Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10
32
Gildia Gier Bitewnych / Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RK dnia Maj 14, 2022, 09:07:52 am »
PALADYNAT: pokazy systemów „Star Wars Legion”, „A Song of Ice & Fire” i „Marvel Crisis Protocol”Spośród sklepów i producentów modeli i akcesoriów wargamingowych na tegorocznym Gladiusie będzie ze stoiskiem sklep PALADYNAT, prowadzony przez dobrze znanego weteranom gier bitewnych i erpegowcom Artura Szyndlera. Na stoisku będzie można zapoznać się z trzema systemami: „Star Wars Legion”, „A Song of Ice & Fire” i „Marvel Crisis Protocol”. Ponadto w sobotę o godz. 18.00 Artur Szyndler wygłosi prelekcję pt. „Gry bitewne trzeciej generacji”. Gdyby ktoś chciał powspominać „Kryształy Czasu” – również zapraszamy.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/14/iv-gladius-paladynat-pokazy-systemow-star-wars-legion-a-song-of-ice-fire-i-marvel-crisis-protocol/
33
Forum Gier Planszowych / Odp: for2players.pl - Crimson Company - recenzja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jose dnia Maj 14, 2022, 05:15:21 am »
34
Gildia Gier Bitewnych / Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RK dnia Maj 13, 2022, 04:20:28 pm »
Pokaz systemu „The Silver Bayonet”Krwawe wojny napoleońskie przyciągnęły uwagę zagadkowych istot zwanych Żniwiarzami, które powołują do życia potwory z europejskiego folkloru, by wywołać jeszcze więcej cierpienia. Większość ludzi uważa doniesienia o atakach monstrów za wierutne bzdury, ale władze największych potęg zdają sobie sprawę z zagrożenia i formują specjalne oddziały do zwalczania nadnaturalnych istot – i poszukiwania wiedzy tajemnej, która pomogłaby ich krajowi odnieść zwycięstwo.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/13/iv-gladius-pokaz-systemu-the-silver-bayonet/
35
LOTR / Odp: Nasza Akcja Charytatywna !
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ribald dnia Maj 13, 2022, 09:58:21 am »
877,80
36
Forum Literatury / Odp: Gry Paragrafowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adeptus dnia Maj 13, 2022, 08:58:12 am »
Cześć, przepraszam za odkop, ale tak się składa, że napisałem kilka paragrafówek.

Pierwsza - "Kręte drogi" - jest niezbyt oryginalna i niezbyt rozbudowana (na zasadzie "pierwsze koty za płoty"). Gracz wciela się w rycerza Zakonu Światłości, któremu przyjdzie się mierzyć z wielce mrocznym zagrożeniem... albo do niego dołączyć.  wersja HMTL:
 https://www.mediafire.com/file/3u57crvdz9cj5y6/Kr%25C4%2599te_drogi_1.3.rar/file
 
 Aby zacząć, uruchom plik "1start".
 
 Druga - "Wielka Wojna Sukcesyjna - jest odrobinę (ale tylko odrobinę) bardziej oryginalna i rozbudowana. Założenie jest dosyć sztampowe, choć w "interaktywnej fikcji" chyba nie było jeszcze użyte. Miejscem akcji jest niegdyś potężne Imperium (jak wspominałem, sztampa). Ostatni cesarz umarł, nie pozostawiając męskiego potomka, w związku z czym imperialni możnowładcy rozpoczęli krwawy spór o koronę. Do konfliktu mieszają się też inne potężne frakcje, takie jak Imperialny Senat czy Kościół Hierarchistyczny, a także stłamszeni wyznawcy starych, pogańskich bogów pragnący wykorzystać wojenny chaos, by wyjść z podziemia i na nowo wznieść sztandar swojej wiary. Co gorsza, ościenne mocarstwa są gotowe wkroczyć z interwencją, by ugrać coś dla siebie. Alter ego gracza jest dawnym żołnierzem, który po zakończeniu służby osiadł na wsi, aby pędzić żywot spokojnego kmiecia. Ale pewnego dnia wojna domowa wkracza do jego osady i bohater zostaje wplątany w wir wydarzeń.
 Z początku gracz kieruje jedynie własną osobą i niewielką grupą towarzyszy broni, ale w miarę rozwoju historii może uzyskać większy wpływ na wydarzenia rozgrywające się w Imperium. Czytelnik będzie dowodził oddziałami i armiami, piął się w hierarchii, zawierał sojusze i zdradzał swoich mocodawców, knuł spiski lub dokonywał bohaterskich czynów. Od jego wyborów będzie zależało to, czy jego frakcja zwycięży w wojnie, czy pomoże zasiąść na tronie komuś innemu, czy też sam zdobędzie władzę nad Imperium, czy doprowadzi państwo do rozkwitu, czy upadku, czy utwierdzi cesarską władzę, czy przekształci kraj w republikę, czy ugnie kolana przed Kościołem, czy poprowadzi wyznawców starych bogów do zemsty - i tak dalej, i tak dalej. Przewidziane są też wątki romantyczne (choć muszę przyznać, że wyszły mi wyjątkowo sztywno i kiczowato), choćby dlatego, że mariaże też są narzędziem polityki.
 Gra liczy 813 paragrafów, ale ze względu na bardzo duże rozgałęzienie fabuły, jednorazowe ukończenie gry zamyka się w liczbie 8-13 wyborów, choć w ten sposób czytelnik ujrzy jedynie niewielki fragment wszystkich możliwości. Paragrafy są dosyć długie, większość z nich zajmuje ok. strony A4.
 
 https://www.mediafire.com/file/q0f6g6f5eryyols/Wielka_Wojna_Sukcesyjna_1.9.pdf/file
 
 
 
 Trzecia - "Sprawy rodzinne". Ten wytwór osadzony jest w tym samym świecie, co "Wielka Wojna Sukcesyjna" , aczkolwiek istnieje kilka istotnych różnic.
 - Tematyka - "Sprawy rodzinne" skupiają się na losach pretora (urzędnika wymiaru sprawiedliwości) działającego w Mieście Tronowym, stolicy Imperium. Bohater będzie musiał stawić czoła psychopatycznemu mordercy, odpowiednio postępować ze zwierzchnikami... a także własną rodziną.
 - Forma - tym razem poszedłem bardziej w stronę "interaktywnego opowiadania". Oznacza to po pierwsze, że paragrafy są znacznie dłuższe niż w "Wielkiej Wojnie Sukcesyjnej" (co niestety odbiło się na trochę mniejszej ilości paragrafów - jest ich tylko 41). Po drugie - paragrafówka nie jest pisana w drugiej, lecz w trzeciej osobie, a bohaterem nie jest bezimienny awatar gracza, tylko skonkretyzowana postać. Znowuż - jest to rozwiązanie nietypowe i rozumiem, że nie każdemu przypadnie do gustu. Jeden z testerów stwierdził wręcz "Przykro mi to stwierdzić, nie jest to gra paragrafowa" (dlatego też dałem podtytuł "Opowiadanie interaktywne" zamiast "Gra paragrafowa".
 
 PDF:
 https://www.mediafire.com/file/3fcsuveoq5ita68/Sprawy_rodzinne_1.99.pdf/file
 
 
 
 Jeśli ktoś ma jakieś uwagi nt powyższych wytworów, chętnie je poznam.
37
Gildia Gier Bitewnych / Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RK dnia Maj 13, 2022, 08:15:19 am »
Pokaz systemu „Battletech”Zostań pilotem BattleMecha! Ta mająca do 9 metrów wzrostu i ważąca do 100 ton humanoidalna maszyna to chodzący arsenał z wystarczającą siłą ognia, by zrównać z ziemią cały kwartał miasta. System gier „Battletech” przenosi Cię w świat XXXI wieku, w którym wojna stała się stylem życia. Jesteś MechaWojownikiem, pilotem najpotężniejszej maszyny na polu bitwy i trzymasz w rękach losy międzyplanetarnych imperiów, albo własną wypłatę. „Battletech” to gra, gdzie na jednej planszy można uderzyć pięścią, osłonić piechotę za ciężarówką, dodać wsparcie pancerne, lotnicze oraz zrzucić Mechy z kosmosu podczas bitwy na orbicie, patrząc jednocześnie na bieżące wydatki i kontrakty, kalkulując czy to wszystko nam się zwróci.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/13/iv-gladius-pokaz-systemu-battletech/
38
Gildia Gier Bitewnych / Odp: Konwent Gladius (21-22.05.2022)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RK dnia Maj 12, 2022, 08:42:44 pm »
Pokaz systemów „Warmachine & Hordes”„Warmachine & Hordes” to dwa bliźniacze i w pełni kompatybilne systemy bitewne amerykańskiej firmy Privateer Press. Świat WM&H to steampunkowe fantasy, gdzie silniki parowe i elektryczność współistnieją z magią, rycerstwem i smokami. W grze występuje aż 16 frakcji z ogromną gamą modeli, od szeregowej piechoty po gigantyczne Kolosy.

Więcej: http://konwent-gladius.pl/2022/05/12/iv-gladius-pokaz-systemow-warmachine-hordes/
39
Komiks - tematy ogólne / Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez eternelle dnia Maj 12, 2022, 04:19:01 pm »
Ja polecam z kremów na zmarszczki https://www.eternelle-dAy.pl, Co to jest dokładnie Éternelle?
Wiele kobiet martwi się o wygląd swojej skóry twarzy, mimo że nie dla wszystkich jest on ważny. W końcu to nasi przyjaciele, rodzina i współpracownicy są pierwszymi, którzy zwracają na to uwagę. W pewnym sensie nasza twarz jest wizytówką, pokazującą światu, czy odpowiednio o siebie dbamy, czy też nie.
https://eternelle-day.pl/wp-content/uploads/2022/01/Eternelle-Krem-na-Zmarszczki.png


Zmarszczki i inne problemy skórne są często poruszane w tego typu dyskusjach. Do ich powstania przyczynił się splot różnych czynników. Najważniejszym z nich jest upływ czasu, który nasila starzenie się tkanek.


Fakt, że długotrwały stres zmienia ruchy nerwów lub powoduje zaciskanie mięśni w obrębie twarzy, może pozostać niezauważony. Czy jest możliwe pozbycie się tego objawu starości za pomocą czegoś w rodzaju relaksacji? Absolutnie nie.


Odwodnienie naskórka, a także niedobór witamin mogą przyczynić się do powstawania zmarszczek z powodu zmniejszonego dotlenienia. W związku z tym kobiety, które odczuwają tego typu dolegliwości, często decydują się na zabiegi chirurgiczne. Istnieje jednak kilka wad ich stosowania.


Przede wszystkim jest to ogromna cena i, w wielu przypadkach, wynikająca z niej utrata atrakcyjności. Takim rozwiązaniem jest krem Eternelle, który jest wykonany w całości z ekstraktów organicznych. Szybko nawilża skórę, odmładza jej wygląd i w efekcie stopniowo minimalizuje zmarszczki.


Wszystkie składniki kremu są całkowicie naturalne i mogą być stosowane regularnie bez obaw o wystąpienie skutków ubocznych. Na czym polega metoda działania preparatu? Regeneracja skóry, nawilżenie i redukcja zmarszczek to główne cele zabiegu.


ZMARSZCZKI ZOSTAJĄ ZREDUKOWANE, A SKÓRA JEST WZMOCNIONA.


Dzięki swoim właściwościom nawilżającym i regenerującym krem wnika głęboko w tkanki. W rezultacie zmarszczki zostają zredukowane, a skóra jest zmiękczona i nawilżona. W rezultacie skóra zachowuje młody wygląd przez dłuższy czas i unika powstawania nowych zmarszczek.
Antyoksydanty zawarte w balsamie pomagają usuwać ze skóry wolne rodniki. Wolne rodniki to cząsteczki, które szkodzą zdrowiu naszej skóry i przyspieszają starzenie się tkanek, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Zwiększają także odporność skóry na działanie promieni słonecznych i innych potencjalnie szkodliwych czynników.Już po jednym użyciu kremu Eternelle nasza skóra jest wyraźnie bardziej nawilżona i wygląda na bardziej nawilżoną. Staje się elastyczna i łatwa w dotyku. W wyniku tej terapii dochodzi do odmłodzenia zarówno powierzchniowych, jak i głębokich tkanek. Powoduje to uczucie "odmłodzenia".
40
LOTR / Odp: Nasza Akcja Charytatywna !
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ribald dnia Maj 12, 2022, 08:47:01 am »
877,70
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10