gildia.pl

Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) => Komiksy japońskie => Wątek zaczęty przez: krytyk w Listopad 25, 2013, 05:32:53 am

Tytuł: Girls & Panzer
Wiadomość wysłana przez: krytyk w Listopad 25, 2013, 05:32:53 am
http://wydawnictwa.mangowe.pl/aktualnosci/studio-jg/girls-und-panzer-nowoscia-od-studia-jg/ (http://wydawnictwa.mangowe.pl/aktualnosci/studio-jg/girls-und-panzer-nowoscia-od-studia-jg/)
Trochę mnie dziwi treść jaka ma zawierać ten tytuł. Choć w sumie się na mandze nie znam, jednak to że ma być o licealistkach zaskoczenia nie budzi. Zaskoczyły mnie za to te ... czołgi. Jakoś nie kojarzę miłośników mangi z miłośnikami broni pancernej, ale może nie słusznie?  Ciekawe jak im się będzie to sprzedawać
Tytuł: Odp: Girls und Panzer
Wiadomość wysłana przez: Jaroslaw_D w Listopad 25, 2013, 11:01:57 am
Oj nie do końca. Może nie tyle w mandze co ogólnie japońskich produkcjach.

Japończycy lubią taką tematykę.

Zarówno w anime (Armitage III) jak i w japońskich grach

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13834 (http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13834)

Są elementy "wojenne". Ta manga skojarzyła mi się z powyższym tytułem.

Swoją drogą to również jestem ciekaw tego tytułu.
Tytuł: Odp: Girls und Panzer
Wiadomość wysłana przez: Ganossa w Listopad 25, 2013, 04:55:01 pm
Skoro manga jest adaptacją anime to nie liczcie na jakikolwiek realizm. Ale oglądało się to przyjemnie i przede wszystkim można podziwiać sporą ilość maszyn, od tych najbardziej znanych po różne ciekawostki produkowane w niewielkich ilościach. Bo wszystkie czołgi pojawiające się w anime miały swoje odpowiedniki w rzeczywistości.

A co do samej treści to tak jak napisał Jaroslaw, w mandze i anime takie połączenie nie jest żadną nowością. Japończycy lubują się w różnych hobby i biorą je bardzo na serio a zainteresowanie militariami jest tam bardzo popularne.

A to jako mały bonus potwierdzający moją opinię.
JAPANESE SEXY MAID OTOYA SHOOTING Barrett M82A1 .50cal Teach you how to be a sniper (http://www.youtube.com/watch?v=3XnMQUqjiH0#)
Tytuł: Odp: Girls und Panzer
Wiadomość wysłana przez: nx87 w Listopad 28, 2013, 04:16:40 pm
W sumie na anime girls und panzer nie można narzekać chociaż strasznie przewidywalne było. Myślę, że dla nastolatków (chyba głównie skierowane do facetów ze względu na czasem niegrzeczne dziewczyny) w sam raz. Troszkę o anime g (http://www.emanga.pl/girls-und-panzer/)irls und panzer (http://www.emanga.pl/girls-und-panzer/). Pisali o tym też w Arigato - numer 16.


Moim zdaniem sporo osób zadowoli manga i fajnie, że JG weźmie się wydanie.
Tytuł: Odp: Girls und Panzer
Wiadomość wysłana przez: Jaroslaw_D w Luty 18, 2014, 03:16:24 pm
(http://otaku.pl/image.php?img=newsimg/1392293242.jpg&size=550&es=1)
 
Cytuj

Mamy już projekt okładki polskiego wydania "Girls und Panzer"! Tak jak w przypadku innych wydawanych przez nas serii, wygląd okładki jest ściśle wzorowany na japońskim oryginale. Przekonajcie się sami - dla porównania prezentujemy wersję japońską (z lewej), polską (w środku) i amerykańską (z prawej). Która podoba się Wam najbardziej? Piszcie swoje sugestie i pytania poniżej - na wszystkie postaramy się odpowiedzieć : )

Premiera "Girls und Panzer" odbędzie się na konwencie Pyrkon w Poznaniu. O tym już pisaliśmy ale nie pisaliśmy o... armatach i innych giwerach, które będziecie mogli z tej okazji obejrzeć na naszej wystawie! Każdy fan, który znajdzie się 21-23 marca na imprezie, będzie mógł spotkać się z dzielnymi licealistkami, a także zobaczyć ich pancerną maszynę! Dzięki uprzejmości Pilskiego Muzeum Wojskowego, na teren festiwalu trafi 57 mm armata przeciwpancerna oraz opancerzony samochód rozpoznawczy BRDM-2 w wariancie z wyrzutnią rakiet! Dziewczyny i maszyny (i mangi) czego chcieć więcej? C'mon! Wybieracie się?