gildia.pl

Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) => Forum Mangi i Anime => Wątek zaczęty przez: mamoru w Listopad 26, 2014, 11:24:37 am

Tytuł: "Wilcze dzieci" na DVD i Blu-Rayu
Wiadomość wysłana przez: mamoru w Listopad 26, 2014, 11:24:37 am
Mayfly wydaje "Wilcze dzieci" na DVD i Blu-Rayu. Póki co podana jest planowana premiera Blu-Raya (połowa grudnia), DVD ma się ukazać później. W tej chwili trwa przedsprzedaż na stronie dystrybutora, a wydanie zależy od ilości zebranych zamówień.
Na płycie mają się też znaleźć dodatki specjalne - m.in. wywiad z reżyserem. Cena - 59,99 zł

Przedsprzedaż: http://sklep.mayfly.pl/wilcze-dzieci-(blu-ray)---przedsprzedaz-cat-5-id-386.aspx (http://sklep.mayfly.pl/wilcze-dzieci-(blu-ray)---przedsprzedaz-cat-5-id-386.aspx)

Do schedy po Miyazakim, którego "Wind rises" ma być ostatnim w karierze, z pewnością zaliczyć można Mamoru Hosodę. Jego niezwykła - jak na europejską miarę - opowieść o matce chłopca i dziewczynki okazjonalnie przemieniających się w wilki nieprzypadkowo została nagrodzona Noblem japońskiej animacji w 2012 r. Z kontynentalnego rozumienia mitu o człowieku-wilku Hosoda bierze tylko metaforę dojrzewania. Ame i Yuki muszą określić własną tożsamość w plenerze japońskiej wsi namalowanej monetowską kreską znaną z większości produkcji Studia Ghibli. Mit o Likaonie jest im obcy, nikt nie testuje tu wszechwiedzy bogów, mordując przypadkowych gości. Za to Hasoda posiłkuje się nieznaną Europejczykom tradycją, w której chłopi składają oiary wilkom strzegącym ich plonów przed jeleniami i dzikami. W takiej symbolice następca Miyazakiego z czułością kreśli charaktery bohaterów, tworząc znajomą wszystkim uniwersalną postać samotnej matki: zabieganej, troskliwej i drżącej o los swoich małych pociech. I robi to z kunsztem, o którym twórcy "Zmierzchu" mogliby tylko pomarzyć.  (info ze strony dystrybutora)