gildia.pl

Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) => Komiks - tematy ogólne => Wątek zaczęty przez: PiPiDżej w Wrzesień 27, 2004, 12:58:15 pm

Tytuł: wystawa komiksowo-ludowa w wejherowskim starostwie (24.IX.)
Wiadomość wysłana przez: PiPiDżej w Wrzesień 27, 2004, 12:58:15 pm
:)
W czwartek wieczór jeszcze pomagałem wieszać prace kolegom-komiksiarzom (Ola Spanowicz, "pierwsza dama komiksu polskiego", się nie wyrobiła, niestety...).
Wyszło super. Moje "Wampiury" wiszą (całe 100 plansz A4) na jednej ścianie  sali gimnastycznej, obok wypatrzyliśmy zupełnie odjechaną salkę. Wygląda jak karcer: drzwi z judaszem (sic!), okienko wysoko (z pancernymi drzwiami jak do sejfu!), ściany tej dziwnej celki niemiłosiernie obdrapane i brudne (niczym słynna ściana-tło fotografika Saudka).
Tam zawisły plansze Tomka Meringa, Kuby Sobiczewskiego i zmarłego niedawno Piotra "Globusa" Sychty.
Wyszło undergroundowo i efektownie.
Ponadto w drugiej części byłej sali gimnastycznej ustawiono stół ze sztuką ludową: bardzo (oj, bardzo!) priapicznymi diabłami - reszta prac tego twórcy jest przed wejściem do sali (wizerunki Ceynowy, Abrahama, świątków - nieco głupio było to mieszać z fallusami...).
Poza sztuką ludową i komiksem - są szkice i obrazy jakiś prawdziwych artystów (widać kreskę i plamę ASP!), jest ciekawa ceramika; w sumie kilka pełnych sal...
Warto zwiedzić!
Wystawa na pewno czynna w tym tygodniu, prawdopodobie od 8:00 do 18:00 (ewentualni Zainteresowani mogą sprawdzić Starostwo w internecie - i zadzwonić do Wydziału Promocji i Kultury).
Starostwo mieści się przy ul. 3 Maja 4 (nb. to ta trasa na Chwaszczyno).
Ponadto w pałacu (w parku) jest druga wystwa - kaszubsko-wejherowskie fotogramy Edmunda Kamińskiego (w piątek były też koncerty i spektakle teatralne, ale - z uwagi na mój wieczorny wyjazd w delegację - nie mogliśmy się na nie wybrać...).
jpp