gildia.pl

Gildia Mangi i Anime (www.manga.gildia.pl) => Forum Mangi i Anime => Neon Genesis Evangelion => Wątek zaczęty przez: Szmati w Czerwiec 17, 2006, 03:25:42 pm

Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Szmati w Czerwiec 17, 2006, 03:25:42 pm
Temat wydzielony z Neon Genesis Haeresis, jako, że to nie herezja :)

A ja (znowu) mam pytanie - dlaczego w Edzie seryjne Evy przebijają sie kopiami włóczni Longinusa? Czy z tego powodu nastepuje śmierć (zamiana w LCL) wszystkich ludzi na Ziemii??
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Faith w Czerwiec 17, 2006, 06:02:07 pm
To nie jest smierc  :D
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Szmati w Czerwiec 17, 2006, 08:22:04 pm
No w pewnym sensie to jest :P (ale to nie ważne (przynajmniej  tym miejscu))
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 17, 2006, 08:25:42 pm
Cytat: "Szmati"
A ja (znowu) mam pytanie - dlaczego w Edzie seryjne Evy przebijają sie kopiami włóczni Longinusa? Czy z tego powodu nastepuje śmierć (zamiana w LCL) wszystkich ludzi na Ziemii??


Sam się nad tym zastanawiam. Ale poczekamy na naszego speca!!
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: haael w Czerwiec 17, 2006, 08:36:46 pm
HCP to jest śmierć.

Evy przebijają swoje silniki S2

Kompozycyjnie nawiązuje to do przebicia boku Jezusa włócznią... Longinusa :). A z rozciętego boku popłynęła krew i woda. Oddzielenie wody od krwi symbolizowało u Żydów śmierć. Popatrzcie, co się dzieje z ludźmi: zamieniają się w LCL, a ich dusze w postaci czerwonych punkcików formują się w strugę podobną do krwi.

Mam nadzieję, że spec mnie pochwali :).

(
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Szmati w Czerwiec 17, 2006, 08:49:56 pm
Łojej! brzmi nieżle i raczej przekonująco (przynajmniej na pierwszy rzut oka, a nie mam dziś głowy do głębszej analizy)! Coś mi się wydaje że mamy drugiego guru NGE :D:D:D:P !!!
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Losiu888 w Czerwiec 17, 2006, 09:15:31 pm
Cytuj
Evy przebijają swoje silniki S2

to jest najprawdziwsza prawda, i nie ma w tym nic kontrowersyjnego ;)

co do reszty to ciekawa i przede wszystkim sensowana teoria.
o ile przebicie zrodla AT przez A-AT rzeczywiscie powoduje iz zrodlo to zaczyna generowac A-AT.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 18, 2006, 11:18:10 am
Cytat: "haael"
Mam nadzieję, że spec mnie pochwali


Mój człek!

ale...

Cytuj
Normalnie silnik S2 generuje zwykłe pole AT

Silnik S2? Dziwne, bo ani Eva, ani człowiek nie posiada S2, a AT generują. Nie spotkałem się nigdy z teorią, jakoby AT było powiązane z S2, ale chętnie dam się przekonać.

IMHO, Evy przebijają sobie serca Włócznami, które generują AAT i uwalniają silniki S2, by wzmocnić siłę pola.

Cytat: "Losiu888"
to jest najprawdziwsza prawda, i nie ma w tym nic kontrowersyjnego

Widać zbyt krótko tu jesteś i nie pamiętasz słynnego tematu_którego_nie_ma.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Losiu888 w Czerwiec 18, 2006, 11:30:48 am
Cytuj
Widać zbyt krótko tu jesteś i nie pamiętasz słynnego tematu_którego_nie_ma.
true

ale skoro slynnego tematu juz nie ma, to moglby ktos powiedziec dlaczegozby wizja haaela mialabybyc kontrowersyjna?!
dla mnie wlasnie fakt ze wszystkie evy podczas HCP posiadaja S2 pozwala zrealizowac plan bez obecnosci aniola. poza tym przebicie S2 jest jedeynym sensownym rozwiazaniem ktore mi sie w tej chwili nasuwa.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 18, 2006, 12:15:38 pm
Swego czasu kłóciliśmy się dosyć ostro na temat kwestii, czy czerwona kula to organ S2.
Ja uważam, że nie można utożsamiać kuli z S2, bo Eva ma kulę a nie ma organu. W serii nazywali to "rdzeń", ja to czasem nazywam także sercem. Co do S2 to moze się znajdować włśnie w kuli, ale może się znajdować gdziekolwiek indziej.
Frey Ikari uważa, że Evy mają "szczątkowy organ S2", jakąś namiastkę, która rozwinęła się dopiero po 19 odcinku.
Haael uważa podobnie, dodatkowo twierdzi, że ludzie też mają szczątkowy S2.
Hunter wyszedł z teorią, że organu S2 nie da się umiejscowić, że może być np. w krwii, jak jakieś komórki.

S2 jest konieczne do HCP, z tym się nie kłócę, nie zgodze się z teorią, że S2 to czerwona kula, na zasadzie "a dlaczego by nie". Ja potrzebuję jasnego dowodu, a nie dowodu przez założenie tezy.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Czerwiec 18, 2006, 10:56:08 pm
Cytuj
S2 jest konieczne do HCP, z tym się nie kłócę, nie zgodze się z teorią, że S2 to czerwona kula, na zasadzie "a dlaczego by nie". Ja potrzebuję jasnego dowodu, a nie dowodu przez założenie tezy.

W matematyce tak oblicza się zadania i nikt się nie czepia... Dla mnie czerwona kulka to S2. Ale że w tamtej rozmowie nic nie osiągnelismy to i teraz się raczej nie uda.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 19, 2006, 06:59:01 pm
W matematyce nie używa się dowodu przez założenie tezy. Bo to by było coś takiego: "załóżmy, że a=1, to a=1". Zero wnioskowania logicznego.
Co do dowodu negatywnego to nie wystarcza on (ani w filozofii, ani w teologii) do stworzenia teorii.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: biafra w Czerwiec 20, 2006, 10:12:16 am
Witam,
Przeczytałem całośc tematów na forum, ale jednoznacznej odpowiedzi lub dyskusji na ten temat raczej nie znalazłem.
Chodzi mi właśnie o ten projekt zbawienia ludzkości.

Zbawienie ludzkości polegało na tym, że  wszystkie żywe oragnizmy przemieniły się w tą plazmę tworząc jeden byt/organizm czy cos takiego? Tzn ta plazma, to jest ten wyższy stopien ewolucji i od Shinjego zalezec bedzie jak to wszystko dalej się potoczy?

Doczytałem się na forum, że pod wpływem dotyku Rei ludzie umierali. Tzn widzieli ją przed śmiercią. W czasie oglądania wychcwyciłem też tekst, że jeżeli ktoś będzie miał wolę żyć, to powróci do życia. Czy jakoś tak. Teraz pytanie w jakim sensie. Spowrotem przemieni się z tej masy w człowieka?

Zafascynowała mnie ta seria i wiem, że jest pełna symboliki itp. Tylko tak na chłopski rozum chodzi mi o to co się dokładnie tam dzieje. Jak jest różnica, że misato ginie o ile sie nie myle od rany postrzałowej a część ludzi poprostu się rozpływa w tę masę. I jak to jest. Wszyscy żyją sobie w jakimś "wirtualnym świecie", znikają, przenoszą się na inny "plan astralny" czy jak?

Rozmawiałem z paroma znajomymi, którzy oglądali enda. Jeden mówi, że wszyscy umierają i anime się konczy źle, jeden, że każdy umysł stwarza sobie własny świat i to jest happy end. Wydaje mi się, że to tak proste nie jest bo to wszystko jest naładowane symboliką i przenośniami tak więc pytam Was. Troche info jest w temacie "ostatnia scena enda" ale to też chyba nie to.

Oglądałem enda pare razy i za każdym razem co innego nasuwało mi się na myśl. Szukałem po necie odpowiedzi aż wpadłem na te forum i widze, że jesteście obcykani w temacie więc jeśli nie sprawi to kłopotu, ktoś mógłby napisać tę najprawdopodobniejszą teorię.
Podobno był na forum jakiś temat, którego już nie ma i chyba tam było to dokłądniej omówione.

Ah no i jestem 2 dni po obejrzeniu serii i jeszcze nie potrafie operować tymi pojęciami co Wy np LCL itp. ;-)
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: haael w Czerwiec 20, 2006, 11:21:48 am
"Projekt zbawienia ludzkości" - fajna nazwa.

Pełna nazwa HCP, to "Human complementation project by instrumentality od men", czyli "Projekt uzupełnienia (albo dokończenia) ludzkości przez wytworzenie połączeń". Chodziło o to, że ludzkie dusze są odgrodzone od siebie polem AT. Właśnie dlatego jesteśmy samotni, cierpimy, miewamy dylemat jeża itp. HCP polega na usunięciu bariery pola AT, połączeniu ludzkości w jeden wielki byt i przejście tym samym na wyższy stopień ewolucji. Wydarzenie to znane jest także jako Third Impact.

Do zniwelowania pola AT potrzeba jest Lilith, która jako jedyna potrafi generować pole anty-AT, oraz Lanca Longinusa, z tego samego powodu, dodatkowo jeszcze Adam. Ciało Lilith pozbawione duszy wisiało przybite do krzyża w Terminal Dogma. Należało więc umieścić jakąś duszę w Lilith i wygenerować pole anty-AT. Istota, która "weszła" do Lilith, stawała się "mózgiem" nowej ludzkości, to ona miała rządzić, więc jasnym jest, że ludzie i anioły zaczęły walczyć o Lilith.

Isntniało kilka możliwych scenariuszy HCP. Jeden prawdopodobnie miały anioły, jeden Seele, jeden Gendo, jeden Yui i Fuyutsuki i prawdopodobnie Rei jeszcze jeden. No i oczywiście jeszcze jeden plan ma Misato, Shinji i zwykli ludzie, którzy po prostu chcą zapobiec HCP.
Nie jest do końca jasne, czegą chcą anioły, ale prawdopodobnie myślą, że pod Nervem jest Adam i pragną jego potęgi. Po przejęciu Lilith (Adama) zniszczyłyby ludzkość i poleciały w kosmos. Każdy anioł walczy niezależnie; nie ma między nimi współpracy.
Plan Seele to z grubsza to, co stało się w Endzie. Ludzie mieli stracić swoje pola AT, rozpuścić się w LCL-u a ich dusze miały połączyć się w jedną istotę, wykorzystując chyba jajo Lilith (Ciemny Księżyc, Geofront) jako opakowanie. Jednak Gendo przejął Lilith i wyrzucił Lancę Longinusa na Księżyc, więc do przeprowadzenia tego planu wykorzystano namiastki: Evangelion 01 zamiast Lilith (bo ten był sklonowany właśnie z Lilith), kopie Lancy Longinusa i Evy Series zamiast Adama jako rezonatory. Okazało się, że Lanca Longinusa sama przyleciała z Księżyca pod wplywem silnego pola AT, więc wykorzystano także ją.
Gendo ma odmienny plan od Seele. Prawdopodobnie on wcale nie chce przeprowadzić pełnego HCP, tylko chce rozpuścić samego siebie, żeby połączyć się z Yui, która rozpuściła się wcześniej. Nie jest jasne, co stanie się z innymi ludźmi, ale Gendo pewnie to nie obchodzi. Do swojego celu wykorzystuje Rei i Lilith. Rei ma się połączyć z Lilith, rozpuścić Gendo, umieścić jego duszę w Evie 01 (tam, gdzie Yui), ewentualnie przenieść dusze Yui i Gendo do Lilith a następnie dokonać samounicestwienia. Rei bardzo się boi tej ostaniej konsekwencji (wbrew temu, co niektórzy sądzą) i to jest jedną z przyczyn jej skłonności samobójczych. Przeznaczeniem Rei jest śmierć.
Ale Rei się zbuntowała. Przeprowadziła własny HCP. Kiedy oglądałem End, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że dwa różne scenariusze HCP zachodzą równolegle - jeden z udziałem Ev seryjnych i jeden z GNR (czyli Lilith). Plan Rei jest dość podobny do planu Seele, ale są dwie różnice: "mózgiem" HCP jest Shinji (o zgrozo) i ludzie mają możliwość powrócić do swoich ciał. Kiedy człowiek dokładnie wyobrazi sobie samego siebie, ewentualnie zrekonstruuje się na podstawie wyobrażeń innych, to kondensuje swoje ciało i wynurza się z LCL-u. Wewnątrz LCL-u ludzie mają zbiorową świadomość i nie ma między nimi żadnych tajemnic. Pola AT nie istnieją, więc nie da się określić granicy między ludźmi. Czynnikiem sprawczym tej wersji HCP jest Rei i Yui, jednak o ile Rei powoduje rozpad i połączenie, to Yui kieruje procesem odwrotnym - dzięki niej Shinji znowu się kondensuje. Ponowne skondensowanie również można nazwać komplementacją (ukończeniem) człowieka, więc ponowne przyjęcie ciała to nie jest krok do tyłu, tylko do przodu. Skojarzenia ze zmartwychwstaniem są jak najbardziej na miejscu.
Ostatni, najbardziej tajemniczy plan ma Gehirn, w osobie Yui, Fuyutsukiego i prawdopodobnie kiedyś Gendo. Jest to plan nadania człowiekowi nieśmiertelności. Właśnie w tym celu powstały Evy, a nie do walki z aniołami. Klonując Adama (lub Lilith) tworzy się ciało anioła, jednak bez duszy. Ale człowiek może wsiąść do Evy, rozpuścić się i Eva zaczyna mieć duszę. Od tej pory człowiek ma ciało Evy, czyli jest wielki i potężny. Jest jednak pewien problem. Aby Eva była nieśmiertelna, potrzebny jest silnik S2. Nie udało się skonstruować Evy z silnikiem S2, chociaż było wiele prób. Prawdopodobnie wtedy Seele zrezygnowało z przeprowadzenia tej wersji HCP. Nie poddała się tylko Yui (i Gendo oraz Fuyutsuki), która doprowadziła plan do końca, posiadła silnik S2 i stała się nieśmiertelnym aniołem. Jeżeli ktoś pyta, skąd się biorą anioły, to oto ma odpowiedź. Evangelionów wyprodukowano dokładnie tyle, ile jest członków Seele, więc prawdopodobnie dla każdego z nich miało być po jednej Evie. Każdy z nich miał wsiąść do jednej Evy, rozpuścić się i być nieśmiertelny. W podobny sposób można też wykorzystać Lilith, co zrobiła Rei i co chciał zrobić Gendo.

Zaznaczam, że powyższe teorie to tylko wersja robocza, mogą być w nich błędy i sprzeczności.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Faith w Czerwiec 20, 2006, 11:37:54 am
w tym momencie duuzo mi wyjasniles
Dzięki Haael
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: biafra w Czerwiec 20, 2006, 11:58:46 am
Również dziękuję  ;)
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 20, 2006, 12:28:04 pm
Nieźle wymiotłeś haael. To jeden z dłuższych postów które czytałem. Gratuluję koncepcji.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Nikolas w Czerwiec 20, 2006, 06:52:06 pm
mam pytanie: Gendo chciał sam sie rozpuścić i być z yui, a seele chciało dopełnić ludzkość w ten sam sposób(tylko rozpuścić wszystkich ludzi)...więc dlaczego gendo nie działał z seele, przecież i tak byłby rozpuszczony i mógłby być z yui?
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Follow Me w Czerwiec 20, 2006, 07:06:18 pm
Ogladając odcinek 25 zrozumiałem dlaczego Rei pozwiliła na przeprowadzenie TI po unicestwieniu 17 anioła a nie wcześniej.Jedyne czego żałuje to tylko tego ze nie miałem okazji poolgadac 26 odcinka.Być może bym zrozumiał w pełni NGE a tak zostaje mi tylko czekać na następne NGE i oglądać dokładnie wyposażony w nowe informacje i refleksje na temat tej serii.

haael naprawde dobre objaśnienie planów TI.Gratz.

Z tego co widze Ryba dalej jedzie z non sensownymi postami,ale to nie moja rzecz.

@EDIT=Niklas:
Wszystkich EV było 13 (tylu samo ilu członków,aczkolwiek 2 EVY przepadły) więc wszyscy by nie mieli swojej EVY i wszyscy by nie osiagneli nieśmiertelności.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: haael w Czerwiec 20, 2006, 07:13:56 pm
Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy w planie Gendo miało być rozpuszczenie reszty ludzkości, czy nie. Jeżeli Gendo nie chciał rozpuszczać ludzkości, to znaczyłoby, że ceni sobie prywatność :). Nie chciał jednoczyć się z wszystkimi ludźmi na raz, tylko z jedną Yui. A jeżeli Gendo również chciał, tak jak Seele, rozpuścić ludzkość, to chyba poszło tutaj o władzę. Istota siedząca w Evie 01 (albo Lilith, zależnie od opcji) jest "szefem" nowej ludzkości. Tylko Eva albo Lilith jest w stanie zapewnić izolację danej jednostki od reszty ludzkości. Popatrzmy, co działo się z Shinjim. Widział resztę ludzkości, miał z nią kontakt, ale "trudny do oddzielenia" był tylko od Rei (czyli Lilith). Shinji był jakby w arce Noego, nie zlał się całkowicie z innymi. To dlatego mógł zadecydować, że ludzie mają mieć jednak możliwość powrotu. Gdyby był połączony z innymi, to nie mógłby tego zrobić. Zjednoczona ludzkość może podejmować tylko decyzję kolektywną. I takiego losu właśnie Gendo chciał sobie oszczędzić.

Mam jeszcze drugą opcję planu Gendo: chciał, tak jak Yui, zostać aniołem, wykorzystując do tego celu ciało Lilith. Chciał do niej wsiąść, jak do Evy. Oczywiście Rei puściła go kantem. Prawdopodobnie w tym właśnie celu Gendo wszczepił sobie Adama w rękę. W tej interpretacji Gendo nie "zlewa" się z Yui, tylko staje się istotą podobną do niej.

EDIT:
Follow Me, pełnowartościowa Eva była tylko jedna! Tylko 01 ma silnik S2. Więc strata dwóch jednostek (a tak naprawdę czterech) nic tu nie znaczy. A Gendo jest członkiem Seele, więc i tak jakby co, to Eva by się dla niego znalazła.

Później zrobiono wprawdzie Evy seryjne z silnikami S2, ale wtedy już Seele zmieniło zdanie co do HCP. Z resztą, wewnątrz samego Seele też są różnice zdań co do przebiegu komplementacji.

Jeszcze jeden edit: "Seele" to po niemiecku "dusza". Jak myślicie, czyja dusza? Oczywiście dusza Evy. Seele to ci, których dusze miały być umieszczone w Evach, takie szychy :). I to dlatego do pilotowania Evangelionów trzeba używać dzieci, bo dorosły od razu zostałby wchłonięty i zająłby miejsce seelowcowi.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 20, 2006, 07:29:10 pm
Ja jestem ciekaw dlaczego dorosłe osoby się rozpuszczają. Bo coś chyba przeoczyłem  :cry:
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Faith w Czerwiec 20, 2006, 07:51:41 pm
Mam pytanie skoro Shi sie rozpuscil w 01 to dlaczego nie byl jednoscia z Yui?
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Czerwiec 20, 2006, 10:58:12 pm
A ja jestem ciekaw dlaczego Keel został rozpuszczony, on był bardziej cyborgiem niż człowiekiem. Na miejscu Rei bym go nie brał tylko zostawł z tymi jego wszczepami.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 20, 2006, 11:41:46 pm
Cytuj
Mam pytanie skoro Shi sie rozpuscil w 01 to dlaczego nie byl jednoscia z Yui?

Widzisz te trzy postacie, ekhm, "uprawiające" z Shinjim seks? Misato, Rei i Asukę, mówiące "czy czcesz staćsię ze mną jednością"? To jest własnie Yui, tylko Shinji w ten sposób ją odebrał. On miał być z nią jednością.

Co do teorii haaela, to nie zgodzę się przede wszystkim z rolą Gendo. Nie pasuje mi, że nie obchodzi go los ludzkości, ze względu na reakcję Fuyutsukiego. Tak, haael, wiem, że uważasz wicekomandora za złą szuję, ale mi to nie pasuje.
Fuyutsuki jest absolutnie spokojny i pewny swojego losu, gdy Gendo po raz ostatni mówi mu "zajmij się tym tym".
To nie jest reakcja adekwatna do obrazu haaela.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: haael w Czerwiec 21, 2006, 10:37:13 am
Fuyutsuki kulom się nie kłania i nie zmącił jego stoickiego spokoju nawet fakt porwania przez Seele. Samo Seele mówi, że trzeba powstrzymać Gendo dla dobra ludzkości. No ale dobrze, Dread, przedstaw Twoją hipotezę na temat HCP według Gendo, zwłaszcza losu innych ludzi w tej wersji.
Fuyutsuki przeprowadza plan razem z Gendo, chociaż trochę jakby z boku. Zaczęło się od ich rozmowy po śmierci Yui, kiedy powiedział "A więc zamierzasz to zrobić".

Gendo nie jest szują, lubię go, w niemieckim teście kompatybilności z postaciami Evangeliona wypadł mi na trzecim miejscu (pierwsze - Keel, drugie - Rei) ale uważam, że jest ZŁY. Podobnie, jak wszyscy inni w Evangelionie. Tam wszyscy są źli. Wyjątki są tylko trzy, a właściwie dwa i pół. Dobrą postacią jest bez wątpienia Yui, Misato trochę mniej, a tą "połową" jest Rei, która jest wprawdzie zła, ale nie ze swojej winy. Nie moja wina, że Gendo jest w filmie czarnym charakterem.

Cytuj
Ja jestem ciekaw dlaczego dorosłe osoby się rozpuszczają. Bo coś chyba przeoczyłem

Nie oglądałeś widać odcinka, w którym rozpuściła się Yui oraz odcinka, w którym Ritsuko mówi: "Musimy używać czternastoletnich dzieci, aby się obronić". Jaka jest Twoja teoria, że pilotami są dzieci? Bo moja jest taka, że trudniej się rozpuszczają.

Cytuj
A ja jestem ciekaw dlaczego Keel został rozpuszczony, on był bardziej cyborgiem niż człowiekiem. Na miejscu Rei bym go nie brał tylko zostawł z tymi jego wszczepami.

Rozpuszczał się każdy, komu puściło AT, czyli wszyscy żywi i martwi. Rei nie faworyzowała nikogo - wszyscy byli równi jak w komunizmie :).
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 21, 2006, 10:55:01 am
Jeszcze nie mam teorii, mówię, że nie pasuje mi tu do Twojej teorii osoba wiceszefa. Po prostu taki "zgrzyt", który trzeba wyeliminować.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 21, 2006, 11:15:10 am
Cytat: "haael"

Cytuj
Ja jestem ciekaw dlaczego dorosłe osoby się rozpuszczają. Bo coś chyba przeoczyłem

Nie oglądałeś widać odcinka, w którym rozpuściła się Yui oraz odcinka, w którym Ritsuko mówi: "Musimy używać czternastoletnich dzieci, aby się obronić". Jaka jest Twoja teoria, że pilotami są dzieci? Bo moja jest taka, że trudniej się rozpuszczają.


Oglądałem, ale tak poprostu trudniej się rozpuszczają?? Moja teoria polega na tym, że to może to przez umysł dziecka, bo dorosły ma inny.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 21, 2006, 11:48:31 am
O to właśnie chodzi, oglądałeś Matrixa? Tam też mówią o Neo, że może być za stary na pokazanie prawdy, bo młody umysł łatwiej chłonie rzeczy, które są wbrew logice i rozsądkowi.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 21, 2006, 12:09:08 pm
Cytat: "Dreadorus Maximus"
O to właśnie chodzi, oglądałeś Matrixa?


Nie oglądałem, ale teraz rozumiem. Dzięki.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: haael w Czerwiec 21, 2006, 01:39:00 pm
Ja mam trochę inną teorię. Aby dorosły wszedł do Evy, musi być uświadomiony. Musi wszystko wiedzieć, znać wszystkie tajemnice itp. Nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie do Evy od tak, z marszu. A dorosły, który wie, że w Evie można się rozpuścić i uzyskać nieśmiertelność, może nie oprzeć się pokusie i rzeczywiście zająć miejsce jakiemuś seelowcowi.
Co innego dzieci. Im można po prostu kazać wsiąść do Evy nie mówiąc nic na jej temat. Tak zrobiono z Shinjim, Asuką i Toujim. Rei i Kaworu znali wszystkie tajemnice, ale Rei i tak wsiadała do Evy na rozkaz.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Faith w Czerwiec 21, 2006, 01:59:30 pm
Cytat: "Dreadorus Maximus"
O to właśnie chodzi, oglądałeś Matrixa? Tam też mówią o Neo, że może być za stary na pokazanie prawdy, bo młody umysł łatwiej chłonie rzeczy, które są wbrew logice i rozsądkowi.


Ej tam bylo na odwrot, on byl za mlody. Oni wyciagali tylko starszych bo byli mniej wrazliwi na szok emocjonalny.... czy coś :p
Ryba jak mogles nie ogladac Matrixa  :roll:
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Czerwiec 21, 2006, 03:04:24 pm
Cytat: "Cholek"

Ryba jak mogles nie ogladac Matrixa  :roll:


Nie interesuje mnie. Poprostu nie lubie takiego typu filmow.  :lol:
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 21, 2006, 03:05:08 pm
Chyba coś kręcisz, Cholek, ale to nie temat o Matrixie.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: biafra w Czerwiec 23, 2006, 09:18:43 am
Gdzies w czasie serii bylo powiedziane, ze pilotowac evy moga jedynie ludzie urodzeni po second impact. Moze zle tlumaczenie mialem.
Nie mam nigdzie chronologii, ale moze akurat wiek ok 14 lat to najwiekszy, optymalny dla synchronizacji z evą.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Faith w Czerwiec 23, 2006, 10:08:09 am
Oto chodzilo ze urodzeni wczesniej byli za starzy i mogli sie rozpuscic, a  second impac byl dobrym pretekstem do tego zeby pilotowały tylko dzieci
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 23, 2006, 12:01:16 pm
To, że tylko urodzeni po 2I mogą być pilotami, to teoria wymyślona kiedyś przez kogoś, bez podstaw jakiś większych. Obecnie krąży to jako opinia obiegowa. W serii nie było tak nigdy powiedziane.
Tytuł: Rei i Kaworu
Wiadomość wysłana przez: rysia15 w Czerwiec 23, 2006, 08:13:16 pm
Post przeniesiony

Jak myslicie, co oznacza scena w Endzie, w której Rei i Kaworu sa razem (tzn. tworza tak jakby jedno ciało). Jaka jast wogóle rola Kaworu w 3rd Impact? Czy to jest jakieś nawiązanie do tego, że obydwoje są tak jakby w połowie ludźmi, w połowie Aniołami? Skoro Kaworu objawił się w Lilith to musiał się z nią połączyć wcześniej. Czy inne Anioły po śmierci też się z nią łączyły? Jeszcze mam pewne spostrzeżenie: kiedy Sinji widzi ogromną Rei jest spanikowany (delikatnie mówiąc ), a kiedy pojawia się Kaworu wręcz ma błogi nastrój :p. Miło mi będzie, jak mi troche to wszystko rozjaśnicie w głowie
Pozdro
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: biafra w Czerwiec 23, 2006, 08:57:19 pm
Czyli mam zle tlumaczenie. Polskie napisy  :?
No ale juz sprawiam sobie remastered wiec tłumaczenie bedzie zapewne lepsze.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Czerwiec 23, 2006, 09:23:24 pm
Postać GNR nie jest tylko i wyłącznie samą Rei + Lilith. Gdy Gendo chciał (według swojej wersji) połączyć się z Rei, włożył jej Adama do ciała. Prawdopodobnie chciał wciągnąć nim duszę lilith do swojej dłoni, by potem się z połączyć z ciałem Lilith, ale nie o tym miało być.
W każdym razie Rei ucięła rękę Gendo, odbierając mu Adama. W koncowej scenie 24 odcinka widzimy Gendo stojącego przed Evą 01, gdy zmywaja z niej krew. Z tego można wnioskować, że Gendo posiadł nie tylko ciało Adama, lecz całego Adama.
GNR jest jednością, to są połączeni Rei i Kaworu. Rei zjednoczyła Adama i Lilith.

Jeśli jeszcze nie doczytałaś tego na forum, Kaworu jest Adamem. Ma ciało człowieka i duszę Adama. Z Lilith połączył się w Endzie, w scenie Air II, nie można więc implikować, że inne anioły też łączą się z Lilką.

Adam i Lilith, jako Rei i Kaworu widać też później w Endzie, pod koniec, gdy oboje tłumaczą Shinowi o co chodzi w HCP.

A czemu się jej przestraszył? Na początku Enda mówi do Asuki, że Rei go przeraża. Wie, że jest ona klonem, widział zniszczenie Dummy Systemu. Nie wiem, czy widział też ją w terminal dogmie, gdy stała nad Lilith, ale jest to niewykluczone. Widział też Armisaela, przybierającego jej postać.
Ogólnie on boi się Rei, zwłaszcza takiej gigantycznej. Strach przed Rei zbiegł się z tęsknotą za Kaworu, Shinji cierpi, ponieważ go zabił. Pojawiająca się przed nim postać Kaworu koi jego sumienie, widzi, że Kaworu jest szczęśliwy, według Shina jako duch. To jest takie ukazanie, że wszystko jest w porządku, że w 24 odcinku nie zrobił nic złego.
Nie chodzi tu wcale o to, że Shinji go kochał. Chodziło tu o Shinjiego, że ukoił własne sumienie, że on nikogo nie skrzywdził.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: @ w Lipiec 12, 2006, 12:28:08 pm
Cytuj
Swego czasu kłóciliśmy się dosyć ostro na temat kwestii, czy czerwona kula to organ S2.
Ja uważam, że nie można utożsamiać kuli z S2, bo Eva ma kulę a nie ma organu. W serii nazywali to "rdzeń", ja to czasem nazywam także sercem. Co do S2 to moze się znajdować włśnie w kuli, ale może się znajdować gdziekolwiek indziej.
Frey Ikari uważa, że Evy mają "szczątkowy organ S2", jakąś namiastkę, która rozwinęła się dopiero po 19 odcinku.
Haael uważa podobnie, dodatkowo twierdzi, że ludzie też mają szczątkowy S2.
Hunter wyszedł z teorią, że organu S2 nie da się umiejscowić, że może być np. w krwii, jak jakieś komórki.


Witam, jestem nowy na forum, ale w NGE juz troche siedzę...

Oto co o S2 Engine twierdzi RCB :


Cytuj
[S^2 Engine] (S^2 KIKAN)

A power generation system based on the supersolenoid theory advocated by Dr.Katsuragi (PY: Misato's father). When EVA is loaded with this engine, its active time could be extended to infinity. All Angels possess this S^2 Engine, and EVA-01 got it when it devoured the 14th Angel. Moreover, all EVA's from EVA-05 onwards also possess this engine and thus do not need Umbilical Cable any more.


Osbiscie uważam że wszystkie unity maja S-2, tyle że zostały tak skonstrółowane, żeby nie mozna bylo ich wlączyć... mogła to być swego rodzaju smycz SEELE na evangeliony, ale to tylko moja opinia :P I Sorki za offtop.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Lipiec 12, 2006, 12:33:27 pm
Była już o tym wielka batalia w_temacie_ktorego_juz_nie_ma.
Tutaj te już była o tym mowa. I nie wiem czy to dobry dział. Poszukaj to może znajdziesz głębszej odpowiedzi.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Devik Crazystar w Lipiec 12, 2006, 04:39:16 pm
Uhm, podajesz cytat z RCB, który stwierdza jednoznacznie, że S2 mają Evy od Unitu 05 w górę... a potem piszesz coś zupełnie innego?
Dread - chyba już czas założyć temat i jeszcze raz to wyjaśnić, bo będzie wracać i wracać...
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: @ w Lipiec 12, 2006, 05:19:37 pm
No dobra, ale RCB nie wyjasnia zkąd się bierze energia podczas Berserku/Berserka [jak to odmienic? :P ] No jakieś źródło musi być?
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Lipiec 12, 2006, 06:33:32 pm
Tak Dread, to znowu wraca, a potwierdzeniem jest pytanie nad moim postem. Wiec prosimy.....
Monkey10_PL myśle, że nie długo otrzymasz odpowiedź.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Lipiec 13, 2006, 10:07:28 am
RCB nie jest kanonem. Rozważałem założenie nawet tematu osobnego o RCB, żevby obalić niektóre błędy w nim zawarte.

Jak wrócę z Teleportu, to się wypowiem o S2.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 06, 2006, 07:23:15 pm
Cytuj
W każdym razie Rei ucięła rękę Gendo, odbierając mu Adama.

Słowo "ucieła" jest raczej niewłaściwe, proponuje zaabsorbowała. :idea:
Cytuj
Nie wiem, czy widział też ją w terminal dogmie, gdy stała nad Lilith, ale jest to niewykluczone.

Prawdopodobnie nie widział bo był zbyt skupiony na Kaworu.
Cytuj
RCB nie jest kanonem. Rozważałem założenie nawet tematu osobnego o RCB, żevby obalić niektóre błędy w nim zawarte.

Dla Ciebie wszystko co nie jest po twojej myśli nie jest kanonem tak jak w Watykanie, osobiscie uważam że skoro osoby ktore stworzyły NGE wydały RCB to, to co w nim jest, jest prawdopodobnie prawdą...
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 07, 2006, 08:42:31 am
Cytuj
Prawdopodobnie nie widział bo był zbyt skupiony na Kaworu.

Mi się wydaje, że widział, bo dopiero po 24 odcinku (w Endzie) powiedział, że Ayanami go przeraża. Dummy Reis widział w 23 odcinku i tylko potem o nich rozmyślał, dlatego wydaje mi się, że przerażać zaczęła go po akcji w Terminal Dogma.


Cytuj
Dla Ciebie wszystko co nie jest po twojej myśli nie jest kanonem tak jak w Watykanie, osobiscie uważam że skoro osoby ktore stworzyły NGE wydały RCB to, to co w nim jest, jest prawdopodobnie prawdą..


"Prawdopodobnie" to ładne słówko. Zwłaszcza, że w samym RCB nie są pewni, czy to jest w 100% prawda:
Cytuj
THE RED CROSS BOOK (aka RCB) -- the final(?) canon of Evangelion

albo
Cytuj
EVA fans could know the latest update of the "official" answers to the EVA mysteries

Cudzysłów, czy znaczek zapytania. Nieźle, jak na prawdę objawioną.  :roll:

Zapraszam do tematu "Kwestia kanoniczności"
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Październik 07, 2006, 07:57:25 pm
Cytuj
Mi się wydaje, że widział, bo dopiero po 24 odcinku (w Endzie) powiedział, że Ayanami go przeraża. Dummy Reis widział w 23 odcinku i tylko potem o nich rozmyślał, dlatego wydaje mi się, że przerażać zaczęła go po akcji w Terminal Dogma.

A kiedy w 23 odcinku miał to powiedzieć..., na to nie było już miejsca.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Październik 08, 2006, 07:14:31 pm
Miał cały 24 odcinek, podczas którego tylko rozmyśla sobie o Reikach. Ale to i tak jest na tyle mało istotna kwestia, że nie ma się co spierać.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 09, 2006, 09:27:47 pm
Wyjęte z tematu o Misato.


Cytat: "haael"
Lanca nie jest aż tak niezbędnie niezbędna do wykonania HCP z użyciem Lilith, bo Tabris dobierał się do niej bez Lancy w łapie. Chyba, że akcja Tabrisa nie miała skutkować końcem świata.

Ja wierzę Khilowi, który mówi, że bez Lancy nie zrobią tego, co zrobić chcieli. Nie będę wymyslał, że Khil miał na mysli co innego, gdy mówił te słowa.

Cytuj
Wyjaśnij mi proszę, czemu SEELE tak kwiczało, kiedy Gendo rozwalał Evę 00 i 02? Dlaczego Gendo chce jak najmniej Ev a SEELE jak najwięcej?

Bo za nie płacą. Poza tym ja nie wiem kiedy SEELE zmieniło swój punkt wiedzenia i co na nich wpłynęło (może to miało coś wspólnego z Kaworu).
(Tego zdania nie bierz serio, bo tylko głośno myslę -> ) Może być tak, że Ev była spora ilość, akurat po jednej na łeb. Gdy Gendo doprowadził do rozwalenia 00 SEELE posłało Kawa, żeby zrobił kuku Gendo. Zawsze jednego mniej do podziału Ev. Gdy Kawowi się nie udało SEELE zmieniło swoją koncepcję na taką, gdzie do Evangelionów się nie wsiada. Wymysliłem to w tej chwili, więc bronić tego nie mam zamiaru.

Cytuj
jeżeli Eva 01 jest aż tak cenna, to dlaczego Gendo nie kazał wsadzić jej gdzieś do najciemniejszego lochu, żeby żołnierzom trudniej było ją przejąć?

Bo Gendo nie przejmuje się byle czym. On ma swój plan i guano go obchodzi ile bakelitu wojaki wyleją, gdzie mu Evę zabiorą i co z nią zrobią. On jest pewny, że gdy wykona swój krok wojaki i SEELE nie będa żadną przeszkodą. Jego błąd, że nie docenił Rei.

Cytuj
Ale rola Evangelionów: zerówki, jedynki, dwójki i seriesek nie jest dla mnie jasna w Twoim wyjaśnieniu planu SEELE. Dlaczego SEELE użyło Evangelionów i dlaczego nazwano je "arką"?

SEELE użyło Ev ze względu na ich własciwości, generują AT i są w stanie rozpuścić wszystkich ludzi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Fuyutsuki też nazwał Evę arką, chociaż wcale nie wsiadał na nią tu i teraz.

Cytuj
Nie wij się jak piskorz, tylko udziel odpowiedzi: dlaczego Gendo chce wsiadać do Lilith, skoro może wsiąść do Evy 01?

Shinji wsiadł do Evy 01 i się rozpuścił. Spotkał tam swoją matkę i zidentyfikował ją jako wroga. "Obrzydliwy obraz z zewnątrz" - tak powiedział, gdy poczuł jej obecność. Z kolei komplementacja w GNR była bardziej atrakcyjna - bezustanny seks. Być może Gendo chciał zrobić to samo co było pokazane w filmie - wsiąść do GNR i pożreć Evę 01 wielką waginą na czole.

Cytuj
Czyli jednak twierdzisz, że Gendo nastawał na duszę Rei a nie tylko na jej ciało?

Nie mam pojęcia zielonego. Innym ludziom skomplementowanym w GNR jakoś obecność Rei nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: haael w Listopad 09, 2006, 09:44:53 pm
Cytuj
Ja wierzę Khilowi, który mówi, że bez Lancy nie zrobią tego, co zrobić chcieli. Nie będę wymyslał, że Khil miał na mysli co innego, gdy mówił te słowa.

No to akcja Tabrisa miała czy nie miała wywołać HCP? Sformułuj swoje zdanie, to się z nim zgodzę albo nie.

Cytuj
Bo za nie płacą. Poza tym ja nie wiem kiedy SEELE zmieniło swój punkt wiedzenia i co na nich wpłynęło (może to miało coś wspólnego z Kaworu).

Swój punkt widzenia zmieniło na długo przed rozpoczęciem filmu. Albo, ujmując to inaczej, od samego początku Gendo i SEELE mają inne koncepcje.

Cytuj
Bo Gendo nie przejmuje się byle czym. On ma swój plan i guano go obchodzi ile bakelitu wojaki wyleją, gdzie mu Evę zabiorą i co z nią zrobią. On jest pewny, że gdy wykona swój krok wojaki i SEELE nie będa żadną przeszkodą. Jego błąd, że nie docenił Rei.

Ta wypowiedź akurat ma sens.

Cytuj
SEELE użyło Ev ze względu na ich własciwości, generują AT i są w stanie rozpuścić wszystkich ludzi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Fuyutsuki też nazwał Evę arką, chociaż wcale nie wsiadał na nią tu i teraz.

Ale nazwał ją arką ze względu na Shinjiego. Dlatego, że Shinji był w tym momencie Noem, zdolnym ocalić życie na Ziemi przed potopem. Kto miał być Noem w arce Ev seryjnych?

Cytuj
Shinji wsiadł do Evy 01 i się rozpuścił. Spotkał tam swoją matkę i zidentyfikował ją jako wroga. "Obrzydliwy obraz z zewnątrz" - tak powiedział, gdy poczuł jej obecność. Z kolei komplementacja w GNR była bardziej atrakcyjna - bezustanny seks. Być może Gendo chciał zrobić to samo co było pokazane w filmie - wsiąść do GNR i pożreć Evę 01 wielką waginą na czole.

Nie kręć. Napisałeś w temacie o Misato:
Cytuj
Gendo planuje wsiąść do Evangeliona, ale w związku z tym, że nie ma żadnej Evy chce wsiąść do Lilith.

Podtrzymujesz, czy wycofujesz się z tego zdania?

Cytuj
Nie mam pojęcia zielonego. Innym ludziom skomplementowanym w GNR jakoś obecność Rei nie przeszkadzała, wręcz przeciwnie.

Skoro nie masz pojęcia, to przyjmij moje zdanie, że chodziło tylko o jej ciało. Nie masz natomiast wytłumaczenia, do czego Gendemu była potrzebna Lilith. Na pewno nie była tylko substytutem Evy. Może miało to coś wspólnego z resztą ludzkości.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 09, 2006, 09:56:09 pm
Cytuj
No to akcja Tabrisa miała czy nie miała wywołać HCP? Sformułuj swoje zdanie, to się z nim zgodzę albo nie

Nie mam wykrystalizowanego zdania na temat Tabrisa. Muszę to przemysleć.

Cytuj
od samego początku Gendo i SEELE mają inne koncepcje.

Może i mają, ale zwodzą się do samego końca. SEELE nie wie od początku, że Gendo ma Adama. SEELE nie wie od poczatku, że Gendo planuje dac Evie s2. Można dłużyć listę czego nie wie SEELE od poczatku. Tak samo mogą nie wiedzieć od początku, że już od początku Gendo chciał ich zdradzić.

Cytuj
Kto miał być Noem w arce Ev seryjnych?

"Apostołowie"?

Cytuj
Podtrzymujesz, czy wycofujesz się z tego zdania?

Wycofuję się, bo to późniejsze wymyśliłem przed paroma minutami dopiero. W chwili, gdy pisałem posta, jeśli chodzi o ścisłość.

Cytuj
Skoro nie masz pojęcia, to przyjmij moje zdanie, że chodziło tylko o jej ciało.

Nie będę żarł g*wna tylko dlatego, że zabrakło ciastek. Muszę coś wymyslić i dopiero wtedy się ustosunkuję.

Cytuj
Nie masz natomiast wytłumaczenia, do czego Gendemu była potrzebna Lilith.

Hipotezę podałem. W Lilith można się "przyjemnie" zjednoczyć. Lilith to matka ludzkości, a w końcu nie ma jak u mamy, nie?

Cytuj
Może miało to coś wspólnego z resztą ludzkości.

Może.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: haael w Listopad 09, 2006, 10:21:02 pm
Cytuj
"Apostołowie"?

Och. A czy "apostołów" utożsamiasz z SEELE? To tak samo, jak ja :).

Cytuj
Hipotezę podałem. W Lilith można się "przyjemnie" zjednoczyć. Lilith to matka ludzkości, a w końcu nie ma jak u mamy, nie?

Jak mawiają anglosasi - "It doesn't hold a shit". Jeszcze niedawno twierdziłeś, że Gendo nie chce zlania ludzkości. Nie mógł poddać się planowi SEELE, żeby się zjednoczyć? I cały czas chodziło mu tylko o Rei? Nie mógł jej konwencjonalnie wykorzystać bez pomocy Lilith? (No, chyba, że tak jest bardziej pikantnie, fetyszysta z tego Gendo.) I co w końcu z Yui? Obchodziła go coś, czy nie?
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 09, 2006, 11:31:58 pm
Czy powiedziałem cokolwiek o ludzkości? Mówiłem, że Gendo może chcieć się zjednoczyć z Yui w Lilith, bo to "fajniejsze" niż zjednoczenie w Evie. Rei chciał wykorzystać jako entry plug - miał do niej wsiąść, by zabrała go tam, gdzie jest Yui.

O ludzkośći nic nie wiem, jak to wygląda w planie Genda. Nadal trzymam się wersji, że coś go musza obchodzić, nie skazuje ich na potępienie, bo Fuyutsuki wcale się nie boi, gdy "żegna się" z Gendo. Nie jest też zdziwiony, gdy ludzie się rozpadają, mówi, że tak to zostało przepowiedziane. Khil również nie narzeka, że się rozpływa, mówi, że to bardzo dobrze i że tak powinno być.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Malek w Listopad 13, 2006, 11:55:56 am
Mam pytanie co wiecie o tych symbolach co pojawiają sie na początku opennigu,te z twarzą anioła drzewem chyba genalogicznym i układem który pojawia sie w Endzie. Czy ten ostatni może pochodzić za zwojów znad morza Martwego.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: @ w Listopad 13, 2006, 03:32:54 pm
Tu jest dużo po angielsku (http://en.wikipedia.org/wiki/Tree_of_Life)
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Ryba w Listopad 13, 2006, 04:32:32 pm
A tu jest trochę po polsku (http://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_%C5%BCycia_%28religia%29) i po niemiecku (http://de.wikipedia.org/wiki/Baum_des_Lebens) 8)
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dreadorus Maximus w Listopad 13, 2006, 10:45:47 pm
W normalnych Zwojach Znad Morza Martwego były fragmenty ewangelii, księgi Starego Testamentu, komentarze, parafrazy tekstów biblijnych, apokryfy oraz teksty dotyczące samego zrzeszenia wspólnoty z Qumran.

Systema Sephiroticum przedstawia Drezwo Życia w które wpisane są imiona emanacji prawej strony Boga Jahwe - Kether, Chokmah, Binah, Chesed, Geburah, Tiphareth, Netzach, Hod, Yesed i Malkuth. Każda z boskich sefirot ma swój odpowiednik, będący sefirą zła i nieczystości. W kabale odpowiednikiem sefiry Malkuth jest niejaka Lilith.

W samym NGE nie ma to większego znaczenia, poza tym, że jest bardziej cool ;)
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Malek w Listopad 13, 2006, 11:18:25 pm
Thanks folks.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 03, 2007, 10:16:24 pm
Cytat: "Dreadorus Maximus"
W każdym razie Rei ucięła rękę Gendo, odbierając mu Adama. W koncowej scenie 24 odcinka widzimy Gendo stojącego przed Evą 01, gdy zmywaja z niej krew. Z tego można wnioskować, że Gendo posiadł nie tylko ciało Adama, lecz całego Adama.
GNR jest jednością, to są połączeni Rei i Kaworu. Rei zjednoczyła Adama i Lilith.

Nie jestem pewien, ale czy połączenie sie dusza Adama z jego ciałem (embrionowi było najbliżej od oryginalnego ciała) nie spowoduje zagłady ludzkości tak jak to stwierdza Kaworu przed Lilith, kiedy jeszcze myślał, że to Adam (zresztą połączenie z Lilith spowodowałoby chyba to samo). Myśle, że jego dusza mogła znajdować się w jeziorze LCL-u, czemu dusza Adama nie połączyła się z Lilith nie wiem, może czekała aż Rei się z nią połączy, aby przeprowadzić HCP albo połączenie zniszczyło by ludzkość, a Kaworu zginał w końcu po to, aby ona przetrwała.
Cytat: "haael"
Do zniwelowania pola AT potrzeba jest Lilith, która jako jedyna potrafi generować pole anty-AT, oraz Lanca Longinusa, z tego samego powodu, dodatkowo jeszcze Adam.

Moze wyjaśnić dokładniej z jakiego powodu dodatkowo potrzebny jest jeszcze Adam :?:
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 03, 2007, 10:23:39 pm
Nie rozumiem posta, polski leży. :idea:
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 04, 2007, 01:56:58 pm
Cytat: "Revan"

Nie jestem pewien, ale czy połączenie sie dusza Adama z jego ciałem (embrionowi było najbliżej od oryginalnego ciała) nie spowoduje zagłady ludzkości tak jak to stwierdza Kaworu przed Lilith, kiedy jeszcze myślał, że to Adam


Good question. Z tego co pamiętam z dyskusji na ten temat, wychodziło na to, że by stworzyć boga, trzeba połączyć owoc z drzewa życia (S2) oraz owoc z drzewa mądrości (ludzka wiedza). W tym wypadku jest to połączenie ciała Adama (S2) z Rei (ludzka wiedza). To niejako tłumaczyłoby czemu Kaworu poszukiwał Adama (S2).
To jednak nie doprowadza do impactu, bo w końcu anioły łączyłby się z człowiekiem, a nie z Lilith.
Zatem połączenia wymaga ciało Adama i ciało Lilith. Przynajmniej taki był cel zwykłych aniołów.

Jednak przy HCP połączeniu uległy: Ciało Adama (embrion), Ciało Lilith (na krzyżu), dusza Adama (embrion, bo gdzieś jego dusza musiała się usadowić po śmierci Kaworu) oraz dusza Lilith (Rei).
Tak powstała GNR, zaś ten kto się z nią połączył (Shinji) został Kreatorem.

Ja osobiście jestem teraz trochę skołowany :D. Wychodzi na to, że Gendou potrzebował czterech składników, natomiast SEELE potrzebowało tylko dwóch ? Bo nie mieli przecież na składzie gotowej duszy Lilith i ciała Adama.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: @ w Sierpień 04, 2007, 02:04:49 pm
Mieli ciało adama, bo posiadali embriony, które pewnie produkowano masowo ;)
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 04, 2007, 02:14:18 pm
Po tym co napisałem w temacie o Kaworu sądzę, że Kaworu sam był już ciałem Adama (jako anioł) tylko o tym nie wiedział.
SEELE go odpowiednio wychowało.
Jednak nadal nie mamy duszy Lilith.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 04, 2007, 07:48:36 pm
Cytat: "Pelios"
Cytat: "Revan"

Nie jestem pewien, ale czy połączenie sie dusza Adama z jego ciałem (embrionowi było najbliżej od oryginalnego ciała) nie spowoduje zagłady ludzkości tak jak to stwierdza Kaworu przed Lilith, kiedy jeszcze myślał, że to Adam


Good question. Z tego co pamiętam z dyskusji na ten temat, wychodziło na to, że by stworzyć boga, trzeba połączyć owoc z drzewa życia (S2) oraz owoc z drzewa mądrości (ludzka wiedza). W tym wypadku jest to połączenie ciała Adama (S2) z Rei (ludzka wiedza). To niejako tłumaczyłoby czemu Kaworu poszukiwał Adama (S2).

Przy założeniu, że embrion to orginalny Adam, a nie najlepsza kopia jaką otrzymali inaczej nie będzie miał S2 bo to nie jest dziedziczone w genotypie (tak jak u Evy).
W każdym bądź razie Gendo nie mógł mieć że sobą duszy Adama bo zniszczył by ludzkości siebie też. Połączenie duszy Adama z ciałem Lilith zniszczyło by ludzkość, Kaworu mówi Shinowi, że jeśli go nie zabije to wszyscy zginą, a chyba nie miał zamiaru już szukać ciała Adama tylko połączyłby sie z Lilith (gdyby szukał dalej to by se poszedł i zastawił polem przed Shinjim), dlatego dusza Adama nie połączyła sie po śmierci Kaworu z Lilith, tylko siedziała w jeziorze LCL-u I czekała aż dusza Lilith z ciałem Adama połączy się z ciałem Lilith i zacznie HCP (ludzkość w HCP w pewnym sensie przetrwała, tak jak chciał Kaworu). Z tąd też obecność Kaworu w HCP moim zdaniem.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 04, 2007, 09:13:23 pm
Cytat: "Pelios"
Po tym co napisałem w temacie o Kaworu sądzę, że Kaworu sam był już ciałem Adama (jako anioł) tylko o tym nie wiedział.
SEELE go odpowiednio wychowało.
Jednak nadal nie mamy duszy Lilith.

W HCP bierze też Udział REI która ma ciało podobne do Yui [ no nie mal identyczne jak na klona] i dusze LIlith [dlatego wywołała impakt ... ]
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 21, 2007, 02:41:43 pm
Cytuj
Przy założeniu, że embrion to orginalny Adam, a nie najlepsza kopia jaką otrzymali inaczej nie będzie miał S2 bo to nie jest dziedziczone w genotypie (tak jak u Evy).


Tak, zapomniałem, że klon S2 nie może mieć. JEDNAK, może właśnie to było niezwykłe w tym embrionie, może właśnie dlatego został wykradziony, że udało się do niego przeszczepić organ S2.
Jednak tą teorię odłóżmy na razie na bok.

Cytuj
Połączenie duszy Adama z ciałem Lilith zniszczyło by ludzkość


Anioły, poza Kaworu, nie posiadały duszy Adama o ile się nie mylę....
Moment właśnie mnie olśniło.
Dlaczego anioły przychodziły jeden po drugim, dlaczego ich zetknięcie się z Lilith miało wywołać Impact. Właśnie dlatego, że każdy z nich posiadał tą samą duszę Adama, która przechodziła do następnego anioła, po śmierci poprzedniego.
Tylko czemu w takim razie anioły nie mogły połączyć się z klonem Lilith, czyli Evą. Być może dlatego, że nie były to wierne klony, co widać.

Czyli podsumowując.
Do zniszczenia ludzkości : Dusza Adama zamieszkująca w ciele Lilith.
Do HCP: Dusza Lilith powracająca do ciała Lilith (S2 - owoc z drzewa życia) + Owoc z drzewa wiedzy (Rei) + Ciało Adama oraz jego dusza, która z braku kolejnego kontenera, błąkała się po LCL.
Trochę mnie to z duszą Adama nie satysfakcjonuje no ale mniejsza.

Jednak pytanie, co chciało osiągnąć SEELE posyłając Kaworu. Była to Dusza Adama + Oba owoce (ciało Lilith i mądrość ludzka Kaworu).
Kaworu twierdzi, że doprowadziłoby to do zniszczenia ludzkości, a przecież staruszkom nie o to chodziło.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dino w Sierpień 21, 2007, 04:57:54 pm
Cytat: "Pelios"
Anioły, poza Kaworu, nie posiadały duszy Adama o ile się nie mylę....
Moment właśnie mnie olśniło.
Dlaczego anioły przychodziły jeden po drugim, dlaczego ich zetknięcie się z Lilith miało wywołać Impact. Właśnie dlatego, że każdy z nich posiadał tą samą duszę Adama, która przechodziła do następnego anioła, po śmierci poprzedniego.


Odpada. Duszę Adama miał Kaworu i tylko Kaworu. Nie wydaje mi się możliwa sytuacja żeby dusza przechodziła z Anioła na Anioła. Pozostałe Anioły musiały mieć własne dusze bo jak wiadomo duszy się nie sklonuje.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Frey Ikari w Sierpień 21, 2007, 07:13:24 pm
Cytuj
Odpada. Duszę Adama miał Kaworu i tylko Kaworu. Nie wydaje mi się możliwa sytuacja żeby dusza przechodziła z Anioła na Anioła. Pozostałe Anioły musiały mieć własne dusze bo jak wiadomo duszy się nie sklonuje.

On ma na myśli chyba reinkarnację, coś w stylu Rei.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Dino w Sierpień 21, 2007, 08:37:37 pm
No wiem ale nawet jeśli to wciąż nie uważam żeby tak mogło być.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 21, 2007, 10:13:06 pm
Mogłoby tak być tak samo jak z duszą Lilith. Przechodziła z Rei do Rei, z jednego ciała do drugiego.
Jednak sam się zgaszę. Gdyby anioły były tylko jednym, reinkarnującym się bytem, po co dążyłyby do przetrwania GATUNKU.
Poza tym Kaworu był wychowywany przez SEELE od zarodk, czyli od razu miał duszę Adama.

Jeśli jednak anioły miały własne dusze, do impactu wystarczyło połączenie ciał Adama i Lilith.

Kaworu posiadał jeszcze duszę Adama, co widocznie coś zmieniało
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 22, 2007, 03:02:48 pm
Anioły mogły sie połączyć z lilith jako jej dzieci .
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 22, 2007, 11:16:08 pm
Cytat: "obik"
Anioły mogły sie połączyć z lilith jako jej dzieci .


Ekhem, Anioły są dziećmi Adama, to Ludzie (Lilim) są dziećmi Lilith.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 23, 2007, 09:04:01 am
Cytat: "Pelios"
Cytat: "obik"
Anioły mogły sie połączyć z lilith jako jej dzieci .


Ekhem, Anioły są dziećmi Adama, to Ludzie (Lilim) są dziećmi Lilith.

Dobra znowu mi sie pomieszało tak jak kiedys Adamem z Lilith  w Central  Dogma xD
Ale to i tak nie zmienia postaci rzeczy właśnie że są dziećmi hmm Adama mogą połączyć sie z lilith
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 23, 2007, 07:14:55 pm
Cytat: "obik"
Cytat: "Pelios"
Po tym co napisałem w temacie o Kaworu sądzę, że Kaworu sam był już ciałem Adama (jako anioł) tylko o tym nie wiedział.
SEELE go odpowiednio wychowało.
Jednak nadal nie mamy duszy Lilith.

W HCP bierze też Udział REI która ma ciało podobne do Yui [ no nie mal identyczne jak na klona] i dusze LIlith [dlatego wywołała impakt ... ]

Tylko, że SEELE nie wie, że Rei ma w sobie dusze Lilith, no chyba, że uważali, że jej dusza dalej tkwi w ciele Lilith.

Cytat: "Pelios"
Tak, zapomniałem, że klon S2 nie może mieć. JEDNAK, może właśnie to było niezwykłe w tym embrionie, może właśnie dlatego został wykradziony, że udało się do niego przeszczepić organ S2.
Jednak tą teorię odłóżmy na razie na bok.

Pytanie skąd mieli S2 (zakładam na razie, że embrion powstał na długo przed pozyskaniem S2 z czwartego anioła) i czemu w takim razie nie skopiowali organu i nie umieścili w Unicie 02, wszak embrion był w Niemczech gdzie też stworzono tą Eve.

Cytuj
Jednak pytanie, co chciało osiągnąć SEELE posyłając Kaworu. Była to Dusza Adama + Oba owoce (ciało Lilith i mądrość ludzka Kaworu).
Kaworu twierdzi, że doprowadziłoby to do zniszczenia ludzkości, a przecież staruszkom nie o to chodziło.

Jak dla mnie któraś strona się myli lub o czymś nie wie. Kaworu twierdzi, że jego połączenie z Lilith zniszczy ludzi (IMO fala uderzeniowa nie objełaby całej planety tylko skończyło sie na tym co w Endzie po czym udał sie w inny nie zniszczony rejon i zrobił kolejne BUM) zaś SEELE miałoby go tam wysłać? Moim zdaniem:
1 - wysłali go, aby odzyskał Adama, nie żeby sie z nim połączył bo to wywoła Impact, ale Kaworu ich wyrolował i zamierzał sie z nim połączyć, nie ich wina, że Kaworu nie zrozumiał o co im chodzi z Adamem w ręku Genda.
2 - Kaworu dobrze ich zrozumiał, a oni mu wkręcili, że tam jest Adam, niby powinien być koniec ludzkości, ale może myśleli, że w ciele Lilith jest jej dusza i że będzie HCP; zastanawiające jest to, że chcieli to zrobić bez Włóczni, no chyba że zamierzali dodać potem kopie Włóczni
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 23, 2007, 11:11:33 pm
Cytuj
2 - Kaworu dobrze ich zrozumiał, a oni mu wkręcili, że tam jest Adam, niby powinien być koniec ludzkości, ale może myśleli, że w ciele Lilith jest jej dusza i że będzie HCP


Zdecydowanie ta wersja.
No tak, przecież staruszkowie nie wiedzieli o duszy Lilith umieszczonej w Rei. Mieliśmy zatem ciało Lilith, ciało Adama oraz w mniemaniu SEELE obie dusze.
Na dodatek impact rozpocznie ktoś z ludzką mądrością, owocem z drzewa wiedzy, co zapewne zapewni przetrwanie ludziom, nie aniołom. Przy okazji wzniesie ich na wyższy stopień ewolucji.
Takie zamiary miało SEELE, Gendou jednak wolał przejąć kontrolę nad HCP poprzez zjednoczenie się z Rei i zostanie kreatorem nowego świata. Rei wybrała Shinjiego i tak to się potoczyło dalej.
Jednak o czym myślał Kaworu, chciał wrócić do Adama, SEELE powiedziało mu, że na krzyżu jest właśnie Adam.
Gdy jednak Kaworu dowiedział się iż jest to Lilith, stwierdził, że jego połączenie spowoduje przetrwanie gatunku aniołom, nie ludziom.
I tutaj moja wersja. Kaworu myślał, że jest pełnometrażowym aniołem i łącząc się z Lilith spowoduje przetrwanie gatunku aniołów. SEELE jednak wychowało go z ludzką mądrością, wychowało jako człowieka, zatem łącząc się z Lilith spowodowałby to samo co stało się w Endzie, jednak bez Shinjiego jako Kreatora. Zapewne nie byłoby wcale kreatora i nastąpiłby zwykły przeskok w ewolucji.

Włócznia natomiast... nie wiem dokładnie po co była potrzebna. Jednak SEELE miało już wtedy serieski i kopie włóczni, zatem mogło zrobić to co chciało.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 24, 2007, 01:52:39 pm
Cytat: "Pelios"
I tutaj moja wersja. Kaworu myślał, że jest pełnometrażowym aniołem i łącząc się z Lilith spowoduje przetrwanie gatunku aniołów.

Chodzi Ci, że myślał, że jest Aniołem tak jak reszta i użył pola AT aby jego ciało przyjęło ludzką formę. Moim zdaniem odpada bo przy Rei mówi, że oboje przyjęli formy ludzi, a Rei ma ludzkie ciało.

Aha i jeszcze co do punktu pierwszego w poprzednim poście. Jeśli wysłali go w jakimś celu do prawdziwego Adama, ale Kaworu pomylił ciała i polazł do Lilith. I tu dochodzę do wniosku, że może oni chcieli, aby do niej poszedł, aby móc go zlikwidować, dlaczego nie wiem, ale kiedy Kaworu zaczyna kierować się do Lilith, SEELE stwierdza, ze nie może polegać na Adamie i Aniołach i Eva 01 ma wypełnić swój obowiązek, to jest zlikwidować Kaworu albo po prostu wiedzieli, że Tabris spartolił sprawę i trzeba użyć Evy 01 i seriesek jako planu B.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 24, 2007, 09:51:15 pm
Cytat: "Revan"
Moim zdaniem odpada bo przy Rei mówi, że oboje przyjęli formy ludzi, a Rei ma ludzkie ciało.


Włąśnie, przyjęli. Kaworu uformował swoje ciało jak ludzkie, gdyżbył wychowywany właśnie przez ludzi. Jest różnica między przyjęciem ludzkiego ciała, a urodzeniem się w ludzkim ciele. Być może myślał, że Rei jest taka jak on, że także jest aniołem, który przyjął ludzkie ciało. Rei była prawie taka jak on, gdyż nie była aniołem. Była człowiekiem z duszą Lilith.
Tabris zaś, aniołem był.

Cytat: "Revan"

Aha i jeszcze co do punktu pierwszego w poprzednim poście. Jeśli wysłali go w jakimś celu do prawdziwego Adama, ale Kaworu pomylił ciała i polazł do Lilith. I tu dochodzę do wniosku, że może oni chcieli, aby do niej poszedł, aby móc go zlikwidować, dlaczego nie wiem, ale kiedy Kaworu zaczyna kierować się do Lilith, SEELE stwierdza, ze nie może polegać na Adamie i Aniołach i Eva 01 ma wypełnić swój obowiązek, to jest zlikwidować Kaworu albo po prostu wiedzieli, że Tabris spartolił sprawę i trzeba użyć Evy 01 i seriesek jako planu B.


To, że Tabris pomylił ciała raczej odpada, gdyż SEELE chciało jego zjednoczenia z Lilith. W końcu chcieli HCP, zaś po połączeniu się Tabrisa z Adamem Impactu by nie było.

Jesteś pewien, że SEELE stwierdza, że Kaworu nawalił jak Kaworu zaczyna siękierowaćdo Lilith ? Bo chyba było to znacznie później, jużpo jego śmierci.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 26, 2007, 07:39:05 pm
Cytat: "Pelios"
Cytat: "Revan"
Moim zdaniem odpada bo przy Rei mówi, że oboje przyjęli formy ludzi, a Rei ma ludzkie ciało.


Włąśnie, przyjęli. Kaworu uformował swoje ciało jak ludzkie, gdyżbył wychowywany właśnie przez ludzi. Jest różnica między przyjęciem ludzkiego ciała, a urodzeniem się w ludzkim ciele. Być może myślał, że Rei jest taka jak on, że także jest aniołem, który przyjął ludzkie ciało. Rei była prawie taka jak on, gdyż nie była aniołem. Była człowiekiem z duszą Lilith.
Tabris zaś, aniołem był.

Wiedziałem, że nie powinien był używać tego argumentu, bo łatwo go zwrócić w drugą stronę, ale pomyślałem o planie awaryjnym (w tle słychać burze oraz demoniczny śmiech :badgrin: ) Gdyby Tabris był Aniołem, który przyjął kształt ludzkiego ciała to nie posiadałby Owocu Wiedzy, a Owoc Życia o, ile sie nie mylę to posiadał ten pierwszy a poszukiwał drugiego ponieważ jak mówi, jest przeznaczony do życia wiecznego, nie szuka Adama tylko dlatego, że dobrze być w swoim ciele, ale dlatego, że ten ma/powinien mieć S2 (w zależności czy uznamy embrion za oryginał czy kopie).

Cytuj
To, że Tabris pomylił ciała raczej odpada, gdyż SEELE chciało jego zjednoczenia z Lilith. W końcu chcieli HCP, zaś po połączeniu się Tabrisa z Adamem Impactu by nie było.

Jesteś pewien, że SEELE stwierdza, że Kaworu nawalił jak Kaworu zaczyna siękierowaćdo Lilith ? Bo chyba było to znacznie później, jużpo jego śmierci.


Jeśli rzeczywiście miał iść do niej. Jak mówiłem, może miał odzyskać Adama dla SEELE. Dziadki mówią mu gdzie on, że jest w ręku Ikariego/w nim w zależności od hardsubów o ile w pierwszym wypadku Kaworu mógł nie zrozumieć (no chyba, że zrozumiał, a oni wciskają mu kit) to w drugim nie mógł i robi z siebie głupka. Pozatym to by oznaczało, że nie potrzebują ciała Adama do przeprowadzenia HCP.
Po przemyśleniu wszystkiego stwierdzam, że on ich nie zrozumiał i spartolił sprawę i przez to postanowili go zlikwidować, kiedy bowiem zaczyna swoja akcje mamy rozmowę SEELE:
-We won't rely on Adam or the Angels.
   -We must advance into the future by our own means.
   -Eva Unit 01, fulfil your duty.

Nie mogą polegać na Aniołach i Adamie, Tabris jest jednym (ma dusze Adama, wiec nim jest) i drugim (jest aniołem choć tylko funkcyjnie). Oczywiście można by powiedzieć, że to może Eva nie wykonała zadania jakie miała (pytanie jakie) i zabiła Kaworu, ale IMO logiczne jest, że takie jest jej zadanie, Eva jest po to by powstrzymać Anioły, poza tym SEELE wie, że Gendo będzie chciał ich zatrzymać i wyślę Unit 01/02 (oba przy założeniu, że Tabris nie użyje 02, 01 nie może z powodu duszy Yui), aby zlikwidować Tabrisa, wiec:
1. Tabris spartolił i trzeba go zlikwidować zanim połączy sie z Lilith
2. Ich plan od początku zakładał z jakiś przyczyn jego zlikwidowanie
Zresztą ten nawet gdyby Shinji go nie zabił i tak by sie nie zjednoczył z Lilith bo tego nie chciał i popełnił samobójstwo (w pewnym sensie je popełnił, dając sie zabić)
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Pelios w Sierpień 26, 2007, 11:10:56 pm
Cytat: "Revan"

Wiedziałem, że nie powinien był używać tego argumentu, bo łatwo go zwrócić w drugą stronę, ale pomyślałem o planie awaryjnym (w tle słychać burze oraz demoniczny śmiech :badgrin: ) Gdyby Tabris był Aniołem, który przyjął kształt ludzkiego ciała to nie posiadałby Owocu Wiedzy, a Owoc Życia o, ile sie nie mylę to posiadał ten pierwszy a poszukiwał drugiego ponieważ jak mówi, jest przeznaczony do życia wiecznego, nie szuka Adama tylko dlatego, że dobrze być w swoim ciele, ale dlatego, że ten ma/powinien mieć S2 (w zależności czy uznamy embrion za oryginał czy kopie).


Kaworu niekoniecznie poszukiwał S2, pozostałe anioły w końcu go nie poszukiwały. Dam cytat z Red Cross Book:
"Perhaps he was an Angel which was captured by SEELE at his embryo stage. Different from other Angels, he has a mind quite close to human's."
Czyli (przypuszczalnie) Tabris został pochwycony jako embrion i wychowany przez SEELE. Jak wiadomo anioły wyróżniają się tym, że są mistrzami w posługiwaniu się polem AT, dlatego są w stanie przyjąć przeróżne kształty. Kaworu w tym wypadku przyjął kształt człowieka.
W cytacie jest też napisane: Umysł bardzo podobny do ludzkiego. Jednak nie taki sam, może to świadczyć, że nie posiadał on jednak ludzkiej mądrości :D. Innymi słowy wnoszę nowy wątek. Kaworu miał S2 ! :D
Gdyby natomiast szukał jedynie zjednoczenia z Adamem, nie łączyłby się z Lilith. Zrobiłby to natomiast, gdyby Shinji go nie powstrzymał. Gdyby nie chciał tego zrobić, nie dawałby Shinowi wyboru między zabiciem go, a zabiciem ludzkości.


Cytuj

-We won't rely on Adam or the Angels.
   -We must advance into the future by our own means.
   -Eva Unit 01, fulfil your duty.

Nie mogą polegać na Aniołach i Adamie, Tabris jest jednym (ma dusze Adama, wiec nim jest) i drugim (jest aniołem choć tylko funkcyjnie). Oczywiście można by powiedzieć, że to może Eva nie wykonała zadania jakie miała (pytanie jakie) i zabiła Kaworu, ale IMO logiczne jest, że takie jest jej zadanie, Eva jest po to by powstrzymać Anioły, poza tym SEELE wie, że Gendo będzie chciał ich zatrzymać i wyślę Unit 01/02 (oba przy założeniu, że Tabris nie użyje 02, 01 nie może z powodu duszy Yui), aby zlikwidować Tabrisa, wiec:
1. Tabris spartolił i trzeba go zlikwidować zanim połączy sie z Lilith
2. Ich plan od początku zakładał z jakiś przyczyn jego zlikwidowanie


I tutaj ja rzekłbym inaczej. Słowa staruszków były wypowiedziane w chwili w której Kaworu szedł do celu, zatem wszystko szło po ich myśli. W ich głosach nie było rozdrażnienia, a zadowolenie. Owszem słowa te pasowałyby do niepowodzenia Kaworu, jednak zważywszy na moment ich wypowiedzenia oraz ton, świadczy to raczej o tym, że w tym wzięciu "sprawy we własne ręce" chodziło raczej o użycie Tabrisa o to co było planem SEELE, przejęcie kontroli nad HCP. "Czas przeskoczyć ewolucję" czyli stanie się to za chwilę, przygotujmy się. Eva 01 do dzieła, dokończ HCP zapoczątkowane przez Tabrisa.
Nieważne bowiem czy używają Kaworu czy nie, Eva 01 była niezbędna dla HCP.
W każdym bądź razie staruszkowie mogli po prostu na bieżąco komentować swoje poczynania.
Najgorzej jest z "We won't rely on Adam or the Angels." co jednak może odnosić siędo poprzednich wydarzeń. Prób na Adamie itp oraz na przeszkadzaniu Aniołom w wykonaniu Impactu.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: obik w Sierpień 27, 2007, 08:38:21 am
Cytat: "Pelios"

 Eva 01 była niezbędna dla HCP.

gra role pośrednika ale co z tego?? były różne rodzaje impaktu i myśle że eva 01 potrzebna była w planie E i Hcp w Endzie w innich sytłacjach Eva 01 była niepotrzebna
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Revan w Sierpień 27, 2007, 01:55:09 pm
Cytat: "Pelios"
Kaworu niekoniecznie poszukiwał S2, pozostałe anioły w końcu go nie poszukiwały. Dam cytat z Red Cross Book:
"Perhaps he was an Angel which was captured by SEELE at his embryo stage. Different from other Angels, he has a mind quite close to human's."
Czyli (przypuszczalnie) Tabris został pochwycony jako embrion i wychowany przez SEELE. Jak wiadomo anioły wyróżniają się tym, że są mistrzami w posługiwaniu się polem AT, dlatego są w stanie przyjąć przeróżne kształty. Kaworu w tym wypadku przyjął kształt człowieka.
W cytacie jest też napisane: Umysł bardzo podobny do ludzkiego. Jednak nie taki sam, może to świadczyć, że nie posiadał on jednak ludzkiej mądrości :D. Innymi słowy wnoszę nowy wątek. Kaworu miał S2 ! :D

Podejmuje rękawice :D Najchętniej zostawiłbym RCB w spokoju, bo nie jest pewnym źródłem wiedzy na co wskazuje pierwsze słowo tego cytatu, ale niech będzie. Czyli wychodzi ma S2 nie ma owocu wiedzy. Czyli wychodzi na to, że do HCP nie potrzeba istoty posiadającej oba owoce, więc co w końcu jest potrzebne do HCP. Co do zdolności używania pola AT nie wyróżnia sie specialnie, jest na takim samym poziomie co Rei, która nie ma S2.

Cytuj
Gdyby natomiast szukał jedynie zjednoczenia z Adamem, nie łączyłby się z Lilith. Zrobiłby to natomiast, gdyby Shinji go nie powstrzymał. Gdyby nie chciał tego zrobić, nie dawałby Shinowi wyboru między zabiciem go, a zabiciem ludzkości.

On nie miał zamiaru łączyć sie z Lilith, chciał sie połaczyc z Adamem. W kwestii Shinjiego może i masz racje, że połączyłby sie z Lilith bo nie chciało mu się już szukać Adama, chociaż możliwe, ze to była tylko ładna gadka aby przekonać Shinjiego, aby go zabił tak jak Kaworu sobie tego zażyczył.

Cytuj
I tutaj ja rzekłbym inaczej. Słowa staruszków były wypowiedziane w chwili w której Kaworu szedł do celu, zatem wszystko szło po ich myśli. W ich głosach nie było rozdrażnienia, a zadowolenie.


W ich głosach w ogóle jest ciężko znaleść coś takiego, kiedy Ritsuko uruchamiania w Endzie firewalla na MAGI co opóźnia HCP o 2 dni lub Asuka w Evie 02 im przeszkadza, jakoś nie wydaja sie rozdrażnieni.

Co do zadowolenia, dalej cała akcja z Tabrisem mogła być zaplanowana.

Cytuj
Owszem słowa te pasowałyby do niepowodzenia Kaworu, jednak zważywszy na moment ich wypowiedzenia oraz ton, świadczy to raczej o tym, że w tym wzięciu "sprawy we własne ręce" chodziło raczej o użycie Tabrisa o to co było planem SEELE, przejęcie kontroli nad HCP. "Czas przeskoczyć ewolucję" czyli stanie się to za chwilę, przygotujmy się. Eva 01 do dzieła, dokończ HCP zapoczątkowane przez Tabrisa.
Nieważne bowiem czy używają Kaworu czy nie, Eva 01 była niezbędna dla HCP.


I Eva będą po kontrolą Genda miała wykonać ich plan? Poza tym Eva nie była jeszcze wtedy potrzebna do HCP dopiero później stwierdzają, że nie mogą użyć Lilith, ale mogą użyć jej kopii.
Tytuł: Human Complementation Project
Wiadomość wysłana przez: Kaileena w Sierpień 29, 2007, 01:16:14 pm
Naczytałam się tu wszystkich postów i tyle się dowiedziałam, że hoho. Dzięki ludzie, czuję się oświecona  :)