gildia.pl

Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) => Forum Mangi i Anime => Wątek zaczęty przez: Chamski Dick w Styczeń 08, 2008, 05:55:30 pm

Tytuł: Mecha z pociągiem - pytanie lamy
Wiadomość wysłana przez: Chamski Dick w Styczeń 08, 2008, 05:55:30 pm
Witam serdecznie, jako że to mój pierwszy post tutaj :)
Skierował mnie tutaj następujący problem: pamiętam z dzieciństwa (1988-1990) film, dostarczony przez wujka na zjechanej do niemożliwości kasecie VHS, w którym występował wielki robot (coś pokroju Mazingera), który rozdzielał się na części i łączył z jakimś latającym pociągiem (?). Obija mi się gdzieś polski tytuł "Sokół 7", ale pod tym hasłem nic nie znalazłem. Motyw robota ciągnącego wagony w kosmosie widziałem tylko w jakimś trailerze któregoś z Mazingerów na Youtube. Wie ktoś może co to było?
Tytuł: Mecha z pociągiem - pytanie lamy
Wiadomość wysłana przez: Hollow w Styczeń 09, 2008, 09:35:08 am
spróbuj może "Voltron" (możliwe że pisze się przez W a nie V)
Tytuł: Mecha z pociągiem - pytanie lamy
Wiadomość wysłana przez: Chamski Dick w Styczeń 09, 2008, 08:01:25 pm
Niestety, to nie to - przynajmniej nie znalazłem informacji jakoby Voltron współpracował z jakimkolwiek pociągiem. Podejrzewam że albo to była jakaś odmiana Mazingera, albo coś co trafiło do nas przypadkiem i nie jest specjalnie znane. Mazinger na pewno pełnił rolę lokomotywy, ale ZTCP łączył się z pociągiem cały - w filmie o którym mówię robot rozkładał się na części (nogi, ręce, tułów i głowa - ta ostatnia o ile pamiętam wchodziła w miejsce dachowego reflektora). No nic, jak się nie dojdzie to trudno :)