawu zasad do rozgrywania gier osadzonych w okresie od czasów biblijnych do wczesnego renesansu”. Z czasem wersja Basic zyskała na tyle dużą popularność, że ewoluowała w samodzielną grę z własną grupą fanów (choć nadal posiadającą wiele wspólnych elementów ze swoim obszerniejszym pierwowzorem).

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/09/iv-gladius-pokaz-systemu-basic-impetus-2/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 10, 2022, 08:01:49 am
Pokaz systemu „Rangers of Shadow Deep”

(https://i.postimg.cc/VdcTngnm/Rangers-of-Shadow-Deep-III.jpg) (https://postimg.cc/VdcTngnm)

Witamy w mrocznym i niebezpiecznym świecie Cieniogłębi. Rozległym królestwie permanentnie okrytym czarnymi chmurami, gdzie lęgnie się zło i spisek. Cieniogłębia przez minione stulecia przyczyniała się do upadku pogranicznych królestw. Tocząc swe chmurzyska przez nie wchłaniała je i powoli rozszerzała się. Teraz nowe królestwo stoi na pograniczu morza ciemności. Król wie, że jest to tylko kwestią czasu nim jego kraina zostanie pochłonięta. Rozesłał wici, aby przybyli bohaterowie i stawili czoła mrokowi. Pomoc jest jednakże daleko, jeżeli w ogóle kiedykolwiek nadejdzie. W tej chwili obrona królestwa spada na Strażników, bandę wielce wprawnych wojowników. Są wyszkoleni by działać niezależnie lub w małych grupach, aby wytropić i zwalczać stworzenia mroku. Do ich zadań należą zapuszczanie się do Cieniogłębi, aby pozyskać informacje, ratowanie więźniów, przeprowadzanie rajdów czy walka z wrogiem działaniami opóźniającymi. Ich jest wojna, która nie może być wygrana. Jednakże każde ich małe zwycięstwo jest kolejnym dniem dla ludu królestwa, kolejnym dniem życia i nadziei. Jeśli uda im się odpowiednio długo utrzymać wroga na dystans, to kto wie, może zdarzy się cud.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/10/iv-gladius-pokaz-systemu-rangers-of-shadow-deep/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 10, 2022, 04:03:30 pm
Pokaz systemu i turniej „Wojnacji”

(https://i.postimg.cc/18Z255Rm/Wojnacja-III.jpg) (https://postimg.cc/18Z255Rm)

„Wojnacja” to w teorii kolejny klasyczny skirmish fantasy. W odróżnieniu od wielu innych podobnych tytułów, nacisk został tu położony na wyjątkowo łatwe wejście w system, dynamikę oraz kompaktowość rozgrywki. Nie uświadczymy tu za to skomplikowanego tła fabularnego czy dedykowanych modeli.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/10/iv-gladius-pokaz-systemu-i-turniej-wojnacji/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 11, 2022, 07:42:00 am
Pokaz systemu i turniej „De Bellis Antiquitatis” (DBA)

(https://i.postimg.cc/McMPJx7N/DBA-III.jpg) (https://postimg.cc/McMPJx7N)

DBA 3.0 to prosty i szybki system przeznaczony do odtwarzania bitew starożytności i średniowiecza. Wersja 3.0 jest zaś jego najnowszą odsłoną. Założeniem gry jest odtwarzanie bitew przy pomocy możliwie małej ilości figurek, reguł, znaczników i rzutów kostek oraz w jak najkrótszym czasie. Gra posiada już ponad ćwierćwieczną historię, zawiera ponad pięćset list armii i pozwala rozgrywać starcia od początków cywilizacji w czwartym milenium przed Chrystusem do roku 1485 naszej ery. Łatwość opanowania zasad, niewielka ilość wymaganych modeli oraz popularność czynią DBA jednym z najlepszych systemów dla początkujących graczy pragnących rozpocząć swoją przygodę z historycznymi grami bitewnymi.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/11/iv-gladius-pokaz-systemu-i-turniej-de-bellis-antiquitatis-dba/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 11, 2022, 07:23:28 pm
Pokaz systemu „Bogowie wojny: Robert E. Lee”

(https://i.postimg.cc/jn7zvTBY/BW-Lee.jpg) (https://postimg.cc/jn7zvTBY)

„Generał Lee uniósł się w swoim siodle i jeszcze raz spojrzał w kierunku kępy drzew, oddalonej  o około  milę.  Piętnaście tysięcy żołnierzy czekało na jego znak, by ruszyć do decydującego ataku na centrum wojsk Unii.

Czy natarcie w tym miejscu to właściwa decyzja? Czy powinien poprowadzić je generał  Longstreet? Czy artyleria osłabi wystarczająco przeciwnika przed szturmem piechoty? Czy generał Stuart zdoła osłonić flankę przed kawalerią Unii?

Los całej armii, całej  bitwy, a nawet całej wojny spoczywał na jego barkach. Barkach wodza naczelnego Armii Północnej Wirginii.”


Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/11/iv-gladius-pokaz-systemu-bogowie-wojny-robert-e-lee/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 12, 2022, 08:28:13 am
WARGAMER: pokazy systemów „Ogniem i Mieczem” i „Anno Domini 1666”

(https://i.postimg.cc/njdN3jvV/Wargamer-logo.jpg) (https://postimg.cc/njdN3jvV)

Na tegorocznym Gladiusie nie zabraknie także stoisk producentów modeli i akcesoriów wargamingowych oraz sklepów. Pierwszą z firm, którą prezentujemy, jest WARGAMER. Będą na Gladiusie ze stoiskiem, ponadto pokażą dwa swoje systemy: „Ogniem i Mieczem” oraz „Anno Domini 1666”.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/12/iv-gladius-wargamer-pokazy-systemow-ogniem-i-mieczem-i-anno-domini-1666/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 12, 2022, 08:42:44 pm
Pokaz systemów „Warmachine & Hordes”

(https://i.postimg.cc/9RVPqz71/Warmachine-Hordes.jpg) (https://postimg.cc/9RVPqz71)

„Warmachine & Hordes” to dwa bliźniacze i w pełni kompatybilne systemy bitewne amerykańskiej firmy Privateer Press. Świat WM&H to steampunkowe fantasy, gdzie silniki parowe i elektryczność współistnieją z magią, rycerstwem i smokami. W grze występuje aż 16 frakcji z ogromną gamą modeli, od szeregowej piechoty po gigantyczne Kolosy.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/12/iv-gladius-pokaz-systemow-warmachine-hordes/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 13, 2022, 08:15:19 am
Pokaz systemu „Battletech”

(https://i.postimg.cc/LqDC769c/Battletech-III.jpg) (https://postimg.cc/LqDC769c)

Zostań pilotem BattleMecha! Ta mająca do 9 metrów wzrostu i ważąca do 100 ton humanoidalna maszyna to chodzący arsenał z wystarczającą siłą ognia, by zrównać z ziemią cały kwartał miasta. System gier „Battletech” przenosi Cię w świat XXXI wieku, w którym wojna stała się stylem życia. Jesteś MechaWojownikiem, pilotem najpotężniejszej maszyny na polu bitwy i trzymasz w rękach losy międzyplanetarnych imperiów, albo własną wypłatę. „Battletech” to gra, gdzie na jednej planszy można uderzyć pięścią, osłonić piechotę za ciężarówką, dodać wsparcie pancerne, lotnicze oraz zrzucić Mechy z kosmosu podczas bitwy na orbicie, patrząc jednocześnie na bieżące wydatki i kontrakty, kalkulując czy to wszystko nam się zwróci.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/13/iv-gladius-pokaz-systemu-battletech/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 13, 2022, 04:20:28 pm
Pokaz systemu „The Silver Bayonet”

(https://i.postimg.cc/8s2yjTGM/The-Silver-Bayonet.jpg) (https://postimg.cc/8s2yjTGM)

Krwawe wojny napoleońskie przyciągnęły uwagę zagadkowych istot zwanych Żniwiarzami, które powołują do życia potwory z europejskiego folkloru, by wywołać jeszcze więcej cierpienia. Większość ludzi uważa doniesienia o atakach monstrów za wierutne bzdury, ale władze największych potęg zdają sobie sprawę z zagrożenia i formują specjalne oddziały do zwalczania nadnaturalnych istot – i poszukiwania wiedzy tajemnej, która pomogłaby ich krajowi odnieść zwycięstwo.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/13/iv-gladius-pokaz-systemu-the-silver-bayonet/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 14, 2022, 09:07:52 am
PALADYNAT: pokazy systemów „Star Wars Legion”, „A Song of Ice & Fire” i „Marvel Crisis Protocol”

(https://i.postimg.cc/WqnYXwmF/Paladynat-logo.jpg) (https://postimg.cc/WqnYXwmF)

Spośród sklepów i producentów modeli i akcesoriów wargamingowych na tegorocznym Gladiusie będzie ze stoiskiem sklep PALADYNAT, prowadzony przez dobrze znanego weteranom gier bitewnych i erpegowcom Artura Szyndlera. Na stoisku będzie można zapoznać się z trzema systemami: „Star Wars Legion”, „A Song of Ice & Fire” i „Marvel Crisis Protocol”. Ponadto w sobotę o godz. 18.00 Artur Szyndler wygłosi prelekcję pt. „Gry bitewne trzeciej generacji”. Gdyby ktoś chciał powspominać „Kryształy Czasu” – również zapraszamy.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/14/iv-gladius-paladynat-pokazy-systemow-star-wars-legion-a-song-of-ice-fire-i-marvel-crisis-protocol/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 14, 2022, 04:14:30 pm
SPELLCROW: pokaz gry „Argatoria”

(https://i.postimg.cc/ph1N4STb/Spellcrow-Logo-For-Light-B.jpg) (https://postimg.cc/ph1N4STb)

Niektórzy już się dopytywali organizatora, więc z wielką przyjemnością informuję, że na tegorocznym Gladiusie będzie ze swoim stoiskiem także firma Spellcrow, ceniony producent gier bitewnych, figurek i akcesoriów wargamingowych. Podczas imprezy przeprowadzą pokaz stworzonej przez siebie gry „Argatoria”.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/14/iv-gladius-spellcrow-pokaz-gry-argatoria/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 15, 2022, 08:30:11 am
Pokaz systemu „Fistful of Lead”

(https://i.postimg.cc/G9jsmzLP/Fistful-of-Lead.jpg) (https://postimg.cc/G9jsmzLP)

„Fistful of Lead” to prosta i elegancka gra, pozwalająca rozgrywać ikoniczne strzelaniny w stylu filmowych westernów. Każdy z graczy kontroluje niewielką grupę modeli – zazwyczaj około 5-6 postaci. System charakteryzuje się opartym na kartach systemem inicjatywy i stosunkowo abstrakcyjnym podejściem do tematów takich jak amunicja czy rany. W zamian zapewnia dużą dynamikę rozgrywki, w której jest w stanie uczestniczyć nawet ośmiu graczy jednocześnie. Zwięzłe, jasne zasady i otwartość na modyfikacje pozwalają na rozegranie szerokiej gamy scenariuszy i przyniosły na przestrzeni ostatnich kilku lat szereg spin-offów i konwersji pozwalających na rozgrywanie starcia w niemal dowolnym settingu – od pól bitewnych wojny siedmioletniej po potyczki kosmicznych myśliwców. Gra jest całkowicie niezależna również pod względem skali i rodzaju używanych figurek.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/15/iv-gladius-pokaz-systemu-fistful-of-lead/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 15, 2022, 02:52:23 pm
Rozgrywka pokazowa w „Field of Glory: Renaissance”

(https://i.postimg.cc/sB37tB9V/FoGR.jpg) (https://postimg.cc/sB37tB9V)

„Field of Glory: Renaissance” to system wydany przez Osprey Publishing, który bazuje na mechanice zbliżonej do opublikowanego wcześniej „Field of Glory: Ancient”. Przedstawia okres od końcówki XV wieku po początki wieku XVIII, określany mianem czasu „piki i muszkietu”, a więc pozwala rozgrywać starcia z tak różnorodnych konfliktów jak wojny włoskie, podbój Ameryki Południowej przez konkwistadorów, angielska wojna domowa czy wojna trzydziestoletnia.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/15/iv-gladius-rozgrywka-pokazowa-w-field-of-glory-renaissance/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 16, 2022, 07:25:58 am
Pokaz systemu „Chain of Command”

(https://i.postimg.cc/9DXxVc9V/ChoC.jpg) (https://postimg.cc/9DXxVc9V)

„Chain of Command” to zasady gry wojennej z okresu II wojny światowej na poziomie plutonu z dodatkowym wsparciem, wykorzystujące figurki żołnierzy i pojazdów w skali 28 mm (1:56), 20 mm (1:72) lub 15 mm (1:100). Podstawową jednostką, którą operujemy w grze, jest pluton piechoty składający się z około 30-40 żołnierzy. Wsparty jest on o historyczne opcje w postaci listy punktowej, którą gracz może wybrać według danego scenariusza.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/16/iv-gladius-pokaz-systemu-chain-of-command/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 16, 2022, 03:00:57 pm
Pokaz systemu „Sharp Practice 2”

(https://i.postimg.cc/McGYqLkL/Sharp-Practice-2.jpg) (https://postimg.cc/McGYqLkL)

Zasady gry „Sharp Practice 2” obejmują duże potyczki w erze czarnego prochu, od 40 do 60 żołnierzy na stronę, ale z możliwością powiększenia nawet do 100 żołnierzy, jeśli gracz chce iść na tak dużą skalę starcia w grze. Zasady koncentrują się na bohaterskich czynach dowódców sił, którzy inspirują swoich ludzi do zwycięstwa.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/16/iv-gladius-pokaz-systemu-sharp-practice-2/
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 17, 2022, 06:47:14 pm
Klaudia Pruszkowska na Gladiusie

(https://i.postimg.cc/JGcFzSL8/Klaudia-Pruszkowska.jpg) (https://postimg.cc/JGcFzSL8)

Last but not least… Wśród wystawców będzie z nami na Gladiusie ze swoim stoiskiem Klaudia Pruszkowska, jak sama o sobie mówi, jednoosobowa fabryka makiet. Robi i sprzedaje makiety od ponad 4 lat. Ma za sobą ponad 200 transakcji. Tworzy uniwersalne elementy terenu do wykorzystania w grach bitewnych. Więcej na temat jej działalności znajdziecie na jej profilu facebookowym: https://www.facebook.com/profile.php?id=100076627345223
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 18, 2022, 02:07:58 pm
POKAZY, ROZGRYWKI POKAZOWE I TURNIEJE W SYSTEMY BITEWNE NA KONWENCIE GLADIUS

Poniżej lista wszystkich pokazów, rozgrywek pokazowych i turniejów w systemy bitewne, które odbędą się na IV edycji konwentu gier bitewnych GLADIUS (21-22 maja 2022). Szczegóły dotyczące poszczególnych systemów w linkach:

Mortal Gods: http://konwent-gladius.pl/2022/05/04/iv-gladius-pokaz-systemu-mortal-gods/
Seven Days to the River Rhine: http://konwent-gladius.pl/2022/05/05/iv-gladius-pokaz-systemu-seven-days-to-the-river-ren/
Victory at Sea: http://konwent-gladius.pl/2022/05/05/iv-gladius-pokaz-systemu-victory-at-sea/
Grimdark Future: http://konwent-gladius.pl/2022/05/06/iv-gladius-pokaz-systemu-grimdark-future/
Age of Fantasy: http://konwent-gladius.pl/2022/05/06/iv-gladius-pokaz-systemu-age-of-fantasy/
In Bellonae Hortis: http://konwent-gladius.pl/2022/05/07/iv-gladius-pokaz-systemu-in-bellonae-hortis/
Ravenfeast: http://konwent-gladius.pl/2022/05/07/iv-gladius-pokaz-systemu-ravenfeast/
Blood Red Skies: http://konwent-gladius.pl/2022/05/08/iv-gladius-pokaz-systemu-blood-red-skies/
Saga: http://konwent-gladius.pl/2022/05/08/iv-gladius-pokaz-systemu-saga/
Pike & Shotte: http://konwent-gladius.pl/2022/05/09/iv-gladius-rozgrywka-pokazowa-w-pike-shotte/
Basic Impetus 2: http://konwent-gladius.pl/2022/05/09/iv-gladius-pokaz-systemu-basic-impetus-2/
Rangers of Shadow Deep: http://konwent-gladius.pl/2022/05/10/iv-gladius-pokaz-systemu-rangers-of-shadow-deep/
Wojnacja: http://konwent-gladius.pl/2022/05/10/iv-gladius-pokaz-systemu-i-turniej-wojnacji/
DBA: http://konwent-gladius.pl/2022/05/11/iv-gladius-pokaz-systemu-i-turniej-de-bellis-antiquitatis-dba/
Bogowie wojny: Robert E. Lee: http://konwent-gladius.pl/2022/05/11/iv-gladius-pokaz-systemu-bogowie-wojny-robert-e-lee/
Ogniem i mieczem: http://konwent-gladius.pl/2022/05/12/iv-gladius-wargamer-pokazy-systemow-ogniem-i-mieczem-i-anno-domini-1666/
Anno Domini 1666: http://konwent-gladius.pl/2022/05/12/iv-gladius-wargamer-pokazy-systemow-ogniem-i-mieczem-i-anno-domini-1666/
Warmachine & Hordes: http://konwent-gladius.pl/2022/05/12/iv-gladius-pokaz-systemow-warmachine-hordes/
Battletech: http://konwent-gladius.pl/2022/05/13/iv-gladius-pokaz-systemu-battletech/
The Silver Bayonet: http://konwent-gladius.pl/2022/05/13/iv-gladius-pokaz-systemu-the-silver-bayonet/
Star Wars Legion: http://konwent-gladius.pl/2022/05/14/iv-gladius-paladynat-pokazy-systemow-star-wars-legion-a-song-of-ice-fire-i-marvel-crisis-protocol/
A Song of Ice & Fire: http://konwent-gladius.pl/2022/05/14/iv-gladius-paladynat-pokazy-systemow-star-wars-legion-a-song-of-ice-fire-i-marvel-crisis-protocol/
Marvel Crisis Protocol: http://konwent-gladius.pl/2022/05/14/iv-gladius-paladynat-pokazy-systemow-star-wars-legion-a-song-of-ice-fire-i-marvel-crisis-protocol/
Argatoria: http://konwent-gladius.pl/2022/05/14/iv-gladius-spellcrow-pokaz-gry-argatoria/
Fistful of Lead: http://konwent-gladius.pl/2022/05/15/iv-gladius-pokaz-systemu-fistful-of-lead/
Field of Glory: Renaissance: http://konwent-gladius.pl/2022/05/15/iv-gladius-rozgrywka-pokazowa-w-field-of-glory-renaissance/
Chain of Command: http://konwent-gladius.pl/2022/05/16/iv-gladius-pokaz-systemu-chain-of-command/
Sharp Practice: http://konwent-gladius.pl/2022/05/16/iv-gladius-pokaz-systemu-sharp-practice-2/

Na konwencie będą z nami firmy i wytwórcy makiet:

Wargamer: https://sklep.wargamer.pl/ 
Paladynat: https://paladynat.pl/
Spellcrow: https://www.spellcrow.com/
Klaudia Pruszkowska: https://www.facebook.com/profile.php?id=100076627345223
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 19, 2022, 08:10:00 am
Prelekcje

(https://i.postimg.cc/MX56zBPD/Prelekcje.jpg) (https://postimg.cc/MX56zBPD)

Na tegorocznego Gladiusa przygotowaliśmy dwie prelekcje:

1) Arkadiusz Grzeszczak – „Założenia gier bitewnych – czyli o tym czym naprawdę różnią się od siebie nasze ulubione tytuły” (sobota, godz. 17.00)

2) Artur Szyndler – „Gry bitewne 3 generacji” (sobota, godz. 18.00)

Obaj prelegenci, znani i doświadczeni, nieraz mieli okazję występować przed konwentową publicznością. Mamy nadzieję, że tematyka prelekcji będzie dla Was interesująca. Nie rozbudowujemy zbytnio tego punktu programu, wychodząc z założenia, że nie warto stwarzać konkurencyjnej części imprezy w stosunku do głównego nurtu, czyli pokazów systemów bitewnych i rozgrywek. Tym niemniej zarówno ze względu na tematykę, jak i prelegentów, polecamy Waszej uwadze obie prelekcje.
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 20, 2022, 11:26:08 am
Informacje organizacyjne

1) Załączamy mapkę jak dotrzeć na imprezę (znajduje się ona także od jakiegoś czasu w wydarzeniu na FB). Jeśli ktoś będzie wyszukiwał mapkę samodzielnie, proszę wpisać hasło: „Biblioteka Główna SGGW” albo „Biblioteka SGGW” – wtedy wyskakuje właściwa mapka. Wejście i wjazd na parking od strony ulicy Nowoursynowskiej. Biblioteka znajduje się pod adresem ul. Nowoursynowska 161.
https://www.google.com/maps/place/Biblioteka+G%C5%82%C3%B3wna+SGGW/@52.1643641,21.0445116,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x3655d58d6211484d?sa=X&ved=2ahUKEwie4rjK4-33AhUsmIsKHXs-AdsQ_BJ6BAhLEAU

2) Spożywanie posiłków i napojów możliwe jest jedynie w holu budynku biblioteki (parter i I piętro) i oczywiście poza budynkiem. Jest to zabronione w sali, gdzie będą odbywać się pokazy, rozgrywki i turnieje oraz gdzie będą stoiska, z uwagi na to, że jest to czytelnia biblioteczna i tak stanowi regulamin biblioteki, który jest dla nas wiążący. Jest to również zabronione w sali konferencyjnej, gdzie będą odbywać się prelekcje, oraz w sali profesorskiej (dodatkowa sala na potrzeby organizacyjne) i w holu bezpośrednio przed czytelnią.

3) Oficjalny start imprezy w sobotę o godz. 10.00. Dla prowadzących pokazy, rozgrywki pokazowe, turnieje i wystawiających stoiska sala otwarta jest od godz. 9.00 by mogli się spokojnie rozstawić. W niedzielę obowiązują takie same godziny.
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Maj 20, 2022, 09:06:21 pm
Niespodzianka z ostatniej chwili. Podczas Gladiusa na stoisku firmy Spellcrow obok „Argatorii” będzie można także zobaczyć w akcji i wypróbować system „Umbra Turris”.

(https://i.postimg.cc/0rPYXdts/Umbra-Turris.jpg) (https://postimg.cc/0rPYXdts)

Umbra Turris

Nazwa uniwersum pochodzi od nazwy wielkiego i majestatycznego miasta w krainie Morten - Umbra Turris. Te słowa oznaczają w starożytnym języku „Mroczne Wieże”, które przed wiekami zbudował cesarz Sheol-morg. Wokół nich jedna z najstarszych i najbardziej aroganckich ras - Ludzie, zbudowali ogromne miasto na dowód swej potęgi. Niestety Mroczne Wieże były czymś, co prawie przyczyniło się do całkowitego zniszczenia tej rasy i wywołało wiele wojen oraz konfliktów. Teraz możesz wejść do świata „Umbra Turris”, aby wziąć udział w bitwach i wielkich wojnach. Zbierz drużynę i udaj się do miasta Umbra Turris w poszukiwaniu sławy i fortuny lub wezwij hordy i klany dzikich plemion z Argatorii, by podbić ziemie wroga.
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Czerwiec 06, 2022, 10:04:07 am
Relacja z imprezy na Portalu Strategie (cz. 1):

http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3386:iv-gladius-cz-1&catid=50:konwenty-i-imprezy&Itemid=135
Tytuł: Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
Wiadomość wysłana przez: RK w Czerwiec 06, 2022, 10:04:30 am
Relacja z imprezy na Portalu Strategie (cz. 2):

http://portal.strategie.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3387:iv-gladius-cz-2&catid=50:konwenty-i-imprezy&Itemid=135